Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Dotaz v poradenství: Trestní oznámení

11.10.2017 08:55   |   Sekce:  Právní poradna

Dobrý den, mám dlouhodobý problém se spolumajiteli společné nemovitosti, v níž jeden z členů rodiny spolumajitele podniká. Momentálně z finančních důvodů nemohu toto spoluvlastnictví ukončit soudní cestou, dohoda o vypořádání možná není. Postupně však zjišťuji různé finanční nesrovnalosti ve společném hospodaření. Například absenci mnohaletého neplacení nájemného za užívané prostory zdůvodňuje podnikatel tím, že místo toho realizuje opravy a rekonstrukce budov, které užívá a rozšiřuje tak svou výrobu, ale zapomíná řádně neinformovat spolumajitele o rozsahu či rozpočtu na tyto akce. Nyní jsem navíc zjistila, že na tyto opravy využívá mimo našich společných peněz i peníze z podnikání, protože je plátce DPH, tak některé položky platí ze svého, aby se DPH dalo odečíst. Současně si však ale vložené "svoje" peníze stahuje z našich (peněz) výnosů z pronájmů. Myslím si, že se jedná o daňový podvod. Podotýkám že jde o stotisícové částky. Mám možnost nechat účetnictví jeho firmy v souvislosti s účetnictvím našim prověřit a kde či jak? Ke svému účetnictví mne samozřejmě nepustí. Děkuji za radu.

11.10.2017 10:53   |   odpovídal(a):  Zdeněk Navrátil, JUDr.

Vážená paní, v případě, že máte podezření na spáchání trestného činu, tak jediným řešením je podání trestního oznámení. V rámci jeho prověřování by ze strany orgánů policie s největší pravděpodobností došlo i prověření Vámi zmiňovaného účetnictví.

Sdílení a tisk

Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.

Zprávy a aktuality

Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu

15.11.  |  Redakce

Rodiny s dětmi jsou v Česku podporovány mimo jiné vysokým daňovým zvýhodněním na děti. Když je uplatňované daňové zvýhodnění na děti vyšší než vypočtená daň z příjmu, tak vzniká nárok na daňový bonus. Daňová novela přitom počítá se zvýšením daňového zvýhodnění na děti. Současně se však zpřísňují podmínky pro čerpání daňového bonusu.

Potřebujete rychle peníze?

22.08.  |  Komerční sdělení

Každý, kdo potřebuje peníze, má jako první variantu banku. A donedávna ani jiná možnost půjčky nebyla. Dnes je naštěstí finanční trh plný různých…

Nemocenská a vratka daně

10.11.  |  Petr Gola

Při dlouhodobé pracovní neschopnosti, nebo nástupu na nemocenskou v ochranné lhůtě vzniká zpravidla nárok na vratku daně za celý rok. Důvodem je uplatnění základní slevy na poplatníka v ročním zúčtování, nebo daňovém přiznání ve výši 24 840 Kč a neplacení daně z příjmu fyzických osob z nemocenské.
Zobrazit další zprávy a aktuality
Student - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah