FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KAM INVESTOVAT?

odpovídal(a): Redakce

restrukuturalizace dědictví

Dobrý den,Je mi 19 let a po otci jsem zdědil 2,5 mil.korun z toho je alokováno 500 000 v Euroindexu od Allianz ,1 360 000 je ve spořícím účtu (s úrokem necelý 2 %) a 640 000 v penzijním fondu a nedávno jsem našel na internetu reklamu na WPB capital a jeho spořícím účtu,který slibuje výsoký úrok 4-5 procent p.a. a chtěl bych tam vložit prostředky z PF,kde je směšné zhodnocení a takhle by mi to alespoň z velké části pokrylo inflaci a prosím Vás,jestli je to dobrý nápad ? Já WPB capital neznám a kde se mám informovat,jestli je to opravdu slušná společnost,která plní své závazky .Pak bych chtěl investovat milion korun třeba u vaší společnosti a 300 000 si ponechat jako rezervu na mé vzdělání .Děkuji za odpověď na tuto vyčerpávajíce dlouhou otázku:=)


odpovídal(a): Redakce

WPB Capital

Dobrý den, uvažuji o založení spořícího účtu u WPB (viz. http://www.wpb.cz/vklady-sporeni-zhodnoceni/wpb-sporici-ucet ) a jako laik se obávám různých kliček a poznámek pod čarou. Tímto se chci ujistit, že když na účet s výpovědní lhůtou X let vložím peníze a okamžitě nahlásím výpověď, budou peníze po X let zhodnocovány a pak je dostanu zpět. Děkuji



odpovídal(a): Redakce

kam investovat 1 200 000

Dobrý den, mám k dispozici 1 200 000 Kč a potřebovala bych poradit zda je lepší tuto částku držet v hotovosti, nebo uložit na termínovaný vklad nebo zda je výhodné investovat do nějáké nemovitosti.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

byt z dědictví

Přeji hezký den, sdědili jsme byt v OV, 40 let starý. Aktuální tržní hodnota této nemovitisti se nyní pohybuje okolo 2 mil. Kč. Myslíte si,že současná doba je vhodná k prodeji bytu a investování finančních prostředků do kapitálových trhů nebo je lépe byt vlastnit a pronajímat?


odpovídal(a): Redakce

finanční rezerva na stáří

Je mi 47 let a mam k dispozici asi 2 miliony Kc,ktere bych rada investovala za ucelem vybudovani financni rezervy pro stari.Jsem opatrnym investorem:-),nakup akcii me dosti desi.:-)Rovnez zvazuji,zda penize investovat v CR ci radeji v USA (kde vzhledem k memu osobnimu statusu investovat mohu primo), kde se mi jevi urokove sazby pro nektere financni nastroje lehce vyhodnejsi.Ovsem prevod meny a prevod na ucet v USA zrejme odcerpa nezanedbatelnou castku.Dekuji velice za Vasi odpoved.


odpovídal(a): Redakce

investice do komodit

Dobry den, Rad bych se dozvedel vice informaci ohledne investovani do komodit. V teto oblasti jsem uplnym novackem a tak me velmi potesi a snad i pomuze se, diky Vasi odpovedi,se spravne rozhodnout zda-li tato ma myslenka podnikat v komoditach a doufam ze i vydelavat na nich je spravna.Chapu,ze je potreba se velmi a dukladne zajimat o deni v teto oblasti a tak bych se rad informoval diky Vam o vsem podstatnem a uvital bych navod zkracene - jak na to.Napsal jsem to velmi stroze avsak verim,ze mi rozumite a Vase rady mi pomohou. Hezky den. Michal K


odpovídal(a): Redakce

kam investovat 100 000,-

Chtela bych investovat volnych 100000 Kc na 6 mesicu - rok. Nejake doporuceni na nejlepsi zurocenich techto penez v CR?


odpovídal(a): Redakce

úspory v librách

Dobry den, Jiz pres tri roky pracuji v Anglii a uz sem si neco nasetril :-) rekneme £10,000+; vsechny penize mam zatim ulozene v Anglii. Pri stale klesajici libre a posilujici korune se samozrejme nevyplati nic prevadet domu do Cech, obzvlaste kdyz se ceka oslabeni koruny, ale jeste se nevi kdy - rekneme az ekonomika zaveli. Muzete mi prosim poradit, co bych mel s temito penezi nyni delat? Investovat v Anglii - co by ste doporucili, pripadne prevest penize do Cech na devizovy ucet? Na koupe nemovitosti tato castka neni bohuzel dostatecne vysoka. Rekneme, ze v dalsich 2-3 letech s temi penezi nemam nic naplanovaneho.


odpovídal(a): Redakce

jak zhondotit dědictví nad inflaci

Dobrý den, v dědickém řízení jsem zdědil vysokou částku cca 20 mil Kč. Chci zajistit vyšší výnos než je předpokladána míra inflace. Existuje bezpečný způsob investice v rámci kapitálového trhu? Nebo mi nezbyde nic jiného, než se sám vložit do spekulativního nákupu nemovitostí například. Asi to je reálně vhodný způsob před platností Eura u nás .. co myslíte?


