Poradenství z oblasti pojištění

Potřebujete poradit s pojištěním? Máte-li problém týkající se pojištění vašeho automobilu, domácnosti, odpovědnosti či vaší osoby, naše poradna je vám k dispozici. Pomůžeme vám nalézt odpovědi na otázky z oblasti životního a majetkového pojištění, tj.:

  • Kapitálového a investičního životního pojištění
  • Cestovního pojištění
  • Úrazového pojištění
  • Povinného ručení
  • Havarijního pojištění
  • Pojištění domácnosti, aj.


V případě, že chcete poradit v oblasti:

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

DOTAZY V SEKCI: POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad bych ziskal radu. Uzavrel jsem…

Dobry den, rad bych ziskal radu. Uzavrel jsem pojistnou smlouvu na produkt Dynamik. Pred rokem jsem vsak prestal splacet (duvody jsou vedlejsi, ale nyni bych klidne doplatil vse najednou) a smlouva byla ukoncena z duvodu neplaceni pojistneho. Chtel jsem se zeptat, zda je mozne nejakym ziskat vlozene penize zpet, pripadne smlouvu "obnovit" a doplatit zbytek dluhu?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,v současnosti je pro mne výhodnější…

Dobrý den,v současnosti je pro mne výhodnější uzavřít penzijní připojištění.Mám uzavřenou životní pojistku asi 3 roky( vč.mimořádného pojistného) a jelikož už není pro mne důležitá,chtěla bych ji zrušit.Po dobu pojištění jsem uplatňovala odečitatelnou částku při ročním vyúčtování daní fyz.osob.Pokud vypovím tuto pojistku musím poslední 3 roky dodanit finančnímu úřadu za předešlé roky. Otázka zní:pokud bych snížila placené měsíční pojistné na minimum(souhlas pojišťovny) a neuplatnila odečitatelnou položku při ročním vyúčtování po dobu dalších 3let,budu muset platit zpětnou daň za předešlé roky(2006-2008)?Pokud bych uplatnila odečty z daní za budoucí roky (2008-2010)a pak zrušim ŽP,jakou částku budu - dodanění budu muset vracet finančnímu úřadu? A za 2.když za následující 3 roky nezruším pojistku a také nebudu uplatňovat odečitatelné položky při ročním vyúčtování daní z příjmů FO,budu při zrušení ŽP v roce 2011(2010 -neuplatním letos)dodaňovat či něco plati FÚ ?DĚKUJI ZA ODPOVĚĎodpovídal(a): Redakce

Zrušení pojistné smlouvy

Mám založené kapitálové a investiční životní pojištění podle sazby KZP1 od r.1999.V roce 2008 jsem vybral maximální možnou kapitálovou výplatu.Vzhledem k finanční situaci jsem nucen toto pojištění zrušit.Přestal jsem před před 5 měsíci toto pojištění platit.Ted po mě pojištovna žádá doplacení nebo dojde k redukci,popřípadě k zániku prý pojištění podle zák.č.37/2004Sb.Zákona o pojistné smlouvě §20 neplacení pojistného.Zajímalo by mě zda mám povinost toto doplatit když pojištění ruším.


odpovídal(a): Redakce

U jedné známé firmy poskytující finanční…

U jedné známé firmy poskytující finanční poradenství jsme si s manželkou nechali vypracovat finanční plán. V současné době jsme závislí pouze na příjmu manželky (cca 80 tis. Kč/měsíc), máme hypotéku. Doporučili nám otevřít následující produkty: penzijní připojištění moje a manželky (kadý 500 Kč), investiční životní pojištění Aegon Live Invest (1700 a 1200 Kč), úrazové pojištění pro oba (340 Kč), Rentier Invest (každý 2000 Kč, linie 1). Rád bych věděl, jestli není mé investiční ŽP poněkud zbytečné a zda je dobré u manželky přejít z IŽP Flexi Čs. spořitelny na Aegon Live Invest.


odpovídal(a): Redakce

Výpověď pojištění k úvěru Dobrý den,rád bych…

Výpověď pojištění k úvěru Dobrý den,rád bych se zeptal, jestli je možno a jak vypovědět pojištění ke spotřebnímu úvěru a americké hypotéce, které mam u České spořitelny.Jedná se o pojištění pro případ dlouhodobé nemoci a pro případ ztráty zaměstnání. Dekuji za opdpověď.


odpovídal(a): Redakce

Kdy volat a nevolat policii k dopravní nehodě?

