FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mě, je-li v případě odcizení a…

Zajímalo by mě, je-li v případě odcizení a následném nalezení vozidla považován rozdíl obecných cen k datu odcizení a nalezení za škodu způsobenou majiteli vozidla a zdali o tento rozdíl musí být ponížena částka , kterou je majitel vozu v případě navrácení vozu povinen uhradit resp. vrátit pojišťovně z poskytnutého plnění za odcizení vozu.


odpovídal(a): Redakce

Jaké sjednat pojištění pro 18 letou dceru, která…

Jaké sjednat pojištění pro 18 letou dceru, která bude studovat dále na vysoké škole? Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Pro účely hypotéky potřebuji uzavřít pojištění…

Pro účely hypotéky potřebuji uzavřít pojištění zastavovaných nemovitostí: - rozestavěnou nemovitost a následně i hotový dům v Brno-venkov u Kuřimi na cenu 4100 tis. Kč - byt 2+1 v paneláku v Třebíči na hodnotu 520 tis Co nejlevnější na byt a rozestavěnou stavbu (pokrývá stav.firma), teprve následně na hotový dům budu zvažovat rizika. Děkuji Petr Doležal


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, hledam pojistovnu, ktera poskytuje…

Dobry den, hledam pojistovnu, ktera poskytuje nejvyhodnejsi pojisteni pro pripad dlouhodobe nemoci ci urazu


odpovídal(a): Redakce

Jak a kde sjednat další poj. léč. výloh pro dceru…

Jak a kde sjednat další poj. léč. výloh pro dceru,která je dlouhodobě v Anglii.Současná roční pojistka brzy vyprší.Jednalo by se o pojistku asi na 7 měsíců. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se informovat na pojištění…

Dobrý den, chtěla bych se informovat na pojištění majetku. Může obec pojistit stromky, které byly vysázeny v rámci rekonstrukce polní cesty, ležící v jejím katastrálním území, proti krádeži, poškození, ... něčemu dalšímu? Děkuji za odpověď. Michaela Tomanová


odpovídal(a): Redakce

Zalozila jsem si zivotni pojisteni (Filip)…

Zalozila jsem si zivotni pojisteni (Filip),zaplatila 1200 kc pri zalozeni smlouvy,a pak smlouvu vypovedela ve dvoumesicni lhute po uzavreni pojistne smlouvy.Pojisteni trvalo 18 dni.Mam narok na vraceni zaplacene castky?Pojistovna mi napsala,ze pojistne je ke dni zaniku pojisteni vyrovnane a nic mi nevratili.Je to tak spravne???Dekuji moc za pomoc.Anna


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Vybiram pojistovnu pro pojisteni…

Dobry den. Vybiram pojistovnu pro pojisteni nemovitosti. Nemovitost bude hrazena ze 60% hypotecnim uverem a pojistka nasledne vinkulovana ve prospech banky. Cena nemovitosti je 4mil. Kc. Chtela bych se zeptat jake je priblizne rocni pojistne u jednotlivych pojistoven, jakou pojistovnu doporucujete a v jake chvili je nejlepsi pojistku uzavrit. Pojisteni domacnosti mame sjednane u Ceske pojistovny, uver budeme s nejvetsi pravdepodobnosti cerpat u CMHB, ktera spolupracuje s vetsinou velkych pojistoven.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, pojistovna Uniqua nechce zaplatit…

Dobry den, pojistovna Uniqua nechce zaplatit skodu zpusobenou loupezi na oplocene hrube stavbe - jednalo se o okna ve strese. Nejdrive tvrdi ze neni prokazano ze okna jsou soucasti stavby, podruhe ze neni prokazano prekokani polotu. Policie prekonani plotu ve sve zprave popsala. 2 krat jsme se jiz odvolali, ale neochota pojistovny plnit pokracuje. Jak mame prosim pokracovat dale? Kdo vykonava dozor nad pojistovnami nebo umi prezkoumat postup pojistovny? Dekuji za radu. Martin Kudela 724 617 624


