Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Osoba provozuje ke své živnosti malou…

Dobrý den. Osoba provozuje ke své živnosti malou vodní elektrárnu-je spolumajitel. Každý elektrárnám fakturuje svoji polovinu. Dosud nebyl ani jeden plátce DPH. Nyní by se měl jeden z nich stát plátcem a FÚ mu tvrdí, že nelze aby jeden byl plátce a druhý ne./Elektrárny nic proti tomu nenamítají/. Nejsou žádné sdružení, pouze každý majetí polovinu a polovinu si fakturuje.Je nějaké schůdné řešení, krom toho, že mu na FÚ poradili aby svůj díl druhému odprodal? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Stavební firma prodává stevební pozemek. Jaká je…

Stavební firma prodává stevební pozemek. Jaká je sezba DPH? Děkujiodpovídal(a): Redakce

chtěla bych se zeptat, zda se dá někde na…

chtěla bych se zeptat, zda se dá někde na internetu najít


odpovídal(a): Redakce

pěkný den, mám dotaz ohledně daně z nemovitosti.…

pěkný den, mám dotaz ohledně daně z nemovitosti. už ted vím,že jsem asi hřešila. Před 3 lety mi otec daroval polovinu RD,dan darovací jsem řádně zaplatila a nemovitost byla v katastru na mě přepsána. Daň z nemovitosti ovšem přišla klasicky složenkou z FU na otcovo jméno- tu jsem také zaplatila . Nyní je otec 2 roky po smrti a já stále platím daň, které byla kdysi vyměřena. Jak mám ted postupovat?Musím provést nové danové přiznání nebo je možné jen pořádat o zmenu jména plátce? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Od slovenské firmy, která je plátce…

Dobrý den! Od slovenské firmy, která je plátce DPH na Slovensku jsem obržel fakturu za zhotovení seznamu lékáren na Slovensku. Částka je uvedena bez DPH. Jsem povinnen DPH odvést v ČR? Naše firma je plátcem DPH v ČR. Děkuji za odpověď. Petr.


odpovídal(a): Redakce

V jedné z Vašich odpovědi ze dne 5.10.2004 11…

V jedné z Vašich odpovědi ze dne 5.10.2004 11.59h uvádíte, že při vložení nemovitosti do obchodního majetku OSVČ je nutno nejen změnit v katastru nemovitostí rodné číslo na IČO, ale zaplatit i daň z převodu nemovitostí. Není mi ale jasné, proč by měla být tato daň z převodu placena (na základě jakého paragrafu) , vždyť k žádnému převodu mezi různými vlastníky nedochází, pořád jde o tutéž fyzickou osobu, ať je to fyzická osoba občan nebo fyzická osoba OSVČ.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, moje matka se stará o svého otce a…

Dobrý den, moje matka se stará o svého otce a jeho družku, oboum je přes 80 let. Pobírá dávku sociální podpory - příspěvek při péči o blízkou nebo jinou osobu. Příští rok matka dosáhne důchodového věku a chtěla bych vědět, zda se jí tyto roky započítávají do odpracovaných. Jestli že ano, v jaké výši(hrubý měsíční příjem pro výpočet starobní penze)? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,mám nějaké volné fin.prostředky a…

Dobrý den,mám nějaké volné fin.prostředky a chtěla bych si,pořídit byt v OV.Mohu dostat úvěr na nákup tohoto bytu?Jaké jsou podmínky?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,mám následující dotaz : jako…

Dobrý den,mám následující dotaz : jako zaměstnanec bych měl důchod z dlouholeté průměrné mzdy 25.000,- hrubého.Kolik jako OSVČ musím měsíčně ( příp. ročně) platit na důchodové pojištění,abych měl stejný důchod ? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o základní info o DPH. Kdy se…

Dobrý den, prosím o základní info o DPH. Kdy se musím k DPH přihlásit, kolik času mám od překročení milionu. Děkuji.odpovídal(a): Redakce

Manželky rodiče darovali manželce rodinný dům,…

Manželky rodiče darovali manželce rodinný dům, který jsme následně zahrnuly do SJM. Součástí darování byla i ustní dohoda, že polovinu hodnoty domu vyplatíme manželčině sestře. Bylo to poněkud nešťastné řešení, ale bylo to přání rodičů. InNyní jsme uzavřeli Dohodu o majtkovém vypořádání, kde se praví, že na základě daru jsme povinni vyplatit částku 800 tis. Kč manželčině sestře. Na toto "majetkové vypořádání jsme získali hypotéku (částka hypotéky je vyšší o částku oprav RD). Prosím o sdělení, jakou daň v tomto případě bude platit manželčina sestra (darovací? II. skupina) a zda úroky hypotéky můžeme uplatnit v dani z příjmů. Pokud lze získat závazné stanovisko, samozřejmě zapltím úhradu za poradenství. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych věděla jak je to dnes s DPH,…

