FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna spoření je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Témata v sekci: SPOŘENÍ


DOTAZY NA TÉMA SPOŘICÍ ÚČTY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mam dotaz ohledně výpovědi stavebního…

Dobrý den, mam dotaz ohledně výpovědi stavebního spoření. Nezletilé dceři končí v listopadu 2012 stav. spoření. Chceme peníze vybrat, postačí podpis 1 z rodičů nebo je třeba podpis obou rodičů? Dále by mne velmi zajímalo, zda od roku 2013 bude možné naspořené peníze použít pouze na stavební účely, nebo výplaty peněz zůstaly beze změny? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Stavební spoření nebo IŽP?

Dobrý den,
nedávno mě navštívil finanční poradce a navrhl mi namísto stavebního spoření založit investiční životní pojištění. Jelikož rekonstruuji dům budu naspořené prostředky průběžně odčerpávat. Vyplatí se mi tedy vůbec pro tyto účely investiční životní pojištění nebo mám raději dále spořit na stavební spoření a nebo snad na trhu existuje jiný srovnatelný produkt? U životního pojištění se prý v prvních letech spoří převážně jen na pojistku takže si nejsem jistá zda se mi to vůbec vyplatí.
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
Lenka M.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Jaký spořící produkt mi můžete…

Dobrý den Jaký spořící produkt mi můžete nabídnout na cca 2-3 roky.Mám volných 400000 Kč. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Student: Spoření a IŽP

Dobrý den, jsem studentka a ráda bych začala spořit. Nejedná se o žádnou závratnou částku, ráda bych spořila cca 200-400 kč měsíčně s možností vybrat si naspořenou částku po 5-6 letech. Finanční poradce mi doporučil IŽP. Bohužel jsem se na internetu dočetla, že IŽP může být poměrně riskantní formou spoření, a našla jsem také spoustu komentářů od nespokojených klientů, kteří si IŽP zavedli. Ráda bych se vás zeptala, zda mi poradce IŽP doporučuje opravdu protože je pro mě nejvýhodnější a nebo protože za uzavření této smlouvy na mě vydělá nejvíce peněz? A pokud by se mi IŽP nevyplatilo, jaké spoření bych měla zvolit? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Mámo volných 300 tis.Kč a chci je uložit na 1 rok…

Mámo volných 300 tis.Kč a chci je uložit na 1 rok za nejvýhodnější úrok, (samozřejmě s podmínkou pojištění vkladu). Můžete mi navrhnout nejlepší produkty? Mám změnu mailu na : pavkry@gmail.com ale nevím kde lze editovat data již existujícího účtu. Děkuji Pavel Kryl


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem ročník 1975, celý život pracuji…

Dobrý den, jsem ročník 1975, celý život pracuji bez přerušení, spořím si na důchod velké částky, budu moci odejít "do důchodu" v mých 55 letech?? Předpokládám, že nepůjde odejít v tomto věku do předčasného důchodu, budu muset platit jako samoplátce na důchodové pojištění i nadále, pokud budu mít odpracované roky? Pavel


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, přítel mi krátkodobě zapůjčené peníze…

Dobrý den, přítel mi krátkodobě zapůjčené peníze vrátí ve švýcarských francích. Rád bych si jeuložil na nějaký spořící účet a případně si tam i občas nějakou sumu přidal. 1. poradili byste účet s nejlepší sazbou s poplatky ? 2. nebylo by výhodnější založit je přímo ve Švýcarsku - nevím zda je to vůbed legální ! Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jsem důchodkyně 71 let stará.Ráda bych uzavřela…

Jsem důchodkyně 71 let stará.Ráda bych uzavřela penzijní spoření se státním příspěvkem.Ukládala bych měsíčně 1500 kč.Kam se mám obrátit?


odpovídal(a): Redakce

Konec anonymních vkladních knížek

Dobrý den, zjistili jsme, že k 31. 12. 2012 končí platnost vkladních knížek na doručitele. Chtěli bychom se informovat, zda se tato skutečnost týká pouze VK České spořitelny, nebo i VK jiných bank - institucí. Musí být ve VK uveden výslovně text "Na jméno"? Pokud chybí na přední straně text "Na jméno" a údaj o bydlišti-dopsán na zadní straně VK, o jaký typ VK se jedná? Děkujeme za zodpovězení dotazu.


odpovídal(a): Redakce

Spoření bez výpovědní lhůty

Dobrý den, prosím o radu, který spořící účet zvolit. Počáteční vklad 300 000 Kč, měsíční úložka cca 1 000 Kč, chci mít k penězům přístup. Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Vklad 150 tisíc korun na dva roky

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jaký finanční produkt zvolit, když chci investovat 150 000 Kč na 2 roky? Kde najdu nejlepší zhodnocení? Děkuji, Lucie B.


odpovídal(a): Redakce

Spořicí produkty UniCredit Bank

Dobrý den, měla bych zájem zhodnotit volné finanční prostředky na spořícím účtu v UniCredit Bank s úrokem 3% p.a. Přímo na stránkách UniCredit Bank jsem takový produkt bohužel nenalezla. Nemůžete mi to vysvětlit? Děkuji za zprávu. S pozdravem Čamrová


odpovídal(a): Redakce

Produkt pro vklad 65 tisíc korun

Dobrý den, mám k dispozici 65.000,- Kč, jaký je prosím nejvýhodnější spořící nebo termínovaný účet na 1 rok? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Spoření na 2,5 milionu korun

poptávám spořící účet pro vklad 2,5 mil


odpovídal(a): Redakce

Úrok u Šikovného spoření

Dobrý den chtěl bych se zeptat na čem záleží výše úrokové sazby na šikovném spoření od české spořitelny? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Spoření do důchodu

Nejvhodnější spořicí účet při počátečním vkladu 100 až 150 tis. CZK a měsíčním vkladu cca 1500 až 2000 CZK? Nejde o dlouholeté perspektivní spoření, je mi 62 let a do důchodu počítám nejdéle 3 roky do 65 let věku. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

200 tisíc s výpovědní lhůtou do 0,5 roku

do které solidní banky uložit cca 200 tis. Kč s co nejlepším úrokem a možností výběru do cca 1 měsíce ož 0,5 roku a možností dalšího ukládání volných finančních prostředkú děkuji za zprávu.


odpovídal(a): Redakce

Strop u spořicího účtu Air Bank a Creditas

Je spořící účet Creditas a spořící účet u Air banky omezen výší uložené částky? Děkuji za odpověď. S pozdravem Lubomír Šedivý


odpovídal(a): Redakce

Má Air Bank u spořicího účtu výpovědní lhůtu?

Je u spořícího účtu airbank nějaká výpovědní lhůta na výběr fin.prostředků?


odpovídal(a): Redakce

Spořicí účet bez výpovědní lhůty

Dobrý den, jaký je v současnosti nejlepší spořící účet? Chci mít peníze hned k dispozici a jedná se o částku v desítkách tisíc korun. Děkuji