NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY
V zaměstnání používám i pro osobní účely služební vozidlo (nepeněžité plnění). Měsíčně je mi ke mzdě připočítáváno 1% z pořiz.ceny nového vozidla pro účely výpočtu daně ze mzdy.
Je správné pro tyto účely počítat 1% z ceny nového vozu i když je 4 roky starý???
Děkuji Vám.
Ing.P.Králíček
Jsem zaměstnancem ve státním podniku a současně jsem začala od 1.1.2001 podnikat na živnost.list.Mám si platit zálohy na zdravotní a sociální pojištění v tomto roce? Jak se změní výše mého zdravotního a sociálního pojištění pro moje podnikání, když budu od 1.5.2001 důchodce?
Jsem zaměstnancem a současně podnikám na živnostenský list. To, že musím podat daňové přiznání vím, ale není mi zcela jasný postup vůči VZP a OSSZ. Musím platit na VZP a OSSZ zálohy?
Děkuji za odpověď. Z. Přítulná
Je možné u fyzických osob při vyšší daňové povinnosti u daně z příjmu dohodnout splátkový kalendář nebo je nutné zaplatit celou daň najednou?
Dobry den,
mam slovenske obcanstvi a trvaly pobyt v ceske republice. mam ohlasenou zivnost a zajimalo by mne, jake mam vest ucetnictvi, jestli jednoduche nebo podvojne a taky jestli se musim zapsat do obch.rejstriku.
Dekuju za odpoved,
I.Marcak
Podléhají dani z příjmů příjmy města z prodeje akcií (např. SmVaK nebo akcií a.s. založené městem)? Podléhají dani z příjmů příjmy města z postoupení práv (akcie SME).
Děkuji za odpověď. Jana Petrošová, město Studénka.
Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně účtování knihy jízd. Jsem podnikatel a mám jeden vůz na podnikání. Platím silniční daň. Pravidelně píši knihu jízd s amortizací. Chtěla jsem se zeptat, jesli můžu dát celou knihu jízd do nákladů, nebo se dává poměrná částka. Vůz používám pouze k podnikání. Soukromé cesty nejsou započítávány.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Jaroslava Blažková
Může mi někdo vysvětlit rozdíl mezi pojmy:
pobírám důchod a pobírám penzi, rozdíl důchodové pojištění a penzijní připojištění a pojištění na důchod?
Může mi někdo vysvětlit, že penzijní připojištění není podvod tísiciletí za podpory našich zákonodárců? Jaké jsou garance, jaký je skutečný výnos připojištění-jen blázen může věřit tomu, že nějaké dohledy ochrání klienty před krachem penzijních pojišťoven. O tom svědčí už jen to že nelze jednotlivé pojišťovny srovnávat jak zaznělo v jedné ze zde uvedených odpovědí. Proto si lidé spořte na důchod a až Vám bude mít být vyplácen, tak si zajeďte na Kanárské ostrovy- to už z těch slibujících tu nikdo nebude. Mějte prosím otevřené oči - slibované zúročení vkladů 5,5% ročně není do budoucna a při inflaci (skutečné, ne upravené jak nás někdo blbne) je pod úrovní vkladů na TV u každé banky.
Dobry den. S manzelkou prave kupujeme novy byt. V ramci urychleni koupe si pujcime chybejici penize (400 tis.) od rodicu. Je mozne vzit si dodatecne hypoteku na splaceni dluhu vuci rodicum? Je mozne cerpat statni podporu? Bude nutne s rodici uzavrit Smlouvu o pujcce?
Dobry den!
Rad bych se zeptal, jake jsou orientacni ceny za projekt radoveho rodinneho domu,
jehoz obestaveny prostor je cca 700 metru krychlovych. Jaky je hruby odhad rozpoctu pro
takovou stavbu, je-li dum nepodsklepeny?
Jake financovani stavby byste nam doporucili v pripade, ze nase mesicni prijmy
s manzelkou cini cca 16.000,- Kc, deti nemame, mame nasporeno u VSS KB 2 x 120.000,- Kc
na cilove castky 2 x 300.000,- Kc. Jine financni prostredky nasporeny nemame.
Predem vam dekuji za laskavou odpoved.
Mám stručný dotaz: Lze úroky hrazené v rámci překlenovacího úvěru stavební spořitelně odečíst od základu daně podobně jako je tomu řádného úvěru ze stavebního spoření? Děkuji.
Dobry den,
jak (kde) mam zazadat o statni bezurocnou pujcku (mam za to, ze se poskytuje ve vysi Kc 200 000,-).
Dekuji.
L. Vacik
Chci provést přístavbu rodinného domku. Rozpočet přístavby je cca 900.000 Kč. Hledám nejvhodnější způsob financování.
V § 10 Všeobecných obchodních podmínek se hovoří o vypovězení smlouvy ze strany spořitelny v případě, že účastník neplní smluvní podmínky, konkrétně že nespoří dohodnutou částku. Jak dlouhé je toto období, kdy neplatím a spořitelna mi vypoví smlouvu? Je to někde taxativně stanoveno anebo to záleží na konkrétním přístupu každé jednotlivé spořitelny?
Dobrý den, v květnu mi skončí pětileté období spoření u Wustenrotu (kde se podmínky poněkud změnily v neprospěch klienta - poplatek za uzavření se nevrací, pokles úroků), chtěla bych určitě ve stavebním spoření pokračovat, ovšem nevím, jaká stavební spořitelna nabízí nejlepší podmínky. Chci platit 1500-2000 měsíčně, úvěr možná budu potřebovat, ale nevím to jistě. Jaká spořitelná nabízí např. nejlepší zhodnocení vložených pěněz?
dobry den, zajimalo by me, zda statní príspevek na byt.vystavbu (umožní přijatelněji rozložit splátky) je jiny druh podpory než statní podpora či dotace (ve výsi 4%, nebo 2%) nebo se jedna o totožnou vec. Dekuji ivana kasparova
Děkuji za odpověď na můj dotaz ohledně podnikání.Prosím Vás však o bližší informace o založení sdružení,jeho vyhody i nevýhody.Děkuji Smetanová
jsme studentem vysoké školy a je mi 27let (narozeniny mám 6.5.). Mohl jsme si za rok 2000, kdy mi z části bylo 26 a zčásti 27 uplatnit celou odpočitatelnou položku v daňovém přiznání? Je rozhodné pro přiznání této položky pouze fakt přípravy na budoucí povolání, nebo také hraje roli věk? Děkuji za odpověď.
Do kdy (presne) muzu uplatnit vyrovnani dane z prijmu TYP A za rok 1997 ?
Dekuji
minulý rok jsem byl zaměstnán a současně spolupracující osoba. Ze zaměstnání jsem měl vyšší příjem než jako spolupracující osoba.Když jsem se informoval,tak mi bylo řečeno,že nemusím platit zálohy na daň.Je to pravda ?
Děkuji P.Tesař