FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VYŘIZOVÁNÍ PŮJČKY

odpovídal(a): Redakce

Financování koupě pozemku

Dobrý den , chtěl bych poprosit o radu . Potřebuji koupit pozemek a chtěl bych si půjčit asi 50 000 kč se splatností 3 roky s tím že občas dám mimořádné splátky a do 2 let max bych to mohlo být zaplacené . Tento pozemek bude pro rekreaci . Můžete mi prosím poradit kde nejlevněji si půjčit ? Děkuji Ladnar


odpovídal(a): Redakce

Americká hypotéka a zástava

Dobrý den, chci se zeptat mám byt který byl dříve družstevní a teď je ve společenství vlastníků a jsem zapsán jako vlastník, přemýšlím o americké hypotéce, je možné ručit tímto bytem? Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Úvěr a potvrzení bezdlužnosti na FÚ

Dá se požádat o potvrzeni Bezdlužost na FU elektronicky Nebo prostřednictvím mého zástupce na vyřízení úvěru, Totiž jsem v zahraničí Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jak financovat nákup nemovitosti

Dobrý den, ráda bych se informovala ohledně financování bydlení. Je mi 22 let a jsem zaměstnána na dobu neurčitou s měsíčním výdělkem 20.000,- Kč hrubého. Nemám žádné finanční závazky, ale ani stavební spoření či jiné volné peněžní prostředky, a rozhoduji se mezi volbou podnájmu nebo koupí vlastního bytu. Prosím tedy o radu, jaká by byla případně nejvýhodnější varianta hypotéky, na co si dát pozor, s čím je nutné počítat, anebo zda se vyplatí spíše si nyní zřídit stavební spoření a koupi odložit. Případná kupní cena bytu by byla ve výši 750.000,- Kč. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. Eliška S.


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka a insolvence

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti se situací, kdy poté, co osobě skončí insolvence, jestli pak má možnost získat úvěr či hypotéku. Popřípadě jestli někdo neví, jak to banky berou, když člověk je v insolvenčním registru ovšem je to tam vedená jako skončená věc, kdy je splaceno 100% ve 30 měsících namísto 60ti. Děkuji za odpověd


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka na bydlení

Domeček Snem naší rodinky (2 dosp.+1 dítě 10 let) je mít vlastní domeček. Jenže bydlíme nedaleko Prahy a domy a pozemky jsou tu příliš drahé. Naskytla se nám možnost koupit pozemek 1000m2 za 1 300 000Kč + postavit svépomocí novostavbu(manžel je zedník).Vzhledem k úrokovým sazbám je i financování celkem výhodné, přesto mám obavy z tak velkého dluhu. Naše příjmy se celkem pohybují mezi 30-40 tis. čistého měsíčně. Máme našetřeno 700 000Kč a vlastníme byt v hodnotě 1,8 mil.Kč. Byt bychom pronajímali, chceme ho nechat synovi. Máme v dnešní době, kdy není jistota práce jít za svým snem? Není to jen zbytečný risk, který se nemusí vyplatit? Ještě jsme nic nepodepsali a už z toho nemůžu spát... Jaký postup financování bychom měli zvolit? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Výše hypotéky

Dobrý den, s přítelkyní máme dohromady plat 30 000-,Kč čistého Oba děláme pod agenturou a máme smlouvu na dobu určitou na 6 měsíců Přítelkyně je ještě ve zkušební době. Chtěl bych se zeptat zda bychom vůbec mohli získat hypotéku, popřípadě kolik by jsme si mohli zhruba vzít, děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Schválení žádosti o úvěr

Dobrý den, žádám o akutní radu ! Přítel (29,svobodný,bezdětný) si chce zažádat o úvěr 100 000kč,nejlépe od bankovní společnosti. V minulosti měl půjčku 50 000kč,pokaždé splácel v pořádku,minulý měsíc doplatil zbytek dlužné částky(17 000). Nyní využívá pouze kontokorent u své banky,který každý měsíc dorovnává.Nikdy se nedostal s bankami do potíží. Jeho čistý měsíční příjem je 11 500kč,HPP,zaměstnaný cca 3/4 roku,do nynějška měl náklady na bydlení 4500kč. Chtěla bych se zeptat,jestli má šanci získat požadovaný úvěr už nyní a u které banky,společnosti ? (Zatím si zkusil pouze vyplnit žádost u své banky,ale ta mu úvěr neposkytne,dál se necháme radši poradit).Moc Vám děkuji


odpovídal(a): Redakce

Půjčka s dlouhou dobou splatnosti

Dobry den, Chtěla bych se zeptat ... Chtěla bych si vzít pujcku, neucelovy úvěr nebo tak něco okolo 600 000. Vše co jsem viděla byla půjčka na 8 let s nějakou splatkou. Ja jsem se chtěla zeptat jestli existuje nějaký způsob vzít si tuto půjčku na delší dobu aby jsem měla nižší splátky. Děkuji za odpověď Ilcsikova


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka a záznam v registru dlužníků

Dobry den zadali sme s manzelem o hypoteku vsetko bolo schvalene tak sme si nasli nemovitost a ted se ukazalo ze sem v registru dluzniku manzel je ziadatel a ja som spoluziadatel meskam s jednou splatkom mam ju platit vzdy k 20 dni a ja ju platim k 9temu taze meskam 19 dni.Fin.poradca my poradil ze ju mam ted uhradit a o mesiac ked sa banka pozrie na register tak budem stale tam ale ze uz tam budem mat nulu tak by nemal byt problem.Je sanac ze nam to o mesiac odklepnou kdyz budu myt vyplacenu tu spaltku?



