FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VOLBA ÚVĚRU NA BYDLENÍ

odpovídal(a): Redakce

"Investiční hypotéka"?

Dobrý den, potřebuji pro rekonstrukci domu cca 2mil Kč na cca 20let. Hodnota nemovitosti je cca 4mil. Slyšela jsem o tzv. Investiční hypotéce. Jaký máte na tento produkt názor. Co když investice neni tak "$úspěšná", a za zvolenou dobu nedosáhne výše jistiny? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Kam pro úvěr na družstevní byt?

Dobrý den.V případě koupi družstevního bytu-jaký úvěr vybrat?prosím o radu.cena bytu je tak 500 - 600Kč.Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Hypotéka od neznámé společnosti?

Dobrý den.Mám nabídku sjednat si úvěr u Eurohypotéky,s.r.o.Mám ale obavy,abych neměla nějaké problémy.Můžete mi,prosím sdělit,co je to za instituci a zda jsou tyto produkty v pořádku?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Několik otázek k hypotéce

Dobrý den, už delší dobu rozmýšlím jakým způsobem zafinancovat vlastní bydlení. Výhledově do konce letošního léta budu vyřizovat hypoteční úvěr a tak bych se vás chtěl zaptat na několik otázek. Cena nemovitosti je 3.2mil Kč, z toho 400tisíc Kč jsou vlastní prostředky a k tomu (doufám) přibyde ještě úvěr SFRB ve výši 300tisíc Kč. Splatnost hypotečního úvěru bude určitě na 30 let, ale nejsem si jist ohledně fixace a dále jaké pojištění je dobré vybrat. Přemýšlel jsem o investičním, vzhledem k tomu, jak malé jsou výnosy u kapitálového pojištění nebo případně jakým způsobem zajistit to, že až za těch 30let doplatím hypotéku, budu mít i něco našetřeno. Jinak stavební spoření mám také, ale běží mi teprve rok. Mnohokrát vám děkuji za vaši odpověď, hezký den, Machuta


odpovídal(a): Redakce

Úvěr na koupi chaty

dobrý den, máme zájem o koupi chaty v hodnotě 1.000.000,- Kč, můžete mi poradit nejlepší možné financování. Na 20let. Mám už zjištěno, že na tento typ chaty lze pouze hypoteční úvěr. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jaký úvěr na rekonstrukci a jaký na koupi

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na zdánlivou maličkost, ale pro moje rozhodnutí důležitou. Kupuji nemovitost a je tam nutná rekonstrukce. Váhám jestli použít hypoteční úvěr na koupi a stavební spoření na rekonstrukci nebo obráceně. Zajímá mne nejen finanční stránka, ale i složitost a rychlost obojích variant. Děkuji za vaši odpověď


odpovídal(a): Redakce

Refinancování předhypotečního úvěru

Dobrý den,Muj dotaz, nebo problem bude trosku delaší a obsáhlejsi,proto se omlouvám. Vloni jsem si sjednal pres finančního poradce z Fincentra Hypoteku klasik u KB na 1,795M na 30 let splácení s 5-letou fixaci 5,5.Mesiční splátka cini cca 10350Kč. Tato hypotéka byla sjednana na nove budovaný developerský dum a tím pádem jsem si musel vzit u KB tzv predhypoteční uver a to na celou částku 1,795M s urokem 7,2 procenta.Ve smluove o smnlouve budoucí s developerem mám napsáno ze budu castku mit rozlozenu na cca 5 etap podle toho jak bude pokračovat výstavba. V tuhle chvíli mi odešla z banky první splátka a to cca320k Kč. A ted k memu dotazu... Moc se mi líbí hypotéka od Mbank, která nabizi kdykoliv jakékoliv splaceni.Myslíte ze mohu přejít od KB k Mbank? Kdyz to tak vezmu, tak hypotéku od KB stále jeste necerpám, protože to je spotrebitelský uver.Hypotéka nabehne az po dostavbe bytu, který je plánován nekdy na konec rijna a prevodu zastavního prava na banku.Bude me KB za toto nejak sankcionovat? co tech 320K Kc? budu je muset zaplatit hned? Vezme me Mbank jako klienta? Díky za odpovědi Navíc mám stavební spoření na kterém mám cca 100k, spořím kazdý mesic 2500 a financní poradce to nevzal v potaz. Ted kdyz vidím ze Hypo(u které mám stavební spoření) nabízi hypotéku za 3,5 procenta, tak je mi z toho fakt blbe. Chápu ze bych si asi nemohl vzit celou hypotéku na 3,5 procenta, ale proc ne aspon nejakou cast... Díky za rady Martin Minář


odpovídal(a): Redakce

Kde si půjčit na rekonstrukci?

