Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

DOBRÝ DEN, PŘÍTEL MĚL V PRÁCI PRACOVNÍ ÚRAZ, …

DOBRÝ DEN, PŘÍTEL MĚL V PRÁCI PRACOVNÍ ÚRAZ, DOSTAL VYROZUMĚNÍ Z POJIŠtOVNY, ŽE ČÁSTKA BUDE POUKÁZANA ZAMĚSTNAVATELI, ČÁSTKU DOSTAL VE VÝPLATĚ, ALE BYLA MU Z TĚCHTO PENĚZ ODVEDENA DAŇ, JE TO SPRÁVNĚ? DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.


odpovídal(a): Redakce

Kdo vyplácí jistinu státních povodňových…

Kdo vyplácí jistinu státních povodňových dluhopisů emitovaných v roce 1997 (listinných) ?odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, při zpracování mezd mi program…

Dobrý den, při zpracování mezd mi program vytváří i závazek pro platbu zákonného pojištění. V této oblasti si nejsem moc jistá, teprve začínám, a potřebovala bych vědět zda kadý zaměstnavatel má povinnost toto pojištění uzavřít. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dnem 21.6.05 jsem skončil pracovní poměr ze…

Dnem 21.6.05 jsem skončil pracovní poměr ze zaměstnavatelem dohodou, do dnešního dne jsem nedostal výplatu za měsíc duben , květen a část června která mi náleží podle pracovní smlouvy a též my nebyly za toto období ani vyplaceny diety (stravné).Nevím kam se mám obrátit, byl jsem i na pracovním uřadě, kde mi bylo řečeno, že pokud nejsem veden v evidenci příslušného úřadu jako uchazeč o praci tak mi pracovně právní pomoc nebude poskytnuta nyní jsem už zaměstnán u nové fa. tak samozřejmě nemám důvod se na pracovní úřad přihlašovat. Prosím poradte mi kam se mám obrátit jedná se o poměrně vysokou částku. Předem děkuji za odpověd


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jaky je vas nazor na PF CSOB Progres?…

Dobry den, jaky je vas nazor na PF CSOB Progres? Uvazuji totiz o zmene a tento fond mne zaujal. Myslite si, ze jeho investicni strategie je rizikova nebo je toto riziko (ivestice casti podilu do akcii) zanedbatelna?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuji poradit. Odjíždíme asi na…

Dobrý den, potřebuji poradit. Odjíždíme asi na rok pracovat do Irska. Chceme si vyměnit s sebou asi 2.000,- EUR a nevíme, zda vzít hotovost nebo si tady zřídit devizové konto a tam platit jen kartou, nebo dát obyčejně peníze na běžný účet a platit kartou. Jaké jsou poplatky za výběry v zahraničí (Irsku)? Máte přehled, která banka v Irsku spolupracuje přímo s GE Money u nás? Díky za info.


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych investovat cca 250 000 Kč do produktu…

Chtěl bych investovat cca 250 000 Kč do produktu s nízkým rizikem a výnosem alespoň ve výši inflace tak, abych si mohl jednou za rok převést max. 25000 Kč na běžný účet (k doplnění starobního důchodu). Stavební spoření a penzíjní připojištění mám. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,jsem cizynec, obcán Ukrajiny.Bydlim…

Dobry den,jsem cizynec, obcán Ukrajiny.Bydlim apracuju tady v CŽ uz 9 let.Prez rok pozadam o tryvaly pobyt,a prez 2 roky uz pudu do penze. Dotaz:Možu dostat tady penze?Diky. Vitalij


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,vlastníme s manželem pozemek se zděnou…

Dobrý den,vlastníme s manželem pozemek se zděnou rekreační chatou a rozhodli jsme se ji přestavět na domek.Rekonstrukci by provedla stavební firma a veškeré náklady by činili cca 1000000,-Kč.Stavbu bychom chtěli financovat hypotékou,žádné naspořené finanční prostředky nemáme.Já jsem na mateřské dovolené,čistý příjem domácnosti činí 21500,-Kč.K tomu ještě splácíme leasing,a to 4800Kč měsíčně a splátku osobní půjčky 943Kč.U leasingu zbývá doplatit asi 130000Kč.Ještě bychom rádi uvedli,že manžel měl 4 revolvingové úvěry,které jsme všechny splatili a zažádali o okamžité zrušení účtů.Chceme se zeptat: 1,/Zda máme nárok na státní půjčku 300000Kč? 2,/Zda by nebylo lepší refinancovat leasing jinou,výhodnější půjčkou?(u lesingu je úrok 19,77%). 3,/Zda můžeme získat hypotéku v částce 800000-1000000Kč? 4,/Zda pro získání úvěru nebude problém ony splacené a ukončené revolvingové úvěry,které samozřejmě byli řádně spláceny. Děkujeme předem za odpověď a radu.S pozdravem V.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, poraďte mi, prosím, co by bylo…

Dobrý den, poraďte mi, prosím, co by bylo nejlepší udělat, když chci vypovědět smlouvu o stavebním spoření po třech letech, abych nepřišla o státní podporu a co nejméně na tom tratila. Nutně bych potřebovala naspořenou částku a proto nemohu čekat na skončení doby spoření. Smlouvu mám uzavřenou u SS HYPO. Z uvedené smlouvy si nehodlám čerpat úvěr.odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, založili jsme firmu s.r.o. v oboru…

Dobrý den, založili jsme firmu s.r.o. v oboru stavebnictví, jaké pojištění je nutno ze zákona mít pro tuto činnost? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Pro směnárenskou činnosti musí být směnárna…

