NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY
Dobrý den,
plánuji přechod z fyzické osoby na s.r.o. subjekt. Chci se zeptat jak je to se zdaněním. Konkrétní příklad:
Zisk společnosti s.r.o., která má jendoho 100% vlastníka je 1.000.000,- Kč před zdaněním. Zisk se jednou zdaní 28% a zbytek zůstane ve firmě. Aby se zbytek dostal k vlastníkovi musí se zdanit daní z příjmů u fyz. osoby nebo pouze srážkovou daní ?
Děkuji za odpověd.
Dobry den, v USA jsem si koupil pres internet obleceni. Cena byla 245USD a postovne 98USD, celkem jsem tedy zaplatil 343USD. Zasilka se zadrhla na celnici a nyni mam zaplatit jeste dan. zasilkove sluzbe jsem dal plnou moc k jednani s celnimi urady a castku samozrejme uhradim.
Chtel jsem vedet, kolik tato dan cini, jestli se pocita je z ceny zbozi, nebo i s dopravou a jestli jako student nemam nejakou moznost na navraceni teto dane.
Diky moc,
Dobrý den, mám dotaz ohledně kupní ceny při prodeji nemovitosti. S.r.o. hodlá převést budovu ze svého majetku na jediného společníka jako fyzickou osobu (do jeho soukromého majetku). Bylo nám řečeno, že podle jakéhosi ustanovení obch.zák. nelze v tomto případě sjednat nižší kupní cenu než je znalecký posudek. Je to pravda?
Dobry den,
v listopadu 2004 jsem odjel do UK za praci. V soucasne dobe pracuji na hlavni pracovni pomer a v nejblizsi dobe se nehodlam vratit do Ceske republiky. Trvalou adresu mam stale v Ceske republice. Mam nejakou oznamovaci povinnost k ceskemu financnimu uradu ohledne zdaneni mych prijmu v UK. Dan je my strhavana ze mzdy. Jsou zde eventualne nejaka dalsi uskali.
Dekuji Vam za odpoved a preji prijemne proziti vanocnich svatku.
Dobry den. Chci umorit pujcku od fyzicke osoby tim, ze na ni prevedu nemovitost. Lze pro ucely dane z prevodu nemovitosti od odhadni ceny vysi dluhu odecist (jako pujcku na porizeni one nemovitosti) ? Diky.
Dobrý den,
prosím, sdělte mi jak dlouho je platný odhad ceny nemovitosti (vystavený soudním znalcem) pro účely darování nemovitosti a veškré úkony s tím související. A ještě pro jistotu, zda mám správné informace:
Dcera, která obdrží od matky darem nemovitost v ceně 800000,-Kč zplatí 8000,- darovací daň + 24000,- daň z převodu nemovitosti. Nemýlím se?
dobrý den, přesto že máme každý jiné trvalé bydliště/ dostavěli jsme a já jsem si ho ještě nepřepsala/, žijeme aspoň podle mě ve společné domácnosti a vychováváme naše děti. Do konce roku bychom se chtěli vzít. Chtěla bych se zeptat - zda budou splněné podmínky pro společné zdanění manželů nebo je tam ještě něco?Moc děkuji
Matka se chystala od prosince podnikat jako OSVČ a pro přístup k internetu, který pro podnikání bude nutný si zakoupila přístroj pro příjem bezdrátového internetu. Nakonec ale došlo ke změně a jako OSVČ podnikat (prodej v interhetu) budu od ledna já, její syn. Tento přístroj budu pro podnikání bezvýhradně používat já. Mohu si tento přístroj zakoupený před 14 dny napsat v lednu jako náklady do DE? Faktura na přístroj byla vystavena na matku.
Děkuji za zodpovězení dotazu ohledně daň.dokladů na přijaté platby. Ve Vaší odpovědi je uvedeno,že pokud je příspěvk.organizace výrobcem tepla (má kotelnu), může fakturovat podle skutečné spotřeby a nevidíte důvod vystavovat zálohové faktury,na něž nesmí být podle vás vystaven daňový doklad. Ale např. EON nebo plynárny jsou výrobci energií, a mohou vystavovat i nadále na přijaté platby daňové doklady z nichž si mohu odečíst DPH na vstupu.
