Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Prosím Vás o radu v následujícím…

Dobrý den! Prosím Vás o radu v následujícím problému. Na konci minulého roku jsem se staral o nemocného otce a nestihnul jsem zaplatit přijaté faktury ve výši cca 1,5 mil. Kč, které se mi dostaly tím pádem do zisku ale ve skutečnosti nebyl fyzicky dosažen. Na dani z příjmu, doplatcích OSSZ a ZP to činí cca 650.000,- Kč. Je možné požádat o prominutí a jaká je šance na úspěch? Jak nejlépe postupovat? Částkou 650.000,-Kč v žádném případě nedisponuji a není ani v mých silách ji nějak rozumně splácet. Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, je možné používat cizí soukromé…

Dobrý den, je možné používat cizí soukromé osobní auto v podnikání, když nejsem jeho majitel ani spolumajitel? Jedná se o starší vůz. Jaké je nejjednodušší řešení, aby podnikatel mohl za tento vůz platit silniční daň a mohl ho účetně vykazovat. Co vše potřebuji předložit u tohoto vozu při přihlašování k silniční dani? Děkuji velice za odpověď.odpovídal(a): Redakce

Dobry den.Pracuji jako prodavacka a chtela bych…

Dobry den.Pracuji jako prodavacka a chtela bych se zeptat,zda je možné,abych měsíční zvýhodnění na daních na jedno dítě 500kč,nemusela dostávat každý měsíc,ale jestli si mužu zažádat o vyrovnání jedenkrát za rok.A jestli je to možné,tak kde a kdy.Děkuji za pomoc.


odpovídal(a): Redakce

Pěkný den přeji, prosím o radu - prodala jsem…

Pěkný den přeji, prosím o radu - prodala jsem podíl v s. r. o. s právem nájmu k bytu, jehož podílníkem jsem byla 10 let za 1 800 000,--. Jak zdaním tento příjem ?? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý vecer,mela bych prosim dotaz:muj znamy ma…

Dobrý vecer,mela bych prosim dotaz:muj znamy ma firmu jako fyzika osoba-ú tuje v danové evidenci,ted zalozil dalsi firmu spol.s.r.o. ve ktere je jednatel.Muze z té 1 firmy prodat stroje na 2 firmu kdyz jsou obe jeho?A jak je to s prací,muzou si obe jeho fimy mezi sebou fakturovat sluzby ve kterych podniká? Jeste jeden dotaz: ve vydaných fakturách obcas fakturuje sluzby+ tzv.pozastávku-celková castka,z ní odvede dph a potom odecte pozastavku,takze dph odvadi i z pozastavky ktera je bez dph.Jak to úctovat v podvojném úcetnictví?Dekuji moc za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Žádám o odpověď, zda když podává daňový poradce…

Žádám o odpověď, zda když podává daňový poradce daňové přiznání řádné, zda je v případě dodatečného DP ho také podepsát jako zástupující osoba. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Mam dotaz na zdaneni prijmu z akcii.…

Dobry den. Mam dotaz na zdaneni prijmu z akcii. Priklad. Nakup 100ks, v hodn. 1000Kc/ks, vklad 100tis.Kc, poplatek 1000Kc Nakup 200ks v hodn. 2000Kc/ks, vklad 400tis.Kc, poplatek 5000Kc Prodej 250ks v hodn. 1500Kc/ks, poplatek 5500Kc. Jaka je prosim castka ke zdaneni? Dekuji. Pozn. Akcie stejne firmy, nakup v ruzne dny, doba od nakupu k prodeji kratsi nez 6 mesicu.


odpovídal(a): Redakce

Vážení, v rámci podnikání jsem zahájil v únoru…

Vážení, v rámci podnikání jsem zahájil v únoru účtování o automobilu, který je již odepsán. Tj. zahrnul jsem náklady spojené s provozem, včetně pojištění. Nyní, tj. v červenci, hodlám tento automobil nahradit novým. Prosím o informaci jak je to v tomto případě s položkami typu povinné ručení a pojistka , které jsou hrazeny na celý rok. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vážení, vzhledem k tomu, že hodlám stavět…

Vážení, vzhledem k tomu, že hodlám stavět rodinnou farmu pro chov koní a rád bych oddělil investora jako plátce DPH od budoucího provozovatele (nájemce, neplátce DPH) - jedná se o ty samé osoby v rámci rodiny), zajímalo by mě zda-li byste dokázali tento případ modelovat a optimalizovat.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, manželka prodávala rozestavěnou stavbu…

Dobrý den, manželka prodávala rozestavěnou stavbu a zaplatila daň z převodu nemovitosti(v roce 12.2003) ale podle zákona 357/1992 sb. par. 20 bod 7a by nic platit neměla. Nevím od kdy tam tato část je. Jestli to nebylo až novelou od 1.1.2004. V tom případě zda je možné aby FÚ tyto peníze vrátil. díkyodpovídal(a): Redakce

dobry den. Potrebuji informace o vsech platbach a…

dobry den. Potrebuji informace o vsech platbach a poplatcich pri prevozu automobilu z USA do Ceske republiky. Ziju jiz desaty rok na uzemi USA, jsem "permanent resident". Dale prosim o uvedeni podminek pro pripad, ze existuje osvobozeni od platby cla - stari auto, jak dlouho je ve vlastnictvi atd... Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Chtěla bych se zeptat, pokud jeden náš…

