FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VYŘIZOVÁNÍ PŮJČKY

odpovídal(a): Redakce

Nejen úroky jsou důležité

Dobrý den, v pristim roce chci stavet RD, hodnota domu i s pozemkem 3.700.000,- Budu si brat hypot.uver ve vysi 2.400.000, zbytek budu financovat z vlastnich zdroju. Mam nabidky od Hypotecni banky, Modre pyramidy, Unicredit Bank a KB. Vsechny banky nabizeji podobne uroky (od 3,3% do 3,9%), na co si dat pozor pri vyberu banky? Nechci koukat jen na vysi uroku, nerada bych se nachytala. Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Půjčka od rodiny

Dobrý den, jak by bylo nejlepší financovat naše bydlení - jsme v této situaci: kupujeme pozemek za 600tis. kč, částečně máme našetřeno, část si půjčujeme od rodiny. Na pozemku chceme postavit dům za cca 2,5 mil. Kč. Na to máme cca 1 mil. možnost získat od rodiny, zbytek zřejmě hypotéka. Nikam nespěcháme (momentálně velmi levné bydlení) - jak tedy zkombinovat půjčku banky a rodiny? děkuji



odpovídal(a): Redakce

Úvěr 300 v roce 2012

Dobry den, rada bych se zeptala na uver ve vysi 300 tis, ktery poskytujeme mladym lidem na stavebni ucely. Budete jej poskytovat i pro rok 2012? Pokud ano, co k tomu budu potrebovat? Moje situace je takova, ze jsem svobodna maminka s ditetem. Dum bude postaven na pozemku mych rodicu. Moje dalsi otazka je - muzu zadost jiz zaslat predem? Kde najdu tiskopisy zadosti? Predem dekuji za odpoved. S pratelskym pozdravem, Gabcova


odpovídal(a): Redakce

Koupě a rekonstrukce

dobry den.chci se zeptat co by bylo lepsi?pujcit si 85 procen hypoteky na koupy a rekonstrukci pokryt z bytku do 100 procent meho maxima nebo vzit si 100 procent hypoteky a z nasetrenych penez udelat rekonstrukci.priklad:cena nemovitosti 1 100 000 ja mozu dostat 1 400 000,nasetreno 200 000.moc nechapu jak se to resi kdyz chcete pujcit na koupy i na rekonstrukci.vyska uroku je stejna jak na koupy i na rekons.?


odpovídal(a): Redakce

Úvěr na odkup

Odkoupit byt nebo ne? Dobrý den, obyvatelé starého, ne moc udržovaného domu se rozhodli požádat o zrušení blokace na odkup, před osmi roky byla navržena cena 2800000 za dům, poté odprodej zablokován z technických důvodů, nyní se hovoří o ceně za dům kolem 7000000,- do oprav domu se za těch osm let neinvestovalo skoro nic. Nyní těsná nadpoloviční většina chce dům odkoupit, ale my nemám dostatek financí, jsme starší manželé, s nejistým zaměstnáním. Do hypotéky se nám moc nechce, zvažujeme zda raději byt nevyměnit za jiný OB, který se nebude privatizovat, než riskovat, že se zadlužíme a nebudeme mít na splácení úvěru. Děkuji za radu. Jara


odpovídal(a): Redakce

Jakou fixaci?

Dobrý den, právě nám končí fixace hypotéky ve výši cca 1,1milionu a nabídka banky je po delším jednání (a snížení původní nabídky) následující - fix na 3 roky 3,7%, fix na 5 let 3,5%, fix na 10 let - čekáme na odpověď,přibližně 3,9%. Následujících 10let bychom potřebovali mít menší riziko zvýšení úroku a tedy splátek,neboť budu na mateřské dovolené. Potřeba prodeje je v této době v podstatě vyloučitelná. Fixoval byste na 5 nebo 10let? (Prošli jsme si obdobím s úrokem 6,1% a neradi bychom takový úrok v budoucnu opět měli,tedy chceme nynější situace nižších úroků využít co nejlépe.) Děkuji Vám za Váš názor. Anna


odpovídal(a): Redakce

Půjčka na vojenský byt

Finance na odkup bytu. Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu: v brzké době nás čeká odkup bytů (1+1 od vojenského bytového fondu, kde přibližná cena=cca 360.000,-Kč). V bytě se mnou žije dcera (studentka), toho času na MD a její před nedávnem narozená dcera. Já jsem dlouhodobě bez práce v evidenci ÚP, žijeme použe z dávek soc.podpory (příspěvek na živobytí,bydlení + alimenty 2.000,-). Jelikož nevlastníme žádné naspořené finance, nejsem zaměstnaná a dcera jako studentka není taktéž výdělečně činná, žádost o financování bytu formou hypotéky je pro nás zřejmě bezpředmětná. Prosím o radu, jakým možným způsobem by bylo možno financovat odkup tohoto bytu za přijatelné splátky a které firmy by mohli s naší situací pomoci..Eventuelně exituje-li ještě nějaké jiné řešení... Za odpověď předem velice děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Získám jako ručitel další úvěr?

Dobrý den, chtěl bych se optat,jestli mohu získat hypotéku cca 1150000,- když dělám ručitele ? Děkuji. Novotný.


odpovídal(a): Redakce

Příspěvek na bydlení pro dceru

Moje dcera začne studovat vysokou školu v Praze. Pokud by bydlela s přítelem v pronajatém bytě, je možné získat jako nevýdělečně činná osoba nějakou sociální dávku na bydlení?


odpovídal(a): Redakce

Je nutné za hypotéku ručit nemovitostí?

