Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mě, jaké jsou lhůty pro uschovávání…

Zajímalo by mě, jaké jsou lhůty pro uschovávání dokladů u příjmů podle § 9 zákona o daních z příjmů, tj. při příjmech z pronájmu, když nevedu účetnictví, ale pouze záznamy o příjmech a výdajích.


odpovídal(a): Redakce

Dotaz. Pri rozdeleni danoveho zakladu u…

Dotaz. Pri rozdeleni danoveho zakladu u spolupracujici osoby v pomeru 70:30 prekracuje 30% podil v rozdilu vynosu a nakladu castku 180.000,-Kc. Je mozno pro spolupracujici osobu vzit za zaklad 30% nakladu a dopocitat nizsi procento vynosu (naklady + 180.000), nebo musi procento rozdelenych prijmu a vydaju byt stejne? V tom pripade by totiz doslo k tomu, ze pri vyssim zisku by spolupracujici osoba mohla mit danovy zaklad napr. jen 20 procent z celkovych prijmu a vydaju. Dekuji



odpovídal(a): Redakce

Jsem platce DPH v jed.učetnictví.Je možné u…

Jsem platce DPH v jed.učetnictví.Je možné u jednotlivých faktur za materiál odečíst DPH,když se jedná o technické zhodnocení nemovitosti patřící firmě.Jak zařadit jednotlivé faktury/cihly,písek/do odpisové skupiny-postupně jak přicházejí nebo celkově při kolaudaci dostavby.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, česká firma s.r.o. fakturuje slovenské…

Dobrý den, česká firma s.r.o. fakturuje slovenské firmě měsíční pronájem vozidla, má byt tato faktura s DPH nebo ne? Pokud ano, na který zákon bysme se měli odvolat? Můžou byt součásti této faktury také přefakturace poměrné části povinného a havarijního ručení a také silniční dani? Moc Vám děkuji.


odpovídal(a): Zdeněk Navrátil, JUDr.

Společné závazky

Dobrý den, pokud figuruji jako spoludlužník u bankovního úvěru poskytnutého kamarádovi a ten nyní nesplácí, mám možnost po něm částku, kterou případně bance zaplatím, vymáhat? Je tam nějaký regres jako u ručení? Děkuji


odpovídal(a): Zdeněk Navrátil, JUDr.

Dědění, přechod dluhů

Dobrý den, můj dlužník zemřel, v dědickém řízení připadlo dědictví rovným dílem na jeho 3 nezletilé děti (pravomocné usnesení notáře). Svoji pohledávku jsem do dědického řízení přihlásil. Přišla mi zpráva od notáře, že dluhy na dědice přecházejí rovným dílem do výše nabytého dědictví a v poměru k tomu, co nabyli z dědictví. Znamená to, že po každém z dlužníků mohu chtít jen třetinu svého dluhu? A kdybych je žaloval, tak musím žalovat všechny 3 a po každém chtít pouze třetinu (tzn. že zde není dlužnická solidarita?)?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam dotaz z oblasti dědické daně. Jsem…

Dobry den, mam dotaz z oblasti dědické daně. Jsem dědicem v řadě přímé. Je pravda, že přímá linie je od daně osvobozena pouze do výše děděného majetku v hodnotě do 1 000 000 Kč? Můžete mi dále sdělit výši odměny notáři a na čem závisí?


odpovídal(a): Redakce

1/V případě, že při služební cestě ztratím…

1/V případě, že při služební cestě ztratím jízdenky a předložím zaměstnavateli čestné prohlášení, je toto pro zaměstnavatele daňově neuznatelný náklad? 2/Při auditu naší s.r.o. za rok 1999 bylo zjištěno, že někteří naši zaměstnanci neměli vyčerpanou dovolenou za r.1999. Auditor nařídil, že tato dovolená nesmí být vyčerpána v r.2000, ale v r.2000 musí být proplacena. Jsou tyto jeho kroky správné? Za odpovědi děkujeme.


odpovídal(a): Redakce

Jaké je správné datum uskutečnění zdanitelného…

Jaké je správné datum uskutečnění zdanitelného plnění při prodeji zboží? Např. 25.7. je zboží vyskladněno a předáno přepravci k přepravě. 26.7. je zboží složeno ve skladě odběratele. Mezi společnostmi byla uzavřena kupní smlouva, ve které je dohodnuto, že místem plnění je sklad odběratele a dodavatel je povinnen dodávat zboží dle objednávky na dohodnuté místo a v určeném čase. V tomto případě zněla objednávka na dodání 26.7. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

