FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VYŘIZOVÁNÍ PŮJČKY

odpovídal(a): Redakce

Dům za 1,5 mil. Kč

Dobrý den, chtěla bych si pořídit starší domek do 1500000. Volné finance nemám relativně žádné, budu ještě asi 3 roky měsíčně splácet půjčku 1618,- (u Čes. spoř. u které mám i účet)a již 4,5 roku platím SS u Wüstenrotu (naspořeno cca 55000,- a CČ 600000,-). Jsem bez závazků a můj čistý měs. příjem činí 16500,-. Vystupovala bych jako žadatel sama, ale měla bych možnost využít další SS u Lišky, které si platí moje 71 letá matka, která by se na financování podílela. Má naspořeno taktéž cca 55000,- s tím, že v roce 2007 spoření skončilo a ona si pouze navýšila CČ na 300000,- (což jí v jejím věku samozřejmě nepůjčí, ale naspořené peníze může kdykoli vybrat či by jí snad něco málo navíc půjčili). Můj první dotaz je, jak by se toto všechno dalo využít k financování koupě domku. Tato část dotazu se týká období 07/2010, kdy dostanu od zaměstnavatele smlouvu na dobu neurčitou a výše uvedený příjem budu mít po celý předchozí rok. Jaké kroky bych mohla podniknout teď, aby pak bylo získání hypotéky nebo úvěru co nejjednodušší? V současnosti mám bohužel smlouvu na dobu určitou, jsem po zkušební době, ale příjmy v první polovině roku byly podstatně nižší. Škoda je, že bych nyní měla možnost koupit domek za 995000,-. Předpokládám, že získání financí nyní, za těchto podmínek, je praticky nemožné. Předem děkuji za Váš názor a za radu.


odpovídal(a): Redakce

Je možnost zažádat o státní dotaci?

Dobrý den , rádi bychom si s přítelem nyní koupili byt.Část by jsme financovali hypotékou cca 1 000 000 Kč. Je možnost zažádta o státní dotaci? A jakbychom měli postupovat ? Děkuji Hezký den



odpovídal(a): Redakce

Co vše se počítá do příjmů při žádosti o úvěr?

Které všechny příjmy se dají započítávat do použitelných příjmů při žádosti o hypoteční úvěr??? Lze do příjmů zahrnovat i invalidní důchody, výživné na nezletilé děti, ...apod.???


odpovídal(a): Redakce

Podpory bydlení

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat na půjčku na bydlení od státu??MÁme s mamželem hypotéku,koupili jsme rodinný domek a rekonstrujeme,ale víme že nám peníze stačit nebudou,hypotéka je ve vyši 1100 000 ,400 tisíc bylo použito na koupi domu a zbytek na rekonstrukci,jakÝm způsobem jde získat půjčku od státu? Nedosáhli jsme ani jeden 36 let,já jsem na md a manžel pracuje,a máme 3 děti tudíš vyživovací povinosti,náš příjem je cca 30 tisíc.Jde zkombinovat hypotéku a tuto půjčku?


odpovídal(a): Redakce

Prodej domu, koupě domu

Dobrý den, vlastníme starší rodinný domek v hodnotě zhruba 3-4 000 000 kč. Chtěli bychom se přestěhovat a koupi jiného domu financovat z úspor a prodeje našeho domu, v kterém bydlíme.Zajímalo by mě, jakým způsobem lze tuto transakci provést. Zda se musíme úplně z domu vystěhovat, ten prodat a následně koupit jinou nemovitost. Nebo zda je způsob, jak v domě zůstat bydlet a přestěhovat se rovnou do nově koupené nemovitosti (pokud ano,patří takováto možnost mezi standardní nabídky RK?)? Díky za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Zamítnutá žádost

