FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Zajímám se o optimální životní a kapitálové…

Zajímám se o optimální životní a kapitálové pojištění. Mám jednu omezující podmínku. V roce 1981 jsem utrpěl pracovní úraz s trvalými následky u armády, za který armáda neplní, soudní jednání jsou velmi zdlouhavá a pojišťovna má tendendenci v případě plné invalidity mne nesprostit od placení. V případě plné invalidity následně průměrný člověk živoří a mnohdy již nezbývají finance na placení pojištění. Hledám pojišťovnu, která by se s tímto případem dokázala vyrovnat.


odpovídal(a): Redakce

Vážení, chtěla bych uzavřít úrazové pojištění…

Vážení, chtěla bych uzavřít úrazové pojištění pro případ smrti a pro případ trvalé invalidity (případně i denního odškodného při pracovní neschopnosti následkem úrazu. Chci platit maximálně 200 Kč měsíčně. I když skoro každá pojišťovna má internetové stránky, jsou informace na nich pro mě příliš obecné a je těžké si vybrat, zvlášť když nechci kontaktovat všechny pojišťovny s žádostmi o podrobnosti. Byla bych proto velmi vděčná za radu, která by mi výběr trochu zúžila - tj. který produkt které pojišťovny by pro mě byl nejvhodnější. Nechci rizikové životní pojištění (při mém mládí je větší pravděpodobnost, že sejdu ze světa úrazem) a nechci ani kapitálové životní pojištění (\"spořím\" jinde - stavební a důchodové pojištění). Děkuji předem za radu. S pozdravem Jana Kasalová



odpovídal(a): Redakce

Doporucte prosim pojistovnu, u ktere je…

Doporucte prosim pojistovnu, u ktere je nejvyhodnejsi uzavrit cestovni pojisteni (kompletni). Jedna se o celorocni neprerusovanou cestu do USA pro dve osoby ve veku 25 a 27 let.


odpovídal(a): Redakce

Naše divačka se na nás obrátila s dotazem:\"Jsme…

Naše divačka se na nás obrátila s dotazem:\"Jsme z malé vesnice a založili jsme pro děti klub ( dobrovolná,dobročinná,nezisková organizace).Existuje nějaké úrazové pojištění dětí při těchto aktivitách?\" Děkuje produkce magazínu SAMA DOMA


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem tělesně postižený s plným…

Dobrý den, jsem tělesně postižený s plným invalidním důchodem a s příjmem ze zaměstnání mám asi cca 12000,-Kč. Mám slabou srdeční vadu (hemodynamicky nevýznamnou - levostranný zkrat komorového septa), stav po operaci obou kyčelních kloubů - totální endoprotézy (1993 a 1994) - s diagnozou coxartroza IV. Roštěp patra po operaci v dětství,žloutenka v r. 1976, chodím o berlích,( reálná reoperace kyčlí po x letech). věk 41 let, muž. Poraďte prosím , jak mohu šetřit formou kapitálového životního pojištění s důchodovým zajištěním. A především z hlediska mých ne moc vysokých příjmů jsem slyšel, že pojištění invalidních osob bývá rizikovější i dražší. Takže moje dilema zní, která pojišťovna mě pojistí a s jakými podmínkami. Bylo mi např: sděleno, že u Kooperativy jsem nepojistitelný. U mě jde o invaliditu z mládí, takže jsem si to nezavinil a mám pocit, že prostě mám smůlu. Lidově řečeno \"jsi pro nás nevýhodná investice, v důchodu Ti musí stačit to co budeš mít od státu, nebo si pomoz jak chceš\". Vím, že to zní příkře, ale taková je má doměnka. Děkuji za radu. Marian Janák


odpovídal(a): Redakce

Hledam optimalni zivotni kapitalove pojisteni s…

Hledam optimalni zivotni kapitalove pojisteni s urazovou slozkou v celkove hodnote kolem 900 KC. Chtel bych vedet jaka castka je valorizovana, co pripadne pojistovne ,pripadne vynosovy kalendar pro jednotlive valorizacni procenta.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuji poradit jakou zvolit…

Dobrý den, potřebuji poradit jakou zvolit pojistku a u které pojišťovny pro případ delší pracovní neschopnosti. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Rada bych si pojistila byt v osobnim vlastnictvi…

