Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chtěla bych poradit ohledně akcií.Z…

Dobrý den,chtěla bych poradit ohledně akcií.Z kuponové privatizace vlastním akcie:Čez,Telecom,Geoindustria,Léčiva,Spolek pro chem. a hutní výrobu.Nevím,zda mají jestě nějakou cenu a jakou a zda je lepší si je ponechat nebo prodat. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Nalezl jsem v portfoliu rodičů akcie dvou…

Nalezl jsem v portfoliu rodičů akcie dvou společností ještě z kuponové privatizace. Ńa internetu jsem ověřil, ve výpisu z rejstříku, že ještě existují, ale to je vše. Jiné informace se mi nedaří získat. Jsou tyto akcie někde obchodovatelné nebo neprovádějí majoritní akcionáři právě jejich výkup? Jená se o Český holding, a.s.(IČ 44265590) a Stavební, investiční a kapitálová, a.s. (IČ 452 44 600) Předem děkuji LR



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Ctěl bych investovat částku kolem 150…

Dobrý den.Ctěl bych investovat částku kolem 150 tisíc korun do akcií ČEZ a Zentivy a to na dobu minimálně 3 let. Domníváte se, že u těchto akcií je i při jejich dnešních maximech v tomto časovém horizontu prostor k růstu a jedná se do dobrou investici? Děkuji za odpověd a přeji hezký den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můžu ještě prodat listinné akcie (VH…

Dobrý den, můžu ještě prodat listinné akcie (VH proběhla 29.7.05), které jsou předmětem výkupu dle § 183i? V souvislosti se svoláním mimořádné VH byl již vypracován znalecký posudek na cenu jedné akcie. Vlastním poměrně hodnotné akcie a nechtěla bych zbytečně přijít o případný zisk. V podstatě ani sami burzovní makléři nevědí, jaké akcie vlastním. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám trvalé bydliště v ČR.5 let žiju v…

Dobrý den, mám trvalé bydliště v ČR.5 let žiju v Bruselu, kde jsem se i oženil a jsem zaměstnán u Belgické firmy. Chci si v Bruselu koupit domek. Kde budu platit daň z nemovitosti? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o odpověď na dotaz: Plátce DPH poskytne…

Prosím o odpověď na dotaz: Plátce DPH poskytne službu (poradenství) zákazníkovi- podnikateli z Kanady, který není plátcem DPH. Místo plnění je v ČR. Má být faktura vystavena s DPH nebo bez DPH?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,jsme s.r.o.plátci DPH,majitel koupil v…

Dobrý den,jsme s.r.o.plátci DPH,majitel koupil v zahraničí os.vůz za 13.ooo EUR ,v Německu.Jak je to s odvodem DPH?A jak s odpisovánim?V připadě prodeje jak je to s DPH.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jsem synem zemřelého a nyní při vyřizování…

Jsem synem zemřelého a nyní při vyřizování pozůstalosti prosím o radu, co jsou přiměřené náklady spojené s pohřbem zůstavitele a jak s nimi naložit. U notáře jsem doposud předložil pouze doklady týkající se movitého a nemovitého majetku. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chci se zeptat na moje povinnosti, v…

Dobry den, chci se zeptat na moje povinnosti, v pripade, ze jsem zamestnana a soucasne chci od 1.8. podnikat na zivnostensky list - sprostredkovani obchodu a sluzeb. Musim platit dalsi odvody jako zivnostnik? Kolik % z nakladu na bydleni v podnajmu si muzu odpocitat v ucetnictvi? Dekuji moc za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jaké dokumenty jsou třeba, jestliže…

Dobrý den, jaké dokumenty jsou třeba, jestliže chce firma (české s.r.o) užívat v souvislosti s podnikáním osobní automobil patřící zahraničnímu majiteli? Je možné takovýto automobil užívat zdrarma? Pokud ano, jaké jsou případné daňové dopady? Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu: Pokud v kameném…

Dobrý den, prosím o radu: Pokud v kameném obchodě zakoupím nějaké zboží a doma (později) zjistím, že ho nechci - mohu ho vrátit? Je prodávající povinen mi zboží vzít zpět a vrátit peníze? Pokud ano, prosím vás, o zaslání čísla zákona z kterého toto vyplývá. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Pekný deň, chcela by som Vás poprosiť o radu,…

