FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Je nám líto, ale pro dnešní den bylo přijímání dotazů z kapacitních důvodů ukončeno. Pokud chcete využít služeb poradenství portálu www.finance.cz, máte možnost zadat dotaz opět zítra. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA PENZIJNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Doplňkové penzijní spoření - dědictví

Dobrý den, jak se postupuje pokud zemře jeden z manželů, který neměl doplňkové penzijní spoření, pozůstalý má doplňkové penzijní spoření. Vstupuje do dědictví i částka, kterou má pozůstalý manžel na tomto spoření? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Elena Ondrová

Zvýšení příspěveku na penzijní připojištění

Dobrý den, uvažuji, že si během roku 2017 navýším svůj pravidelný měsíční příspěvek na penzijní spoření z 1.900 Kč na 2.900 Kč, tj. navýšení o 1.000 Kč měsíčně. Vyplácí v současné době nějaký server odměnu (veřejný příslib, atp.), provizi za takovýto krok?? Penzijní připojištění se státním příspěvkem mám v transformovaném fondu AXA Penzijní společnosti. Děkuji předem za Vaši reakci.odpovídal(a): Elena Ondrová

Dobrý den, je mi 51 let a od roku 1995 si platím…

Dobrý den, je mi 51 let a od roku 1995 si platím penzijní připojištění. Letos v lednu mi byl přiznán invalidní důchod 3.stupně. Dochází tímto k nějaké změně v tomto připojištění, když mám sjednáno ve smlouvě v rámci členění zůstatku penze v kolonce invalidní ANO? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Elena Ondrová

Výběr peněz z penzijního připojištění

Dobrý den, mám důchodové připojištění a potřebovala bych si ze svého účtu vybrat část naspořené částky. Předem upozorňuji,že nechci účet rušit, ani převádět k jinému fondu, chci aby vše zůstalo jak je, jen bych potřebovala, abych se dostala z finančních problémů, vybrat si část naspořené částky. Je to možné? Nebo musím účet celý zrušit? Děkuji MarešováPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.