Dobrý den, jsem majitelem bytu, který potřebuje rekonstrukci, ale nevím si rady,jak financovat. Který produkt by byl pravděpodobně nejvhodnější? Částka na rekonstrukci by se měla pohybovat kolem 250 tis., můj čístý příjem je cca 11 tis. měsíčně. Vztahují se úvěry na bydlení i na zařízení (myšleno na spotřebiče?) Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Rekonstrukce domu SVJ

Dobrý den, na základě snahy řešení příprav rekonstrukce našeho domu zasílám a žádám o doporučení návrhu možného řešení získání finančního krytí . Údaje : - Dům společenství vlastníků domu… - Nemovitost = 1-vchod a 20-bytů… - Hodnota nemovitosti cca 17,0 mil.Kč - Úvaha rekonstrukce domu… (střecha, zateplení stěn, výtah) - Hotovostní stav před zahájením cca 800 tis.Kč - Úvaha čerpání úvěru ve výši 4,0 mil.Kč - Splatnost a) 10-let, b) 15-let Prosím o návrh - Forma úvěru… - Úroky… - Splátky… - Doba splatnosti – doporučení… V případě potřeby dalších informací jsem k dispozici na telefonu, mailu. Adresáta žádám o laskavé potvrzení převzetí mailu a příloh! Za spolupráci předem děkuji. S pozdravem Martin Doležel Přerov E-mail: dolezel@moravainvest.cz


odpovídal(a): Redakce

Navýší se mi splátka po skončení fixace?

Dobrý den, mám dotaz ohledně financován bydlení. Nevím, co je výhodnější, zda hypotéka, nebo překlenovací úvěr, nebo jestli je na trhu ještě nějaký jiný produkt. Potřebuji koupit byt v OS, hodnota nemovitosti je 950.000 kč, chci půjčit celou částku, moje čisté měs. příjmy jsou 15.000 kč a nemám žádné závazky s jiným splácením. U hypoték mám obavy, že se mi po skončení fixace hodně navýší splátka.Můžete poradit, jaký produkt je v mém případě reálnější a nepřeplatím víc, než kolik musím? Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Jaký úvěr zvolit?

Dobrý den, mám 32let s čistým měs.příjmem cca 18000 Kč.Bydlím společně s přítelkyní ,která je na mateřské s 18-ti měsíční dcerou. Máme pozemek a chtěli bychom začít stavět.Žádné jiné splácení nemáme,spoření také ne ani hotovost.Bydlíme v družst.bytě,který bych mohl v nejhorším později prodat.Chtěli bychom stavět dům asi za cca 2000000Kč. Jaký úvěr by byl nejlepší?? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Hypotéku, nebo úvěr od spořitelny?

dobry den, potreboval bych prosim radu. chceme s pritelkyni zacit stavet. celkova vyse stavby je zhruba 3000000Kc. Nasporeno mame 1200000Kc plus 2x stavebni sporeni s cilovou castkou 300000KC momentalne tam oba mame 150000Kc.Ja pracuji a pritelkyne je na materske dovolene. Muj cisty mesicni prijem je asi 20000Kc. Mohli by jste prosim poradit jak nejlepe tuto stavbu financovat? Diky Tomas


odpovídal(a): Redakce

Dva byty, jeden pozemek a stavba domu

Dobrý den, rádi bychom si s přítelkyní koupili pozemek a postavili svuj dum. Počítám, že budeme potřebovat půjčit cca. 3 mil zbytek bude z dalších vlastních zdrojů. Oba dva máme každý svůj byt, a oba stále tyto byty splácíme. Nyní přemýšlíme jak nevýhodněji zvolit financování nového domku s pozemkem. Zda by bylo lepší byty prodat což se nám moc nechce, spíše bychom byty pronajali a z pronájmu pokryli částečně splátku bytů a později i splátky nového domku. Jaký je Váš názor? Poté nevím jak si půjčit 3 mil. Kombinace stavebního spoření a hypotéčního úvěru ? Prosím o Váš názor. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Mám dostatečný příjem na úvěr na bydlení?