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal kterou pojišťovnu…

Dobrý den, rád bych se zeptal kterou pojišťovnu si mám vybrat pro pojištění domácnosti. Pojistná částka cca 200 - 300 tis. plus jízdní kola 60 tis., elektronika 50 tis. Děkuji a přeji krásný den. RF



odpovídal(a): Redakce

Jake kapitalove zivotni pojisteni byste mi…

Jake kapitalove zivotni pojisteni byste mi poradili? Uver na byt 550.000, jsem jediny platce, dcera studuje VS. Pro pripad smrti, invalidity, taky aby pokryla vysi uveru. Chci sporit do 60, je mi 50 let.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer, mám rodinný dům - nový, vím, že je…

Dobrý večer, mám rodinný dům - nový, vím, že je to obtížné, potřebuji pojistit nemovitost i vnitřní vybavení - dokážete mne nasměrovat na pojišťovnu, která mne dokáže spolehlivě ochránit proti různým "pohromám" včetně vykradení, vandalům bez zjištěného viníka apod. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

V Březnu 2003 mi končí stavební spoření u Kom.…

V Březnu 2003 mi končí stavební spoření u Kom. banky. Kdy mám podat žádost o vyplacení naspořené a zhodnocené částky tak, abych je měl do 15. dubna 2003. Děkuji Ležák Ivo


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chcic se zeptat, jaký je rozdíl mezi…

Dobrý den, chcic se zeptat, jaký je rozdíl mezi penzijním připojištěním (ING) a důchodovým pojištěním (Kooperativa). Není mi jasný rozdíl mezi těmito produkty. Děkuji, M. Toušová


odpovídal(a): Redakce

zajímalo by mě,kde můžu najít srovnání úroků,jaké…

zajímalo by mě,kde můžu najít srovnání úroků,jaké připisovali pojišťovny za rok 2002?díky


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Byl jsem kontaktován zaměstnanci firmy…

Dobrý den. Byl jsem kontaktován zaměstnanci firmy Kapitol as, dostal jsem nabídku na různé pojištění. Zajímá mě, jestli je tato firma solidní a nabízí skutečně možné úrokové zhodnocení. Děkuji, s pozdravem Libor Jenčík


odpovídal(a): Redakce

jak se můžu pojistit když si pujčím auto které má…

jak se můžu pojistit když si pujčím auto které má jen povinné ručení? pro případ že bych způsobil škodu na aute nebo posadce? Predem děkuji Kubícek


odpovídal(a): Redakce

Naše firma sídlí v Karlíně, kde bylo loni vše…

Naše firma sídlí v Karlíně, kde bylo loni vše povodněmi zničeno. Vzhledem k tomu, že jsme firmou zahraniční, pojistka proti těmto živelním škodám je vedena také u zahraniční pojištovny. Pojistka na soukromé věci každého zaměstnance je uzavřena na částku cca 20.000 Kč. Po sečtení škod z loňských povodní jsem hodnotu svých soukromých věcí ve firmě určil na cca 15.000, přičemž zaměstanavatel i pojišťovna tuto částku odsouhlasili a tato částka mi má být proplacena nyní v srpnové výplatě. Nicméně tuším a asi i správně, že bude dále daněná, tedy neobdržím 15.000, ale nějakých 10 nebo 11.000 Kč. Lze se proti tomu nějak bránit ??? Zaměstnavatel se vymlouvá, že nemá jiný způsob proplacení této částky. Od pojišťovny patrně (samozřejmě nevím to jistě) firma dostala celou částku za všechny škody (soukromé i firemní) najednou, nyní je rozděluje takto zaměstananec po zaměstnanaci... Děkuji mnohokrát i za mé kolegy za odpověď !!! Petr Novotný


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, potrebovala bych poradit ohledne…

Dobry den, potrebovala bych poradit ohledne cestovniho pojisteni. Dcera cestje do Irska, je mozne se pojistit - naklady na zruseni cesty? Napr.vratit penize za letenku, v pripade, ze nebude moci cestovat ze zdravotnich duvodu? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rada bych se zeptala ohledne zivotniho…

Dobry den, rada bych se zeptala ohledne zivotniho pojisteni. Jaka je vypovedni lhuta a doba do ktere mi musi po ukonceni tohoto pojisteni vyplacena castka. A dle jakeho ustanoveni ci zakona se mam ridit. Dekuji s pozdravem Nováková