NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY
Dobrý den,potřeboval bych poradit. Jak se počítá obrat pro vstup do DPH u sdružení FO. např. Restauraci vlastní dva podnikatelé, kteří jsou ve sdružení FO. Restaurace má za 12 měsíců tržbu
1.800.000,-, takže každý člen má příjem 900.000,-.
Vedou jedno společné účetnictví jako sdružení.
Musí se zaregistrovat do DPH? Děkuji za odpověď
Zdravím, a děkuji Vám za odpověď na můj dotaz. Chtěla bych ještě od Vás upřesnit počítání obratu od toho října 2003. Nasčítává se od 0,- od října + další listopad a tak dále.nebo se sečtou obraty zpátky - září -srpen a tak dále.
Promiňte, že se tak hloupě ptám, ale fú tvrdí, že 12 měsíců zpátky to znamená říjen+září+srpen a td. až říjen/2002.
Moc děkuji
Zdravím, a děkuji Vám za odpověď na můj dotaz. Chtěla bych ještě od Vás upřesnit počítání obratu od toho října 2003. Nasčítává se od 0,- od října + další listopad a tak dále.nebo se sečtou obraty zpátky - září -srpen a tak dále.
Promiňte, že se tak hloupě ptám, ale fú tvrdí, že 12 měsíců zpátky to znamená říjen+září+srpen a td. až říjen/2002.
Moc děkuji
Zdravím, a děkuji Vám za odpověď na můj dotaz. Chtěla bych ještě od Vás upřesnit počítání obratu od toho října 2003. Nasčítává se od 0,- od října + další listopad a tak dále.nebo se sečtou obraty zpátky - září -srpen a tak dále.
Promiňte, že se tak hloupě ptám, ale fú tvrdí, že 12 měsíců zpátky to znamená říjen+září+srpen a td. až říjen/2002.
Moc děkuji
Prioritní vlastník s.r.o. a zároveň jednatel společnosti zemřel, poraďte prosím kdy se má udělat mezitímní účetní závěrka. Datem úmrtí, nebo datem jmenování nového stat.orgánu. Děkuji
Dobrý den, prosím o odpověď na následující dotaz: budova poenzionu bude zřejmě zařazena do 6. odpisové skupiny. Kolik let se tedy bude odepisovat? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
od roku 2000 pronajímám byt, ale příjmy z pronájmu jsem nezdanil. Jsem zaměstnanec (daňové přinání - typ A)a daňové přiznání typu A za mne podával zaměstnavatel, který však má sídlo v jiném kraji než je moje trvalé bydliště a zároveň pronajímaný byt. Nyní chci vše uvést do pořádku. Jak mám postupovat a u kterého FÚ podat daňové přiznání?
Děkuji.
Dobrý den, žádám Vás o informace o zaúčtování a zdanění následující operace:
Česká akciová společnost zřídila na Slovensku organizační složku, která má pronajaty prostory k podnikání. Zároveň česká a.s. odkoupila na Slovensku byt, který bude používán pro ubytování českých zaměstnanců společnosti po dobu, kdy budou pro organizační složku pracovat. Zajímalo by mne, jak bude možno nakládat s tímto majetkem po stránce účetní a daňové v rámci účetnictví české a.s.
Dobrý den, pokud budu prodávat obchodní podíl ve společnosti s r.o., který jsem zdědila a vlastním ho dobu kratší než 5 let, tak jsem byla informována, že daním rozdíl mezi částkou výše obchodního podílu sepsanou do dědického řízení ke dni úmrtí a částkou za kterou daný podíl prodávám musím zdanit daní z příjmu. Je tomu tak? Podléhá toto i jiné dani? Kdy podávám daňové přiznání nebo to ?pouze? nějak ohlašuji? Děkuji
Vážený pane doktore, chtěla bych se ještě zeptat, pokud půjde o službu poskytnutou u nás a fakturovanou slovenskému partnerovi a plnění bude tuzemské. Daň vyčíslím na ř. 210 daňového přiznání, ale slovenský partner se bude bránit, že to v rámci EU má být bez DPH, jak mu to mám vysvětlit. Jak on si uplatní DPH?
Dovážíme zboží ze Slovenska, jedná se o satelitní přijímače. Jelikož se i tyto kazí proto jsme se dohodli s obchodním partnerem, že nebudeme vadné satelity zasílat na Slovensko na opravu, ale opravíme je v naši republice a Slovenskému partnerovi budeme fakturovat službu za opravu. Zboží tedy neopustí naši republiku, ale oprava je dělaná pro slovenského partnera.
Fakturovala jsem tuto službu do zahraničí a v daňovém přiznámí DPH jsem ji vykazovala na ř. 410, což je asi chybné. Poraďte mi prosím jak postupovat. Mám službu fakturovat s DPH a do kterého řádku daňového přiznání toto uvést. Nebo je toto osvobozeno a do daňového přiznání se neuvádí a jak provést opravu daňového přiznání. Předem děkuji.
Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli do deníku denních tržeby se zapisují tržby v celkové částce za celý den nebo jednotlivé tržby během dne jak se uskutečnily? Nebo si ty jednotlivé tržby eviduji někde jinde a pak přepíšu do deníku tržeb až celkovou částku? Druhý dotaz se týká softwaru pro restaurace jak jste tady doporučoval. Mohl byste mi říci, kde se dá koupit nebo vy píšete pronajmout? Nevím že by se to dalo pronajmout.
