FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Zdravim Vas, Web stranka komory poistovacich…

Zdravim Vas, Web stranka komory poistovacich makleru


odpovídal(a): Redakce

Mám uzavřené Životní pojištění s Filipem.…

Mám uzavřené Životní pojištění s Filipem. Doslechl jsem se, že tento produkt či ČPP mají nějaké problémy, čímž by byl Filip ohrožen. Bohužel se nemohu nikde nic konkrétního dovědět. Obracím se tedy na Vás, zda o něčem nevíte a zda mám tedy pokračovat v tomto produktu. Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtela bych se zeptat na nasledujici.…

Dobry den, chtela bych se zeptat na nasledujici. Muj otec ma uzavreno pojisteni odpovednosti za škodu občana v běžném občan. životě a zároveň s ním jsou pojištěni i členové jeho rodiny. Jako jeho dcera jsem nedavno nabourala firemní vozidlo a tak bych rada vedela zda škodu je možno hradit z tohoto pojištění. Předem děkuji za odpověd. Kateřina P.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Zajímalo by mě, co všechno a kolik…

Dobrý den, Zajímalo by mě, co všechno a kolik musím ze zákona odvádět státu jako osoba bez zdanitelných příjmů, pakliže chci, aby se mi toto období bez příjmů započítávalo do odpracovaných let k důchodu. V dubnu 2004 plánuji 7 měsíční turistickou cestu do zahraničí, bez příjmů budu od ledna do cca října. Budu si vše hradit sám jako osoba samostatně výdělečně činná, tj. zdravotní pojištění 837,- a sociální 630,- za měsíc (jak je uvedeno v odpověďi na dotaz z března 2003)? Vím že v případě dlouhodobého pobytu v zahraničí (déle jak 6 měsíců) není nutné zdravotní pojištění v ČR platit, jak je to ale se sociálním pojištěním? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Je možné uzavřít životní pojištění (strejná osoba…

Je možné uzavřít životní pojištění (strejná osoba) s více než 1 pojišťovnou?


odpovídal(a): Redakce

časová cena /Hodnota/

časová cena /Hodnota/


odpovídal(a): Redakce

Pojištění pro případ smrti nebo dožití uzavřené…

Pojištění pro případ smrti nebo dožití uzavřené na přesně stanovenou dobu u ČP - pojištěnec musí předčasně ukončit. V jakém případě je šance získat alespoň část peněz zpátky - nárok na odbytné; event co je odbytné; event změna smlouvy - zkrácení stanovené doby.


odpovídal(a): Redakce

Zamestnavatel mi bude platit na zivotni pojisteni…

Zamestnavatel mi bude platit na zivotni pojisteni 8 000 rocne. Mel bych zajem o kratkodobou pojistku na 5 let a pak vse ukoncit a vybrat. Jde mi o to, kde dostanu nejvice a kde je to vubec mozne uzavrit - je mi 42 let.


odpovídal(a): Redakce

Chci uzavřít životní pojištění pro případ dožití,…

Chci uzavřít životní pojištění pro případ dožití, invalidity a pod. Mam ženu na mateřské dovolené a jedno dítě. Prozatím bydlíme v pronajatém bytě. Můj příjem je 13 000,- čistého. Náklady na domácnost okolo 8 000,-. Poradíte mi, kterou pojišťovnu a který produkt je pro nás nejvhodnější. Děkuji Skryja


odpovídal(a): Redakce

Je mi 32 let, lékař, zdráv, manželka (lékařka) na…

Je mi 32 let, lékař, zdráv, manželka (lékařka) na mateřské, 2 děti. Chci se pojistit - kapitálové životní pojištění na dožití a smrt k zabezpečení rodiny. Nyní při velkém prac. vytížení je můj čistý příjem cca 30000 Kč. Chtěl bych poradit s výběrem pojišťovacího ústavu (slyšel jsem o hodnocení písmeny - např AAB atd.) a také s pojistnou částkou. Zatím jsem uvažoval o ročím ukládání cca 20000 Kč. Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Vážení, můj problém jsou zuby:-) lze se někde…

Vážení, můj problém jsou zuby:-) lze se někde připojistit, aby mi v budoucnu přispěli na zákroky nehrazené VZP. Životní pojistku mám u ČSOB pojišťovny a je mi 26let. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Mam takový dotaz,mam vážnou chorobu roztroušenou…

Mam takový dotaz,mam vážnou chorobu roztroušenou sklerozu a diabetes nejsem pojištěnná a je mi 26 roku,jsem zaměstná.Mam možnost nějakého zajištění v neschopnosti popřípadě v invalidním důchodu.Byla jsem pojištěna u Kooperativy a o nemoci jsem se dověděla před 3 léty při hospitalizaci v nemocnici,ihned na to mě pojišťovna vypověděla.První atak jsem měla podle ošetřující lékařky v 18 letech což jsem nevěděla a doktorka mě ani neupozornila.děkuji.


odpovídal(a): Redakce

PROSÍM O RADU, POTREBUJI UZAVŘÍT POJIŠTĚNÍ NA 5…

PROSÍM O RADU, POTREBUJI UZAVŘÍT POJIŠTĚNÍ NA 5 LET NA RIZIKO SMRTI NEBO INVALIDITY DĚKUJI KOTEK Z.


odpovídal(a): Redakce

zivotni pojisteni mesicne 1500 Kc zena, vstupni…

zivotni pojisteni mesicne 1500 Kc zena, vstupni vek 42 let, kapitalova hodnota po 5ti letech pojisteni


odpovídal(a): Redakce

Nabídka spolupráce v oblasti poskytování úvěru v…

Nabídka spolupráce v oblasti poskytování úvěru v nebankovním sektoru, investování finanč. prostředků. Havířov - tel. 605 735 159


odpovídal(a): Redakce

aaaazeee

aaaazeee


odpovídal(a): Redakce

Chtela jsem se informovat na doporuceni…

Chtela jsem se informovat na doporuceni pojistovny pro zivotni kapitalove pojisteni (event. i v kombinaci s duchodovym pojistenim).


odpovídal(a): Redakce

Mám několik životních pojištění např.: u…

Mám několik životních pojištění např.: u pojišťovny Generali kde platím několik tis. za měsíc. Nyní jsem uzavřel pojistku i u pojišťovny AVIVA.Chěl bych se zeptat zda není lepší uzavřít pojistku u více pojišťoven a bez spoření. Spoření se mi nezdá moc efektní a peníze mohou být ukládány někde jinde. nyní zvažuji peníze vybrat a najít pojištění na rizika, nemoci a pobyt v nemocnici. S pozdravem Svajcer


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jakou rizikovou pojistku mi doporučíte…

Dobrý den, jakou rizikovou pojistku mi doporučíte na krytí hypotéčního úvěru 1785000Kč spláceného 19let. Jsem muž, věk 44let. Děkuji MK


odpovídal(a): Redakce

Dobry den Pred mesicem se mi narodil syn a…

Dobry den Pred mesicem se mi narodil syn a chtel bych ho pojistit proti urazu a skodam ktere by mohl zpusobit tretim osobam az bude starsi.Mohli by ste mi poradit kterou pojistovnu mam zvolit a hlavne jak se takovy produkt nazívá. Predem dekuji Dvorak