NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY
Dobrý den,je částka poplatků na hist.el.odpady součástí pořizovací ceny hmotného majetku?
Dobrý den,je částka poplatků na hist.el.odpady součástí pořizovací ceny hmotného majetku?
Dobry den, dcera je lekarka v nemocnici (HPP) a vydelala si prilezitostne 14.000 Kc studii o lecich pro farmac. firmu. Castka nebyla zdanena. V ktere priloze dan. priznani je nutno tento prijem uvest, lze uplatnit pausalni vydaje nebo pouze skutecne (ty jsou prakticky nulove) ?
Jestliže FO koupí nemovitost na RČ, je možné tuto pronajmout FO-podnikateli s ŽL, v podstatě sám sobě, s tím, že v nájemní smlouvě bude uvedeno, že veškeré opravy a údržbu, techn. zhodnocení a příp. tvorbu rezervy na opravy bude hradit firma?
FO by platila daň z pronájmu, uplatnila výdaje 30% nebo odpisy původní hodnoty budovy dle kupní ceny a FO-podnikatel s ŽL by mohl opravovat budovu a jako plátce DPH nakupovat za cenu bez DPH, příp. odepisovat nové tech. zhodnocení budovy. Uvažuji, prosím, správně? Ještě druhý dotaz, pokud by toto nebylo možné, jakým způsobem tedy zařadit tuto nemovitost do obch.maj. FO-podnikatele s ŽL, prodejem, darováním nebo bezúplatným převodem? Je nutné, aby kvůli tomu musela FO zakládat práv. osobu (ohledně IČO na Katastr. úřad)? Velice děkuji za odpověď...
Dobrý den.
Prosím Vás o odpověď. Momentálně jsem nezaměstnaný a mám možnost jet pro jednu českou fy na 3-měsíční pracovní cestu do zahraničí.Je možné to, s ohledem na co nejnižší daňové a sociální a zdravotní odvody, vyřešit smlouvou na dobu určitou (3 měsíce) za minimální mzdu (např. na administrativní činnost) a všechny částky spojené se zahraničí cestou vyplatit na základě Dohody o provedení práce? Jakým způsobem se daní odměny za DPP (okamžité zdaní + roční daňové přiznání)? Děkuji Vám a přeji hezký den. Tomáš Kábrt
Dobrý den,prosím o informaci,zda se k §9,příjmu z pronájmu přičítá(daní)částečný invalidní důchod,popř. státní sociální podpora v nezaměstnanosti.Děkuji vám za odpověď P.S.
Dobrý den,
jsme občanské sdružení a vedeme prozatím daňovou evidenci. Účetnictví od roku 2008. V roce 2006 jsme obdrželi grant od města na naši činnost,můžete mi prosím sdělit zda je to daňový či nedaňový příjem a kam se uvádí do daňového přiznání?
Děkuji
Dobrý den.
Syn je student žurnalistiky a minulý rok cca 7 měsíců pracoval v ČT: Měl uzavřeno několik Smluv o díle (dle autorského zákona). Část honorářů (do 3000 měsíčně) mu bylo zdaněno 10%. Na zbývající nezdaněné výdělky (celkem cca 18 000) má vyplnit daňové přiznání. Může při výpočtu daně uplatnit: paušální odečet výdajů (40 % ), slevu na dani na poplatníka (7200) a slevu na studenta (2400)? Daňové přiznání pak vychází nulové. Zároveň prý musí zaplatit zdravotní pojištění (i když mu není 26 let a platí za něj pojištění stát). Také nám není jasné zda máme zdravotní pojištění vypočítat jen z příjmů nezdaněných, nebo všech (i těch zdaněných 10 %). Děkuji za odpověď.
Dobrý den.V září 2006 jsme založili bytové družstvo.
1. Musíme vést účetnictví nebo stačí daňová evidence?
2. Již od ledna jsme ale vynaložili až po založení jsme uhradili plno poplatků za notáře,kolky,poplatky, můžeme i tyto výdaje použít do daní?
