Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Zaměstnanci bylo nabídnuto počas jeho řádné …

Zaměstnanci bylo nabídnuto počas jeho řádné dovolené absolvovat týdenní školení v mateřské centrále firmy v zahraničí. Zaměstnanci proplácíme školení, letenky,ubytování. Mám problém z hlediska uplatnění těchto nákladů - je vše v pořádku i když po dobu školení zaměstnanec čerpal řádnou dovolenou ?


odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mě, jaká daň se platí při využití…

Zajímalo by mě, jaká daň se platí při využití stock-options, které poskytují některé mezinárodní firmy svým zaměstnancům, a jaké povinnosti má zaměstnanec (jaký je postup pro platbu daně/daňové přiznání)?



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu: FO,podnikatel,plátce…

Dobrý den, prosím o radu: FO,podnikatel,plátce DPH podnajímá provozovnu, kterou má v pronájmu, společnosti s.r.o., která je také plátce DPH a tento pronájem zatěžuje DPH. Dále pronajímá této společnosti dílnu, kterou má ve svém rodinném domku, do podnikání ji nevložil, příjem z pronájmu bude zdaňovat podle §9ZDPFO. Tento pronájem nezatěžuje DPH. Je možné, aby jeden podnájem zdaňoval DPH a druhý ne, když se jedná o podnájem dvou různých nebytových prostor pro jednoho nájemce? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, dostáváme jako společnost…

Dobrý den, dostáváme jako společnost zaměstnávající více jak 50% osob se ZPS dotace od úřadu práce. podléhají tyto dotace zdanění jako příjem. děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat:půjčuji do firmy…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat:půjčuji do firmy (s.r.o.), kde jsem jednatelkou svůj soukromý osobní automobil.Firma zaplatila na tento vůz silniční daň a řádně vede knihu jizd.Má firma nárok na konci roku dělat vyúčtování na veškerý ujetý kilometry ve firmě dle vedené knihy jízd + 3,50 za 1/km(a průměrná část paliva co určí ministerstvo financí) a dát do nákladů celý výpočet PHM?Mnohokrát děkuji


odpovídal(a): Redakce

Daňové aspekty u vzniku a zániku věcného břemene,…

Daňové aspekty u vzniku a zániku věcného břemene, smlouva o smlouvě budoucí o vznikue věcného břemene ( DPH - DUZP, základ daně, daň z příjmů a daň z nemovitostí ). Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Náležitosti daň.dokladu- prosím o odpověď, zda se…

Náležitosti daň.dokladu- prosím o odpověď, zda se sjutečně musí vyžadovat na běžném daňovém dokladu (FA) podle § 28/i Zák. o DPH i jednotkovou cenu bez daně- firmy , které dodávají po celé republice uvádějí běžně na faktuře cenu za jednotku vč. DPH a až v rekapitulaci rozvádějí základ daně a DPH celkem- může mi být odpočet na základě takového dokladu kontrolou vyňat a DPH doměřena jako neoprávněný odpočet?Nezdá se mi, že by se jim někdo již dříve neozval.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám krátky dotaz, jsem student a chci…

Dobrý den, mám krátky dotaz, jsem student a chci si založit živnostenský list, potřeboval bych vědět podle čeho se odvíji výše zdravotního(VZP) a sociálního a kdy mam povinnost je platit. Jestli mám jako student nějaké výhody. Předem děkuji za odpoveď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu: Jsem zaměstnancem…

Dobrý den, prosím o radu: Jsem zaměstnancem organizační složky státu (OSS). Zaměstnavatel požaduje abych si dopolnil vysokoškolské vzdělání, sdělil mi, že se můžu přihlásit i na VŠ soukromou a přislíbil, že bude přispívat na školné. Mé dotazy zní -1. Může OSS vůbec přispívat na školné? 2. Jak zaúčtuje tento výdaj (položku v rozpočtové skladbě? Děkuji předem


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Koupil jsem rodinný dům z konkursní…

Dobrý den.Koupil jsem rodinný dům z konkursní podstaty, cena v kupní smlouvě je cenou která byla nejvyšší v přímém prodeji podle ZKV. Znalecký posudek na uvedenou nemovitost neznám. Budu tedy platit 3% z této kupní ceny a jak postupovat, když právní účinky vkladu vlastnického práva vznikly dnem 1.7.2005.Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Firma má na pronajatém pozemku postavený vzorový…