Daň darovací - jakou povinnost má sportovní klub, který dostane od 3 právnických osob sponzoring a to 20000,-- , 10000,-- , 20000,-- Kč na základě darovací smlouvy. Jak vysokou darovací daň musí zaplatit.
Dobrý den. OSVČ ukončila leasing auta v III/04.Dne 20.12.05 bylo auto vyřazeno a převedeno do osobního vlastnictví. V roce
2005 je do nákladů účtována jen spotřeba PHM.
Dne 27.12.05 chce auto prodat a uzavřít novou
lesingovou smlouvu na auto.
Mám zato, že se na ni vztahuje osvobození od daně dle § 4 odst.1 písm.c) ZDP.
Děkuji.
Dobrý den,
podnikám a mám auto k soukromému používání. Prosím o radu, jestli ho mohu používat k podnikání, (v technickém průkazu je zapsání vlastník - manžel) a jestli si mohu odepisovat PHM a náhradu za km a pokud ano, jestli se mi vyplatí se registrovat k silniční dani a platit silniční daň, jestliže každý den jedu za účelem podnikání 12 km.
Předem děkuji za odpověď
Dobrý den,
prosím o zodpovězení následujících dvou dotazů:
1. Mám hlavní pracovní poměr jako státní zaměstnanec a vedlejší příjem na živnostenský list. Jaký mohu dosáhnout maximální čistý zisk z podnikání, abych nemusela platit důchodové pojištění?
2. Ke své činnosti na živnostenský list potřebuji počítač, ráda bych si koupila nový v cenové relaci asi 25 000 + 10 000 další programy, které budou fakturovány zvlášť - jak se postupuje při započítávání do nákladů?
Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den,chci se zeptat,zda je nutné vyřídit si ŽL, pokud chci pronajímat firmě kompletně vybavený byt v OV . V uvedeném bytě bych poskytovala úklidové služby ( praní,uklízení) Jaké bych si mohla odečítat vynaložené výdaje? Byt chci pronajmout za 10 000 Kč včetně inkasa a ost.poplatků. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
jsme příspěvková organizace. Při prvním odchodu do důchodu dostal zaměstnanec dar z FKSP v hodnotě 5.000,- Kč. Dary do 2.000,- Kč jsou od daně osvobozeny. Odvedeme ťedy daň pouze ze 3.000,- Kč nebo z celé částky? Děkuji za odpovědˇ.
Dobrý den, prodávám nemovitost, jaké daně musím zaplatit jako prodávající? děkuji
Dobrý den, dostal jsem nemovitost od své rodiny formou darovací smlouvy, chtěl bych ji prodat, ale nebydlím tam, ani ji 2 roky nevlastním, za utržené peníze si chci pořídit byt k trvalému bydlení, ale cena utržená za prodej nemovitosti je vyšší než cena plánovaného bytu, nechci platit vysokou 32% daň z příjímu, mohu použít pro snížení zdaňovací ceny pro daň z příjmu odhadní cenu nemovitosti, dle znaleckého posudku? Na Fin. úř. mi řekli, že ano, dle §10 zákona o daňi z příjmu, ale nerozumím tomu, děkuji za odpověd
Dobrý den,
mohu si jako podnikatel uplatnit do daňových výdajů nákup PC v hodnotě cca 30 tis Kč pouze na základě smlouvy s fyzickou osobou? Koupila jsem tento počitač od mého kamaráda nepodnikatele. Nemám žádný doklad jen smlouvu o koupi. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, má otázka sem asi nepatří, přesto ji zkusím položit. S manželem se rozvádíme a manžel mi sdělil, že má dluh u známého na 400 000, mají prý vše sepsáno a manžel dluh splácí. Chce, abych polovinu dluhu splácela já. Je to možné, když jsem o dluhu nevěděla a nejsem pod ním podepsaná?Pokud se nedohodneme,může mi soud splácení půlky dluhu nařídit?Předem velmi děkuji za odpověď. I.H.
Dobrý den,z jaké sumy se počítá daň z příjmu fyz.osob při prodeji bytu , když nejsem vlastníkem
5 let a v bytě nebydlím? Slyšel jsem , že je to z rozdílu kupní a pořizovací ceny. Hraje roli v tomto také také úřední odhad ceny bytu při prodeji ?
Děkuji