FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jak je to s uplatněním tzv. časového…

Dobrý den, jak je to s uplatněním tzv. časového testu u akcií NWR resp. NWRUK, kde proběhla v roce 2011 tzv. reinkorporace? Mohu je pro účely daňového přiznání brát jako jeden titul (tedy s možností uplatnění časového testu, když mezi nákupem NWR a prodejem "vyměněných" akcií NWRUK uběhlo více než 6 měsíců), nebo je nutné je brát jako dva odlišné tituly (při reinkorporaci prodej NWR a zároveň nákup nového titulu NWRUK, tedy bez možnosti uplatnění časového testu)? Děkuji moc za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz na danění kapitálových…

Dobrý den, mám dotaz na danění kapitálových výnosů.Pokud jsou tyto výnosy ze zemí EU např.slovensko,německo,daní se tyto výnosy v zemi vzniku, nebo až u nás? Je to ošetřeno například mezistátní dohodou s jasným pravidlem, aby nedošlo k dvojímu zdanění?Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Vlastním akcie TIF- invesz,a.s Ident…

Dobrý den, Vlastním akcie TIF- invesz,a.s Ident.číslo CP:CZ0008013646 BFATURIS a CZ0009093001 BFATURIST a chtěl bych se zeptat jestli mi ještě k něčemu jsou. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Otázka: Dobrý den, prosím o radu, vlastním z…

Otázka: Dobrý den, prosím o radu, vlastním z druhé vlny privatizace z roku 1993 kuponovou knížku s akciemi a.s. CREDIT Hradec Králové, IČO 42194253. V roce 2001 mi SCP oznámilo, že byla emise zrušena, na příkaz emitenta byly tyto CP přeměněny ze zaknihované na listinné. Dle výpisu z obchodního rejstříku, do kterého lze veřejně nahlednout je historie této společnosti velice "pestrá" (několikátý převod na jiné společnosti, posléze její zánik převodem na jinou společnost). Prosím o radu, zda je možné nějakým způsobem vlastněné akcie zpeněžit, alespoň do výše vložené investice (Kč 1000,-). Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem úplný začátečník ve světě financí…

Dobrý den, jsem úplný začátečník ve světě financí, ale chtěl bych se naučit investovat do cenných papírů, akcií, měny. Chtěl bych dostat pár rad kde a jak začít. Popřípadě jestli děláte nějaké výukové programy. Děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych si pravidelně měsíčně ukládat menší…

Chtěl bych si pravidelně měsíčně ukládat menší částku (cca 10 000) poraďte mi prosím banku, s ohledem na vývoj v Evropě (výsledky testů bank, vlastnictví bank- vnější akcionáři jako Rusko, Čína apod, důvěryhodnost ve vztahu k ekonomice jejich státu atd).Díky


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Zamýšlím investovat v Kontu života…

Dobrý den. Zamýšlím investovat v Kontu života PLUS tak, že po dobu 10 let budu měsíčně vkládat 3.500,- Kč. Můžete mi poradit, zda do toho mám jít, nebo mi poradíte jiný způsob investování? V investování se nevyznám. Po dobu těch 10 let nemám v úmyslu z účtu nic vybírat, ale chci tu možnost mít, pro každý případ. Děkuji za odpověď. Jana H.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda jsem…

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda jsem udělala dobře. Navštívila mne z mé iniciativy finanční poradkyně z Broker Consulting (co si myslíte o této společnosto?), musím předznamenat, že mi v dosti věcech poradila na jedničku. Pak mi nabídla investovat do evropského penzijního plánu CONSEQ, že si za pár let přijdu na dosti peněz. Udělala jsem tedy smlouvu sobě, manželovi a dceři, všem třem tam pravidelně měsíčne posílám 1000 (tedy 3000 měsíčně). Jen vstupní poplatky se mi zdají dosti vysoké. Za jednu smlouvu 12tis., které mi dle paní poradkyně budou strhávat první dva roky, tudíž vybírat si mohu peníze až po dvou letech. Na netu jsem se dočetla jen veskrze pozitivní názory na investování CONSEQ. Ale mám trochu strach, peníze nejsou nijak jištěny, ale všichni mne ujišťují, že je to pod ČNB a v dlouhodobém investování na tom mohu jen vydělat. Tak jsem se chtěla zeptat na váš názor, zda jsem udělala dobře, protože zrušit to asi jen tak nelze, že? díky Jana


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, co si myslíte…

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, co si myslíte o půjčce od HomeCredit o vrácení 50% úroků při poctivém splácení. Není tam nějaký zakopaný pes? Protože potom to je o proti jiným půjčkám docela zajímavé. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěl bych koupit IPO na NYSE, jejichž…

Dobrý den. Chtěl bych koupit IPO na NYSE, jejichž úpis budou zajišťovat banky UBS a Deutsche Bank. Dokážete mi, prosím, poradit, přes koho bych toto mohl v ČR realizovat? Díky



odpovídal(a): Redakce

Immofinanz

Dobrý den,zajímá mě současná situace Immofinanz,její postavení na trhu v současnosti a perspektiva do budoucna.V roce 2006 jsme vložili do akcií 100 tisíc korun,takže ztráta docela velká...Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Nervozita na trzích