Rada bych si pojistila byt v osobnim vlastnictvi proti kradezi a proti zivelnym pohromam. K tomu bych si rada pripojistila komoru ve sklepe toho sameho domu. O jaky druh pojisteni se jedna a kolik jsou priblizne mesicni naklady? Dekuji moc Rosenbaumova Darina


odpovídal(a): Redakce

Očekáváme přírůstek do rodiny, chtěl bych mu…

Očekáváme přírůstek do rodiny, chtěl bych mu uzavřít nejvýhodnější životní pojištění. Můžete mi prosím Vás poslat nějaký typ. Chtěl bych mu platit maximálně 300 Kč měsíčně. Jaká pojišťovna je nejvýhodnější a současně nejspolehlivější pro dlouhodobé uložení peněz.Oslovila mne pojišťovna Allianz z produktem ABECEDA což mne docela zaujalo prosil bych o radu .Předem děkuji za ochotu Frantík


odpovídal(a): Redakce

Doporučte nejvhodnější způsob investování částky…

Doporučte nejvhodnější způsob investování částky 150.000,-Kč na dobu 3 let a nejvýhodnější formu životního pojištění .



odpovídal(a): Redakce

Doporučte nejvhodnější způsob investování částky…

Doporučte nejvhodnější způsob investování částky 150.000,-Kč na dobu 3 let a nejvýhodnější formu životního pojištění .Základní údaje, věk 32 let,muž, příjem 30 Kč měsíčně, ženatý, jedno dítě (roky), v budoucnu mám zájem pořídit si rodinný dům (dnes pouze byt), bez zdravotních problémů.


odpovídal(a): Redakce

Zaujimal by ma zakon o poisteni vkladov (v…

Zaujimal by ma zakon o poisteni vkladov (v bankach) v CR ( v SR NBS ruci za neanonymne vklady do 30 nasobku priemernej mzdy ). Aky zakon plati v CR ?. Mohli by ste mi prosim Vas poslat znenie tohto zakona, alebo informaciu o aky zakon sa jedna (cislo) a kde by som ho na internete nasiel ?. Za ochotu vopred dakujem, Imrisek


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, už dlouho si lámu hlavu s tím, které…

Dobrý den, už dlouho si lámu hlavu s tím, které životní pojištění je nejlepší. Pracuji v makléřské firmě, která nabízí KZP1 od IPB P., avšak nejsem si zcela jist, zda je tento produkt nej... Nabízím svým klientům opravdu kvalitní pojištění???


odpovídal(a): Redakce

chci stavět dům, proto bych k zajištění rodiny…

chci stavět dům, proto bych k zajištění rodiny uzavřel rád životní pojištění na cca 4OO 000 Kč pro případ smrti, nejvýhodnější se mi jeví pojištění od Allianz, kde je možno pojistit až na 4x násobek cílové částky ( Olymp)- tj. platit relativně nízké měsíční částky a být pojištěn na větší sumu a současně dostat většinu peněz při dožití zpět. Je mi 39 let. Zatím jsem, oslovil IPB, Generalli- je nějaká společnost ještě zajímavější ?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad bych se Vas zeptal na vyklad pojmu…

Dobry den, rad bych se Vas zeptal na vyklad pojmu 1.riziko. Konkretne se jedna o pojisteni domacnosti u Generali, oblast plneni. Dekuji za odpoved, Marek Schaffartzik


odpovídal(a): Redakce

Jak mohu predat plnou moc memu otci, kdyz je mi…

Jak mohu predat plnou moc memu otci, kdyz je mi dvacet let? Potrebuji , aby mi vyridil pojisteni do zahranici v me nepritomnosti. A jeste bych mela zajem o pojisteni do zahranici , ktere zaroven pokryva me pojisteni v Cechach.


odpovídal(a): Redakce

Vzhledem k tomu, ze zrejme dojde ke…

Vzhledem k tomu, ze zrejme dojde ke zrovnopravneni zivotniho pojisteni s penzijnim pripojistenim (pojistne bude odecitatelnou polozkou dane z prijmu), chtel bych uzavrit zivotni pojisteni. Uvital bych pomoc pojistovaciho maklere.


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych se zeptat na nevýhodnější zhodnocení…

Chtěl bych se zeptat na nevýhodnější zhodnocení částky 40 tis. Kč pro svého syna, kterému je 8 let a za 10 let by mu byly k dispozici vložené finance. Je-li výhodnější vložit jednorázově peníze na životní pojištění nebo na vklady, fondy, apod. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych Vás požádat o doporučení pojišťovny,…

Chtěl bych Vás požádat o doporučení pojišťovny, která poskytuje nejvýhodnější podmínky a přitom má stabilní pozici na trhu v oblasti investičního životního pojištění. Děkuji za ochotu Petr Mutinský


odpovídal(a): Redakce

Potřeboval bych pojistit byt, muzete mi poradit,…

Potřeboval bych pojistit byt, muzete mi poradit, která pojistavna je nejlepsi?