K 1.7.2000 jsem se stal platcem DPH.V mém majetku…

K 1.7.2000 jsem se stal platcem DPH.V mém majetku je ještě neodepsané auto FORD Tranzit.Mohu nebo musím odepsat část DPH?V případě prodeje tohoto vozu,když DPH nebylo odečteno je možné ho prodat aniž účtuji DPH.



odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Jsem FO uctujeici v JU. Pred dvema…

Dobry den. Jsem FO uctujeici v JU. Pred dvema roky jsem zakoupil pocitac v cene pres 40000 Kc odepisuji ho. Nyni bych ho chtel vylepsit a chtel bych se zeptat, jestli nakoupene dily je mozno napsat do nakladu rovnou, nebo je nutne navysit cenu pocitace a tyto dily odepisovat. Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Podílové spoluvlastnictví

Dobrý den, Ráda bych věděla jakou smlouvu mam sepsat se svým druhem, abchom měli ochráněný svůj majetek v případě rozchodu. Začínáme stavět dům, do kterého vkládám velkou část mých vlastních financí, chci být tedy chráněná v případě rozchodu. Nemohu najít jiný vzor smlouvy než smlouvy předmanželské, což se nás netýká a v příštích letech ani týkat nebude.Zajímá mě také jestli musí být smlouva sepsána právníkem nebo stačí notářské ověření. Mnohokrát Vám děkuji. Ševčíková


odpovídal(a): Redakce

STUDENT

JSEM STUDENT MAM ZIVNOSTENSKY LIST ZISK ZA ROK JE KOLEM 30000.KOLIK MAM PLATIT SOCIALNI A ZDRAVOTNI DANE.


odpovídal(a): Redakce

Průměrné ceny PHM

Neznáte prosím průměrné ceny pohoných hmot pro rok 1999 pro výpočet cestovních náhrad soukromého vozidla pro daňové účely ?


odpovídal(a): Redakce

Prosím o zodpovězení následujících 2 dotazů. 1.…

Prosím o zodpovězení následujících 2 dotazů. 1. Zda v případě fyzické osoby při nákupu a prodeji akcií je možno při výpočtu příjmu pro daňové účely započíst do nákladů poplatky za nákup i prodej těchto akcií. 2. Zda je možno při postupném nákupu a při postupném prodeji akcií stejného ISIN v různém čase spárovat pro daňové účely akcie nakoupené jako poslední s akciemi prodanými jako první a naopak akcie nakoupené jako první s akciemi prodanými jako poslední.


odpovídal(a): Redakce

V mesici srpnu chci koupit do osobniho…

V mesici srpnu chci koupit do osobniho vlastnictvi 3pokojový byt.V jedne mistnosti chci podnikat(mám zásilkovou službu s keramikou a zbývající 2místnosti chci pronajmout studentům)Podnikám jako fyzická osoba.Můj dotaz zní:Je lepší pro mne koupit byt jako soukromá osoba nebo jako firma? Jak je to s daňově uznatelnými náklady(vybavení místností nábytkem,koberci apod.,dále s náklady např.na elektřinu,topení atd.)?Děkuji za odpověd


odpovídal(a): Redakce

Prosím o odpověď: Fakturace mezi dvěma českými…

Prosím o odpověď: Fakturace mezi dvěma českými subjekty, plátci DPH: Je možné, aby daňový doklad obsahoval, základ daně + DPH v české měně a jako informativní toto přepočtené v cizí měně a platba proběhla mezi těmito subjekty v cizí měně?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, je mi 33 let a se svoji partnerkou…

Dobry den, je mi 33 let a se svoji partnerkou,tez 33, planujeme koupi bytu, ktery bychom chteli financovat stavebnim sporenim a hypotekou. Partnerka ma u ČS stavebni sporeni skoncene s castkou cca 175 tis. Kc. Prostredky v hotovosti delaji priblizne neco mezi 100-200 tis. Kc.Muj mesicni prijem prumerne je 35 tis.Kc a partnerky cca 20 tis Kc. Splacim auto na leasing cca 8 tis. mesicne. Chci se zeptat, je-li mozne koupit byt v cene 2300000 a jake by asi byly splatky? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se poradit při výběru…

Dobrý den, chtěla bych se poradit při výběru pojišťovny pro pojištění majetku firmy. Otevřeli jsme nový obchod se sortimentem airsoft,paintball, military v centru Prahy. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Pracovní neschopnost

Dobrý den,zaměstnanec nastoupil na pracovní neschopnost od 6.2.2008,kterou ukončil 2.3.2008,ale od 3.3.2008 předložil další začátek pracovní neschopnosti.Nahlíží se na tuto druhou neschopenku jako na pokračování pracovní neschopnosti nebo je to nová neschopenka a za první 3 dny bude bez náhrady?Děkuji.



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.