Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Vklad zásob do obchodního majetku

V soucasne dobe jsem fyzicka osoba a mam zbozi na skladu v cene asi 2.500.000,- Kč. Zalozila jsem spolecnost s r.o., kde jsem jediny jednatel. Jak mam převest zbozi do s.r.o. Co budu platit jako fyzicka osoba a jakym zpusobem to lze realizovat (jedna se o nabytek). Co bude platit s.r.o. ? Předem dekuji za odpoved. Vera Raskova


odpovídal(a): Redakce

Nahrada pojistne udalosti poskozeni auta vypadala…

Nahrada pojistne udalosti poskozeni auta vypadala beznadejne v dusledku vyjadreni policie. Nebyla proto zahrnuta do dohadnych polozek aktivnich v r.pp. Nyni pojistovna uhradila 20 tis. Je treba opravit danove priznani? Nebo lze uctovat v roce 2000 MD378 / DAL688 a uhradu MD221/DAL378?



odpovídal(a): Redakce

Je organizace povinna uzavřít úrazové pojištění…

Je organizace povinna uzavřít úrazové pojištění při zaslání zaměstnance na zahraniční pracovní cestu a když ne a stane se úraz,co z toho pro organizaci vyplývá.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Prosil bych Vás o stanovisko k uplatnění snížené…

Prosil bych Vás o stanovisko k uplatnění snížené nebo základní sazby DPH autoservisem v následujících případech: 1. Opravy karoserií, mechanické, klempířské a lakýrnické práce (SKP 50, sazba DPH 22%) 2. Měření emisí (? služba dle § 16 odst.4 zák. 588/92 Sb., ? sazba DPH 5%) 3. Montáž zabezpečovacích zařízení (alarmy, zámky řadicích pák (? služba dle § 16 odst.4 zák. 588/92 Sb., ? sazba DPH 5%). Předem velmi děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

1.V rámci služební cesty bylo hrazeno parkovné.…

1.V rámci služební cesty bylo hrazeno parkovné. Je součástí cestovného nebo se jedná o 518-služby? 2.Spotřeba PHM do podnikových "ještěrek" je 502-energie nebo 501-materiál? 3.O jaký náklad se jedná: 518-služby nebo 538-ostatní daně a poplatky: a) kolek na formulář celního odbavení při vývozu b) celní poplatky při vývozu placené složenkou


odpovídal(a): Redakce

Zúčastnil jsem se navyšování základního jmění u…

Zúčastnil jsem se navyšování základního jmění u Komerční banky. Úpis jsem provedl a akcie uhradil v prosinci 99. Nyní (březen 2000) mě byly akcie připsány na můj účet u SCP. Který z těchto termínů je rozhodujicí pro výpočet 6 měsíční lhůty (§4 odst.1 písm.w) Zákona o daních z příjmu), po jejímž uplynutí je zisk z prodeje těchto akcií osvobozen od daně? Za Vaši radu předem děkuji. S pozdravem Z. Vintr


odpovídal(a): Redakce

Obdrželi jsme daňový doklad z hotelu, za…

Obdrželi jsme daňový doklad z hotelu, za ubytování a snídani nebo polopenzi za pracovníka, který se účastnil semináře. Ubytováni 4.000,-Kč a snídaně 400,- Kč, nebo polopenze 1.500,- Kč. Prosím o sdělení jak mají být ošetřeny náklady na snídaní příp. polopenzi z hlediska daňové uznatelnosti. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, já a přítelkyně máme téměř rok…

