FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VYŘIZOVÁNÍ PŮJČKY

odpovídal(a): Redakce

Vlastní byt

Dobry den, uvazujeme s manzelem o koupi bytu. Ma cista mzda se pohybuje kolem 24000,- mesicne. Manzel ma osvc, prozatim vsechny prijmy vraci zpet do sveho podnikani. Momentalne jsme v podnajmu a platime kazdy mesic 15000,-, logicky si rikam, proc tyto penize neinvestovat do naseho bydleni. Zadne deti ani jine vydaje nemame. Bohuzel se neorientuji na financnim trhu a nedokazi tedy odhadnout, ktera nabidka financnich produktu je pro nas vyhodna. Dekuji predem za radu. Lenka


odpovídal(a): Redakce

Úvěr na vybavení

Dobrý den, dovoluji se Vás zeptat na dotaz, který se týká půjčky. Uvažuji o půjčce ve výši 100 000 Kč, peníze bych použil částečně i na rekonstrukci kuchyně. Stavební spoření mám uzavřený půl roku a cílovou částkou 200 000 Kč. Jaká půjčka by byla nejvhodnější, respektive, kde je nižší úroková sazba, abych moc nepřeplatil navíc? Platí obecně, že čím déle splácím půjčku, tím více přeplatím navíc? Půjčku bych rád splatil do dvou let. Je také možné, že když budu mít peníze navíc, že půjčku doplatím, aniž bych dostal nějakou sankci za předčasné splacení půjčky? Děkuji za vysvětlení. Nashledanou.



odpovídal(a): Redakce

Peníze nad hodnotu nemovitosti

Dobrý den Mám možnost koupit nemovitost za cca 900 tis. Banka mi hypotecni uver predbezne schvalila s tim ze muzeme prejit k oceneni nemovitosti. Zajimalo by mne kdyby byla nemovitost ocenena na cca 1 200 000 jestli by mi banka dala hyp. uver cca 1 100 000 s tim ze bych touto nemovitosti rucil a penize navic bych pouzil k dovybaveni. Dekuji... S pozdravem Foukal Petr


odpovídal(a): Redakce

3letou nebo delší fixaci?

Dobry den, mel bych dotaz ohledne hypoteky na castku 1,5mil. Rozhoduji se mezi temito nabidkami: Splatnost 16 let, 4 roky fixace, urok 4,08%, splatka 10651kc. Nebo Splatnost 16 let, 3 roky fixace, urok 3,9%, splatka 10515kc. Nevim, kterou vybrat. Osobne se klonim ke druhe variante... Dekuji za rady. Filip


odpovídal(a): Redakce

Vyřizování hypotéky

Dobrý den Chtěli by jsme si vzít hypotéku na bárák který máme vyhlednutý jenomže nemáme žádný základ na financování jako je spoření nebo hotovost ..chtěli jsme si vzít plnou hypotéku čili 100% jedná se o částku 999000,- na 25let splácení..je pro nás nějaká možnost kde by nám umožnili si pujčit..je možnost financování více učastníků.. např. Já – pracuji v truhlárně plat je kolem 15 000,- Přítekyně je student – brigáda 5000,- Tchán – jezdí kamionem plat přibližně 30 000,- Byla by možnost z tohodle východiska někde uspět.. další možnost je že nemovitost má možnosti si na sebe vydělat proto řešíme jak a kde si pujčit ...


odpovídal(a): Redakce

Úvěr na koupi členských práv

Dobrý den, s přítelem kupujeme byt v DV. Ve smlouvě o převodu členských práv bude figurovat pouze partner. Mohu nějak získat úvěr na částku nutnou ke koupi členských práv, když tato může být napsána jen na jednu osobu, a tou nebudu já, ale partner? Stavební spoření mám u Modré pyramidy. Nebo nám nezbude než se honem narychlo vzít? Děkuji za odpověď:)


odpovídal(a): Redakce

Úvěr pro studenta

Zdravím, poraďte mi prosím... Jsem student VŠ - 3. roč., příjmy mám, ale nemohu to nějak prokázat... Ručitel by se našel. Potřeboval bych si půjčit 100 000 Kč na 48 měsíců na rekonstrukci bytu. Doporučte mi prosím od jaké banky si mám vzít úvěr? Nebo je lepší abych si vzal studentskou půjčku? Pokud ano, tak od jaké banky? Děkuji moc, P