Dobrý den, ráda bych věděla jak je to dnes s DPH, když jako neplátce, soukromá osoba koupím např. PC v Německu(od neplátce x od plátce)je-li v tom rozdíl.A nebo mám - li DIČ? a nakoupím od neplátce či plátce.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Moje matka…

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Moje matka půjde příští rok do důchodu a chtěla by ještě zůstat v pracovním procesu. Bude pobírat současně důchod a plat nebo jenom plat? Co by měla udělat, aby to pro ní bylo nejvýhodnější? Vím, že se zvyšuje penze o nějaké procento za odpracované měsíce, ale moc jasno v tom nemáme. Předem děkuji za odpověď. Pokorná J.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuji radu ohledně nároku na…

Dobrý den, potřebuji radu ohledně nároku na dětské přídavky. Letos v září jsem změnila formu studia na vysoké škole z prezenčního na dálkové a začala pracovat na plný pracovní úvazek. Na úřadu mi sdělili, že na přídavky nárok mám i nadále. Já se domnívám, že tomu tak není. Vím, že já si nemohu snížit základ daně o to, že jsem studující, ale co nevím, jestli si nadále může nechat snižovat základ daně můj otec, myslím odpočet na dítě? Děkuji za odpověďi.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, pracuji ve trismennem nepretrzitem…

Dobry den, pracuji ve trismennem nepretrzitem provozu za coz mi zamestnavatel plati dle smlouvy priplatky. Tyto mi ovsem na vyplatni pasce vyuctovava jako premie/odmeny nikoliv jako priplatky, je toto ze zakona mozne ? Musi byt tyto priplatky za smeny pouzity pri vypoctu nahrady mzdy za dovolenou ? Stav je zhruba nasledujici, zakladni mzda 25tis./mesic prumerne priplatky mesicne 5tis. predem dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o odpověď. Máme jako…

Dobrý den, prosím o odpověď. Máme jako zaměstnavatelé možnost dát zaměstnanci výpověď i z jiného důvodu než je hrubé porušení ... pokud ano tak jak, samozřejmě odstupné jsme ochotni platit. Předem moc děkuji za poradu. hezký den. Jana Vandírková


odpovídal(a): Redakce

Jsem studentem VŠ, otec na mě pobírá daňové…

Jsem studentem VŠ, otec na mě pobírá daňové zvýhodnění. Pokud si budu přivydělávat, může o toto zvýhodnění přijít?


odpovídal(a): Redakce

Existuje nějaká maximální nebo minimální odměna,…

Existuje nějaká maximální nebo minimální odměna, na kterou je možné sjednat dohodu o provedení práce?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, hned zpočátku chci upozornit, že žádám…

Dobrý den, hned zpočátku chci upozornit, že žádám o radu bezplatnou, pokud by se jednalo o radu placenou sdělte mi, prosím, nejprve částku za kterou by byla rada poskytnuta. Dotaz: zdanění příjmů cizinců V naší české firmě poskytuje rezident SRN (německá firma) služby dle smlouvy o technickém poradenství a zajištění kvality. Je v pořádku, že faktury vystavené německou firmou za služby provedené na územé ČR vystavuje německá firma bez DPH? A podléhají tyto zdroje příjmů německé firmy srážkové dani? Pokud ano, kolik procent? A pokud u výrobků námi vyrobených a vyvezených do SRN dojde k reklamaci, jsou opravy provedeny, z důvodu úspory transportních nákladů, na území SRN třetí firmou. Je v pořádku, že nám tato třetí firma fakturuje s DPH? Předem děkuji za odpověď . Spozdravem


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vedeme daňovou evidenci, mohl byste mi…

Dobrý den, vedeme daňovou evidenci, mohl byste mi laskavě říci: 1. jestli se příjmy za patent započítávají do základu na zdravotní a soc. pojištění? 2. má ztráta z loňského roku vliv na výpočet základu pro zdrav. a soc. pojištění? 3. Jak mam rozumět zákonu o dani z příjmu, § 32a - Odpisy nehmotného majetku? Znamená to, že jako OSVČ nemohu dopisovat software, když nevedu účetnictví? Druhý výklad je, že mohu odpisovat zřizovací výdaje, nehmotné výsledky výzkumu a vývoje, software, ale ne jiný majetek, který je veden v účetnictví jako nehmotný majetek (vymezený zvláštním právním předpisem ...) Jako OSVČ mám a vyvíjím vlastní software, který hodlám dále prodávat. Mohu ho tedy odpisovat? Jakým způsobem se dá ocenit? Děkuji.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.