Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Zdeněk Navrátil, JUDr.

Dobrý den. Ráda bych se zaptala, jak je to se…

Dobrý den. Ráda bych se zaptala, jak je to se vstupní zdravotní prohlídkou pro řidiče tuzemské či mezinárodní kamionové dopravy. Musím mít jako zaměstnavatel smlouvu s nějakým obvodním lékařem a k tomuto lékaři řidiče poslat na vstupní prohlídku? Nebo mi stačí, když mi řidič přinese žádost o vstupní prohlídku potvrzenou od svého obvodního lékaře? Předem moc děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

DOKAZOVÁNÍ

S.r.o. vstoupila do likvidace v 3/99. V teto dobe probihala financni kontrola za obdobi 1995-1999, vysledek je neuznani faktur za konkretni faktury ( dle formalni smlouvyz roku 1995) s prislusnzm predlozenim zprav a uhradami. Zduvodneni FU : spravce prokazal existenci skutecnosti rozhodnych pro uziti pravni domnenky a existenci skutecnosti vyvracejicich verohodnost ucetnictvi, neuznal smlouvy. Jake dukazni prostedky jsou tedy uznatelne?



odpovídal(a): Redakce

Ceny pohodnych hmot - info na MF

Ceny pohoných hmot jsou již k dispozici na E-mail:Podatelna@micr.cz Minist.financí od14.1.2000


odpovídal(a): Redakce

Dodatečné doměření daně

Podnikam od roku 1993.Pokud budu mit kontrolu z FU,kolik let zpatky mi mohou domerit dane. Dekuji za odpoved Volf.


odpovídal(a): Redakce

Úrok z termínovaného vkladu u právnické osoby

V roce 2000 jsme obdrželi zdaněný úrok z termínovaného vkladu (19.4.99-4.2.00) u naší banky Kč 4002. Hrubý úrok Kč 4708 byl zdaněn 15 % tj. Kč 706. Ve vnitřní směrnici máme stanoveno, že nevýznamné částky do 5000 Kč nebudou časově rozlišovány. Lze zdaněný úrok zaúčtovat v r. 00 na účet 662 a v daňovém přiznání PO za rok 00 ho odečíst v řádku 120 od daňového základu. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, VZP i Správa sociálního zabezpečení…

Dobrý den, VZP i Správa sociálního zabezpečení požadují při příhlášení spolupracující osoby podle § 13 zákona o daních z příjmů živnostenský list spolupracující osoby. Mně se to zdá proti smyslu tohoto institutu, tj. pomoc při podnikání osobou blízkou. V případě, že živnostenský list je potřeba, musí být na stejnou činnost jako u osoby, které spolupracující osoba pomáhá? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu : vedeme ve firmě valutovou…

Prosím o radu : vedeme ve firmě valutovou pokladnu (slovenské koruny) a protože se nechceme zabývat vyplácením haléřových částek zajímá mne , existuje-li vyhláška , která upravuje způsoby zaokrouhlování při výpočtu cestovních náhrad za část dne strávenou v zahraničí (na Slovensku), je-li tato část kratší než 12 hodin. Lze si tato pravidla (např . matematicky na celé koruny) stanovit vnitropodnikovou směrnicí nebo nemusí být tato pravidla nikde specifikována. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Jak zaúčtovat aktivaci mobilního telefonu. Je to…

Jak zaúčtovat aktivaci mobilního telefonu. Je to HIM nebo služba (zřízení telefonní stanice)? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Zdeněk Navrátil, JUDr.

Nájem bytu

dobry den mam dotaz.. mam uzavrenou radnou najemni smlouvu platnou od 1.11.2008 do 31.10.2009 na byt v mem vlastnictvi. v soucasnosti uvazuji o prodeji a tak me zajima. 1. zda mohu s toutou smlouvou ktera jeste nestoupila v platnosti neco delat? 2.zda mohu smlouvu vypovedet z duvodu pordeje bytu? je to dulezite tema ktere jsem jeste nikde necectl! 3. pripadne mohu smlouvu prevest na noveho majitele? 4. mohu dat majiteli primerene odstupne za opusteni bytu? dekuji za odpoved jirka


odpovídal(a): Zdeněk Navrátil, JUDr.

Exekuce

dobrý den chci se zeptat jak mám postupovat když jsem společníkem a jednatelem s.r.o. která již několik let nepodniká a nemá žádný majetek ani finance,dluží však leasingové společnosti penále za pozdní zaplacení leasingu(cca 120tis.),tato společnost předala pohledávku exekutorské firmě.Sídlo s.r.o. je v rodinném domě kde bydlí moje exmanželka které je tež společníkem s.r.o. Hrozí nebezpečí že exekutorská firma provede exekuci majetku v sídle s.r.o. přestože je to jen majetek soukromé osoby ? Jak mám postupovat abych se tomuto vyhnul ? děkuji Anderle Jiří