Zajimalo zda je mozne aby mi banka poskytla hypoteku nebo úver ze stavebniho sporeni na castku 3 000 000,-kc.Je mi 25 let, svobodna, bezdetna, pracuji ve stat.sprave.Problem je ze nemam cim rucit a rucitele nechci.Mes.sity prijem cinni 21.500,-kc.Jinak splatky zadne nemam ani jine financni zavazky. dekuji Skai


odpovídal(a): Redakce

Vyplatí se investiční životní pojištění?

Dobrý den, Rád bych se zeptal na nejlepší možnost řešení mého financování koupě bytu.Cena nemovistosti 2mil,vlastní prostředky 800.000Kč,zbytek tzn.1.200.000 bych "si půjčil",mám uzavřené st.spoření-naspořeno cca 115.000Kč,zvažuji o kombinaci hypotéky+invest.živ.poj,s tím,že bych stavebko použil na rekonstrukci,co si o tom myslíte?díky


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka na polovinu domu

Dobrý den, vlastním polovinu domu a druhou vlastní můj bratr. Chtěl by se se mnou finančně vypořádat. Jaká je nejlepší forma? Může si bratr vzít nějakou půjčku přímo pro tento účel? Jaké s tím budou spojené poplatky ( daň z příjmu, daň z převodu nemovitosti )? Pokud bych bratrovi svou polovinu daroval ( a on by mě vyplatil "bokem", budu platit nějaké daně? Pokud bych mu svou polovinu oficielně prodal, jaké bych platil poplatky a daně? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka na pronajímání nemovitosti

Hezký den,chtěla bych Vás poprosit o radu.Mám zájem koupit větší rodinný dům v rekreační oblasti ( Jizerské hory).Majitel pronajímal pokoje - cca 26 lůžek.Potřebuji půjčit celou částku - 4mil.Chci zde bydlet s rodinou a provozovat ubytovací a popř.i stravovací služby. Bohužel nedoložím příjem a banky půjčí max.70%.Myslíte,že je lepší využít služeb banky a zbývající peníze si půjčit jinde nebo využít nebankovní sektor na celou půjčku(Fast hypo)? Děkuji Máslerová


odpovídal(a): Redakce

Navýšení hypotéky bez dokladování faktur

Dobry den, mam hypo 1.300.000,- konci mi 3leta fixace. Dluh je nyni 1200.000,- chtel bych investovat do podkrovi s cimz nemaji banky problem. Tedy odhad nemovitosti by nyni byl neco kole 2.000.000,- chtel bych si navysit puvodni uver o 400.000,- ale bez dokladani faktur. Je nejaka moznost? shrnuti: refinancovat hypoteku 100% 1.200.000,- a zaroven s tim navysit o 400.000 bez dokladani faktur na material - cena nemovitosti +- 2.000.000,- Dekuji Dan dancz@centrum.cz


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka na vyplacení dědického podílu

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně Hypotéky. Rodiče manželky darovali nemovitost ve které bydlíme půlku manželce a druhou půlku manželky bratrovi. Jelikož jsem chtěli být jedinými vlastníky nemovitosti vyplatili jsme bratra manželky za pomocí hypotéky, Hypotéku jsme obdrželi na základě toho že vyplatíme spoluvlastníka a nabudeme plné vlastnictví nemovitosti na které je tímto i zástavní právo. Ale na finančním úřadě nám bylo sděleno že Hypotéku nemůžeme odečíst ze základu daně jelikož jsme hypotéku použili na vyplacení spoluvlastníka a né na nabytí nemovitosti(ikdyž existuje smlouva právně podložená) kde je jasně uvedeno že vyplacení je za účelem nabytí nemovitosti), po konzultaci s bankou kde jsme vyřizovali Hypotéku nám sdělili že se stím to ještě nesetkali a nechápou proč se to nedá odečíst a žádný dodatek , který by to řešil nemají. Proto se ptám máme nárok na odečtení hypotéky s našeho daňového základu či nikoli? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Kde si půjčit se zápisem v úvěrovém registru?

Dobrý den.Mám na Vás dotaz:mám vážný zájem o finance na bydlení ve výši zhruba 350000,- Potřebuji koupit byt v Rumburku.Mám ale záznam v Solus registru a možná i v nebankovním i bankovním registru.Proto se obávám,že vzít si hypotéku asi v mé situaci nelze.Můžete mi poradit,prosím,zda mám nějakou možnost získat nějaký úvěr na bydlení?spolužadatele mám,sama mám průměrný měs.výdělek 19-20000Kč.Děkuji předem za radu a přeji přájemný den.Válková