Dobrý den, dočetla jsem se, že od ledna při dopravní nehodě se škodou do 100 00Kč není nutné volat policii, ale musí se sepsat záznam o dopravní nehodě. Mám auto na leasing a zajímalo by mne, zda musím volat k případné dopravní nehodě se škodou menší než 100 000Kč policii.


odpovídal(a): Redakce

Dobry vecer dotaz se tyka pojisteni nemovitosti…

Dobry vecer dotaz se tyka pojisteni nemovitosti.Ve Vranove nad Dyji.Prosim vas u sousedu je obrovska jedle pri velke vetru hrozi ze nam spadne ne dum.Soused je neochotny nejaj spolupracovat a ja mam strach ze ten strom jednou spadne.A hlavne je to v chranene oblasti a problem delaji i parkaci a pamatkari.vas prosim o radu jak si jeste pojistit dum nebo co se da jeste delat.dekuji Svobodova


odpovídal(a): Redakce

Mám v pěstounské péči 5letou vnučku a 2letého…

Mám v pěstounské péči 5letou vnučku a 2letého vnuka. Chtěla bych jim založit úrazové pojištění, ale takové aby v případě mé smrti nebylo pojištění ukončeno. Mě je 56 let. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz. Přestěhovali jsme se do…

Dobrý den, mám dotaz. Přestěhovali jsme se do konceláře, která je nám pronajímána, ale pořídili jsme si nový nábytek, samozřejmě tady máme nějaké počítače a různé věci tohoto typu, proto jsme se rozhodli, že bychom to rádi pojistili. Vzhledem k tomu, že s tím nemáme nějaké zvláštní zkušenosti, bylo by možné Vás poprosit a radu?


odpovídal(a): Redakce

Zdravím Vás,budou to brzy 2 roky,co jsem uzavřel…

Zdravím Vás,budou to brzy 2 roky,co jsem uzavřel smlouvu na kapitálové životní pojištění v kombinaci s hypotékou. Z nedostatku času a informací jsem váhal se změnou. Nyní bych chtěl minimalizovat ztráty a hypotéku platit anuitně, rušit KŽP po 2 letech mi však přijde jako značně nevýhodné - 80 000Kč pojišťovně a nic zpět. Na mou žádost o snížení pojistného pojišťovna reagovala podrážděně a navrhla, abych platil 75% dosavadní výše, což je pro mne neúnosné. Dle Vašich zkušeností - má význam se pojišťovnou dále dohadovat o snížení nebo je lépe pojištění zrušit? Reálně uplatitelné je pro mne třetinové k.ž.pojištění plus mohu navrhnout pojišťovně uzavření smlouvy na rizikové živ. pojištění, které plánuji uzavřít. Děkuji za raduodpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Před 10lety jsem uzavřel životní a…

Dobrý den.Před 10lety jsem uzavřel životní a úrazové pojištění.Vzhledem k tomu že hraju fotbal a hokej mě pojištovna zařadila do rizikové skupiny2 takže platim docela dost.Před 4 měsíci mě při tréninku praskla Achillova šlacha a pojišťovna kooperativa u které mam pojištění mi odepsala že poranění achillovy šlachy není úraz a že nemam nárok na pojistné plnění.Má na to pojištovna nárok a mohu se nějak bránit?Uvažuji že veškeré pojistné smlouvy u kooperativy(celkem 4)zrušim.Mam nárok na vyplacení vložených úspor nebo si pojištovna peníze nechá? Děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chystám se pojistit rodinný dům. V…

Dobrý den,chystám se pojistit rodinný dům. V darovací smlouvě je uveden údaj, že dům má 3pokoje, ale ve skutečnosti to jsou 4. Co bych v tomto případě měl udělat, abych předešel případným potížím? Děkuji A.K.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, je mi 45 let a mám uzavřeno životní…

