Investiční poradenství

Máte dotaz týkající se investování? Naše poradenské centrum je vám k dispozici. Poskytneme rady v oblasti rozsáhlé problematiky kapitálových trhů nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Poradíme, jakým způsobem lze realizovat investice na Burze cenných papírů Praha, na české burze RM-Systém, jak komunikovat se Střediskem cenných papírů. Pomůžeme vám orientovat se v široké škále finančních produktů, které kapitálový trh nabízí. Můžeme vám poradit se základy analýzy investičních příležitostí, jak eliminovat investiční rizika a jak hodnotit dosažené výnosy z vašich investic.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY V SEKCI: INVESTIČNÍ PORADENSTVÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu. Myslela jsem, že…

Dobrý den, prosím o radu. Myslela jsem, že nemocenská se od 15 dne počítá z 12 předchozích odpracovaných měsíců... Ja pracovala dlouho u stejne spol.s krasnym příjmem... po te stehovani a 3 nesice na úřadu prace... nove zaměstnání od 8.7.14 a přišlo rizikove těhotenství od 18.7.14 a tejsem zaslechla, že se mi to bude počítat snad jen z tech 10 dnu u noveho zamestnavatele.. jak to prosim je... a bzdu mit narok na materskou..? Samozrejme kdyz zjistili ze jsen tehotna... po 14 dnech nemocenske mi ve zkusebni dobe ukoncili pomer. Prosim co se mnou bude? Od 19 normalne makam a ted mam strach kvuli te 3 mesicni pauze na UP .... dekuji moc Linda K.


odpovídal(a): Redakce

Poplatek za příchozí zahraniční platbu

Dobry den,pracuji v zahranici a posilam zene do cech penize na ucet kdyz dochazi k prevodu na koruny banka ma svuj kurz to by mi tak nevadilo spis mi vadi ze si jeste strhne nejake procento za prevod napr.poslu valuty za 40000 kc a oni si vezmou 500 kc chci se zeptat zda existuje banka ktera si nebere za tento prevod zadny poplatek?protoze okamzite tam prechazim dekuji za info cizekodpovídal(a): Redakce

Dobrý den, podnikám jako OSVČ na ŽL a zvažuji…

Dobrý den, podnikám jako OSVČ na ŽL a zvažuji založení s.r.o. Mohli byste mi poradit, zda z hlediska odvodů na SZP, výplaty mzdy(mezd), z pohledu odvodů daní se vyplatí při uvažovaném výdělků 500 - 800 tis. Kč/rok podnikat tak či onak? Podnikání mám jako vedlejší činnost k běžnému zaměstnání. Zajímal by mne konkrétní propočet včetně odvodů či porovnání obou variant a pohledů co je výhodnější (i z hlediska DPH). Nyní plátce DPH nejsem. Platí dle nového obch. a obč. zákoníku stále obdobné podmínky u s.r.o., tedy ručení omezené bez vlivu na fyzickou osobu, která společnost založila? Ptám se i ohledně toho, že mám RD a platím hypotéku, podnikání bych chtěl od těchto výdajů striktně oddělit. Abych si nezkomplikoval osobní a rodinnou situaci. Děkuji J. Černý


odpovídal(a): Redakce

Nejlepší vklad v EURech

Chci uložit cca 4.000 EUR na termínový vklad na 2. 3 nebo 5 let. U kterého peněžního ústavu je to nejvýhodnější. Děkuji Vám za radu.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, nedávno jsem začala podnikat s výrobou…

Dobrý den, nedávno jsem začala podnikat s výrobou přírodních kosmetických výrobků. Nyní bych ráda rozšířila sortiment. Všechny produkty musí mít zhodnocení bezpečnosti kvality výrobku a být notifikovány v EU. Není to levná záležitost, ale předpokládám, že s větší nabídkou prodůktů bude rychejší návratnost. CHtěla bych se tedy zeptat, zda existují nějaké dotace, o které bych mohla v tomto případě požádat. Děkuji a hezký den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můj otec se narodil na Slovensku,…

Dobrý den, můj otec se narodil na Slovensku, už přez 20let žije v ČR, po rodičích sdědil několik pozemků a dva domy.Jelikož je na některé pozemky dle katastrálního úřadu několik vlastníků, tak si nevím rady s tím jak to prodat.Otec přepsal vše na mě darovací smlouvou.Poněvač už neví co s tím.Chtěli by jsme vše prodat.Je nějaká možnost jak toto vše udělat ?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den vlastním akcie z 2.vlny kuponové…

Dobrý den vlastním akcie z 2.vlny kuponové privatizace fondu:EKOAGROFOND IF KDE JE MOHU UPLATNIT PO PŘÍPADĚ PRODAT?


odpovídal(a): Redakce

Kam investovat

Dobrý den. Mám hotovost cca 300 000.-Kč a chtěl by jsem ji výhodně investovat na dobu 10 až 15 let. Poradíte mi kde?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký je…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi klasickými podílovýmá fondy a SICAV fondy pro investora. Jestli mají reálný dopad nebo ne? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Pokles hodnoty podílového fondu

