FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování penze je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ODCHOD DO DŮCHODU

odpovídal(a): Redakce

Může být příspěvek od zaměstnavatele na penzijní…

Může být příspěvek od zaměstnavatele na penzijní připojištění různý?např.2 měsíce 200kč,další 2 měsíce 300kč,další 2 měsíce třeba nic atd.Pokud ano, jaké fondy tuto možnost nabízejí.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Rád bych věděl, jaký je rozdíl mezi bankovní…

Rád bych věděl, jaký je rozdíl mezi bankovní rentou a dočasným důchodem u důchodového pojištění. Poradiíte? Jiří Kubát



odpovídal(a): Redakce

Jak je veřejný příslib úhrady měsíčního poplatku…

Jak je veřejný příslib úhrady měsíčního poplatku realizován v případě platby penzijního připojištění jednorázovou roční splátkou ? Je i v tomto případě poskytnut ekvivalent 1/12 jednorázově zaplacené částky ?


odpovídal(a): Redakce

U jaké banky je možné získat úvěr ve výši cca 500…

U jaké banky je možné získat úvěr ve výši cca 500 tis. bez zástav atd. Díky


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,mám dotaz,zemřela mi maželka a zůstal…

Dobrý den,mám dotaz,zemřela mi maželka a zůstal jsem sám s dcerou.Pobíráme vdovecký a sirotčí důchod.Jak dlouho máme na tuto dávku nárok a za jakých podmínek se tzto důchody odebírají?Je nám 36 a 12 let děkuji za odpověď R.Š


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se jen zeptat proč stát na…

Dobrý den, chci se jen zeptat proč stát na jedné straně dotuje penzijní připojištění a láká tak lidi aby spořili na tento produkt když při výplatě jim výnosy zdaní. To je podle mě trochu divný přístup k podpoře jednoho z pilířů penzijní reformy


odpovídal(a): Redakce

Vybírám mezi PF České pojišťovny,Komrční banky a…

Vybírám mezi PF České pojišťovny,Komrční banky a Alianz.Životní kapit.pojištění mám u ČP-diverzifikovat riziko pojištění? Poraďte.Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, co je pravdy na…

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, co je pravdy na tom, že až ČR vstoupí do EU, že každy občan bude muset povinně přispívat na svůj důchod? Prý existuje Privátní penzijní připojištění. Každý prý pak bude muset předkládat u zaměstnavatele certifikát, že si přispívá na penzi. Můžete mi prosím k tomu podat více informací? Děkuji za brzkou odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Dle zákona o daních z příjmu je pro…

Dobrý den. Dle zákona o daních z příjmu je pro zaměstnavatele daňově uznatelným nákladem příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění se státním příspěvkem poukázaný na účet jeho zaměstnance u penzijního fondu ,maximálně však do výše 3 % úhrnu vyměřovacích základů zaměstnance pro pojistné na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti 21) za zdaňovací období nebo jeho část. Co přesně znamená pojem úhrn vyměřovacích základů zaměstnance pro pojistné na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti ?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zvažuji možnost uzavření penzijního…

Dobrý den, zvažuji možnost uzavření penzijního připojištění. Rád bych se dotázal na následující: byl jsem navštíven zástupcem jednoho fondu, který mi uváděl procentuální možnosti zhodnocení mých vkladů podstatně vyšší než je běžné a dále uváděl, že důvodem takto lukrativního zhodnocení je to, že fond investuje do zahraničních akcií a měn. Je investování penzijního fondu do zahraničních akcií atd. v souladu s našimi právními předpisy? Nerad bych se ve výběru společnosti, která by mi měla být garantem budoucích finančních přínosů unáhlil. Děkuji předem za Vaší odpověď a případné doporučení.. S přátelským pozdravem, Jan Poledník



odpovídal(a): Redakce

chci uzavřít pro svého syna (18 let - student)…

chci uzavřít pro svého syna (18 let - student) penzijní připojištění; nevím, jaké mám zvolit úložky a typy penzí


odpovídal(a): Redakce

Může občan ČR si v cizí měně založit spořící účet…

Může občan ČR si v cizí měně založit spořící účet na důchod - ale ne v našich bankách, je to možné např. v sousedních zemích - v SRN, Rakousku, Švýcarsku? Jak postupovat?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,prosím o hrubý propočet měs.příspěvku k…