odpovídal(a): Redakce

Hypotéka na zemědělskou půdu

Dobrý den, prosím o radu, jak lze financovat pozemek, zatím "nestavební". Jedná se o koupi podílu na dvou pozemcích uvedených na listu vlastnictví prodávajícího. Tyto pozemky jsou zatím vedeny jako zemědělská půda, ale v návrhu nového územního plánu obce se počítá s jejich převedením na stavební parcely. Úz.plán ale zatím není schválen. Lze financovat pozemek úvěrem nebo hypotékou před schválením úz.plánu? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Žádost o hypotéku

Dobrý den. Potřebovala bych poradit s hypotékou. situace je taková, že rodiče od přítele mají problémy s hypotékou a chtějí prodat svůj RD na který se stahuje hypotéka. My uvažujeme, že ten jejich domek koupíme. Dům je ohodnocen na necelé 4 miliony a hypotéka už je jen cca 700 000kč. Přítel má čistý příjem cca 18 000 kč já jsem na MD a můj příjem po dobu 3 let bude 6111kč. Přítel měl před nedávnem problém s exekucí, kterou teď splací. Je možné za takových podmínek dostat hypotéku? já sama žádné dluhy nemám. děkuji za odpověď. Michaela


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka na stavbu svépomocí

Dobrý den, chystáme se vzít si hypotéku na stavbu rodinného domku svépomocí. Máme pozemek, hotový projekt a zbylo nám 400.000kč. Začali jsme si vybavovat hypotéku na 1.5 mil. kč, ale nastal problém, podle banky a jejich tabulek nám tak "malá" částka nebude stačit. Dá se někde vzít hypotéku na stavbu domku, aniž by se bránili tím, že nám peníze na stavbu nebudou stačit? Děkuji, s pozdravem Daniela


odpovídal(a): Redakce

Půjčky a žádost o hypotéku

Dobrý den, chtěla bych si vzít půjčku u své banky - jen 10 tisíc Kč. Jsem si jistá, že splatím včas. Zajímá mě, jaký tato půjčka bude mít vliv, až budu cca do roka žádat o hypotéku? Byl by to můj první úvěr. Nestane se, že si pak v bance, která bude zřizovat hypotéku řeknou, že jsem nějaký půjčovatel a dají mi kvůli tomu třeba horší úrok? Předem děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Účelová a neúčelová půjčka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak mám postupovat v případě, že si chci koupit auto cca 200 000,- a chci renovovat byt v os. vl. mé matky, v celkové částce 200 000 + další výdaje. Nemám stavební spoření. Je pro mě jedinou možností jen půjčka s vysokými úroky? Jak by vypadala měsíční splátka, doba splácení a úrok u různých bank? Jakou si mám vybrat? po odečtení spoření s úrazovkou je má měsíční mzda cca 14 000. Mohu postupovat jinak? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Ověření informací v žádosti o úvěr

Kde si úvěrová společnost může ověřit pravdivost informací uváděných v mé žádosti o úvěr, než tím, že zavolá zaměstnavateli?


odpovídal(a): Redakce

Příjem a hypotéka

Dobrý den, chci si zažádat o hypotéku. Budou chtít vědět průměrný čistý příjem. K hlavnímu poměru mám i momentálně brigádu formou dohody. Budu uvádět tedy příjem z hpp nebo i z brigády?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Financování bydlení bez vlastních úspor

Dobrý den, měl bych takový rozsáhlejší dotaz odhledně bydlení, ale obrácím se tady ať nějsem pak za největšího "vola", že nerozumím :-). S přítelkyní si chceme pořídit vlastní bydlení. Jenže nemáme nic naspořeného. (doslova nemáme žádne stavební spoření ani nic pod polštářem). Potom nemáme ani čím ručit, ale pracujeme oba dva ve stejne prosperující firmě, kde máme časro prodlužované smlouvy a společně máme cca 30 000 čisteho platu. Jsme mladý pár (oboum nám je 22 let). V minulosti jsme neměli žádnou půjčku ani nejsme nikde zadlužení a nemáme žádne výdaje (např.alimenty apod.) Mám šanci dostat hypotéku nebo uvěr na bydlení, popř. na co banky kladou velký ohled :) Děkuji s pozdravem R.Brus


odpovídal(a): Redakce

Dluhy a hypotéka

Dobrý den jen by mne zajímalo jelikož na přítele jsou 3půjčky které jsme chtěli zkonsolidovat a poté si vzít hypotéku je lepší je nechat zkonsolidovat nebo si vzít půjčku novou a tím zaplatit ty stávající? A dostane přítel na sebe hypotéku i když by měl půjčku? Jedná se o nějakých 80-90tisíc.Jeho čistý měsíční plat je 16700.A na jak vysokou hypotéku by s tou půjčkou dosáhl?


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka a půjčky

Dobrý den, chtěli bychom hypotéku, ale momentálně splácíme úvěr a oba dva najednou bychom asi nezvládli. Chtěl bych se zeptat, zdali je nějaká možnost "přihození" půjčky k hypotéce. Děkuji za odpověď! Lukáš