Navýšení rodičovského příspěvku

Sekce: Právní poradna | Téma: Bezúplatný příjem

Otázka: 07.02.2019 10:30


Dobrý den chci se zeptat. V říjnu mi skončí rodičovský příspěvek. Potom se budu hlásit na ÚP. Synovi bude v prosinci 2 roky, tudíž bychom měli mít na zvýšení nárok. Mě ale zajímá jak se bude zvýšení vyplácet, jestli jednorázově nebo zase půjdu na rodičovskou dovolenou a bude se mi to vyplácet měsíčně. Děkuji

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 07.02.2019 11:16


Dobrý den,

bohužel novela ještě nebyla zveřejněna, ale dle nejspíše se bude vyplácet jednorázově. Ale prosím neberte tuto informaci jako konečnou. Pro nejnovější aktuality sledujte prosím náš Facebook. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.




Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: PRÁVNÍ PORADNA

odpovídal(a): Redakce

Rodičovský příspěvek

Dobrý den, od 1.1.2020 dojde k navýšení rodičovského příspěvku o 80 000Kč. Když bych si tento rok 2019 měsíčně rozpočítala dávku tak, že bych v prosinci 2019 dostala celkově již 220 000Kč, tak můžu už v lednu (kdy se vyplácí dávka za prosinec) využít peníze z těch navýšených 80 000Kč, nebo se tyhle "přidané" peníze začnou vyplácet až v únoru? A druhý dotaz: je nejvyšší možný rod. přípěvek skutečně kolem 32 000 Kč, nebo jak někde píší až 36 500Kč? Děkuji za odpovědi. Novotná


odpovídal(a): Redakce

Výše daně z práce v zahraničí

Dobrý den, mám možnost pracovat v Iráku, která nemá nejspíš s ČR smlouvu o zamez. dvojího zdanění. Jaký je algoritmus na vyjednávání o platu, aby se mi to vůbec vyplatilo. Budu tam pracovat každý měsíc 2 týdny a pak 2 týdny v ČR ( možnost na dobu až 2 let). Jsem zde zaměstnankyně ve své firmě, nemám malé děti, splácím půjčku. Co by mělo být všechno v tzv.benefitech? - zdravotní a cestovní pojištění, bydlení, dopravné, odlučné??diety??., ještě cokoli jiného? Pokud tedy zdaním finance ze zahraničí v ČR - bude se mi z tohoto vypočítávat důchod? Velice děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Darovací smlouva

Dobrý den, mám darovací smlouvu dle § 2055 an. zákona č. 89/2012. Předmětem darovací smlouvy je darování obci určitá částka peněz cca 30 000,- Kč na pořízení vjezdu - komunikace k rodinnému domu. Můžu si dar odečíst v daňovém přiznání za rok 2018? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

opakovaný nárok na podporu v nezaměstnanosti

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,zda mám nárok na opakovanou podporu v nezaměstnanosti,když jsem nevyčerpala celou podpůrčí dobu . Do 10.5.2017 jsem byla invalidní III.st. Od 11.5. 2017 jsem byla na podpoře do 3.9.2017 Od 4.9.2017 jsem pracovala na DPP až do 21.7.2018 Od 22.7.2018 jsem pracovala na DPČ až do 31.12.2018 Skončila mi smlouva na dobu určitou. Chtěla bych se zaevidovat na ÚP.Jsem invalidní II.st. a je mi 56 let. Děkuji za odpověd.Hana Šímová


odpovídal(a): Redakce

Školkovné - rozvod

Dobrý den, prosím Vás, pokud manželé nemají od poloviny roku společnou domácnost, může manžel uplatnit školkovné za půl roku? Mám to vypočítat poměrem z potvrzení nebo po školce chtít potvrzení pouze za půl roku? Dále jiný případ, když je potvrzení napsáno na manželku, může to otec uplatnit, když mají spol.domácnost? Nemusí potvrzení znít na toho, co je uplatňuje? Děkuji moc


odpovídal(a): Redakce

Kdy mi vrátí peníze, když jsem vrátila eshopu zboží?

Dobrý den, dovolte mi, prosím, obrátit se na Vás s dotazem. Dne 27. 12. 2018 jsem prostřednictvím e-shopu uzavřela kupní smlouvu. Dne 4. 1. 2019 jsem osobně převzala zboží na prodejně. Dne 9. 1. 2019 jsem odstoupila od kupní smlouvy uzavřené na dálku (přes internet), odevzdala zboží (v kompletním stavu) na prodejně ve 14 denní lhůtě. Obchodník vystavil, Záznam o převzetí zboží vráceného ve 14 denní lhůtě ´. Dále na tomto dokumentu obchodník, mimo jiné, uvádí, že předpokládaný datum vrácení finančních prostředků za vrácené zboží je 23. 1. 2019, zvolili jsme platbu převodem. Do této chvíle nemám peníze na svém BÚ. Můj dotaz je takový, jaké případné kroky učinit a v jaké lhůtě, pokud i nadále obchodník nesplní svou povinnost? Pokud se, pravděpodobně, obchodník ocitne v prodlení, jaký mohu požadovat zákonný úrok z prodlení, či se uplatní jiná sankce? Děkuji za Vaši odpověď. Eva K.


odpovídal(a): Redakce

Jak splatit dluh nemovitostí?

Dobrý den, půjčili jsme kamarádovi peníze. Ten nám chce dluh vrátit, ale nemá hotovost. Chce na nás přepsat pole. Stačí napsat darovací smlouvu a pak příští rok podat daňové přiznání a zaplatit daň dle odhadu ceny nemovitosti odhadcem nebo musíme uzavřít kupní smlouvu. Co vyjde na "poplatcích" výhodněji? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

mzda

Dobrý den, muže zaměstnavatel snížit zaměstnanci pracovní dobu ze 8,5 hod. na 7,5 hodiny bez souhlasu zaměstnance a pak dat mu hodinovou mzdu od 1.1 2019 miň než stanoveno zákonem s tím, že on ne pracuje 42,5 hodiny týdne? To se děje ve státní firmě. A co pák má dělat zaměstnanec?


odpovídal(a): Redakce

Musím platit darovací daň při darování domu dceři?

Dobrý den, prosím o radu týkající se darovací daně. Rozhodla jsem se připsat své dceři čtvrtinu našeho rod. domku. Jednu čtvrtinu už dcera má. Jak mám postupovat a budeme muset platit darovací daň? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.


odpovídal(a): Redakce

Náhradní volno v pevné části pružné pracovní doby

Dobrý den. Máme nově zavedenu pružnou pracovní dobu od 6 do 18 hod, pevná část od 9 do 14 hod (8 hod prac. doba s 0,5 hod přestávkou). Pracovní doba je počítána po minutách se zaokrouhlením na 5 min. (ve prospěch zaměstnavatele) a vyrovnávací období 3 měsíce. Přicházím pravidelně do práce 6.40 a odcházím 15.05 hod. tím mám např. za týden o 2 hod víc. Zaměstnavatel tvrdí, že pokud chci zažádat vyjímečně o náhradní volno v pevné části pracovní doby, mám na mysli v nutných případech a s povolením svého vedoucího, že to musí být nadděláno nařízeným (povoleným) přesčasem, že na to nelze použít jen ty běžně odpracované hodiny. Má zaměstnavatel pravdu? Děkuji za odpověď.



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.