Dobrý den, já a přítelkyně máme téměř rok starého syna - přítelkyně je nyní na rodičovské dovolené - žijeme odděleně - já pracovně v Praze, ona u rodičů v Mostě. Chtěli bychom hypotéku max. 1.500.000,- na financování bytu v Praze. Alternativní zdoje bohužel chybějí. Příjem přítelkyně lze nyní doložit jen ve výši cca 2800/měs, muj čistý příjem je 15.500/měs. Je možné získat hypotéční úvěr na mě a další jinou osobu a po ukončení rodičovské dovolené mojí přítelkyně přepsat závazky na přítelkyni? Rád bych znal jakékoli schůdné řešení této bezvýchodné situace. Děkuji mockrát... René Skalický


odpovídal(a): Redakce

výdaje procentem

Dobrý den, jsem na MD a podnikám na vedlejší činnost. Bohužel až teď jsem se dozvěděla, že pokud si za rok 2013 udělám výdaje paušálně, tak si nebudu moci odepsat děti. Můj dotaz spočívá v tom, jak je to s výdaji za auto. Je to největší položka ve výdajích, ale používám ho i na soukromé účely. Četla jsem, že i auto jde dělat paušálem, ale nebude to mít opět dopad na odpis dětí? A jak je to se silniční daní? Musím ji také platit a jak mám postupovat? Děkuji za radu. S pozdravem Novotná


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, minulý týden jsme Vás prosili o…

Dobrý den, minulý týden jsme Vás prosili o zodpovězení několika otázek týkající se naší firmy. Do dnešního dne jsme neobdrželi žádnou zpětnou informaci, ani odpověď, že byla zpráva přijata. Prosím o kontakt na výše uvedenou adresu. Děkuji Mgr. Jana Urbanová



odpovídal(a): Redakce

Podnikání soubě?ně se závislou činností

k zavisle cinnosti jsem podnikatelskou cinnosti ukoncil ucetni rok vysledkem 3022,41 kc. odecita se od teto castky nezdanitelna cast 34 920 kc nebo tuto castku danim primo 15%. dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dle pokynu D190 nelze uplatnit jako daňově učinný…

Dle pokynu D190 nelze uplatnit jako daňově učinný náklad příspěvek na stravování u zaměstnance, který odpracoval pouze "část směny". Prosím o upřesnění co se rozumí pod pojmem část směny z hlediska celkové délky směny (např. 8,5 hod). Naše vnitropodniková směrnice obsahuje ustanovení, umožňující pracovníkovi poskytnout příspěvek odpracuje-li min.5 hod. Je tento postup z hlediska daňového správný? Děkuji. Ing. Popelka


odpovídal(a): Redakce

Dne 21.4. a 27.4. 2000 jsem odeslala dva dotazy…

Dne 21.4. a 27.4. 2000 jsem odeslala dva dotazy týkající se závodního stravování zajišťovaného prostřednictvím jiných subjektů. Potřebuji vědět,zda uvedené odpovědi pltí i pro stav po novele zákona o DPH platné k 1.4.2000. Zejména se jedná o vztah k § 14 odst.14, podle něhož je základem daně částka, kterou hradí zaměstnanec zaměstnavateli; tato částka se považuje za částku obsahující daň. Potom se dle našeho názoru daň na výstupu počítá jako částka z faktury přijaté, kterou bude hradit zaměstnanec*koef.0,476 a tuto daň je nutno zaúčtovat do hosp. výsledku.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám otázku ohledně minimální daně:…

Dobrý den, mám otázku ohledně minimální daně: Minulý rok v 8. měsíci jsem ukončil civilku a obnovil živnostenskou činnost - vztahuje se na mne výjimka z placení minimální daně dle §7c, odst. 3 písmeno b? Píše se tam o "zajájení" činnosti - je obnovení chápáno jako zahájení činosti? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebovala bych poradit v oblasti…

