Daňové poradenství

Nevíte si rady v oblasti daní? Daňových zákonů je celá řada a neustále se mění. Pokud máte otázku, týkající se právě této oblasti, naše poradna je vám k dispozici. Pomůžeme vám nalézt odpovědi na vaše otázky:

  • Daň z příjmů fyzických osob (slevy na dani, odečitatelné položky, osvobození od daně, daňové přiznání...) 
  • Daň z nemovitých věcí  (daňové přiznání, koeficienty,...)
  • Daň z nabytí nemovitých věcí (osvobození, určení základu daně,...)
  • Daň silniční  aj.

 

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

DOTAZY V SEKCI: DANĚ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,prosím Vás nevím k jakému datumu mám…

Dobrý den,prosím Vás nevím k jakému datumu mám provést zrušení opravn.položky při ukončení konkurzu za vymáháním naší pohledávky.14/5/07 mi přišlo usnesení od soudu o ukončení konkurzu a nabití právní moci dne 28/7/06 a zrušení konkursu po splnění rozvrhového usnesení.Problém vidím v těch rocích konkurz ukončen v r.2006-usnesení přišlo 7/2007(nedostali jsme ani Kč.)Děkuji předem za odpověď.Hálová


odpovídal(a): Redakce

Hezký den. Na jaké internetové adrese si mohu…

Hezký den. Na jaké internetové adrese si mohu ověřit, že náš zákazník je v dané zemi registrován k DPH. Původní adresa kterou jsem používala,již není aktuální. Děkuji Lenkaodpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o dopověď 1. Zdědil jsem…

Dobrý den, prosím o dopověď 1. Zdědil jsem rodinný dům po otci, se kterým jsem nebydlel. Pokud bych dům prodal, podléhá příjem dani z příjmu nebo je tento příjem osvobozen? 2. Bydlím v družstevním bytě a v letošním roce budu mít tento byt v osobním vlastnictví. Pokud dům prodám v tomtéž roce, je příjem z prodeje osvobozen, nebo podléhá daní z příjmu? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebujeme kvůli hypotéky zastavit…

Dobrý den, potřebujeme kvůli hypotéky zastavit dům manželových rodičů. Dříve jej ale potřebujeme přepsat na švagrovou. Ráda bych věděla co nás vyjde "nejlevněji", zda dům darovat, koupit (za 1,-Kč) či přepsat. Popřípadě, co k tomu potřebujeme. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz ohledně přechodu daňové…

Dobrý den, mám dotaz ohledně přechodu daňové evidence na účetnictví. Jsem OSVČ - plátce DPH a doposud jsem vedl daňovou evidenci, ale za kalendářní rok jsem překročil obrat 15 mil. Kč, takže přecházím na účetnictví. Chci se zeptat, když následující rok budu mít obrat méně, jak 15 mil Kč mohu opět přejít na daňovou evidenci? Zajímá mě, jestli musím nějaký rok počkat a vést účetnictví, nebo hned mohu přejít zase na daňovou evidenci, když můj obrat nepřesahuje už 15 mil. Kč. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtel bych se zeptat jak mohu…

Dobry den, chtel bych se zeptat jak mohu dolozit prijmy z irska pro danove priznani v cesku. Minuly a predminuly rok jsem pracoval na plny uvazek v Irsku, ale zaroven jsem mel firmu v cechach. Muj ucetni se snazi vyplnit v cechach danove priznani a ja jsem mu zaslal P60 a P45 originaly, ale to pry nestaci. Tady v Irsku me rekli ze je to maximum jak dolozit prijmy, dane, socialni a zdravotni pojisteni, ale v Cechach to pry nestaci. Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se zeptat jako OSVČ, která vede…

Dobrý den, chci se zeptat jako OSVČ, která vede účetnictví a je plátce DPH, jestli si mohu vytvořit v účetnictví rezervy, které budou daňově uznatelné? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se zeptat, jak zaúčtuji účetní…

Dobrý den, chci se zeptat, jak zaúčtuji účetní odpis movitého majetku? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně odpisů. Když si…

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně odpisů. Když si koupím osobní automobil kategorie M1 a zařadím ho do majetku firmy musím odepisovat tento automobil i účetně nebo stačí jen daňově? Mají pro firmu nějakou výhodu účetní odpisy? Děkuji. Jindříšek


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den pane doktore, jsem dva roky po…

Dobrý den pane doktore, jsem dva roky po rozvodu a Finanční úřad provedl kontrolu u bývalého zaměstnavatele, kde v kopii dohody o rozvodu našel termín "manželé nežili ve společné domácnosti".. Já, který jsem až do rozvodu uplatňoval odečet na dítě (dceru) jsem byl bývalým zaměstnavatelem vyzván, abych doplatil tyto částky (za toto období) + penále, které jim vyměřil FÚ. (Prý jsem tuto skutečnost nenahlásil), ale já žil až do rozvodu ve společném bytě, staral se o dceru, finančně se na všem podílel a když jsem byl bývalou manželkou vyzván, že po rozvodu bude uplatňovat odečet ona, tak jsem tak prostřednictvím účetní učinil. Šlo jen o právní pojem pro rozvodový soud... Nyní mám doplácet velké peníze, které ani nemám, FÚ si pozval bývalou ženu, jako svědka a řekl jí, že jí peníze doplatí a mně je odeberou. To se jí samozřejmě líbí a udělá pro peníze vše! Zdá se mi to krájně nespravedlivé, protože si myslím, že jsem žádný zákon neporušil a neměl bych nic doplácet. Dnes mám novou rodinu, která by byla touto situací zasažena a já bych si musel vzít půjčku u banky, abych zaplatil za tvrdohlavost a nesprávný výklad úřednice FÚ, když vím, že skutečnost byla jiná.. Co si o tom myslíte ? Prosím o odpověď na můj e-mail. Předem děkuji !odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně stravenek.…