odpovídal(a): Redakce

Půjčka na vybavení bytu

Dobrý den, dostal jsem přidělen byt zvláštního určení (jsem vozíčkář, průkaz ZTP/P). Nyní zvažuji možnosti financování zařízení. Mám příjmy ve výši 8000 důchod+6000 hrubou mzdu za dohodu o provedení práce. Potřeboval bych si půjčit maximálně 50-70000 tisíc na vybavení bytu, od kuchyňských spotřebičů (lednice, mrazák, mikrovlka, fritovací hrnec), vybavení obýváku(pohovka, stůl) až po ložnici (postel, stolek apod). Chtěl bych se zeptat na doporučení konkrétních produktů, které by bylo vhodné nejlépe i výhodnější využít. Předem děkuji, Petr Bystroň


odpovídal(a): Redakce

Starý byt, nový dům

Dobrý večer, máme možnost s manželkou koupit dům za 1 900 000Kč.Jsem vlastníkem bytu v hodnotě asi 600 000-700 000Kč.Příjmy máme já 22000, manželka 11000. Při tom splácíme americkou hypotéku měsíčně 3900, zbývá nám splatit 350 000Kč.Nevíme jestli byt prodat a pokrýt část kupní ceny a nebo si vzít plnou částku hypotékou a byt pronajímat a nechat si tak zadní vrátka. Uvažujeme že do základní rekonstrukce domu dáme asi 300 000Kč. Co je pro nás asi tak vhodnější a lze splatit americkou hypotéku tou klasickou?


odpovídal(a): Redakce

Získám úvěr?

Dobry den, chtela bych si vzit hypoteku,ale kdyz jsem zkousela kalkulacky na internetu,tak jsem bez sanci. Hypoteku bych potrebovala ve vysi 2 065 000,- Kč. Vlastni zdroje nemam. Mozna bych dostala odstoupeni za odstehovani se z bytu (200 000Kč). Mam dve deti-syna a synovce ve sve peci. Samozivitelka. Pritele mam,ale nechci se spolehat na spolecou hypoteku-vztah se muze rozpadnout a ja bych vyssi hypo neuplatila nebo bych si musela hledat byt u majitele. Pracuji na zkraceny prac.uvazek.Posl.unorova vyplata byla 11 788 Kc cisteho. + cca 3000-4000 pridavky a soc.davky. 2000 Vyzivne na syna. Cisty najem platim 4000+sluzby 1300 Kc, ostatni poplatky 3000 Kč. Byla by sance ziskat hypoteku se splatkama 4000 max.5000Kc? Dekuji za odepsani,Kulisek1166



odpovídal(a): Redakce

Úvěr na pozemek za 790 tis. Kč

dobrý den, naskytl se mi pozemek za cenu 790tis kč, mám úspory 200tis, 2x stavební spoření u ČS, jedno končí letos, druhé za 2 roky. Na pozemku bych chtěl příštím rokem stavět, hned po volbě projektu a schválení stavby. Nevím zda-li si máme vzít úvěr nyní na 600tis a cca po roce udělat refinanc na vyšší částku cca 2mil, nebo zda-li si vzít rovnou více peněz. Stavbu chceme stavět svépomocí a předběžně bych chtěl mít postaveno do 3 let


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka na chatu

kdo mi da hypoteku na stavbu chaty, o zastavanej ploche 7x7m a podkroví,ktera bude katastralne evidovana o zastavanej ploche 7x7m a podkroví.chci ručit stavbou.


odpovídal(a): Redakce

Úvěr pro OSVČ

Dobrý den. Prosím Vás o radu ohledně financování koupě bytu. S manželkou bychom ještě ideálně letos chtěli zakoupit byt za cca 1,6 mil. Manželka pracuje rok a půl a má čistý příjem 16 tis. Za měsíc ovšem v práci končí a přechází také na OSVČ. Já půl roku pracuji jako OSVČ s čistým příjmem 8 tis. Naše rodina není zatížená žádnou půjčkou, leasingem, nájmem, ap. Naše výdaje jsou tedy téměř "nulové". Zjišťovali jsme si nějaké informace o hypotéce a možnosti jejího získání, ale z toho, co jsme zjitili, nemáme šanci získat hypotéku. Je to prosím vás opravdu tak? Nebo je nějaká možnost, jak ji získat či jinak financovat koupi bytu? Chtěli bychom požádat o podporu od státu (300 tis.), přemýšleli jsme i nad zřízením stavebního spoření a ještě letos ho využít na překlenovací úvěr (ale je tu zde stejný problém jako u hypotéky - poskytli by nám to?). Děkuji mockrát předem za odpověď Jan Hronek


