FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Manželka si uzavřela životní…

Dobrý den. Manželka si uzavřela životní pojištění v době kdy byla zaměstnaná. Nyní již delší dobu nemůže sehnat zaměstnání a již nemá žádné příjmy. Rozhodl jsem se , že za ni budu platit toto životní pojištění. Chtěl bych se tedy zeptat, zda také nějakým způsobem nevzniká možnost uplatnění odpočtu od daňového základu pro mne jako plátce této pojistky.Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,mozem si odcitat zo zakladu dane danu…

Dobry den,mozem si odcitat zo zakladu dane danu ciastku ak mam uzavrete zivotne poistenie na Slovensku(Alianz) ? Pracujem v Prahe. Dakujem.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý deň, mám záujem zostavenie výhodného…

Dobrý deň, mám záujem zostavenie výhodného programu na poistenie, aby tam boli zohladnené všetky aktuálne možnosti - odpis z daňové základu, aby čo relatívne najlepšie pokryl životné potreby pozostalých v prípade smrti, alebo úrazu. Som ženatý, zatial bez detí. Hrubý mesačný príjem cca.35000Kč. Splácam hypotéku vo výške 16000Kč. S pozdravom G.Sz. P.S. Žiadam o korespondenční uzavření smlouvy.


odpovídal(a): Redakce

Havarijní pojištění. Dá se u některé pojišťovny…

Havarijní pojištění. Dá se u některé pojišťovny pojistit auto, které je v provozu od roku 1977 ? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad bych se zeptal zda je vyhodnejsi…

Dobry den, rad bych se zeptal zda je vyhodnejsi sporit v penzijnim pripojisteni nebo v nekterem kapitalovem zivotnim programu. Nasel jsem napr. Investor od ING. Sporil bych castku tak 500Kc mesicne tak na 25let. Dekuji J.A.


odpovídal(a): Redakce

od 13.11.1991 jsem úrazově pojištěna.Na smlově…

od 13.11.1991 jsem úrazově pojištěna.Na smlově není ukončení pojistného.Pojištění platím měsíčně.1,304 by byla smlouva vypovězena dle §800 občanského zakoníku.Lze to?Není mi jasné co je pojistné období v mém případě.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám roční dceru a chtěla bych pro ni…

Dobrý den, mám roční dceru a chtěla bych pro ni uzavřít pojištění, které by obsahovalo, jak životní pojištění, tak aby se současně spořilo. Bohužel nejsem v této oblasti znalá a nemám vůbec představu na jaká rizika ji pojistit. Současně bych Vás chtěla požádat o doporučení pojišťovny, která nabízí pro děti výhodné pojišťovací programy. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam dotaz ohledne pojisteni…

Dobry den, mam dotaz ohledne pojisteni domacnosti. V patek 19.12.03 jsem uzavrel pojistku na byt u pojistovny ceske sporitelny a v pondeli 22.12.03 se stala pojistna udalost. Pojistne bylo zaplaceno 23.12.03. POjistovna mi tvrdi, ze namam narok na pojistne plneni. Muzete mi rict zdali je to pravda? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mam dotaz ohledne zdaneni pojistnych…

Dobrý den, mam dotaz ohledne zdaneni pojistnych plneni v Ceske Republice. Konkretne sazby v zivotnim a nezivotnim pojisteni. Predem dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v současné době řeším problém…

Dobrý den, v současné době řeším problém týkající se uzavření úrazového pojištění takovým způsobem, aby v případě nemoci/úrazu nedošlo k výrazným výkyvům mezi současnými příjmy a příjmy plynoucími z období, kdy bych nebyla aktivně výdělečně činná. Případná kombinace se životní pojistkou vítána, není však podmínkou. Děkuji. Eliška Zákostelecká (r. 1967)



odpovídal(a): Redakce

Moje dcera ( ročník 19977 ) se rozhoduje o…

Moje dcera ( ročník 19977 ) se rozhoduje o uzavření životního pojištění.Prosím o doporučení vhodného programu a pojišťovny ,dle vašeho hodnocení té nejlepší. Děkuji za vaši odpověď. Marta i s pojiš


odpovídal(a): Redakce

Žádám o zaslání více informací ohledně zajištění…

Žádám o zaslání více informací ohledně zajištění současných příjmů a porovnání různých produktů různých pojišťoven. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu - nebo spíše…

