FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování penze je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VÝŠE A VÝPOČET DŮCHODU

odpovídal(a): Elena

Dobry,den. Od ktere doby se pocita doba…

Dobry,den. Od ktere doby se pocita doba duchodoveho pojisteni? Od zacatku pojisteni,nabo zacatku nasledujiciho roku.dekuji


odpovídal(a): Elena

neplacené volno a pojištění

Dobrý den, uvažuji o tom, že bych si kvůli práci na zakázku vzal v práci 1 měsíc neplaceného volna (zaměstnavatel souhlasí). Jaké to pro mě bude mít nevýhody? Již jsem si zjistil, že dovolená se mi krátit nebude (krátí se až po 100 dnech). Neplatí se však sociální pojištění, takže se mi neplacené volno nebude počítat do důchodu. Co to pro mě znamená? Lze si sociální pojištění po dobu neplaceného volna platit sám, i když jsem v tu dobu stále zaměstnaný (je to jen volno, ne přerušení pracovního poměru)? Stojí to úsilí při dohadování se s úřady vůbec za to, nebo přijdu jen o pár korun? Je zde ještě jiná nevýhoda, který stojí za zmínku? Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Elena

péče o détě

Dobrý den,narodila jsem se 1958 mám 4 děti ,ale při třetím dítěti jsem nebyla zaměstnána 2 roky před narozením dcery (1985)a pak jsem pobírala mateřskou dva roky, v třetím roce dítěte(1988) jsem nastoupila do zaměstnání. Chtěla jsem se zeptat ,zda se mi počítá do důchodu nějaký rok za třetí dítě,při kterém jsem nebyla zaměstnána a úřad práce v té době neexistoval. Děkují za odpověd.Milada