odpovídal(a): Redakce

Příjem z podnikání - zahraničí

Dobry den,potrebuji poradit ohledne hypoteky.Vlastnim Stavebni pozemek na Praze vychod v hodnote 1 200 000kc. a potrebuji hypoteku 1 500 000kc.na vystavbu rd.Pracuji v zahranici na zivnost pro jednu firmu a prumerne vydelam 50 tis.kc/mes.cisteho.Mam jeden ucet v zahranici a druhy v Cesku u Raiffeisen banky.Zadal jsem o hypoteku u hyp.maklere a predem mi bylo receno,ze nesplnuji bonitu,proto ze jsem zivnostnik a proto ji u nikoho nedostanu.Jedina moznost je pry ma pritelkyne,ktera take pracuje v zahranici,ale na plny uvazek a ta muze dosahnout na bonitu.Jenom ze pritelkyne je obcanem Slovenske rep.,tak musi mit alespon trvale budliste,nebo praci v CR.Pritelkyni nemuzu napsat na trvale bydliste v CR,proto ze jeste nejsme manzele.U Raiffeisen banky mam take sporeni,kde ve smlouve stoji,ze pokud budu cerpat hypoteku,tak ji dostanu s 3.5% urokem.Mohli by jste nam poradit,co je pro nas nejlepsi reseni? Predem dekuji


odpovídal(a): Redakce

Rekonstrukce za 800 tisíc korun

Dobrý den, uvažuji o rekonstrukci rodin. domu v osobním vlastnictví (odhad asi 800tis.), nemám žádné naspořené peníze, potřebuji aspoň 500tis., stálý plat 16000 - 17000tis,schopnost max. splátka měsíčně do 3500Kč. Můžete mi prosím poradit jaký typ by se pro můj případ hodil. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka na nájem

Dobrý den, chtěl jsem se jen čistě hypoteticky zeptat jestli je možné získat hypotéku 9 000 000 na dům o hodnotě 12 000 000. Výnos domu (čistého)60 000/měsíc, pokud kupující má pouze příjmy 14 000/měsíc (čistého) a žádné jiné výdaje. Děkuji za odpověď, s pozdravem Michal


odpovídal(a): Redakce

Dostaneme hypotéku?

Dobrý den, dostali jsme nabídku ke koupi domu.. za 1 200 000kč.. je nám 22 a 24 let. oba máme stavební spoření u wustenrot. přítel tam má našetřeno asi 50 000 a já teprv začala spořit. přítel má čistý měsíční plat 15000.. já bohužel nemohu doložit smlouvu na dobu neurčitou. přítel platí jedinou splátku ve výši 2800kč. Tak bych se chtěla zeptat zda je tady nějaká možnost jestli by příteli dali hypotéku?a kde by bylo nejlepší se zeptat?děkuji za odpověď Pišteková


odpovídal(a): Redakce

Úvěr 300 v roce 2011

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,budu mít postavenou hrubou stavbu od ekonomických staveb,bude to přes jejich firmu na splátky,tak se ptám,zda je možné využít ůvěr od státu SFRB ve výši 300tis. na dostavění domu,jsme manželé a pokud by to šlo,tak jestli je možné si k tomu ještě vzít menší hypotéku asi 400000kč,tak nevím,jestli je možné tohle vše kombinovat,děkuji za info s pozdravem M.Vaněček


odpovídal(a): Redakce

Koupě pozemku a výstavba

Dobrý den, s manželem plánujeme koupi stavebního pozemku v ceně 1,5 mil. Kč. K dispozici máme úspory a dospořená stavební spoření ve výši cca 1,5 mil. Jakým způsobem zainvestovat výstavbu, jestliže dále disponujeme bytem v OV v tržní hodnotě cca 2 mil.?


odpovídal(a): Redakce

Úvěr se zahraničním příjmem

Dobrý den je mi 29 let, můj čistý měsíční příjem činí 1400€ (žiju a pracuji v Lucembursku) moje měsíční výdaje jsou ca 10000Kč Smlouvu mám na dobu neurčitou a v pracovním poměru jsem déle než 1rok. Chtěl bych si koupit byt 3+1 v Kolíně ca 1,4 mil. Kč jsem svobodný, bezdětný. Je možné získat hypotéku v Čechách, pokud pracuji v zahraničí? Jaký finanční produkt byste mi doporučili? Naspořeno nemám nic, ale do roka jistě 20 procent z kupní ceny jistě naspořím.Je možné, byt hned po koupi pronajmout? Díky za odpověď S.Jakoubek