Dobrý den, potřebovala bych poradit v oblasti financování bydlení. Moje dcera by si chtěla koupit byt v OV nebo DV za cenu max. 600 tis. Kč. Její příjem je cca 10 tis. čistého, je svobodná, bez závazků. Počátkem roku 2005 jí končí stavební spoření u Wuestenrotu (CČ cca 80 tis. Kč) a cca 1 rok spoří u Hypo stav. spoř. (cílová částka cca 15 tis. Kč). Dále má k dispozici cca 60 tis. Kč v hotovosti a zhruba za 1 rok bude mít další částku (asi 125 tis. Kč). Je pro ni vhodné využít produkt K10 (Wuestenrot), který má úrokovou sazbu 4,8% (v případě bytu v DV může ručit nemovitostí blízkých příbuzných), případně nějaké standardní stavební spoření nebo je lépe si vzít na částku cca 500 tis. Kč HÚ? Příbuzní by mohli fungovat také jako spoludlužníci při žádosti o úvěr (mají dostatečné finanční prostředky). Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat jsetli byjste…

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat jsetli byjste mě nemohli poslat nějaké podklady co se týče investičních strategií individuálního investra chtěl bych v budoucnu investovat a potřeboval bych vědět jak na to. pokud to půjde můžete na tento e-mail spiralia@volny.cz děkuji Sali


odpovídal(a): Redakce

Vstupní cena IM u plátce DPH

Jsem plátce DPH a koupil jsem si počítač za cenu 39980 bez DPH, 48770 vč.22%DPH a uplatnil jsem si proto nárok na odpočet.Jedná se o HIM, nebo o DIM ? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Jsem OSVC a mam bezny ucet castecne ulozen na…

Jsem OSVC a mam bezny ucet castecne ulozen na terminovanem vkladu s tydennim revolvingem. Na vypisu z term. vkladu je pokazde uveden pripsany urok v plne vysi a jako samostatna polozka srazena dan. Mohu mit za to, ze se jedna o prijmy srazene u zdroje a do prijmu podle §8 uz uvest uroky po odecteni techto srazek? Uvadi se takovy terminovany vklad ve vykazu obchodniho majetku samostatne nebo ho zahrnu do bezneho uctu? Upravuje nejaky predpis problematiku terminovanych vkladu v ucetnictvi? Nevim, zda to ma nejaky vyznam, ale jeste podotykam, ze se jedna o tzv. inteligentni revolvingovy term. vklad v Expandii, ktery nema vlastni cislo uctu a jehož vyse se meni podle pohybu na beznem uctu, takze prakticky "prorusta" do bezneho uctu. Dekuji predem za Vasi pomoc a preji hezky den. Balicka


odpovídal(a): Redakce

Jsme veřejnou vysokou školou.Jak by jsme měli…

Jsme veřejnou vysokou školou.Jak by jsme měli zaúčtovat kurzové rozdíly při uzavírání účetních knih k 31.12.Jedná se o uzavření devizového účtu vedeného v Euro.( Přepočet podle platného kurzu ČNB k 31.12.zaúčtovat na kurzové rozdíly aktivní,pasivní. V lednu, v následujícím účetním období se účetní zápisy zruší?) V příkladech účtování pro politické strany, hnutí, občanská sdružení a jiné nevýdělečné organizace vydané nakladatelstvím BILANCE,Praha 1999,autor Vladimír Tuček uvádí,účtování kurzových rozdílů aktivních při uzavírání účetních knih pro účty v bankách : 4-kové účty ,což jsou v naší účtové osnově účty nákladové oproti bankovnímu účtu.A neuvádí se jak postupovat v lednu následujícího roku. To nám tyto kurzové rozdíly aktivní zůstanou v nákladech,resp.kurzové rozdíly pasivní ve výnosech?? Děkujeme předem za Vaší odpověď.Vedoucí ek.oddělení VUT Brno.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o potvrzení: Firma (kovovýroba) lakuje …

Prosím o potvrzení: Firma (kovovýroba) lakuje (vč. přípravy kovu před nalakováním) a kompletuje a balí kovové výrobky. Na tuto činnost kupuje pouze lak a odmašťovací prostředky. Veškerý balící materiál i všechny komponenty výrobků dodává dodavatel.Můžeme uplatnovat sazbu 5 % DPH? Děkuji



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.