Můj dotaz se týka DPH. Provozujeme bar a diskotéku a v nejbližší době se staneme plátci DPH. Zajímalo by me jestli musí být i nějaké daňové doklady pro uplatňování daně na výstupu. My žádné nevystavujeme šlo by to asi těžko za prodej piv a panáků. Registrační pokladnu také zatím nemáme. Jak máme postupovat? Uzná nám finanční úřad daň na výstupu pouze na základě vykazáné tržby i když k ní nemáme žádný doklad (vystavenou fakturu, paragon atd.). Děkuji.
Vážený pane Dytrichu,
děkuji za odpověď ohledně tvorby rezerv. Jen mi pořád není jasné, zda když pronajímám jen část nemovitosti, jestli také musím daňové rezervy na opravy tvořit podle toho podílu pronajímané plochy nebo mohu vycházet z celého rozpočtu a dělit jen počtem let. Děkuji.
Dobrý den,
na trhu existuje kombinace investice do podílových fondů a životního pojištění - investiční životní pojištění (kdy si klient na rozdíl od kapitálového životního pojištění může sám zvolit vlastní investiční strategii, nemá však garantovaný výnos).
Ráda bych se zeptala, pro koho (jakou skupinu lidí) je tento druh pojištění vhodný. Komu byste ho doporučili a komu naopak ne. Obecně se uvádí, že životní pojištění je drahé a není vhodné pro každého.
A zda není výhodnější investovat postupně stejnou částku jako do IŽP raději do klasického otevřeného podílového fondu - vyváženého portfolia na 20 let?
Ze odpověd dekuji.
Dobrý den, prosím o radu. Nemovitost má tři spolumajite-dědictví. Každý vlastní ideální třetinu. Následující problém se týká pouze jedné třetiny. V části nebytových prostor z této jedné třetiny podniká manžel spolumajitelky, plátce DPH. Nemovitost není v podnikání. Další část nebytových prostor společně dále pronajímají-příjem podle §9, ve svém přiznání zdanil manžel- FO. Nájem osvobozen od DPH. Tato FO také nakupuje el.energii-uplatňuje nárok na odpočet DPH. Spotřeba el.energie v pronajímaných nebytových prostorách bude "spotřeba pro soukromé účely", tzn. vystavit doklad o použití, nebo spotřeba pro plnění osvobozená od daně - krátit nárok na odpočet?Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
ráda bych se zeptala zda musím zaplatit daň z nemovitosti, jestliže majitel nemovitosti zemřel a notářské řízení o dědictví ještě není ukončeno, takže pozemek o který se jedná zatím vlastně nemá majitele. Dědici jsou 3 a jsou dvě možné varianty dědictví. Buď nemovitost zdědí jen jeden, nebo bude rozdělena na 1/3. Pozemek byl ve vlastnictví manžela,nikoli ve SJM. Informace z FÚ mám různé a nevím kterou si vybrat.
Nejdříve mi řekli že nic platit nemám, až po ukončení notářského řízení a penále se prý v takovém případě promíjí. Pak jsem ale obdržela upomínku, že nebyla daň zaplacena a na základě druhého dotazu který jsem na FÚ měla, jsem se dozvěděla že i když nejsem majitelem mám daň zaplatit!
Můžete mi prosím říci jak se v tomto případě platí? V zákoně o dani z nemovitosti jsem bohužel nenašla jak v tomto případě postupovat.
Předem děkuji za odpověď
Dobrý den. Rodiče vlastní přízemní nemovitost k podnikání (prodejna) na které budu přistavovat patro se samostatnou bytovou jednotkou (bytové prostory budou následně převyšovat cca 60:40). Tuto nadstavbu budu financovat pouze já osobně a budu ručit celou jejich nemovitostí, která zůstane i nadále v jejich majetku. V nadstavbě budu následně sám bydlet. Budu mít nárok na daňové zvýhodnění formou odečtu úroků z hypotéky od základu daně z příjmů, když nejsem majitelem nemovitosti? Pokud ne, stačilo by, abych byl alespoň částečným spolumajitelem dané nemovitosti? A jak se do tohoto daňového zvýhodnění promítne skutečnost, že přízemí dané nemovistosti je a nadále bude využíváno k podnikání mých rodičů?
Děkuji
Jsem student. Chystám se vydat smlouvu o dílo podle obč. zákoníku jako zhotovitel www stránek. Do jaké kategorie tato smlouva spadá z hlediska daní (kde mám uvést tento příjem na daňovém přiznání)? Musím v tomto případě vydávat doklad o zaplacení a převzetí díla (popř. jaký doklad)?
Dobrý den,chceme koupit byt v OV-dříve byl družstevní, v OV je pouze týden. Koupila si jej ještě původní majitelka.Bydlí v něm více než 2 roky. Může jej hned po nabytí do OV prodat?Slyšela jsem, že majitel musí s prodejem takto převedeného bytu počkat min.1 rok, jinak platí DPH?Máme povinnost platit ještě nějaké daně (kromě daně z převodu nem.)? Nejsme plátci DPH a nepodnikáme.Máme strach, aby případně dluhy nepřešly na nás jako na nabyvatele. Děkuji