Kontrak na cukr

Sekce: Investiční poradenství | Téma: Obchodování s akciemi

Otázka: 22.10.2009 12:56


Zdravíme všechny komoditní obchodníky a prosíme o radu. S kolegou se snažíme pochopit, jaká je nominální hodnota pohybu v grafu. Sledujeme nyní trh SUGAR u brokera xtb, a momentální hodnota vstupu je 22.83 Stoploss nastavujeme na hodnotu 23.24. rozdíl je tedy 0,32 bodu. chceme tuto hodnotu převést na nominální, abysme věděli jaká je riskovaná částka z obchodního účtu. u brokera jsme nalezli specifikaci komodity takto: "Nástroj, jehož cena vychází z tržní hodnoty 1 libry cukrové třtiny s dodací lhůtou 2, 3 nebo 5 měsíců" Nominální hodnota kontraktu (lot): Cena 100 liber cukrové třtiny * 20000 USD Hodnota bodu: 0,01 zdroj: http://www.xtb.cz/forex.php?p=335 pákový efekt je v našem případě 100 jak spočítáme nominálí hodnotu pohybu o 0,32 bodu? počítáme jako 20 000 / 100 = 200, což by měla být hodnota jednoho celého bodu my máme 0,32 bodu, tedy 200 / 0,32 = 64 je tedy nominální hodnota 64 dolarů na 0,32 bodu? řekl bych, že nám tam chybí pákový efekt, tedy * 100, pak by to bylo 6400 dolarů, ale to nám přijde nerálné. naveďte nás prosím ke správné rovnici, děkujeme

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 11.11.2009 16:55


Dobrý den, Děkujeme za Váš dotaz. Vše se má následovně: - Cena se uvádí za jednu libru - Velikost kontraktu je 100 liber - Hodnota ticku je stanovena na 0,01, nikoliv jednoho bodu. - Jeden bod je jeden USD, tj. hodnota jednoho bodu je 1 X (velikost kontraktu, tj. 100) = 100 USD - Jestliže vstupujete na ceně 22,83 a stoploss je stanoven na 23,24 je rozdíl 0,41. Jestliže tedy neuvažujeme skluz při realizaci stoplossu (realizační cena je většinou o něco jiná než vlastní aktivační cena), tak realizovaná ztráta bude 100 x 0,41 = 41 USD bez započtení poplatků. - Páka vyjadřuje poměr mezi velikostí zálohy k hodnotě kontraktu. Obchodování ať už komodit, měn ,akcií nebo čehokoliv jiného s využitím finanční páky vyžaduje poměrně velké zkušenosti. Jinak lze totiž snadno a rychle přijít o celou investovanou částku. Mohu Vám proto doporučit sjednat si v naší společnosti nezávaznou informativní osobní schůzku za účelem probrání možností využití našich zkušeností. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na honsa@cyrrus.cz, nebo na tel 221 592 363.


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: INVESTIČNÍ PORADENSTVÍ

odpovídal(a): Redakce

Povodňové dluhopisy

Kdo vyplácí povodňové dluhopisy ČESKÉ REPUBLIKY 1997-2002 19. emise


odpovídal(a): Redakce

Dividenda Kofola

Dobrý den, chtěl by jsem nakoupit nějaké dlouhodobé akcie pro zisk z dividentu. Nejsem si však jistý zda-li to chápu dobře. Například u kofoly, která nyní prodává akcie v rozmezí 500-650 kč. Dividenda za rok 2014 byla 11,1kč. Jestli to dobře chápu tak tuto částku nutno ještě zdanit tudíž 11,1*0,85 což je 9,435 kč za rok. Návratnost investice je tudíž až za 53 let?


odpovídal(a): Redakce

Náklady podílového fondu

Dobrý den, zabývám se možností investování do podílových fondů a není mi zcela jasná jedna věc: Ve všech odborných článcích na toto téma se především rozebíraly poplatky s fondem spojené. Je však pravda následující: 1) Celkové roční náklady jsou zahrnuty v ukazateli celkové nákladovosti TER, tj. VČETNĚ vstupního poplatku? 2) Ukazatel výkonnosti podílového fondu je již o tyto veškeré poplatky očištěn, tudíž výkonnost za X let p.a. nám říká, kolik skutečně za rok dostaneme (resp. v předchozích letech dostali) z vloženého vkladu? 3) Členství v podílovém fondu je na dobu neurčitou a mohu kdykoliv vystoupit? Jak dlouho případně vystoupení trvá? 4) Pokud z fondu vystoupím, znamená to, že mi automaticky bude vyplacena hodnota všech mých vkladů podle jejich aktuální hodnoty? Jaké datum (a čas) je v takovém případě určující pro vyplácenou částku? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Akcie Čechofracht

V roce 2005 jsem převzal akcie na majitele, firmy Čechofracht a.s., a nevím zda mají nějakou cenu. Jedná se o Sérii A 000751 - 000753. Prosím o radu.


odpovídal(a): Redakce

Vývoj měn

Dobrý den, zajímala by mě prognóza vývoje USD vůči CZK v příštích 3 měsících. V současné době USD výrazně posiluje a mě by zajímalo, jak může jeho kurz vypadat v lednu 2016, o kolik se může měna zdražit. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Tajné investice a dědictví

Dobrý den, zajímalo by mne jak může notář zjistit, že po smrti osoby zůstaly někde například investice v případě, kdy o této investici věděl pouze daný člověk, odeslal investici jednorázově poukázkou, a od investice nenávratně uschoval smlouvy, výpisy nechodí. Zkrátka rodina nemůže dát žádně "echo" ani neexistují informace na bankovním účtě o platbách. Ověřuje se při dědickém řízení nějak existence takových tajných prostředků, které dle zákona spadají do dědického řízení? Předem děkuji za informaci.


odpovídal(a): Redakce

Akcie z privatizace

Dobrý den, v kuponové privatizaci jsem získal nějaké akcie, které byly v roce 2001 změněny na listinou podobu. Jsou mi takovéto akcie k něčemu, dá se někde zjistit jestli mají nějakou hodnotu a zda se dají prodat? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vývoj kurzu NZD

Dobrý den, vrátila jsem se po roce z Nového Zélandu a přivezla si s sebou i NZD (valuty). Směnu na CZK odkládám, protože je nyní pro mě velmi nevýhodný kurz (např. oproti dubnu 2015). Ač se směnou nijak nespěchám, ráda bych se zeptala, co lze v nadcházejících měsících očekávat a zda spíš nehrozí další posílení CZK? Čím je tento trend ovlivněn? Mockrát děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuju "nalít" do sro. peníze z…

Dobrý den, potřebuju "nalít" do sro. peníze z mých zdrojů, ale nechci zvyšovat zákl. kapitál. Jaké jsou možnosti prosím? Díky Tomáš B.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jelikož jsem potřeboval nový telefon a…

Dobrý den. Jelikož jsem potřeboval nový telefon a neměl jsem finanční hotovost, musel jsem si ho koupit v obchodě na splátky přes Home Credit. Součástí smlouvy kterou jsem ale v obchodě podepisoval byla i smlouva o nějaké Premia kartě. Můj dotaz tedy je, zda pokud nebudu tuto kartu žádným způsobem využívat, budu platit za ní nějaké poplatky nebo pokuty? Chci pouze splácet telefon pomocí nastavených měsíčních splátek po dobu 11 měsíců, nic víc. Děkuji za odpověď.