Pekný deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, ako postupovať pri nasledovnom probléme: Sme plátcovia DPH na Slovensku. Česká firma nám polročne fakturuje nájom za sklad v Zlíne. /Na naše slovenské DIČ/. V roku 2004 sme sa 2.8.2004 zaregistrovali v Čechách ako platcovia DPH a bolo nám pridelené české DIČ. V roku 2004 sme dostali faktúru z Čiech za nájom skladu z dátumom zdaniteľného plnenia 31.7.2004. Keďže sme v tomto období ešte zaregistrovaní ako platcovia DPH v Čechách / štvrťročný plátca/, žiadali sme Finančný úrad Praha 1 o vrátenie DPH. Táto žiadosť bola zamietnutá. odkedy sme sa zaregistrovali v Čechách, neuskutočnili sme žiadne zdaniteľné plnenie pod českým DIČ. Za toto obdobie som neodovzdala žiadne daňové priznanie na český fin. úrad. V tomto období som sa dozvedela, že som mala podať daňové priznanie, aj keď sme nemali žiaden pohyb. Chcem sa poradiť, ako postupovať pri podaní dodatočného daňového priznania a ako sa vyhnúť sankciám za nepodanie daň. priznania. Pokiaľ viem, v zákone o DPH platnom v Čechách je nejaká klauzula o plošnom prominutí sankcií. Zároveň sa chcem spýtať, ak by nám fakturovali nájom za sklad na naše české DIČ, môžem si nárokovať vrátenie dane pod českým DIČ, ak tovar, ktorý máme uskladnený vˇčeskom sklade používam len na zdaniteľné plnenia v Čechách?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, zda a…

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, zda a jakým způsobem má vývoz vzorků do 3. země v nulové hodnětě vliv na DPH? Máme JSD kde je statická hodnota 0. Nejedná se o reklamní předměty. Pokud se jedná o dodání vzorků do EU pak stanovíme cenu obvyklou a přidaníme v ČR. Postupuje se obdobně i při vývozu? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vážený pane doktore, prosím Vás o zodpovězení…

Vážený pane doktore, prosím Vás o zodpovězení následujícího dotazu: Mám zařazeno nákladní vozidlo v majetku firmy, které odpisuji. Pokud dám vozidlo na určitou dobu do depozita, musím za dobu, kdy je vozidlo v depozitu platit silniční daň? Mohu uplatnit celkovou výši ročních odpisů vozidla v plné výši? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.V jakém případě může být 5 % DPH u…

Dobrý den.V jakém případě může být 5 % DPH u projektové činnosti? Podle mého názoru jen u projektů bytů a rodinných domů. V ostatních případech by měla být základní sazba 19 % DPH. Předem děkuji za odpověď a přeji vám příjemný den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsme příspěvková organizace, platci…

Dobrý den, jsme příspěvková organizace, platci DPH,osvobození dle par.61/e,f zákona o DPH. Pokud uzavřeme smlouvu o poskytnutí reklamy na akci,kterou pořádá naše organizace, je plnění, které plyne ze smlouvy o poskytnutí reklamy na tuto akci osvobozeno?Objednateli poskytneme defacto reklamní plochy a bude uveden na všech propagačních materiálech.Nemohla by se tato smlouva chápat stejně jako smlouvy o komerčním pronájmu?Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Prosím poradte, když mám drobný majetek a na…

Prosím poradte, když mám drobný majetek a na faktuře rozepsanou montáž nebo dopravné zvlášť mám to přičíst k cene majetku nebo dát na služby? součet není více jak např. 20 tis.A co když je cena na Fa včetně montáže a dopravy?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý vecer,dekuji za minulou odpoved.Jeste bych…

Dobrý vecer,dekuji za minulou odpoved.Jeste bych potrebovala vedet-Danova evidence-zamestnanci pri vykonavani prace vyuzivaji sluzeb ubytovani v miste zakazky.Jak postupovat v tomto pripade,co je danove a co nedanove,co vsechno si mohu uplatnit do vydaju?Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Koupila jsem si domek a potřebuji vyměnit střechu…

Koupila jsem si domek a potřebuji vyměnit střechu. je mi 48let,jsem rozvedená,bezdětná,čistá mzda těsně nad 15.000,-Kč čistého,splácím ještě jeden rok leasing 4961,-Kč a půjčku 2500,-Kč měsíčně(ještě zbývá splatit 33.000,-). mám šanci získat úvěr u některé banky na financování střechy.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

V kupónové privatizaci jsem investoval do fondu …

V kupónové privatizaci jsem investoval do fondu Vojenské stavby invest. Lze akcii (byla vydána jedna v papírové formě) prodat? Existuje fond popř. co se stalo s jeho majetkem? Děkuji za odpověď. L.



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.