Dobrý den, prosím o radu - nebo spíše nasměrování či kontakt (bydlím na severní Moravě), kde bych se jako laik mohla konkrétně poradit, jak se zajistit do budoucna finančně. 3 roky pracuji jako OSVČ, je mi 39 let, mám dvě děti 5 a 7 let. Mám penzijní pojištění, na sebe a děti stavební spoření třetí rok. Nyní zvažuji životní pojištění,včetně úrazového a pro případ smrti,také chci začít intenzivněji spořit pro děti na studia a vstup do života.Udělala jsem si přehled o pojiš´tovnách ING,KB,ČSOB,Alinaz,Kooperativa - plus mínus se mi zdá zhodnocení při určité míře rizika stejné.Nedovedu posoudit serióznost pojiš´toven, jedná se mi spíše o perspektivnější finanční plán na 20 let. Děkuji, s pozdravem Martina Lichnovská


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, premyslim o zalozeni zivotniho…

Dobry den, premyslim o zalozeni zivotniho pojisteni. Do budoucna pocitam s hypotekou. Poradte mi prosim jaky typ zivotniho pojisteni si mam zalozit, abych vyhodne sporil a v dobe kdy budu potrebovat jistit hypoteku nemusel nic dale menit. Dekuji a s pozdravem Franc


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Mám živ. pojištění (smrt úrazem 400…

Dobrý den. Mám živ. pojištění (smrt úrazem 400.000,-/trval. invalidita 400.000,-/denní odškodné 200,-/pro případ smrti 40.675,-/pro případ dožití 50.844,-) s pojistnou splátkou 1330,- čtvrtletně. Bohužel tato pojistka mi příliš nevyhovuje. Nechci žádnou formu spoření. Od pojištění chci pouze krytí úrazů, dlouhodobých nemocí a trvalé invalidity. A protože mám vysoké výdaje potřebuji pojistky s vysokým plněním.


odpovídal(a): Redakce

Ráda bych požádala o kontakt na nezávislého…

Ráda bych požádala o kontakt na nezávislého finančního poradce např. z Písecka. Máme v úmyslu pojistit druhorozeného, tříměsíčního syna a také manžela. Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtel bych se zeptat na zdravotni a…

Dobry den, chtel bych se zeptat na zdravotni a socialni pojisteni. Pracuji dlouhodobe v zahranici (platim veskere dane tak jak je zdejsimi zakony ulozeno) a doposud jsem platil take obe pojisteni v Ceske Republice. Dostala se mi ale informace ze pokud prokazi, ze pracuji v jine zemi, nebudu mit povinnost tato pojisteni platit. Do budoucna bych se chtel vratit a pozivat penzi, stejne tak jako lekarskou peci. Je mozne se platbe techto pojisteni vyhnout, nebo? Dekuji, David Zaoral.


odpovídal(a): Redakce

Existuje promlčecí lhůta u zdravotního pojištění …

Existuje promlčecí lhůta u zdravotního pojištění ? jestli ano, tak po kolika letech.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, otázka týkající se poviného ručení.…

Dobrý den, otázka týkající se poviného ručení. Auto mám dočsně odhlášené pro přihlášení je nutné sjednat novou smlouvu o poviném ručení. Chtěl bych se zeptat, jaká pojišťovna by pro mě byla nejvýhodnější. Pojistné bych chtěl platit čtvrtletně. Automobil spadá do kubatury nad 1350 do 1850 cm3. jihomoravský kraj. okres brno-venkov. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na nejvhodnější pojišťovnu. Právě jsme s přítelem koupili byt o velikost 54m, je běžně zařízen, vlastníme i starší počítač a kolo, dokážete mi poradit kam je nejlépe se obrátit? Děkuji za odpověď Veronika Pšajdlová