Pro směnárenskou činnosti musí být směnárna vybavena kartotekou platidel. Kde ji seženu? Pokud měníme jen EUR a USD, lze mít jen tyto platidla v kartotéce? Kde se dá sehnat list vzorových platidel EUR,USD?


odpovídal(a): Redakce

Přeji hezký den. Prosím Vás. Jak se vypracovává…

Přeji hezký den. Prosím Vás. Jak se vypracovává podnikatelský záměr. Existují nějaké formuláře, nebo WWW stránky? Díky za čas a odpověď. Peter Martin Petr.


odpovídal(a): Redakce

Začala jsem podnikat v oboru bižuterie,ale nemám…

Začala jsem podnikat v oboru bižuterie,ale nemám svou prodejnu.Reprezentuji na různých výstavách a pod.akcích .Mám zájem jet i do zahraničí.Dočetla jsem se v živnostenském zákoně,že stát nebo banky dávají podporu začínajícím živnostníkům právě na tyto akce.Prosím poraďte mi na koho se mohu obrátit.Mám zatím velký úspěch a přibývající spokojené klienty!Děkuji N:Uhlířová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v současné době jsem jednatelem a…

Dobrý den, v současné době jsem jednatelem a společně se svými rodinnými příslušníky také spolumajitelem spol. s r. o. Firma se zabývá 1.) výrobní činností v oblasti stavebnictví (stavební prvky - zákazníky jsou především velkoodběratelé jako prodejny stavebnin) a 2.) obchodní i výrobní činností + službami (specializovaná oblast stavebnictví, vybavení domů a bytů). Své aktivity provozujeme v poměrně velkém areálu, který je v našem vlastnictví. V obou oblastech má firma svou podstatnou část trhu a je dobře "životaschopná", ale vzhledem k rozmanitosti činností a přibývající práci bychom rádi učinili rázný krok a první část firmy nabídli a odprodali jako fungující subjekt s tím, že z prodeje bychom rádi financovali investice do rozvoje druhé části, ale již jako jiný práv. subjekt. Rádi bychom zakoupili konkrétní nemovitost a investovali do vybavení a strojního zařízení. Rád bych Vás požádal o několik rad: 1.) Na koho se obrátit s nabídkou prodeje FUNGUJÍCÍ společnosti? 2.) Pokud by nebyl seriózní zájemce, lze ručit obchodním podílem v jedné společnosti pro udělení úvěru jiné společnosti (pokud je jednatelem, případně vlastníkem obou stejná osoba)? 3.) Existuje možnost financování podnikatelského záměru pouze na základě jištění kupovanou nemovitostí a zpracovaného podnikatelského záměru (kup. nemovitost za cca 3 mil. Kč, požadovaná výše úvěru cca 5 mil. Kč)? Velice děkuji alepoň za stručné odpovědi. S pozdravem J.T.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, naše firma hledá vhodný způsob…

Dobrý den, naše firma hledá vhodný způsob financování pro pořízení vlastních kancelářských prostor pro podnikání (dům, byt ap.). Uvažujeme s využitím nějáké formy leasingu nemovitostí se splátkovým kalendářem kolem 10-ti let i více. Mohli by jste mi poradit kde bych získal více informací? Děkuji Jindřich Římal


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chci si zalozit cestovni agenturu se…

Dobry den, chci si zalozit cestovni agenturu se zamerenim na incoming klientu z Anglie spojeno s osetrenim v CR. Je mozne nastavit to tak, abychom nemuseli uzavirat pojistnou smlouvu proti upadku - viz Zakon o podminkach podnikani cest.ag. atd. paragraf 2 ods.3 "Zajezd neni kombinace sluzeb zostavena az na zaklade individ. pozadavku" - myslim to tak, ze by nabidka byla popsana a klient by si sam sestavil zajezd. Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Obracím se na vás s dotazem: S…

Dobrý den. Obracím se na vás s dotazem: S manželem podnikáme (14 let) především v obchodní činnosti jako fyzické osoby. Každý máme založenu svou firmu, ale předmět činností je úplně stejný s rozdílem, že on není zatím plátcem DPH. Nyní uvažujeme o koupi nebytových prostor na firemní kancelář se vzorkovou prodejnou. NP máme již vyhlídnuté na Praze 2 a jejich nákupní cena je 2 780 000,- Kč. Poraďte, u které společnosti máme šanci získat na tyto NP leasing. Zatím nás všichni odmítli pro nízkou financovanou částku. Děkuji za odpověď Ladislava Soukalová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu, jak postupovat u…

Dobrý den, prosím o radu, jak postupovat u nákladů na osobní automobil (odpisy, silniční daň, pojištění, pohonné hmoty, opravy), který jsem jako fyzická osoba v letošním roce pořídil a zařadil do majetku. V některých měsících ho bude využívat také manželka pro svoje podnikání. Lze náklady na automobil rozdělit např. podle počtu ujetých km na manželku, nebo je možné sjednat nájemní smlouvu s měsíční nebo denní sazbou? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v pondělí 4.7.2005jsem vznesla dotaz…

Dobrý den, v pondělí 4.7.2005jsem vznesla dotaz ohledně výhry auta a jeho následného prodeje.Vy jste mi odpověděl,že příjem z prodeje auta do 1 roku je osvobozen dle §4,odst.1,písm.c ZDP.Je jsem si to přečetla,ale pochopila jsem,že právě prodej do 1 roku osvobozen od daně není...osvobození se nevztahuje....nepřesahuje-li doby mezi nabytím a prodejem dobu jednoho roku...Dle mého názoru není příjem z prodej auta osvobozen,není splněn časový test,aby od nabytí auta do doby jeho prodeje uplynula doba delší než 1 rok.Tak nevím,zda si to vysvětluji já správně a ptám se proto ještě jednoujak to je správně.Děkuji.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.