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně stravenek. Mohou si je živnostníci uplatnit jako daňovou odečitatelnou položku? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý deň, prosím o radu. Na výstave sme v…

Dobrý deň, prosím o radu. Na výstave sme v hotovosti uhradili služby spojené s prenájmom stánku. Tieto služby dodávateľ zaťažil DPH nakoľko zdan.plnenie prebehlo v ich zemi. Prosím o radu,ako mám postupovať, či mi táto služba ovplyvní české DPH a to v ktorých riadkoch, alebo vobec do českého DPH nevstupuje. Ďakujem za odpoveď.


odpovídal(a): Redakce

DOBRÝ DEN,MŮJ PŘÍTEL OD BŘEZNA ROKU 2007 PODNIKÁ…

DOBRÝ DEN,MŮJ PŘÍTEL OD BŘEZNA ROKU 2007 PODNIKÁ JAKO OSVČ ŘEMESLNÍK.JE CIZINEC S TRVALÝM POBYTEM V ČR A NA FINANČNÍM ÚŘADĚ OZNÁMIL,ŽE BUDE PAUŠÁLNÍ PLÁTCE DANĚ.JAK MA POSTUPOVAT DÁL?KDO MU STANOVÍ VÝŠI DANĚ A KDY? JAK SE TATO DAŇ VYPOČÍTAVA? DĚKUJI ZA RADU.ADINA


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně darovací daně z…

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně darovací daně z nemovitosti mezi rodiči a jejich dcerou. Zda je pravda, že od ledna 2008 tato daň by měla být bezplatná, nebo je tomu jinak? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v internetové aukci kupuji zlaté…

Dobrý den, v internetové aukci kupuji zlaté pamětní mince a postupně když roste jejich cena, tak je prodávám. Musím platit nějaké daně z příjmu? Nepotřebuji živnostenské oprávnění? Zisk mám tak 10tis za měsíc. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

NezProsím o radu. Naše spřízněná firma nám v…

NezProsím o radu. Naše spřízněná firma nám v březnu 2007 poslala na účet 40 000 USD, abychom mohli zaplatit faktury (jim USD v té době nadbývali). Dodnes jsme částku nevrátili. Obdobně nám firma (právnická osoba se sídlem na Cypru) zaslala na účet 252 000 USD, rovněž proto, abychom mohli vyrovnat naše závazky. Jak tyto převody kvalifikovat? Šlo by v prvním případě použít "doklad o směně z odloženou splatností"? Tj. dohoda o směně z USD na CZK s tím, že nám převedou USD v 3/07 a my jim např. v 9/07 vrátíme v dohodnutém kursu z 3/07 částku v CZK? Nebo musí být smlouva o půjčce a úročit 140% diskontu? Šlo by použít ustanovení ObčZ a půjčku neúročit? Jako postupovat v druhém případě? Pokud bychom převod kvalifikovali jako půjčku od zahraniční osoby, může být bezúročná nebo musí být úročena, pokud úročena mohu použít 140%diskontní sazby? Není potřeba pro směnu mít nějaké povolení nebo něco? Díky moc za radu.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, Potrebovala by som poradit ohladne…

Dobry den, Potrebovala by som poradit ohladne odcitana urokov platenych za hypoteku zo zakladu danu za rok 2007 v pripade, ze som sa stala vlastnikom bytu v CR od 01/04/07 a trvaly pobyt mam na Slovensku. Zijem (prechodny pobyt) a pracujem v CR. Vopred dakujem za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, děkuji mnohokrát panu doktorovi…

Dobrý den, děkuji mnohokrát panu doktorovi Dytrichovi za rychlou a jasnou odpověď na můj dotaz. S pozdravem Anna Mlinariková - jazzová houslistka


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ještě bych měl dotaz ohledně…

Dobrý den, ještě bych měl dotaz ohledně sponzorského darování. Chci věnovat dar v hodnotě 4000 Kč a chci se zeptat, jak to bude s daňovou uznatelností? Musím Jaký k tomu mít nějaký písemný dokument? Abych to nějak prokázal v případě daňově kontroly, že jsem věnoval dar na sportovní soutěž. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měl bych dotaz. Odepsal jsem stolní…

Dobrý den, měl bych dotaz. Odepsal jsem stolní počítač v hodnotě 45 000 Kč do nákladů. Teď ho vyřazuji z obchodního majetku a chci se zeptat, jak to bude s odvodem daně z příjmů? Bude prodej počítače osvobozený nebo ho musím zdanit, dle jakého paragrafu zákona o dani z příjmů? Jsem OSVČ - plátce DPH a vedu účetnictví. Děkuji.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.