Firma má na pronajatém pozemku postavený vzorový rod.dům jako exponát a není zapsán v katastru nemovitosti. Tento rodinný dům tj. výstavný exponát prodává jinému zajemci. Jde o prodej rod. domů- jako nemovitosti,a je ho nutné zapsat do katastru a odepisovat jako nemovitost dlouhodobě, nebo jako prodej exponátů . Současně jsou oba platci DPH, jaká bude sazba za DPH? Jsem v té firmě, která ho kupuje. Děkují


odpovídal(a): Redakce

Váženy pane JUDr.P.Dytrich obracím se pro…

Váženy pane JUDr.P.Dytrich obracím se pro informaci a předem Vám děkují Jedna se o dosti závažnou záležitost týkající se Finančního úřadu. 1. Jaká je lhůta k vyřízeni Finančního úřadu pokud záležitost podstoupila k odvolacímu orgánu. 2. Byl proveden protokol o převzetí kopii účetních podkladu,z určitým obsahem znění vydaných dokladu.Po létech námahy byly doklady o účetnictví předány bez jakéhokoli odůvodnění,jenže se zněním jak bylo učiněno jak shora píši,byla vznesena námitka na kterou nebylo odpovězeno,naopak bylo jen odepsáno takto :V uvedeném protokolu došlo ze strany správce k omylu,a to ve smyslu popisu předaných dokladu,kdy bylo mylně vycházeno z obsahu protokolu,v skutečnosti byly vraceny doklady dle výše citovaných protokolů. Je tak možné postupovat a jak se patřičně bránit. 3. Jak je možné postupovat pro dani Konečného rozhodnutí spět i když ze zákona prošla lhůta k odvoláni a to výslovně prokazatelně ze strany Finančního úřadu.kde a jak by bylo nejučenější se odvolat. Ještě jednou předem děkují za pochopení a přeji pěkného dne Karel Bláha


odpovídal(a): Redakce

Prosím o odpověď ,stále k DPH. Jaká sazba DPH je…

Prosím o odpověď ,stále k DPH. Jaká sazba DPH je při montáži zabudovaných žaluzií do oken,opravy a rekonstukce balkonů ,vše v obytných domech (rodinné domy,panelové,..).Dále pak stejná otázka pro stavební opravy,úpravy,rekonstrukce v garážích(např. i výměna garáž.vrat),které jsou v půdorysu obytných domů.Moc děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu jak postupovat při převodu…

Prosím o radu jak postupovat při převodu nemovitosti / domu /.Rodiče /rozvedení/ na syna.Sourozenci souhlasí bez vyrovnání.Pokud možno co nejlaciněji.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Hodlám obchodovat na mezinárodním…

Dobrý den. Hodlám obchodovat na mezinárodním měnovém trhu FOREX jako soukromá fyzická osoba (ne podnikatel!). Můj obchodní účet bude veden přímo brokerskou firmou v USA a peníze budou složeny v US bance. Pokud se dostanu do zisku, budu platit daně až částky převedené zpět do ČR nebo i z částky která zůstane v USA? A podle jakých pravidel budu daně počítat? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, pronajímám byt a rozhodla jsem se…

Dobrý den, pronajímám byt a rozhodla jsem se uplatnit skutečné výdaje s tím, že využiju možnosti uplatnění odpisů. K tomuto pravděpodobně potřebuji odhad? Musí být tento odhad každoročně obnovován? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Byla jsem osoba spolupracující s manželem v jeho…

Byla jsem osoba spolupracující s manželem v jeho firmě. Každý rok na mne rozděloval část příjmů a výdajů a podával za mne daňové přiznání DPFO. Já sama nemám živn. list ani jiné oprávnění k podnikání. Finanční úřad mne při kontrole DPFO označil podle par. 1, odst. 1 zákona 563/1991 Sb., o účetnictví za účetní jednotku, která musí vést účetnictví a zároveň do zprávy o kontrole napsal, že jsem podnikala na základě ŽL svého manžela. Účetnictví vedl manžel za celou firmu. Postupoval FÚ správně? Jsem podnikatel jako osoba spolupracující? Kontrolu DPFO za manželovo firmu uzavřel FÚ bez jeho účasti pouze se mnou (manžel byl v pracovní neschopnosti). Měl na to FÚ právo? Na základě dod. pl. výměru z kontroly DPFO (doměrek 570.000,-Kč pro mne) jsem zažádala o obnovu řízení. Bylo zamítnuto. Má FÚ právo oddělovat daňové řízení od řízení dalších orgánů jako je Policie ČR, která v mém případě rozhodla tak, že mé trestní stíhání za podezření z úmyslného krácení daně atd. (trestní oznámení na mne po kontrole podal FÚ) odložila a zdůvodnila v usnesení?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz ohledně DPH při nákupu os.…

Dobrý den, mám dotaz ohledně DPH při nákupu os. automobilu z EU a třetí země fyzickou osobou. DPH zaplatím dodavateli. Jak je to potom s DPH v ČR?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na placení…

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na placení daní ze mzdy vyděané v zahraničí. Konkrétně jedu na post-doktorandskou stáž na rok do Kanady. Peníze, které si vyděam mám zdanit pouze v Kanadě. Nebo naopak v České republice, nebo se postupuje uplne jinak? děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mohu uplatnit cestovní výdaje (…

Dobrý den, mohu uplatnit cestovní výdaje ( náklady) v případě pronájmu nemovitosti. Nemovitost je vzdálena 100 km od mého trvalého bydliště. Jezdím tam 6x do roka. Děkuji za odpověď.



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.