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem jednatelkou a zároveň…

Dobrý den, jsem jednatelkou a zároveň společníkem s.r.o. Od září roku 2013 budu mít nárok na vyplácení starobního důchodu. V s.r.o. nepobírám odměnu jednatele sr.o. ani odměnu společníka s.r.o., jsem zaměstnancem ve vlastní s.r.o. a měsíčně odvádím z platu daň ze mzdy a odvody na SP a ZP. Od září 2013 bych ráda měla jen odměnu jednatele firmy a zrušila si zaměstnanecký pracovní poměr. Poradíte prosím, jaké odvody budu muset z této odměny státu odvést, když budu zároveň pobírat starobní důchod ? Jak je to s odvody na SP a ZP v tomto případě, prosím? Děkuji Vám za odpověď a srdečně zdravím.


odpovídal(a): Redakce

Mylná platba

Firma A ( fyz.osoba, uctujici v jedn.ucetnictvi ) obdrzela od sveho odberatele B ( pravnicky subjekt uctujici v podv.ucetnictvi ) dle 30.12.1999 mylnou platbu. Firma A tuto mylnou platbu vratila zpet na ucet firmy B dne 5.1.2000. Je povinna fa A zdanit dani z prijmu fyz.osob za r.1999 tuto platbu ?


odpovídal(a): Redakce

Pokud si jako vlastníci nemovitosti necháme…

Pokud si jako vlastníci nemovitosti necháme namontovat sádrokartonové příčky a podhledy,což nám firma nafakturuje s 5% DPH, můžeme tuto částku účtovat jako opravu nemovitosti? Pokud bude tato faktura vystavena jako oprava ,bude částka s DPH 22%?


odpovídal(a): Redakce

Mam zajem koupit druzstevni byt. Financovat jej…

Mam zajem koupit druzstevni byt. Financovat jej budu z casti stavebnim sporenim, ale spise mne zajima otazka, na co si mam dat pri koupi pozor, abych nenaletel. Predem dekuji za odpoved. S pozdravem Martin Wojtech


odpovídal(a): Redakce

Naše současná zaměstnankyně v minulém roce…

Naše současná zaměstnankyně v minulém roce přerušila denní studium na vysoké škole a odjela za prací do ciziny. Po návratu z ciziny již do školy nenastoupila a škole oznámila dne 31.8.2000, že zanechává studium. Škola jí dopisem z téhož dne oznámila, že podle § 56 zákona 111/98 Sb. o vysokých školách přestává být dnem 31.8.2000 studentkou školy. K nám tato zaměstnankyně nastoupila 21.8.2000. Je možno při ročním zúčtování daně uplatnit u ní odpočet podle § 15 odst. 1 písm. g ve výši 8/12 roční sazby, tj. 6976 Kč?


odpovídal(a): Redakce

pořízení majetku

Dobrý den,manžel vede daň. evidenci,plátce DPH,fyz.osoba.V říjnu 09 se musel vystěhovat z nájmu a koupil do vlastnictví sklad,který předělává na autodílnu.Od října měl smlouvu o bezplatném užívání do doby než bude vlastník.Dle kupní smlouvy část uhradil v listopadu z půjčky od matky a zbytek má úvěr,který je od února 2010,na katastru se stal vlastníkem až teď v únoru.Nějaký materiál(obklady,dlažba,kabely elek.,aj už kupuje od ledna a sparavuje vevnitř.JAKYM ZPŮSOBEM A OD KDY MUSÍME NEBO Můžeme uvádět v evidenci a jakým způsobem?Je možno uplatňovat již náklady a DPH za materiál v lednu,když nebyl vlastníkem?Nevím si rady jak a kde začít?! Děkuji Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jaká je částka silniční daně pro vozidlo s…

Jaká je částka silniční daně pro vozidlo s celkovou hmotností 7490kg.Objem motoru 3905ccm.


odpovídal(a): Redakce

Daňová uznatelnost ?kody

Prosím o informaci, kdy byl § 24, odst. l) doplněn o škody způsobené podle potvrzení policie neznámým pachatelem ?


odpovídal(a): Redakce

Vazene damy, vazeni panove, nase spolecnost ma…

Vazene damy, vazeni panove, nase spolecnost ma sidlo v Praze a zamestnava mimoprazske zamestnance. Vedeni spolecnosti se rozhodlo poskytovat mimoprazskym zamestnancum prechodne bydleni, a najalo pro ne byt. Je toto nepenezite plneni osvobozeno od dane z prijmu fyzickych osob podle §ž odst. 9 pism l) zakona 586/1992 Sb. ? Uzna financni urad naklady na najem uvedeneho bytu jako naklady spolecnosti vynalozene na zajisteni a udrzeni prijmu podle §24 zakona 586/1992 Sb.? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Jsme spol.s r.o., plátci DPH a fakturují nám…

Jsme spol.s r.o., plátci DPH a fakturují nám dodavatelé - neplátci DPH. Na své faktuře nemají vyznačené své DIČ. Jsou doklady, na kterých není vyznačen DIČ daňově uznatelné? Do dnešní doby jsem tuto náležitost vyžadoval, ale dnes měm někdo přesvědčoval o opaku. Děkuji za odpověď



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.