FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VYŘIZOVÁNÍ PŮJČKY

odpovídal(a): Redakce

Hypotéka pro cizince

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda můžu být samostatným žadatelem o hypotéku i v případě, že mám trvale bydliště na Slovensku. Trvalý příjem vykazuji v ČR a hypotéka by byla taky na nemovitost v ČR. Jediným spolužadatelem o hypotéku by mohla být moje přítelkyně, která je však v tuto chvíli už druhým týdnem na PN a bude naní až do konce roku. Pak od ledna nastoupí na řádnou mateřskou dovolenou. Jaké všechno podmínky musím splnit abych mohl požádat o hypotéku? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Navýšení cílové částky

Dobrý den, před 4 roky jsme koupili nemovitost a financovali jsme ji pomoci uveru ze stavebniho sporeni ( CMSS ). Nyni nemovitost prodavame a kupujeme jinou, radi bychom vyuzili stejne financovani. Lze nejak navazat na smlouvu kterou aktualne mame ? Nas poradce trvdi ze ne, ze musime uzavrit nove a znovu zaplatit poplatek za uzavreni smlouvy. Nestacilo by pouze navysit cilovou castku (nova nemovitost je cca 2x drazsi nez tam puvodni). Nechce se mi znovu platit 24 000 za uzavreni novych smluv, kupujeme to spolecne s pritelkyni. Dokaze nekde kdo se v tom orientuje poradit ? Diky.



odpovídal(a): Redakce

Přistupitel

Dobry den, rada bych pozadala o hypoteku (cca 4.000.000 Kc) na vystavbu drevostavby na vlastnim pozemku v Nachode. Pracuji v zahranici a mam smlouvu na dobu neurcitou. Mam jiz splnene stavebni sporeni (400.000 Kc) a zadne zavazky (uver, dluhy) nemam. CS mne vsak zada o pristupitele, nebot pobiram plat v zahranici. Je mozne ziskat hypoteku bez pristupitele ? Bydlim v zahranici jiz 20 let a v Cechach mam jen rodice kteri jsou v duchodu. Opravdu bych nerada kohokoli zatezovala tim pristupitelstvim, coz je vlastne spoludluznictvi. Dekuji za odpoved a preji pekny den, Veronika Lnenickova


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka a úvěrové registry

Dobrý den, před měsícem jsme prodali dům a zaplatili všechny splátky (celé úvěry) a celou hypotéku. Před tím jsme měli dluh na splátkách do 90 dní po splatnosti, žádné exekuce. Teď bydlíme v nájmu, máme s manželem nové práce (slušný příjem celkem zhruba 60 000 Kč měs.) Chtěli bychom co nejdříve koupit pozemek a začít stavět. Je nějaká možnost banky(záložny), kde bychom dostali hypotéku, když budeme nejspíš v registrech. Všechny dluhy už máme opravdu řádně zaplaceny. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Refinancování hypotéky

Dobrý den, Mám hypotéku u ČS, kterou chci refinancovat u konkurenční banky. Fixace mi konci 30. 4. 2013. U konkurenční banky mi bylo sděleno, že jsem v bankovním registru, tudíž je na mne pohlíženo jako na rizikového klienta a refinancování bylo pozastaveno. Zjišťoval jsem u ČS, jak je to možné a ukázalo se, že hypotéka byla placena pravidelně inkasem z účtu u jiné banky vždy poslední den v měsíci. Občas tedy došlo k tomu, že peníze dorazily na hypoteční účet druhý den. Abych nedával všechnu vinu jenom bance, musím přiznat, že jedna splátka odešla opravdu asi o 14. dní později příkazem z důvodu chybně nastaveného inkasa. Podal jsem okamžitou reklamaci 20. 3. 2013, která nebyla dosud uzavřena, i když na stránkách banky je jasně uvedena lhůta řeší do 30-ti dnů. Po několika urgencích, jsem si tedy 22. 4. 2013 vyžádal na pobočce banky neoficiální potvrzení o tom, že banka zažádala o výmaz z registru. Moje reklamace stále pokračuje, tedy předpokládám. Konkurenční banka vlivem zdržení ze strany ČS nestihne do 30. 4. 2013 dořešit refinancování. Poslal jsem tedy bankovnímu poradci u ČS, se kterým celou věc řeším žádost, nebo spíše návrh řešení, jak bych si představoval, že celou věc ukončíme. 1.) posunutím termínu refinancování na 15.5. 2013 2.) Pokračování hypotéky u ČS za podmínek konkurenční společnosti s délkou hypotéky 10let a fixací na 5 let. viz níže Dobrý den pane XXX, na základě dnešního telefonátu posílám ještě informace mailem, tyto jsem dnes obdržel z úvěrového oddělení: Bonita klienta OK. Sazba 3,01%, splátka 3 839,85 Kč. Jak se mám zachovat, resp. dále postupovat, když mi ČS nebude chtít vyhovět? ČS mi nabízí úrok 4,4%, za předpokladu, že nebude spláceno z účtu u ČS a uzavřeno pojištění schopnosti splácet, což v žádném případě nehodlám akceptovat. Předem děkuji za radu a přeji krásný den.


