Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer, jak bude vypadat účetnictví,když…

Dobrý večer, jak bude vypadat účetnictví,když jsou dva podnikatelé ve sdružení FO a jeden z nich by přijal ještě spolupracující osobu FO ( je to manželka).Je vůbec taková kombinace možná nebo užitečná?Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jsem fyzicka osoba a vedle prijmu ze…

Dobry den, jsem fyzicka osoba a vedle prijmu ze zavisle cinnosti mam jeste prijem z uroku z pujcky. kterou jsme poskytla jedne spolecnosti. Mohl byste mi prosim poradit, zda prijate uroky z pujcky podlehaji 15% dani nebo podlehaji spolecne s ostatnim prijmem progresivnimu zdaneni. Predem dekuji za odpoved.odpovídal(a): Redakce

1/V období 1-8/2005 jsem měl příjem ze závislé…

1/V období 1-8/2005 jsem měl příjem ze závislé činnosti a příjem z podnikání jsem měl jako vedlejší příjem. Celkový příjem ze závislé činnosti za dané období dosáhl více než 200 tis. Kč.Od 1.9. až do konce roku však budu již mít jenom příjem z podnikání, který ve svém součtu po odečtení nákladů za rok dosáhne cca 50 tis. Kč. Budu muset platit minimální daň? A jak to bude se společným zdaněním manželů, když navíc ještě jedíné vyživované dítě ukončí studium k 30.9.2005.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prodali jsme pozemek, který byl ve SJM…

Dobrý den, prodali jsme pozemek, který byl ve SJM,získané finanční prostředky použijeme na pokrytí části ceny RD s pozemkem,který kupujeme na hypotéku za účelem trvalého pobytu všech členů rodiny. 1)musíme platit daň z převodu nemovitosti 3%? 2)daň z příjmu? (pokud ano, bere se za základ daně rozdíl mezi pořizovací a prodejní cenou?) Děkuji za odpověď :-)


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Jsme nezisková organizace (náboženská…

Dobrý den! Jsme nezisková organizace (náboženská) a naše příjmy jsou osvobozeny od daně z příjmu. Pořídili jsme si do majetku sboru dva osobní automobily. Prosím o odpověď jestli jsme povinni platit silniční daň a pokud ne, prosím o uvedení odkazu. Současně na základě příkazních smluv někteří členové sboru používají svá soukromá osobní vozidla. Je tato okolnost rozhodná pro placení daně silniční? Děkuji za odpověď. A.M.


odpovídal(a): Redakce

Hezké poledne, žádám Vás o radu ohledně zákona…

Hezké poledne, žádám Vás o radu ohledně zákona 477/2001 o obalech. Jsme společnost, která dováží z EU balené zboží, proto bychom asi měli být registrováni ohledně zpětného odběru těchto obalů. Ctěla bych vědět, zda se to vztahuje na všechny nebo jen na ty kteří prodávají dalším obchodníkům nebo i koncovým zákazníkům.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den pane doktore, rád bych začal podnikat v…

Dobrý den pane doktore, rád bych začal podnikat v autodopravě jako fyzická osoba a jednalo by se o osobní přepravu. Potřebuji tedy koupit automobil se kterým bych autodopravu provozoval , ale nevím zda je výhodnější vůči daním z příjmu pořídit vůz na leasing, na půjčku nebo v hotovosti. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde přesně…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde přesně najdu ják správně postupovat při uvádění elektrozařízení na trh a při zpětném odběru. taky mi nejsou známe sazby které se připočítavají k ceně výrobku za likvidaci tohoto odpadu a komu se odvádějí. Není k tomuto problému vypracovaná nějaká vyhláška?


odpovídal(a): Redakce

Mám byt v OV 1,5 roku, ve kterém nebydlím a cena…

Mám byt v OV 1,5 roku, ve kterém nebydlím a cena dle ZP je 210 000,- Kč. Budu-li chtít byt darovat cizí osobě zaplatím dar. daň ve výši 7%, budu-li jej chtít prodat zaplatím daň z převodu 3% a daň z příjmu ve výši 16 380,- + 20% ze základu přesahují 109 200,- Kč. Je to tak? Mnohokrát děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vklad cca 170000 na dobu 6-12 měsíců. Kam?