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o menší radu. Na základě posledních událostí to nevypadá na nějaký mejdan. Jelikož mám volné prostředky v hotovosti, začínám se obávat devalvaci koruny. Jsou naše banky opravdu zdravé a to konkrétně Poštovní spořitelna a ING? Mám také úvěr ze st. spoření - nemám ho předčasně splatit? Nemám nakoupit např. ivestiční zlato a kde? Co by jste doporučili z Vašeho hlediska a jestli to má význam v této chvíli řešit. S přáním hezkého léta Váš klient


odpovídal(a): Redakce

Kam investovat

Dobrý den, rád bych se zeptal, kam momentálně investovat peníze?


odpovídal(a): Redakce

Partnerství s Double Investments Limited

Dobrý den, mám dotaz trochu z jiného soudku, ale odpověď je nadmíru důležitá. Jedná se o investiční společnost Double Investments Limited, která má na svých webových stránkách uveden váš portál jako svého partnera - http://www.doubleinvest.cz/partners . Chci si pouze ověřit, zda je tato informace pravdivá, protože mám důvodné podezření, že se jedná o podvodnou firmu. V případě, že se podezření potvrdí, bude celá věc předána k prošetření policii, proto, prosím, odpověď nepodceňujte. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Životní pojištění

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je výhodné investiční životní pojištění Profi Invest od České pojišťovny nebo zda ho mám zrušit. popřípadě, kdy by bylo nejlepší ho zrušit? Založila jsem si ho v roce 2007, v září. Měsíčně jsem platila 500Kč. Nyní díky indentixaci platím 602Kč. Ve smlouvě mám pojištěn pouze smrt úrazem a to na minimum - 10 000. IŽP Profi Invest mám zaměřeno jako spořící. Do pojistky na úraz jde cca 10 kč měssíčně a vše ostatní jde do fondů...20% do konzervativního a 80% do dynamického. Nyní mám naspořeno cca 23 tisíc. Pojistka trvá do 60 let. Nyní je mi 28 let. Finanční konzultant mi řekl, že v 60 letech budu mít cca milion. Je to pravda?


odpovídal(a): Redakce

Nový projekt

Dobrý den, rád bych Vás tímto požádal o pomoc a řešení problematiky u nově vznikajícího projektu. Základem je prodej zboží prostřednictvím e-commerce - e-shopu na evropské úrovni. Předpokládaný roční obrat je řádově několik mil.Kč. Z tohoto důvodu je kladen velký důraz na minimální daňové zatížení - např. offshore a mimo jiné neméně důležité i finanční a časové náklady na provoz ( viz česká byrokracie při zakládání společností ). Projekt bude řešen následovně. V každé EU zemi bude zřízeno ,,místo,, - e-shop se stejnou doménou , které bude sloužit pro komunikaci se zákazníky ( reklamace, posílání zboží, telefonáty ). Jednotlivé ,,pobočky,, budou mezi sebou propojené - přesun poptávaného zboží atd. a know-how ( platforma, doména ) bude ve vlastnictví jedné osoby. Má prosba na Vás je: -jakým způsobem řešit založení ,,centrály,, a poboček ( organizační složky ? ), tak aby bylo časové a finanční zatížení co nejmenší ( jak pro jednotlivé země tak centrálně ) Děkuji Vám za odpověď !!!


odpovídal(a): Redakce

Prodek akcií z KP

Dobrý den, mám nějaké akcie z kuponové privatizace, aktuální výpis mám. Jakým způsobem postupovat při prodeji těchto PL a kde je možné je prodat? Děkuji Z.V.


odpovídal(a): Redakce

Poplatky CDCP

Dobrý den, zdědila jsem několik kusů akcií a obrátila jsem se na banku jakožto na obchodníka pověřeného depozitářem ohledně převedení akcií na mé jméno. Bylo mi však sděleno, že musím uzavřít s bankou smlouvu, zaplatit hory poplatků a pak ještě platit měsíční paušál a to přesto, že s akciemi nehodlám obchodovat. Žádám o sdělení, zda skutečně neexistuje jiná možná - tedy provedení změny přímo v centrálním registru za odpovídající poplatek. Požadavky banky považuji za neoprávněné obohacení, neboť služba kterou pro mne udělají (změna majitele) odpovídá max. 10% požadované odměny. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Našel jsem ve starých papírech své…

Dobrý den. Našel jsem ve starých papírech své babičky dvě členské knížky Jednoty lidového spotřebního družstva, které byly založeny v 1968. Majitelem jedné je babička a druhá je napsaná na dědu, který bohužel zemřel. Co byste mi doporučovali udělat? Kde mohu zjistit dnešní hodnotu, nárok na nějaké "dividendy" atd. Děkuji za odpověď Petr Dumpl


odpovídal(a): Redakce

Jak začít investovat

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli existuje nějaká poradna pro laiky, jak investovat do cenných papírů nebo zlata. Potřebovala bych nějaký stručný a snadný návod. Vše co jsem dosud našla, bylo napsáno pro znalce. Děkuji