Dobrý den, mám dotaz ohledně hypotéky, je vždy nutné ručit za úvěr nemovitostí? Informoval jsem se u pár bank na životní pojištění a jejich poradci mi sdělili, že lze za hypotéku ručit právě tímto pojištěním. V části o hypotékách máte odstavec o Hypoteční kombinaci. Vlastníme rodinný dům v hodnotě 1500000kč, chceme provést rekonstrukci podkroví na podkrovní byt, do budoucna zřejmě i samostatnou bytovou jednotku, v současnosti je na domu zapsané věcné břemeno na dožití prarodiče=nelze ručit domem za hypotéku? Část kapitálu jsme schopni si zajistit, hypotéku bychom chtěli cca na 300000kč.



odpovídal(a): Redakce

Smlouva na dobu určitou

Dobrý den, ráda bych veděla jaký mám nárok na koupi bytu v ceně do 600 000,- jsem sama, měsíční příjem cca 14 000,- výdaje 3000,- na bydlení, ale prac. smlouvu mám na dobu určitou a stále mít budu, jelikož můj zaměstnavatel smlouvy na dobu neurčitou bohužel nedává. Je to velký problém? Děkuju


odpovídal(a): Redakce

Úvěr se spořením

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda-li existuje spořící účet, kde si mohu na začátku vzít úvěr a po jeho splacení pokračovat spořením na daném účtu. Nevěděl jsem si rady se zařazením, tak podotýkám, že se nemusí jednat o stavební spoření. Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Jde použít úvěr od SFRB na převod členských práv?

Dobrý den, mám dotaz ohledně novomanželské půjčky. Chtěli bychom požádat o snížení jistiny o 30000,- z důvodu budoucího narození dítěte. Můj dotaz zní, zda máme právo na snížení této jistiny, když máme uzavřenou smlouvu o úvěru na PŘEVOD ČLENSKÝCH PRÁV. Dočetl jsem se na stránkách SFRB, že se může žádat je v případě výstavby nebo koupi bytu a nevím, zda se to snížení vztahuje i na pořevod členských práv. Ostatní parametry splňujeme. Předem mockrát děkuji za odpověď. VS


odpovídal(a): Redakce

Max. výše úvěru

dobry den,jakou max.castku by mi banka pujcila na koupi nemovitosti je mi 32,zena,bez deti,smlouva na neurcito,cisty prijem cca 13000,ochotna splacet max.6000 mesicne.dekuji


odpovídal(a): Redakce

Vypořádání

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je výhodnější úvěr ze stavebního spoření nebo hypotéka. Potřebuji vyplatit exmanžela ze SJM částkou 1.000.000Kč. Mám dvě malé děti (příjem i s alimenty je 19.000Kč/měsíc). Na stavebním spoření (založeno 11/2010) naspořeno 10.000Kč a cílová částka 100.000. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Překlenovací úvěr 200.000 Kč

Dobrý den, od června 2010 mám uzavřenu smlouvu o stavebním spoření u ČMSS. Cílová částka 100 000,-, dosud naspořeno 9 000,-. Nyní potřebuji částku 200 000,- na rekonstrukci topení a bytu. Závazky nemám, zástavu však také ne, byt je pronajatý s potenciální možností koupě v budoucnu. Můj příjem je okolo 19 000,-/měs. čistého a v bytě žiji s družkou a dítětem. Jak nejvýhodněji mohu potřebné peníze získat - překlenovacím úvěrem, hypotékou, kombinací obého či jinak? Případně u jaké stav. spoř. či banky? Nerad bych sháněl ručitele, v současnosti jsou ohroženým druhem. :-) Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Úvěr na koupi, rekonstrukci a konsolidaci

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda je lepší překlenovací úvěr,nebo hypotéka v případě že potřebujeme 2 200 000 kč. Naspořeno nemáme nic. Peníze potřebujem na koupi a oparvu nemovitosti a refinancování nynějších úvěrů.Přadem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

300.000 Kč na rekonstrukci

Dobrý den Chceme s manželkou rekonstruovat rodinný dům v našem vlastnictví (tržní cena kolem 2000000 Kč) a potřebujeme částku 300000 Kč. Chtěl bych vědět, jestli máme nějakou šanci na hypotéku či úvěr, když jsme v následující situaci: Já jsem ve zkušební době, pracovní smlouvu mám na dobu určitou 1 rok a před nástupem jsem byl evidován na ÚP. Manželka je na rodičovské dovolené (jedno tříleté dítě a roční dvojčata). Můj čistý příjem činí 22000Kč a manželka má 7500Kč. V současné době žádné jiné půjčky nemáme. Před čtvrt rokem jsem doplatil tříletý leasing (9800/měs) Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Vybavení bytu na úvěr

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, v jaké finanční instituci je nejvýhodnější si vzít půjčku cca 70 000 Kč s dobou splácení 2 roky? Jedná se mi o to, abych moc nepřeplatil. Slyšel jsem něco o Poštovní spořitelně ERA, ale nemám s touto institucí žádné zkušenosti. Peníze oněch 70 000 Kč použiji na vybavení bytu (kuchyň). Předem Vám děkuji za odpověď. Nashledanou.


odpovídal(a): Redakce

Úvěr na loft

Dobrý den, Mám zájem o ůvěr na bydlení 500000kč. Můj příjem je 15000kč a příjem manželky je 10000kč. manželka má sml.na dobu neurčitou,ale já mám sml.na dobu určitou a to do konce roku. zaměstnán jsem od května 2010 a smlouva mně už jednou prodloužena byla. jedná se o půdní vestavbu v domě manželčiných rodičů,takže zástava nemovitosti nebude možná...mám u nějaké banky šanci? Děkuji.