Dobry den, zajimalo by mne zda je mozne po bance zadat zduvodneni proc mi zamitla zadost o uver. Ptal jsem se na to primo v bance, ale bylo mi pouze oznameno nasledujici: Vase zadost byla zamitnuta na zaklade vnitrnich kriterií banky, ktere si banka vyhrazuje nesdelovat. Dekuji TP


odpovídal(a): Redakce

Potvrzení o příjmech

Dobrý den, žádáme o hypotéku, banka nám dala formulář na "potvrzení o příjmech". Ve formuláři je kolonka na vyplnění "průměrný čistý příjem za poslední 3 měsíce". Mzdová účetní mi tam vyplnila průměrnou čistou mzdu, nikoliv průměrný čistý příjem (ten mám dle výplatní pásky vyšší, započítávají se tam stravenky, příspěvky na penzijní připojištění atd.). Mzdová účetní tvrdí, že je to tak správné. V bance mi řekli, že to si mám vyjasnit s účetní. Můžete mi prosím poradit, co je správné? Já se domnívám, že by mi měli vyplnit skutečně příjem, nikoliv jen mzdu. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Šance na úvěr

Dobrý den, rád bych zakoupil byt 1+1 v panelovém domě v OV v ceně 900 000 Kč a zajímá mne, zdali mám reálnější šanci jako jediná "vlastnická" osoba získat hypotéku cca 800 000 Kč k tomuto účelu. Výše mého čistého měsíčního příjmu je cca 13 500 Kč, v ČS mám stavební spoření, jeho současná nastřádaná výše je 205 000 Kč (100 000 Kč bych použil na zařízení bytu, proto ne hypotéka 700 000 Kč ale oněch 800 000 Kč). Žádné splátky nebo závazky v současné době nemám. Díky za názor


odpovídal(a): Redakce

Novomanželská půjčka

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na novomanželskou půjčku.Jsme mladá rodina s 1 dítětem,manžel OSVČ a já na mateřské dovolené.Chci se zeptat jestli máme nárok žádat o novomanželskou půjčku na výstavbu rodinného doma a nebo na koupi stavební parcely.A ještě jeden dotaz,kde se o tu půjčku dá zažádat.Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Kam pro "zelenou dotaci"?

Hezký den. Ze stodoly již druhý rok stavíme rodinný domek. Loni na podzim nám firma udělala okna a letos začínáme dělat zateplení fasády. Co potřebujeme k žádosti na poskytnutí dotací a na jaký úřad se obrátit? Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Záznam v registru a úvěr?

hledám malý úvěr na bydlení,ale mám neg.záznam u solusu,dluh,je již zaplacen,ale ještě mi nechějí půjčit,mám naději?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, čtyři čtvrtinoví podíloví vlastníci…

Dobrý den, čtyři čtvrtinoví podíloví vlastníci pozemku si chtějí na pozemku nechat postavit 1 RD s 2 BJ. Každý pár bude vlastníkem jedné BJ. Výstavba by měla být financována z hypoték ručených pozemkem+projektem budoucího RD s 2 BJ. Lze stavbu takto financovat? Jaké dohody mezi sebou podíloví vlastníci musí uzavřít, aby banka nepožadovala ručení jiným způsobem? Děkuji. LV.


odpovídal(a): Redakce

Úvěr na část domu

Dobrý den, vlastním 1/2 spoluvlastnického podílu domu. Chtěl bych od zbývajících majitelů odkoupit zbývající podíl a dům rozdělit na bytové jednotky (4 byty), aby zaniklo podílové spoluvlastnictví. Jeden byt bych chtěl prodat a na zbývající část domu (3 byty) si vzít hypotéku ve výši 2 mil. korun. Mohu ručit zbývající částí domu, tedy 3 byty?


odpovídal(a): Redakce

Úvěr i přes záznam v registru?