Chtěla bych se zeptat, pokud jeden náš zaměstnanec bydlí na podnikové ubytovně a firma nám to fakturuje, můžeme celou tu fakturu dat do daňových nákladů či nikoliv, jak to je v tom případě s DPH, můžu ho uplatnit na vstupu? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, dlužím VZP pojistné i penále, dluh…

Dobrý den, dlužím VZP pojistné i penále, dluh splácím ve splátkách soukromému exekutorovi. Celkový dluh se k dnešnímu dni skládá z následujících částí: dlužného pojistného, penále předepsané VZP, soudních poplatků, nákladů na právní zastoupení a odměny exekutora. Vedu daňovou evidenci. Která z výše uvedených částí dluhu je daňově uznatelný náklad? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Mám prosim dotaz:poprve jsem se setkala pri…

Mám prosim dotaz:poprve jsem se setkala pri zpracovani mzdy s dovolenou.Je to v porádku,kdyz mi automaticky v programu naskocila vetsi hruba mzda nez obvykle? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Prosím o odpověď, zda může podnikatel, který…

Prosím o odpověď, zda může podnikatel, který podniká bez zaměstnanců a momentálně nemá zákazky a naskytla se mu práce na dohodu o provedení, smlouvu o dílo nemůže uzavřít, neboť na uvedenou práci nemá ŽL, a zda do částky 5.000,-- Kč má srážkovou daň, kterou již nemusí uvádět v DP, samozřejmě je omezen 100 hodinami za rok. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mne, zda možné žádat po…

Zajímalo by mne, zda možné žádat po zaměstnavateli vyšší náhradu za užívání soukromého vozidla, než je obecně vypočítávána (cca 5,80 (-+ dle spotřeby a ceny paliva)), pokud je toto vozidlo (osobní automobil) používáno v nestandartdních podmínkách, zásadním způsobem zvyšujícím opotřebení. Konkrétně je používána na základě požadavku zaměstnavatele soukromá Škoda Felicia k doručování zásilek v obcích. Zejména jde o to, že v hrazených zhruba 70 km denně je nutno se cca 200x rozjet a zastavit a pohyb vozidla je z 50% na šotolinových, polních a štěrkových cestách. Skutečná spotřeba paliva je tudíž mnohem vyšší, než uváděná v TP a životnost brzd, tlumičů, spojky a pneumatik atp. je oproti normálu tak cca poloviční. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chystám se pořídit vlastní bydlení -…

Dobrý den, chystám se pořídit vlastní bydlení - mám vyhlédnutý starší RD. Cena nutná k pořízení je 1.500.000,- Kč. Můj měsíční příjem je cca 17,5 t. Kč čistého, v hotovosti mám cca 50 t. Kč. Chtěl bych k tomuto účelu použít hypoteční úvěr s maximální dobou splácení 20 let. Rád bych se od Vás dozvěděl, jaká konkrétní hypotéka a u jakého finančního ústavu je pro mně finančně nejvýhodnější. Jsem připraven absolvovat i osobní schůzku s některým z Vašich odborníků. Děkuji za odpověď, případně kontkat na konkrétní osobu.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu,kam uložit 500 000-1 milion Kc…

Prosím o radu,kam uložit 500 000-1 milion Kc.Kapitálovým investicím nerozumím.Jde mi spíš o udržení hodnoty peněz než o velké zisky.Riziko nechci akceptovat žádné.Mám stav.spoření,penz.pojištění.Peníze mohu investovat na dobu 5 i více let.Vadí mi,že většina fin.institucí má krytí jen do výše 90%.Jaký je Váš názor na družstevní záložny v současné době,jsou už důvěryhodné?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám připravenu řekněme částku cca 10…

Dobrý den, mám připravenu řekněme částku cca 10.000 - 20.000,- Kč, kterou bych rád investoval. Časový horizont této investice by měl být 1, max. 2 roky. Požaduji spíše vyšší výnos, tedy spíše agresivnější investiční strategii. Co byste mi poradili jako nejvhodnější řešení? Důležitá je pro mne také vysoká likvidita. Mnohokrát děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Zabýváme se s mým synem montáží…

Dobrý den. Zabýváme se s mým synem montáží opravami a revizemi hromosvodů. Chtěli bychom koupit zchátralou nemovitost, ve volném čase, když máme nedostatek zakázek ji zrekonstruovat a znovu zhodnocenou prodat. (jsme plátci DPH) A zajímalo by mne z jakého základu budu vypočítávat DPH. A to jak při zhodnocení stavby retonstrukcí, tak i při spekulativním nákupu a prodeji. Nemovitost koupím od neplátce daně. S pozdravemPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.