Vklad cca 170000 na dobu 6-12 měsíců. Kam?odpovídal(a): Redakce

Krásný den přeji. Před asi třemi lety jsem…

Krásný den přeji. Před asi třemi lety jsem investoval do fondů IKS Dluhopisový (400 tis.), IKS Peněžní (200 tis.) a Sporobond ČS (200 tis.). Nyní bych potřeboval prodat podíly za asi 250 tis. Poraďte prosím, podle čeho se ale rozhodnout, kterého fondu podíly prodat, aby člověk neudělal zbytečnou chybu. Prodat to, co má nejvyšší kurs, výkonnost, nebo co vlastně při prodeji posuzovat, když má člověk podíly v několika fondech? Další prodeje v nejbližších letech neplánuji, spíše další investování. Co bude podle Vás v současnosti nejvýhodnější? Za radu a úvahu děkuji předem. Ivan


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, muj dotaz se tyka naroku na podporu v…

Dobry den, muj dotaz se tyka naroku na podporu v nezamestnanosti po navratu ze zahranici. V listopadu se vratim po osmi mesicich prace v Anglii zpatky do Cech a chtela bych se potom prihlasit do evidence uchazecu o zamestnani a zajima me jestli mam potom narok na vyplaceni podpory a z jake castky bude podpora pripadne vypocitana, tedy jestli se vypocitava ze skutecneho vydelku v zahranici nebo nejakym koeficientem atp. Dale by me zajimalo jake dokumenty musim na UP predlozit aby mi byla podpora priznana. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

rád bych měsíčně ukládal 5000,- Kč do nějakého…

rád bych měsíčně ukládal 5000,- Kč do nějakého globálního smíšeného fondu který nakupuje cenné papíry různých emitentů z různých zemí. Můžete mi doporučit, na jyký typ fondu se mám obrátit? Děkuji J Melka


odpovídal(a): Redakce

Prosim o sdeleni, zda penzijni fondy pri sjednani…

Prosim o sdeleni, zda penzijni fondy pri sjednani smlouvy o penzijnim pripojisteni nabizi dalsi vyhody, napr. zdravotni pojisteni, vedeni uctu zdarma atd. Dekuji I.W. iris-lb@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

S manželkou jsme rozvedeni. Soud svěřil děti do…

S manželkou jsme rozvedeni. Soud svěřil děti do její péče. Mohu uplatňovat po písemném prohlášení a souhlasu mojí bývalé manželky odečitatelné položky ze mzdy? I když nežijeme ve společné domácnosti?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můj syn 22 let ukončil v květnu…

Dobrý den, můj syn 22 let ukončil v květnu bakalářské studium. V září bude pokračovat ve studiu na VŠ. Nyní pracuje brigádně na dohodu o prac. činnosti. Chtěla bych vědět, zda platí stále položka, která se nedaní 4.120,-. Někde jsme četli, že by snad měla být 4.700,-. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Děkuji za odpověď paní Sedláčkové Andree na…

Děkuji za odpověď paní Sedláčkové Andree na otázku, jaká je minimální mzda. bylo mi odpovězeno, že 8.175 - 6553 čistá mzda. prosím za kolik pracovních dní se tato mzda vztahuje při osmi hodinové pracovni době. Je možné, aby mzda činila pouze 5.770 kč čistého? Děkuji za odpověď POŠTOLKA


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na následující. …

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na následující. Pracuji jako zaměstnanec v soukromé firmě. Při nástupu do práce mi bylo přiděleno firemní auto, které můžu používat i k soukromým účelům. 1% z jeho pořizovací ceny mi připočítávají k HM. Jelikož auto bylo koupeno na leasing jeho pořizovací cenu byla navýšena. Můj dotaz je následující: Z jaké částky se počítá to 1% ? Ze základní ceny auta (např. 450 000,- Kč) nebo z navýšené od leasingové firmy (628 000,- Kč). Základ pro výpočet je s DPH nebo bez DPH ? děkuji předem za odpověď S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Na jaké volno má nárok zaměstnanec , který jde …

Na jaké volno má nárok zaměstnanec , který jde na 10 hod. dopoledne darovat krev dobrovolně. Žádá po mně zaplatit celý den průměrem. Mám jen jednoho zaměstnance a jeho rozhodnutím mně vzniká ztráta/provozuji autodopravu/, vozidlo nevyjede atd. Mám nárok na nějakou kompenzaci od zdr. zařízení.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chtela bych se zeptat na dve veci1. …

Dobrý den,chtela bych se zeptat na dve veci1. mam dve firmy-1 jako fyzicka osoba,druhou jako spol.s.r.o.Muzu si mezi sebou fakturovat sluzby nebo prodej stroju? 2.V rodinnem dome kde bydlim mam zrizenou kancelar s prodejnou ve ktere podnikam.Musim mít mezi sebou a mou firmou nájemní smlouvu o vyuzití techto prostor? DekujiPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.