FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VÝVOJ MĚNOVÝCH KURZŮ

odpovídal(a): Redakce

Vývoj kurzu NZD

Dobrý den, vrátila jsem se po roce z Nového Zélandu a přivezla si s sebou i NZD (valuty). Směnu na CZK odkládám, protože je nyní pro mě velmi nevýhodný kurz (např. oproti dubnu 2015). Ač se směnou nijak nespěchám, ráda bych se zeptala, co lze v nadcházejících měsících očekávat a zda spíš nehrozí další posílení CZK? Čím je tento trend ovlivněn? Mockrát děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Převod AUD

dobry den, ziji a pracuji v Australii a rada bych si prevedla AUD do Cech. Aktualne AUD oslabuje tusim a protoze temto pojmum moc nerozumim, rada bych se zeptala, zda a kdy se prevod AUD vyplati. Nevim jaky vliv na to ma take sila CZK. Muzete mi prosim poradit pripadne mi osvetlit jak nejlepe postupovat a co sledovat, aby byly prevody uspor efektivni. To kdyz AUD oslabi se mi vyplati :-) jet domu na dovolenou tusim :-), ale jak je to s prevody uspor netusim a nechtela bych udelat chybu. Zaroven by me zajimalo, zda ma smysl v techto pripadech devizovy ucet a jake ma vyhody/nevyhody. Moc dekuji



odpovídal(a): Redakce

Účet v COP

Dobrý den, Potřebovala bych vědět, zdali je možné v nějaké české bance založit účet v COP (kolumbijské peso)? Na stránkách KB a ČS jsem vyčetla že pro tuto měnu to nelze. Na stránkách malých bank mi tyto informace chybí. Jedná se o relativně větší obnos a nechceme ztratit na převodu měny... Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vývoj libry

DOBRY den, potřebovala bych poradit s vývojem kurzu libry nyní je dost vysoká v nejbližších dnech jsem chtěla vyměnit české koruny za libry jedná se o vysokou částku,mám očekávat její růst nebo spíše pokles Dekuju


odpovídal(a): Redakce

Vývoj NZD

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli se dá předpokládat změna vývoje kurzu NZD vůči české koruně v následujícím roce? V posledních dvou měsících došlo ke značnému oslabení NZD. Já mám na novozélandském účtu nezanedbatelnou částku peněz, kdy byste mi je radili vybrat? Děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Vývoj měn - NZD

Dobrý den, Máme nemalý peníz v novozélandských dolarech a v současné době máme nevelkou radost z toho, jak se kurz NZD vyvíjí (prudce padá). Můžete nám prosím poradit, jestli se spíše vyplatí počkat, nebo je lepší radši ihned vyměnit na CZK, dokud kurz nespadne ještě níže. Díky moc! PaajE


odpovídal(a): Redakce

Výběr obchodníka

Dobrý den, neustále mě volají z Topforex, ať u nich investuji peníze. Máte někdo zkušenosti s touto firmou a případně o co se jedná? Můžete mi u Topforex doporučit investovat? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vývoj kurzu USD

Dobrý den, potřeboval bych malinko poradit. Mám větší obnos USD a chtěl bych je vyměnit na CZ koruny. Je nějaký předpoklad, že USD v nejbližší době posílí a mám se směnou počkat nebo se už v brzké době nic zásadního ve vývoji nezmění?. Děkuji P.S.


odpovídal(a): Redakce

Vývoj kurzu NZD

Jaký je předpokládaný vývoj kurzu Novozélandského dolaru vůči koruně ? (krátkodobý a dlouhodobý. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vývoj dolaru

Dobrý den, začátkem dubna 2015 jedu na dovolenou. Chtěla bych se zeptat na předpokládaný vývoj USD, zda s nákupem ještě vyčkat nebo využít již tak nevýhodný, současný kurz dolaru? Předem děkuji za odpověď. Kateřina



odpovídal(a): Redakce

Poplatek za příchozí zahraniční platbu

Dobry den,pracuji v zahranici a posilam zene do cech penize na ucet kdyz dochazi k prevodu na koruny banka ma svuj kurz to by mi tak nevadilo spis mi vadi ze si jeste strhne nejake procento za prevod napr.poslu valuty za 40000 kc a oni si vezmou 500 kc chci se zeptat zda existuje banka ktera si nebere za tento prevod zadny poplatek?protoze okamzite tam prechazim dekuji za info cizek


odpovídal(a): Redakce

Nejlepší vklad v EURech

Chci uložit cca 4.000 EUR na termínový vklad na 2. 3 nebo 5 let. U kterého peněžního ústavu je to nejvýhodnější. Děkuji Vám za radu.


odpovídal(a): Redakce

Kde vyměnit USD

Dobrý den V listopadu budu disponovat větší částkou USD (cca 54tis)uložených na devizovém účtě u KB. Žádám Vás o radu, jakým způsobem a kde je nejvýhodnější USD směnit. Nepředpokládám, že převod na běžný účet z již zmiňovaného devizového je výhodný. Děkuji za rady. J.Ž. moscardon@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měl bych dotaz na vývoj kurzu polského…

Dobrý den, měl bych dotaz na vývoj kurzu polského zlotého v časovém horizontu jednoho roku, v současné době se pohybuje na hranici okolo 6,7kč/zl. Polský zlotý pravidelně nakupuji ve větším množství, proto by mne zajímalo zda-li se současné době vyplatí jednorázově nakoupit polský zlotý na delší dobu. Děkuji za Váš názor.


odpovídal(a): Redakce

Směna Yuanů

Dobrý den,ze zahraniční cesty mi zůstalo 300 čínských Yuanů. V místě mého bydliště je žádná banka nesmění na české koruny. Je vůbec možné tuto měnu někde směnit? Děkuji Tichá


odpovídal(a): Redakce

Porovnání výkonností

Dobrý den,která investice z hlediska výnosnnosti je lepší.Term.vklad,1rok,částka 1 500 000CZK,ůrok 2,6% nebo term.vklad,1rok částka alikvot k 1 500 000CZK v EURO(kurz 27,5),úrok 2,2%.Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Vývoj dolaru a koruny

Dobry den.Mam takovy dotaz- potrtbuji smenit dolary za koruny do zari,jaka je predpoved? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Poplatek za převod peněz

Mohli by ste mi poradiť, dostala som od brata z AUSTRáLIE 700 ad NA účET FYZICKEJ OSOBY DO vúB BANKY NA sLOVENSKO,VIETE MI POVEDAť, AKý POLATOK SI MôžE účTOVAť AUSTRáLSKA BANKA?


odpovídal(a): Redakce

Vývoj kurzu USD

Dobry den, dokazali byste odhadnout, jak se bude v nejblizsi dobe vyvijet kurz USD vuci CZK? Vlastnim urcitou castku USD, kterou bych rada v CZK promenila, ale USD nyni zacal klesat. Dekuji za odpoved!


odpovídal(a): Redakce

Další osud eura

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co dělat s větší sumou Eur v současné situaci? Pokud se nevyřeší situace v Řecku a euro padne, budu stále moci vyměnit Eura na koruny? Nebo by bylo lepší je vyměnit co nejdříve? Pokud euro padne, znamená to, že veškeré úspory budou znehodnoceny? Děkuji