NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY
Dobrý den,potřebuji poradit se svým problémem, dne 21.9.08 mi skončila leasingová smlouva a tím i povinné ručení, v té době jsem zde nebyla a neuzavřela jsem nové povinné ručení. Co osud nechtěl, můj tatínek se rozhodl dne 24.9. auto přeparkovat a při tomto manévru se střetl s mopedem. Vina byla na straně mého tatínka. Sepsalo se hlášení a zaslalo na pojišťovnu. Pojišťovna poškozeného informovala, že nemůže plnit, protože jsem neměla platné povinné ručení. Ptám se, existuje nějaká ochranná lhůta po skončení jednoho povinného ručení a vyřízrení nového? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené, s partnerem nejsme manželé. Existuje nějaká možnost, jak by mohl partner uplatnit slevu na dani na mne jako na partnerku na RD? Děkuji MK
Dobry den,jakym zpusobem budu danit prijem za 2008, pokud jsem byl od 1.1-31.5.08 zamestnan ve firme v CR, od 1.6-30.11.08 jsem byl zamestnan v Nemecku a v prosinci jsem byl nezamestnany v CR. Musim podavat danove priznani v CR i Nemecku? Jak zabranim dvojimu zdaneni?
Dekuji.
Dobrý den, má v současné době nájemník právo požadovat po pronajímateli novou kuchyňskou linku nebo si ji musí hradit na vlastní náklady? Jedná se o byt s regulovaným nájemným. Děkuji MK
Na několika stranách jsem našel text:
Daň z příjmu FO – starobní důchodce
Snížení daně podle § 35ba zákona o daních z příjmů může uplatnit starobní důchodce pouze v případě, že jeho starobní důchod nepřevyšuje částku 38 040 Kč ročně, nebo mu nebyl přiznán na počátku příslušného (ani zpětně) zdaňovacího období. Pokud tyto podmínky starobní důchodce nesplňuje, snížení daně (tzv. slevu na dani) uplatnit nemůže.
Platí to pro r. 2008?
Dobrý den ,
chtěla bych se zeptat. V roce 2008 jsem s manželem koupila byt v družstevním vlastnictví. Cca 4 měsíce po koupi tohoto bytu se byt převáděl do OV. Na http://www.penize.cz/16968-osvobozeni-od-dane-z-prevodu-nemovitosti
jsem se v jednou z bodů dočetla, že jsou některé převody od daně osvobozené např.:
- bezúplatné převody bytů a nebytových prostorů z vlastnictví bytových družstev do vlastnictví členů – fyzických osob. Moc tomu nerozumím mám tedy daň podávat nebo ne.
velice děkuji za radu
Dobrý den, jsem vlastníkem bytu a třetinu jsem darovala letos manželovi. Jestli to dobře chápu, není třeba platit darovací daň ani podávat daňové přiznání...
Co se týká daně z nemovitosti, je potřeba hlásit změnu vlastníků fin.úřadu nebo mohu zaplatit daň sama jako minulý rok? Předem děkuji.
Dobrý den, jsem vlastníkem bytu a třetinu jsem darovala letos manželovi. Jestli to dobře chápu, není třeba platit darovací daň ani podávat daňové přiznání...
Co se týká daně z nemovitosti, je potřeba hlásit změnu vlastníků fin.úřadu nebo mohu zaplatit daň sama jako minulý rok? Předem děkuji.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat naše firma by chtěla
našemu zaměstnanci, plně inv. důchodci zakoupit inv.vozík. Musíme částku za vozík zaměstnanci dodanit?
Nebo dle par. 20 ods. 8 není podstatné, že je současně
zaměstnancem firmy.
Dobrý den, pokud má osoba příjmy podle § 8 (úroky z půjčky), jsou příjmy podle tohoto paragrafu do nějaké výše osvobozeny nebo se musí podávat přiznání nezávisle na výši příjmů, popř. má na toto osvobození vliv, zda má tato osoba příjmy i podle jiných paragrafů - př. § 6 nebo 7. Děkuji za odpověď.
Firma má stroj na leasing. Smlouva na 5 let, splátky podle kalendáře 3 roky. Nyní je firma v mírné platební neschopnosti a leas.spol. snížila splátky po dobu 1/2roku a zbývající rozpočítala do konce trvání smlouvy. Splátka za 11/08 však nebyla uhrazena. Účtujeme v PÚ. Bude tato situace mít nějaké daňové dopady? Předpokládám, že nám vyměří penále, musím tedy udělat dohad? Děkuji
Dobry den,
Dovoluji se dotazati, zda je nejaka zmena tykajici se starobnich a invalidnich duchodcu, zivnostniku pro danove priznani roku 2008 a jak se posuzuje z hlediska dani socialni a zdravotni pojisteni, zda je porad jako uznatelny vydaj v danove evidenci.