odpovídal(a): Redakce

Ručení u hypotéky

Dobry den, pritel si chce vzit 100% hypoteku na bydleni ale potrebuje rucitele. Muzu mu rucit i ja kdyz pobiram jen materskou?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, byl bych rád, pokud by mi někdo…

Dobrý den, byl bych rád, pokud by mi někdo poradil v následujících otázkách: Rád bych si vzal na byt 100% hypotéku. Drtivou většinu bytů nabízí realitní kanceláře a mne zajímá, jak postupují s rezervačním poplatkem když chci 100% hypotéku? Nemám volných 100 000Kč, které bych složil jako rezervační poplatek a tudíž kolik a zda vůbec po mně budou chtít v tomto případě nějaký poplatek? Má s tímto někdo zkušenosti? Čistý příjem mám 20 000Kč, výdaje 2500Kč měsíčně. Tudíž v příjmu by problém být neměl. Párkrát se mi stalo, že jsem se na přelomu měsíce, kdy moje banka účtuje poplatky za vedení účtu dostal na účtu do mínusu (všechno malé částky řádově do 200Kč), může mi toto nějak uškodit? Nebo drobné zpoždění při placení telefoního paušálu? Jinak vše splácím řádně, v SOLUSU nejsem. Dále je možné si v bance nechat předschválit hypotéku? Když přijdu a řeknu, že chci půjčit 1 500 000Kč, zda mi dokážou říct, ano až najdete byt, tuto částku Vám poskytneme? Děkuji Farkač


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rádi bychom si pořídili hypotéku,…

Dobrý den, rádi bychom si pořídili hypotéku, jsem však v Solusu a manželčin příjem je nízký. Na 1hypoteka.eu jsem se ale dočetl, že pokud jsem v Solusu kvůli nezaplaceném mobilu, údajně budu do roka vymazán. Je poté nějaký problém v bance ?


odpovídal(a): Redakce

Co je potřeba k hypotéce?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké podmínky bch musela splňovat, abych si mohla koupit dům a mít hypotélu. Kolik minimálně bch musela mít v hotovosti a jaká by byla hypotéka? Děkuji Vegama


odpovídal(a): Redakce

Americká hypotéka na 300 tis. Kč

Dobrý den mám dotaz,jelikož uvažujeme o americké hypotéce ,chtěla bych se zeptat zda mohu dát jako zástavu nově postavenou garáž ,která leží v obci a je v řadových garážích za domkem,nebo musím dát jako zástavu dům.Ještě chci říct,že výše té americké by byla cca.250000-300000 tisíc.Jelikož pořád opravujem domek tak bychom to chtěli zčásti použít na opravu adruhou část na splátku cetelem.Mohl by jste mi doporučit,jelikož se v tomto oboru navyznám ,která je banka je nejvýhodnější a nejsolidnější moc děkuji...



odpovídal(a): Redakce

Hypotéka bez doložení příjmů s možností předčasné

Dobry den.. Mam dotaz ohledne financovani pozemku. V soucasne dobe podnikam v zahranici jako OSVC. Podnikam 5 mesicem takze jsem jeste nepodaval priznani o prijmech z teto cinnosti. Nemam tedy moznost dolozit príjem. Mam moznost zakoupit pozemek pro stavbu rodinneho domku ale nasetreno mam cca 50-60% ceny nemovitosti. Jelikoz ale musim zaplatit pozemek cca do 4 mesicu, nemohu cekat na dannove priznani ktere se bude podavat pristi rok. Predstavoval bych si hypoteku, kterou bych mohl kdykoli splatit naraz a nebo ji umorovat i po vetsich splatkach nez ktere si nastavim, bez sankci a poplatku. Mohl by mi nekdo doporucit nejaky vhodny produkt, kterym bych svuj problem vyresil? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Odkup domu