Dobrý den,prosím o hrubý propočet měs.příspěvku k důchodu z důch.připojištění .Platím u PF Allianz 500,-Kč/měs.+150,-stát.příspěvek+700,-přísp. od zaměstnavatele.Je mi 49 let.Do důchodu půjdu v 60ti letech.Děkuji Bartoničková


odpovídal(a): Redakce

Mela bych dotaz ohledne penze, popripade…

Mela bych dotaz ohledne penze, popripade penzijniho pripojisteni. Je mi 30let, Jsem obcankou CR (mam odpracovano asi 8 let) a diky snatku s cizim statnim prislusnikem budu zit stridave v ruznych statech sveta. Zajimalo by me, jestli se mi bude uvedenych 8 let nekam zapocitavat a jake jsou vlastne moje moznosti penzijniho sporeni (pripojisteni). Dekuji Hanka


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtel bych se zeptat, v cem byva…

Dobry den, chtel bych se zeptat, v cem byva hlavni rozdil mezi Penzijnimi pripojistenimi, ktere nabizeji jednotlive penezni ustavy. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Jsem narozena 23.6.46, prosim o doporuceni castky…

Jsem narozena 23.6.46, prosim o doporuceni castky a nejvyhodnejsiho penzijniho fondu. Dekuji predem za Vasi pozornost a cekam na vasi brzkou odpoved, Dana de Peralta


odpovídal(a): Redakce

Vážená paní, pane Mám prostřednictvím Vaši firmy…

Vážená paní, pane Mám prostřednictvím Vaši firmy uzavřenou smlouvu o penzijním připojištění, dle starého penzijního plánu, tzn. min. 3 roky, min. do 50 let. Platím 1500Kč měsíčně a uplatňuji tedy daňové odpočty. Pokud si smlouvu řádně ukončím v 50 letech věku tak jak to bude s dańovéma úlevama. Budu muset dodaňovat či nikoliv. Předem děkuji za Vaši profesionální odpověď, Karel Ústí nad Labem


odpovídal(a): Redakce

Je mi 29 let. Prosím o radu, zda mám ukládat více…

Je mi 29 let. Prosím o radu, zda mám ukládat více peněz do důchodového připojištění, nebo kapitálového spoření a proč. Děkuji za odpovď. M.Nauš


odpovídal(a): Redakce

Jaký je nejvhodnější penzijní fond z hlediska…

Jaký je nejvhodnější penzijní fond z hlediska zhodnocení mých úložek???Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, v prosinci roku 1995 jsem uzavrel…

Dobry den, v prosinci roku 1995 jsem uzavrel penzijni pripojisteni u Zivnobanka PF a od ledna 1996 jsem zde zacal pravidelne ukladat sve prispevky. Zivnovanka PF se postupne fuzi spojil s Alianz-HYPO PF a od roku 2000 pusobi jako Allianz PF. V prubehu poslednich let se vlivem vyse uvedenych zmen a taky zmenou legislativy menily penzijni plany, na jejichz zmenu jsem vsak nereflektoval a tudiz je pro me platny stale penzijni plan z doby sjednani pripojisteni. Ve smlouve mam jako zpusob vyplaty uvedeno jednorazove vyrovnani a to k datu 1.1.2023. K tomuto datu me bude (da-li Buh) 50 let. Chtel bych se zeptat, zda-li mi penzijni fond k tomuto datu financni prostredky skutecne vyplati, nebo je vyplata financnich prostredku podminena jeste nejakymi dalsimi okolnostmi, napriklad mym odchodem do duchodu. Dekuji za odpoved, Rostislav MIHEL.