Dekuji Peterac
Dobrý den, jsem OSVČ, uplatňuji výdaje procentem z příjmů a pracuji i pro státní orgány, které mi však někdy krátí odměnu z faktury, popřípadě neplatí vůbec nebo za dlouho. Jak tyto příjmy uvádět v evidenci a jak je danit a kdy? Až po připsání uznané částky? Dlouhy se často přenáší do dalších let. Je potřeba vystavovat dobropis k částce, která nebyla uznána a uhrazena? Děkuji mockrát. MS
Dobrý den, manžel je OSVČ, je plátce DPH měsíčně. Chceme kupovat zavedenou fungující veřejnou obchodní společnost. Musíme si na nákup vzít úvěr s nemalými úroky, ale nevíme, jestli budeme moci uplatnit odpočet úroků z tohoto úvěru. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý deň, prosím o radu do ktorej odpisovej skupiny patrí neobytná buňka. Budú v nej umiestnené stroje a bude slúžiť ako pracovný priestor. Ďakujem
Dobrý den, prosím laskavě o radu týkající se zrušení životního pojištění zaměstnance. Zaměstnace zrušil své životní pojištění na které si v minulosti uplatňoval odpočet z příjmu. Může podepsat prohlášení k dani a můžu mu, jako mzdová účetní, provést roční zúčtování daně? Nebo si musí přiznání podat sám? Děkuji. ED
Dobrý den,
prosím o radu.Moje maminka je narozena 8.8.1956.Pracuje od svých 16 let.Kdy nejdříve může požádat o starobní důchod,a o jakou finanční částku by její důchod popř.byl krácen.
Děkuji za odpověď.
Dobry den,
chcem sa informovat na postup pri zruseni a zaniku spolocnosti s.r.o. v Cechach. Firma ma 1 jednatela, vklad bol 200.000 CK, splaceno 100 %. Firma uz dlhsiu dobu nevykazuje obchodnu cinnost a je stratova.
Kde a ako treba zrusit firmu? Staci iba rozhodnutie zakladatela/jednatela? Ako ma postupovat? Je nutne to riesit sudnou cestou? Ako postupovat v tomto pripade?
Ake su vsetky poplatky za zrusenie firmy s likvidaciu a jej zanik?
Ake su poplatky pre likvidatora?
Dakujem za odpoved.
Zila a pracovala jsem v CSSR ( Ceske Republice) do 33 let. Od roku 1981 ziji v USA. Mam dvoji obcanstvi , USA a ceske.
Rada bych vedela co mam podnikat abych mohla dostavat alespon minimalni duchod v Ceske republice. Mam v Praze byt + ucet v bance. Moje primarni bydliste je v USA, sekundarni residence / bydliste v Praze.
Dekuji predem za odpoved
Dobrý den.Chtěl bych se touto cestou dotázat,zda-li je nejakym přesně stanovenym systemem uzakoněno střídani se směn(ranní,odpolední,noční) v 7,5hod.trvaní jedne směny.Jedna se mi o to,že můj vedouci mi nařidí odpolední směnu i vzhledem k tomu,že jsem absoloval odpol.směnu před noční a po té noční mám opět nastoupit odpol.A je-li zakonem ustanoveno,že odpolední směna následuje po předešlé noční.Vzhledem k tomu,že jsem i otcem dítěte a mám soudem stanovenou upravu styku s ním.Víte,ona jeho matka není ochotna se přizpůsobovat mím změnám v systému mého času a navic misto soudem nařízených sobot mi postupuje syna již v pátek a pokud ji vždy překvapím nahlou změnou,dochazí u ní k jisté rozmrzelosti,kterou mi samozřejmě dává i patřičně na jevo.A navíc mám organizovaný soukromí život podle nějákého harmonogramu,který mi toto nařízení značně narušuje.Proto bych Vás chtěl požádat o poskytnutí informace,jak se zaměstnavateli ubránit,je-li to vůbec možné.Moc Vás prosím a předem děkuji.Lze odpovědět na moji email adresu Miksche.Libor@seznam.cz