Dobrý deň, chceme s priateľkou odkúpiť dom od jej rodičov,ktorý sú rozvedený a majú dom zapísaný na katastri stále ako SJM. Ja chcem odkúpiť otcov podiel a priateľka dostane matkin podiel darom.Budeme vedený ako spoluvlastníci zatiaľ.Odkúpenie budem realizovať hypotékou.Ako mám postupovať pri vybavovaní hypotéky? Viem,že hypotéku na polovicu domu dostanem asi len pri ručení celým domom. Kto zastavuje dom, predávajúci alebo kupujúci, aké sú postupné kroky pre nadobudnutie nemovitosti? - podpis predajnej zmluvy, prepis na katastri,zástava nemovitosti,poslanie penazí? Není treba ešte predtým všetkým urobiť vysporiadanie SJM na dva spoluvlastnícke podiely? Ďakujem za radu.


odpovídal(a): Redakce

Poskytují se hypotéky?

Dobrý den, ráda bych se zeptala kolik a jaké banky v současnosti reálně poskytují hypoteční úvěry. Je možné někde najít jejich tržní podíly v poskytování hypotečních úvěrů?


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka na auto?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné nějakým způsobem získat hypotéku, která by poté nebyla využita na bydlení, ale na koupi nového auta. Je to vůbec možné? Na společnosti nezáleží. Jedná se jen o obecný dotaz, zda by se nejednalo o protiprávní jednání nebo podvod apod. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Více hypoték?

Chtěla bych se zeptat: nyní chci koupit byt, ale v budoucnu (5-6let), začít stavět vlastní RD. Jaké financování zvolit nyní na koupi bytu (hypotéku, úvěr na bydlení,...?), když si v pozdější době budu potřebovat vzít hypotéku na stavbu domu.


odpovídal(a): Redakce

Úvěr na splacení úvěru

Dobrý den, před rokem jsem měla možnost odkoupit byt, kde jsem tehdy bydlela v nájmu do osobního vlastnictví. Jelikož jsem tehdy nedosáhla na úvěr, nabídli mi příbuzní, že mi na byt půjčí peníze s tím, že si za 2 roky zažádám o úvěr znovu.Na půjčené peníze jsem u advokátky podepsala smlouvu o půjčce, s tím, že pokud do uvedeného data nesplatím půjčku, převedu byt na příbuzné. Byt je momentálně psán na mě. Chtěla bych se zeptat, zda-li dostanu hypotéku na byt, který je fakticky v mém vlastnictví, i když za něj dlužím jiné osobě. Děkuji za odpověď. S.T.


odpovídal(a): Redakce

Nárok na příspěvek na bydlení

Dobrý den, chci se zeptat jestli mám nárok na příspěvek na bydlení, jestliže bydlím v podnájmu(byt má soukromého vlastníka) kde nemohu mít přihlášené trvalé bydliště(podmínka nájemní smlouvy). Trvalé bydliště mám tedy nahlášeno u jednoho z rodičů (který má dům v osobním vlastnictví)nicméně tam ale vůbec fyzicky nebydlím. Navíc jsem momentálně bez zaměstnání a začínám pobírat dávky v nezaměstnanosti. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Bez příjmu

Dobrý den, po delší době se vracíme z Anglie a chtěli bychom si zakoupit v ČR menší domek ( 1 800 000 CZK) Bohužel momentálně nemůžeme s manželem doložit příjmy ale máme zhruba 300 000 CZk v hotovosti a pozemek v hodnotě cca 1 200 000Czk. Můžete ám prosím poradit zda existuje nějaká možnost na hypotéku? Popřípadě jak by se naše situace dala řešit? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Úvěr na družstevní byt

Dobrý den,chtěla bych si koupit db a potřebujeme na to hypotéku,ale řekli nam že na db můžou dát nanejvíš 90 procen s ceny bytu tak by mě zajímalo proč to tak je a jak to udělat aby nám dali alespon těch 90 procent. Děkuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Úvěr na byt za 850 tisíc korun

Dobry den, prosim Vas o radu. Chtel bych koupit byt v cene 850tis, s tim ze bych chtel pujcku cca 530tis. Mam 3 ucty u stavebniho sporeni(100tis, 90tis, 1tis - prvni dva mam dele nez 6let, takze tyto potrebuju vybrat). Chci se zeptat, zda je lepsi pro me uver od CS nebo hypoteka, kdyz chci splacet max 15 let. Dekuji za odpoved.