3. Na peníze,které musíme zaplatit se skládají všichni nájemníci, je to tedy vklad do pokladny nedaňový?
4. Na účet jsme vložili zapisovaný kapitál, kam zaúčtovat?
5. Vklad člena na zaplacení domu, který budeme kupovat v roce 2007 je nedaňový?
Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
od 1.1.-31.8.06 jsem pobírala podporu z úřadu práce.Od 1.9.06 jsem začala podnikat.Dostala jsem dotaci na zřízení prac.místa od úřadu práce.Zahrnuje se podpora a dotace do příjmů?
Děkuji za odpověď
dobrý den, mám živnost Zámečnictví a chci uplatnit sazbu výdajů %. Můžu použít 60% ?
děkuji
Fyzická osoba podnikající na základě ŽO neměla v roce 2006 žádný příjem z podnikání ani ze zaměstnání
Podnikání ale nepřerušila, musí i přesto zaplatit minimální daň _?.
Bývalý vlastník domu patřícího nyní obchodní firmě v roce 2006 vyfakturoval současnému majiteli náklady na spotřebu el. energie za rok 2005, které omylem zaplatil, ačkoliv objekt už nebyl jeho vlastnictvím lze tento náklad posuzovat jako náklad roku 2006 ?
Fyz. osoba provozující autodopravu koupila v dubnu 2006 nákl. auto s kterým vůbec nejezdila pouze ho opravila a se ziskem prodala za měsíc jíné fyz. osobě. Příjem z prodeje uvede jako příjem podle par. 10 nebo 7? Musí z tohoto zisku platit i SP a ZP? Děkuji za odpověď.
Dbrý den, prosím o radu. Jak postupovat pokud OSVČ (vede daň. evidenci) perušila k 1. 1. 2007 činnost a v lednu 2007 přišel doplatek ČEZ za provozovnu. Lze tuto částku zahrnout do roku 2006 jako uzávěrková úprava vádajů. Popřípadě jde ještě tento doplatek zaúčtovat? Děkuji a děkuji Vám velmi moc za tuto poradnu.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Náš zaměstnanec
předložil propustku od psychologa, kterého navštívil v prac. době. Je nárok na propl. překážek v práci? Nevím jestli psycholog je zdr. zařízení nebo ne. Zde prodělal prohlídku jako řidič statší 50 let. děkuji za odpověď.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když dáváme zaměstnanci výpověď dle paragrafu 53 pro porušení pracovní kázně (1 měsíc nechodí do práce - bez omluvy), výpověď dostává k 28.2.2007, pošleme ji poštou, je nutný k tomu jeho podpis?Co když to nepřevezme?a datum výpovědi je podle smlouvy, nebo až datem převzetí /kdybychom posílali na doručenku?/ děkuji moc za radu. Poláková
Dobrý den,
pokud bylo zaměstnanci (normální pracovní doba 40 hod/týden) poskytnuto náhradní volno s tím, že si jej nadpracuje v sobotu, přísluší mu za tuto dobu příplatek za práci v sobotu (nejméně 10%)? Práce v sobotu nebude prací přesčas.
Dobrý den,prosím o pomoc při určení nároku na dovolenou u matky,která čerpala mateřskou dovolenou od 21.8.06 do 4.3.07, z r.2006 má nevyčerpanou dovolenou 19 dnů.Celoroční vmýměra dovolené je 25 dnů.Žádá o čerpání řádné dovolené ihned po skončení MD.Jaký vznikne nárok za r.2007.Bude čerpat 19 dní z r.2006 a z r.2007 kolik?Děkuji za odpověď.L.Němcová
Dobrý den, máme srážet exekuci zaměstnanci, který je rozvedený a údajně žije s družkou, se kterou má dítě.Jaké doklady musí předložit,abychom mu uznali dítě jako vyživanou osobu?Předem děkuji za odpověď. S pozdravem