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem na fond LU0823394423 - PARVEST CONVERTIBLE BOND WORLD CZK H, který, údajně klesl během jednoho dne z 3.118,38 Kč na 31,30 Kč. tedy o 99% Co se děje? Nejde o chybu? Děkuji za vysvětlení, Jan Geschmayodpovídal(a): Redakce

Dobrý den, pobírám rodičovský příspěvek a…

Dobrý den, pobírám rodičovský příspěvek a zajímalo by mne, jestli mohu žádat o dotace pro začínající podnikatele od úřadu práce? Chtěla bych začít podnikat jako kosmetička v Ústeckém kraji, kde je velká nezaměstnanost. A pokud ano, co k tomu budu potřebovat? Děkuji D.


odpovídal(a): Redakce

Kde obchodovat?

Dobrý den. Mám warranty a bondy vydané firmou ORGANIC MISSION GLOBAL AG se sídlem Frankfurt am Main, Westhafenplatz 1. Mohli byste mi poradit, kde je mohu zobchodovat ? (Byly vydány v roce 2012.) A v případě, že o nich nebudete mít možnost sehnat jakoukoliv informaci, prosím, sdělte mi, kam se mam obrátit.


odpovídal(a): Redakce

Nákup zahraničních fondů

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak může český investor investovat do amerických fondů kolektivního investování? Dají se cenné papíry amerických fondů pořídit jednoduše prostřednictvím domácího obchodníka s CP, popřípadě existují zde nějaké problémy? Díky


odpovídal(a): Redakce

Obchodování s CZ akcií

Dobrý den. Dle posledního výpisu SCP vlastním 60ks akcií Apollón holding.Lze s nimi nějak obchodovat? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,pred rokem tango invest s.r.o.…

Dobry den,pred rokem tango invest s.r.o. odkoupila od banky moji pohledavku na byte vuci zastave,chtel bych se zeptat jak se situace bude resit,jelikoz jsem o pulku bytu prisel v drazbe a druha pulka je vedena na jinou osobu ale zastava byla na cely byt.nikdo me nekontaktuje nic neposila a ja nemohu dohledat jejich kontakt atd..


odpovídal(a): Redakce

Garanční fond

V ČR existuje Garanční fond, ze kterého se vyplácejí náhrady zákazníkům obchodníka s cennými papíry, který není schopen plnit své závazky vůči svým zákazníkům (max. do výše ekvivalentu 20 tis. EUR). Tento fond zřejmě nekryje případy platební neschopnosti obchodníků se sídlem v zahraničí, i když jejich produkty občanům ČR nabízejí a nákup zprostředkovávají české obchodní subjekty. ČSOB, ČS a.s., GE Money, Citi a další mají v nabídce fondy KBC, Pioneer, Amundi a jiné, jejichž sídlo zřizovatele a správce je např. v Lucembursku, Belgii, Rakousku. Jsou také obchodníci v těchto a dalších zemích povinnými přispěvateli do jejich lokálního Garančního fondu? Lze počítat s případnou náhradou českému zákazníkovi ze zahraničního Garančního fondu? Stanoví povinnost účasti v Garančním fondu obchodníkům s cennými papíry nějaké obecně závazné nařízení EU?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěli bychom poskytnout odběrateli…

Dobrý den, chtěli bychom poskytnout odběrateli ze Slovenska zboží do komise, můžete mi prosím říct, zda to lze a jak z hlediska DPH a účetnictví postupovat? Děkuji moc za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jak správě…

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jak správě vyřešit tento příklad: Kupujete si na finanční leasing osobní automobil Škoda Octavia v pořizovací ceně 500.000 Kč. Leasingová společnost nabízí 3-letý finanční pronájem, přičemž požaduje 30% akontaci z pořizovací ceny, zbytek požaduje platit jako pravidelné konstantní roční splátky po 160 000 Kč. Daňová sazba je 24%, diskontní míra (nezdaněná) je 10%. Odkup po třech letech předpokládejme za 0 Kč. Úkol: Vypočítejte současnou hodnotu výdajů spojenou s leasingem. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Kde vyměnit USD

Dobrý den V listopadu budu disponovat větší částkou USD (cca 54tis)uložených na devizovém účtě u KB. Žádám Vás o radu, jakým způsobem a kde je nejvýhodnější USD směnit. Nepředpokládám, že převod na běžný účet z již zmiňovaného devizového je výhodný. Děkuji za rady. J.Ž. moscardon@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem OSVČ, podnikám již 10 let jako…

Dobrý den, jsem OSVČ, podnikám již 10 let jako konstruktér přípravků a jednoúčelových zařízení (zpravidla Automotive). Přibližně do roku 2017 bych chtěl na úvěr koupit, nebo postavit nějaký objekt a do něho instalovat CNC frézku. Plus vytvořit jedno pracovní místo. Celková investice okolo 3 až 3,5 mil.Kč. Jsem z vesnice Skuhrov okres Jablonec nad Nisou. Investice by byla reálná jen s nějakou formou dotace. Existují nějaké programy, v kterých bych mohl o dotaci žádat? Děkuji, Šikola