Dobry den chtěla jsem se zeptat je možne dostat pujčku nebo hypoteku 1 000 000, pokud jsem se dostal do databaze Solus kvuli 2 nezaplacenym splatkam(vše je už doplaceno).Jedná se o rozestavěnou stavbu s odhadem 900 000.Naš celkovy plat je 32 000,mame dvě děti (1,5 a 4 roky)Potřebujeme nutně poradit co mame dělat.děkuji


odpovídal(a): Redakce

Prodej a koupě

Dobrý den , prosím o radu. Chtěli bychom si pořídit nové bydlení. Máme větší dům, který bychom chtěli prodat a za něj koupit menší( nechat si ho posatvit). Jak to máme udělat ,aby jsme šli rovnou z domu do domu ? Nemáme hotové peníze , aby jsme je dali za pozemek a stavební firmě , vše budeme platit z prodeje domku. Je možost získat peníze za prodej domu, třeba o půl roku dříve než se vystěhujeme ? nebo zda existuje možnost domluvit se se stavební firmou, že až se domek prodá , tak se jim zaplatí ? Prosím o radu ! Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Koupě domu zatíženého úvěrem

Dobry den,chtela bych se zeptat,jak je to kdyz:s pritelem si chceme koupit rodinny dum.Hacek je v tom,ze dum je zatizen uverem.majitel si vzal uver na 1.miliion,z toho je 500 000 splaceno.zbyvajici cast by se prevedla na meho pritele jako noveho majitele.prosim o informace jak to bude,kdyz to po byvalem majiteli prevezmeme.dekuji


odpovídal(a): Redakce

Mám nějakou šanci získat úvěr?

Dobrý den, uvažuji o rekonstrukci RD formou úvěru ze stavebního spoření a z peněz dotací zelenausporám. V minulosti jsem měl úvěry jak bankovní, tak nebankovní. Vzhledem k tomu, že jsem měl v průběhu splácení problém se splácením, dostal jsem se do registru dlužníků. V současnosti splácím závazky řádně a včas. Mám nějakou šanci získat úvěr? Jak dlouho budu veden v registru dlužníků? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Nemůžeme doložit příjmy

Jsem na mateřské dovolené a manžel je živnostník 2 měsíc .Majitel našeho pronajatého bytu nám nabídl že byt nám prodá. Je to družstevní byt. Tak nevíme jak máme vše udělat abychom mohli získat nějaký úvěr nebo hypotéku. Paraničová


odpovídal(a): Redakce

Jak dostat více, než mohu na příjmech dokázat?

Dobrý den, mám dotaz. Měla bych zájem o koupi NV, jejíž prodejní cena je stanovena na 750tis(probíhá rekonstrukce a materiál k dokončení je v dané ceně).Můj problem je, že mám č.příjmy 14500Kč,splácím spotřeb.úvěr cca 4700Kč měsíčně(ještě tak cca 2roky) + stavební spoř.600Kč měsíčně (od r.2007). Můžete mi poradit jak na tu částku dosáhnout? Platím měsíčně nájem 8tis a štve mě, že nemám dostatečnou bonitu. Proč se nedá "nějak" zohlednit i to, že jsem schopná platit své závazky i nájem i když nemůžu doložit odkud na to mám...?


odpovídal(a): Redakce

Ručení za úvěr omezuje získání další půjčky

Dobrý den, poštou jsem obdržel od České spořitelny oznámení o předschválené půjčce. V bance mi však bylo řečeno že systém žádost zamítl kvůli negativnímu záznamu (asi v registru). Víc informací ovšem zjištěno nebylo, systém nevypsal žádnou nesplacenou částku u předchozích úvěrů a nic co by mohlo nasvědčovat zamítnutí žádosti (sama bankovní poradkyně příliš nevěděla). V současnosti ručím otci za půjčku a je možné, že měl prodlevu se splácením, je toto důvod pro zápis v registru (aktuálně žádná prodleva, vše včas spláceno)? A dále, ignorují banky takové zápisy když k nim došlo již před delší dobou a dále je vše v pořádku? Bylo mi oznámeno že se údaje aktualizují 20. den v měsíci, že to mám zkusit pak, jestli je tedy vůbec možné aby půjčka prošla. Děkuji za odpověď