Dobrý den, je mi 45 let a mám uzavřeno životní kapitálové pojištění. Platím 12.000, Kč ročně a zaměstnavatel mi přispívá 8.000,- Kč. Nově je možné, aby zaměstnavatel přispíval 24.000,- Kč ročně na životní a penzijní pojištění dohromady. Chtěl bych se zeptat, zda je vhodné částku 16.000,- Kč, kterou může nyní nově přispívat zaměstnavatel, použít na nové investiční životní pojištění nebo předmětnou částku diverzifikovat také na penzijní připojištění a nebo tuto diverzifikaci bude možnou provést někdy v budoucnu. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý chtěl bych se zeptat hledně pvinného ručení…

Dobrý chtěl bych se zeptat hledně pvinného ručení. Měl jsem nehdy, pán do mě naboural ze zadu...pojistovna mi poslal likvidatora..ten vse naftil ale chtel jeste nafotit aut po sundani narazniku jestli neni zborcene zadni celo... Jenze muj automechanik mi to opravil a svaril driv nez likvidator prijel ...poradite mi jak postupovat?jestli to oznamit,pripadne mam moznost na zaplacení teto opravy, pripadne aspon toh co likvidator nafotil na prvni schuzce..diky za odpoved ... Martin


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem účastníkem dopravní nehody -…

Dobrý den, jsem účastníkem dopravní nehody - poškozený. Po ohledání vozidla pojišťovnou viníka (tedy povinné ručení) mi bylo sděleno, že jelikož je mé auto r.v.2002, budu doplácet cca 30% na všechny díly, které budou vyměněny za nové. Je to pravda? Dále mi pojišťovna viníka sdělila, že je pro mě výhodnější čerpat opravu vozidla z mého havarijního pojištění (mám spoluúčast 5000 Kč, což v tomto případě bude asi méně, než kolik bych doplácela za díly). Zajímá mě, jestli je tento postup správný, že se mohu rozhodnout ? a dále jestli v případě, že budu čerpat ze svého pojištění - nepřijdu o bonus? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Ochranná lhůta

Dobrý den,potřebuji poradit se svým problémem, dne 21.9.08 mi skončila leasingová smlouva a tím i povinné ručení, v té době jsem zde nebyla a neuzavřela jsem nové povinné ručení. Co osud nechtěl, můj tatínek se rozhodl dne 24.9. auto přeparkovat a při tomto manévru se střetl s mopedem. Vina byla na straně mého tatínka. Sepsalo se hlášení a zaslalo na pojišťovnu. Pojišťovna poškozeného informovala, že nemůže plnit, protože jsem neměla platné povinné ručení. Ptám se, existuje nějaká ochranná lhůta po skončení jednoho povinného ručení a vyřízrení nového? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Prosím o zaslání informací o…

Dobrý den Prosím o zaslání informací o problematice pojištění zemědělské produkce. Případně o konkrétní podmínky pojištění u jednotlivých finančních ústavů. Děkuji a přeji příjemný den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu. Malá reklamní agentura…

Dobrý den, prosím o radu. Malá reklamní agentura sídlí v pronajatých prostorách. Vlastní drahou výpočetní techniku. Proti jakým pojistným událostem by se měla pojistit. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Do jaké doby musím dát výpověď z povinného ručení…

Do jaké doby musím dát výpověď z povinného ručení,pokud byla sjednána na příliš vysokou částku (4095Kč na tři měsíce pro os.vozidlo o osahu 2000cm)a jestli musím zaplatit poměrnou část do doby zrušení této smlouvy. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, u jednoho z dotazu jste radil, jak na…

Dobry den, u jednoho z dotazu jste radil, jak na dodaneni u ZP. Podle Vas je v pripade ukonceni smlouvy s danovym odpoctem a prevodu kapitalove hodnoty do noveho ZP nutno dodanit. V Zakone o danich je vsak napsano, ze pokud je kapitalova hodnota prevedna na novou smlouvu, ktera splnuje podminky na dan. odpocet, neni dodaneni nutne. Jak byste potom resil situaci, kdyz mlady klient ma nevyhodnou kapitalovou zivotni pojistku a mel by zajem o vyhodnejsi investicni produkt? Je tento klient "rukojmim" pojistovny? Dekuji za odpoved.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.