odpovídal(a): Redakce

nákup a prodej značkového oblečení

Dobrý den Měl bych zájem o zakoupení značkového oblečení (adidas,nike,lacoste,diesel,aj.) ze zahraničí a následném prodeji v ČR.Je možno značkové věci ze zahraničí prodávat?Potřebuji ňáké povoleni nebo musím dokonce nakupovat od výhradních dovozců? předem díky za odpověď



odpovídal(a): Redakce

strukturovaný dluhopis na EUR/CZK

Dobrý den,na finančním trhu je nabídka strukturovaného dluhopisu. Denominován v CZK, splatnost 2 roky, participace 102%,ochrana 100% a celkem vysoký vst. poplatek: 2,5 %. Výnost při splatnosti je vázán na výkonnost kurzu EUR/CZK, zisk je vázán ve stejném procentním poměru nahoru i dolů - na výkonost kurzu EUR/CZK mezi počátečním a konečným dnem. Výnos pro investora je stejný poklesne li, či se zvýší kurz CZK např. o 10 % ( při 200000 vkladu zisk 20400 Kč mínus 5000 Kč vst. poplatek ). Nejhorší variantou je když hodnota EUR/CZK bude za dva roky stejná - pouze 100 % návratnost listiny a ztráta 5000 Kč za vstup. 1.)Jaký je Váš názor na tento dluhopis ( není lepší raději uložit peníze do banky na 3,5% PA a neplatit poplatek za vstup? 2.) Jak vidíte ,,ve hvězdách,, kurz EUR/CZK za dva roky při splatnosti? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

konto eMax

Dobrý den Jsem student a mám k dispozici přibližně 30000kč a uvažoval jsem,že bych si je uložil na konto eMax od mBanky,protože chci zároveň spořit a mít peníze k dispozici,úrok 3,5 procenta mi přinese každý měsíc 1000kč,což je pro mne jako studenta docela fajn,zatím mám peníze u České spořitelny a tam se měsíčně spoří 0,25 procenta...myslíte si jak odborníci,že jednám správně?opravdu mi konto eMax přinese každý měsíc 1000kč-tomu se mi nechce věřit?Mé zkušenosti s finančnictvím jsou zatím malé,ale snažím se rozkoukat.děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

studentský účet

Dobrý den, momentálně jsem studentem 3. ročníku vysoké školy. Chci si založit studentský účet a potřebuju poradit, který je podle Vás nejvýhodnější pro studenta. Porovnával jsem studentské účtý u České spořitelny, ČSOB a KB, ale nevím zda všechna data jsou aktuální a také mi přijde, že jsou ty podmínky dost vyrovnané. Chci se zeptat, který z těchto účtů je finančně nejvýhodnější a který byste doporučil. S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

investice v USD

Dobrý den.Mam dotaz ohledne investovaní.Mam k dispozici 10.000USD a vzhledem ke kurzu USD-KČ se mi jeví investice v USD jako výhodnější.Jaké akcie, či certifikaty by jste mi doporucil s investicním horizontem 5 let? Myslíte ze bude lepší investice na rozvíjející se trhy nebo USA např. finanční sektor,který je při současné situaci na nízké úrovni. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

kam uložit peníze na důchod

Dobrý den, je mi téměř 40 let a ráda bych si uložila své peníze, tak, aby mi vydělávaly až budu v důchodovém věku.Stavební a penzijní spoření již mám, investice do podílových fondů mi připadá v dnešní době riskantní.Co mi poradíte? Jedná se řádově o 5-6 milionů.


odpovídal(a): Redakce

poskytování půjčky

Mám živn. list poskytování půjčky oproti zást.mov. a nemov.věcí. Jaký bych měl požadovat min. úrok např. při půjčce na 5 let na 500.000,-Kč.Chtěl bych ,aby úrok pokrýval inflaci a zároveň mi přinesl i zisk. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

půjčka peněz známému

Dobrý známí chce ode mne půjčit částku 500.000,-Kč s s ročním úrokem 14 % na 5 let. Chci se zeptat je to dobré zhodnocení financí nebo spíše prodělám na inflaci . Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, začátkem října očekáváme narození…

Dobrý den, začátkem října očekáváme narození dítěte. Prarodiče chtějí vnoučeti zhodnocovat určitou měsíční částku peněz. Protože to nebude částka příliš vysoká, stavební spoření mi nepřijde tak výhodné, jako by bylo při ukládání maximální možné. Můžeme mi, prosím, doporučit nějaký vhodný způsob dlouhodobého zhodnocení (cca 20 let) takových financí? Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chci Vás poždádat o radu,protože se v…

Dobrý den,chci Vás poždádat o radu,protože se v investování moc neorientuju.Kam bych měla investovat částku 300 000,-. Chci mit jistotu,že o tuto základní častku nepřijdu,ale také bych ji ráda zhodnotila v průběhu asi 3 let.Máte nějaký přesnější typ ohledně daného produktu?Mě napadal jen spořící účet Emax (3,5%). Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Ráda bych znala nejvhodnější produkt ( u které…

Ráda bych znala nejvhodnější produkt ( u které společnosti a zda spořící či akciový a pod.)k dlouhodobějšímu investování cca 300 000,- Kč ( posouzení poplatků, výpovědních lhůt, výnosů), kde není nutnost mít Internetové bankovnictví a jsou možní dva správci účtu, t.j. majitel a disponent.