FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám následující dotaz: jsem osoba…

Dobrý den, mám následující dotaz: jsem osoba spolupracující, mění se od nového roku něco ohledně minimálních odvodů na soc. poj. a zdrav. poj.? Pokud ano, tak jaké jsou podmínky pro osvobození od těchto plateb a pokud je nesplním, jaká je minimální výše kterou musím platit. Děkuji Zemková


odpovídal(a): Redakce

Potreboval by som poradit v oblasti poisťovníctva…

Potreboval by som poradit v oblasti poisťovníctva. Sme mladý manželský pár a chceli by sme sa poistiť proti nepredvídaným životnými situaciam. Asi rok vlastníme od Hypotečnej banky hypotéku na byt v hodnote 1700 000KCZ. Hypotéku nemáme poistenu. Chceli by sme sa poistiť pre prípad smrti a invalidity, pre prípad neschopnosti si plniť svoje závesky voči banke v prípade choroby (a jej následkov), pre prípad úrazu a jeho následkov. Keďže mám vyšší príjem ako moja manželka a taktiež je hypotéka viazana na mňa, tak by som chcel byť poistený na sumu vo výške hypotéky. Aký(é) produkt(y) by Ste nám odporúčili? Nemáme záujem o kapitálove a investičné životné poistenia. Ďakujeme.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda osoba - s…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda osoba - s vlastními příjmy (výhra, dědění atd.), nemající pracovní poměr, není hlášena na úřadu práce, .. je ze zákona povinna platit měsíčně ZP (ve výši 12,5 % z min. mzdy - 8000 tedy) a musí platit i SP nebo je účast dobrovolná, souvisí to nějak s nutností splnit 30 let účasti na SP, nebo pokud osoba tuto dobu nesplní, má jen v období nároku na důchod - důchod v nižší výši. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Pojištění denní dávky při pracovní neschopnosti

Dobrý den, mám zájem o sjednání pojištění denní dávky při pracovní neschopnosti. Zajímalo by mě, kam se obrátit.Je výhodnější se obrátit na ústav, kde mám uzavřené pojištění.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, moje přítelkyně se nechala asi před 10…

Dobrý den, moje přítelkyně se nechala asi před 10 měsíci zlákat od finančního poradce OVB k uzavření Investičního živ. pojištění FINANCE LIFE od pojišťovny Uniqa. Pojistné v celkové výši 800 Kč platí měsíčně. Já jsem zjistil, že už ale jedno živ. pojištění uzavřeno má (od ČP) a toto jí platí její matka. Jaký postup doporučujete, když v žádném případě nechceme nadále platit toto pojištění, také vzhledem k tomu, že se stěhujeme do vlastního bytu a potřebujeme každou korunu? Existuje nějaký způsob jak zaplacené peníze získat zpět, popř. převést na druhé živ. pojištění? Předem velice děkuji za odpověď T. Olbricht


odpovídal(a): Redakce

Jsem pojistena u Ceske pojistovny, kde si platim…

Jsem pojistena u Ceske pojistovny, kde si platim jak havarijni, tak povinne ruceni od r.2004. Chtela bych smlouvu s nimi skoncit (z duvodu nespokojennosti) a zalozit si tak pojisteni u jine pojistovny, kde by mi vysli vstric kdyz mam problem a kde bych take platila min (platim ted rocne 30.000 Kc), coz je hrozne a jejich sluzby tomu neodpovidaji. Dekuji za odpoved na email.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsme malá SW firma, je možno se…

Dobrý den, jsme malá SW firma, je možno se pojistit proti odpovědnosti za škodu způsobenou chybnou funkcí nebo nefunkčností námi dodaného programového vybavení?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,už jsem chtěla dát celou záležitost…

Dobrý den,už jsem chtěla dát celou záležitost bokem, ale známý mi poradil Vás a tak využívám Vašich služeb v této věci. Před 2 lety se můj syn na táboře popálil horkou vodou na tváři. Naštěstí trvalé následky nejsou, ale léčený byl a lékařka ohodnotila bolestné 50 sáti body.Podala jsem to na pojišťovnu - ta však neplní a to z toho důvodu, že si za to může syn sám, neboť je mu 14 let a neoprávněně vnikl do kuchyňky, kde si vodu nabral. Toto tvrzení je však lež. Vodu nabíral v koupelně. Viděla ho přitom vedoucí, která je ochotná to dosvědčit. Tak jsem se odvolala. No a zařízení( tábor) kde Adam pobýval má zase svědka, že ho viděli v té kuchyni....Na pojišťovně z toho byli také smutní, stačilo jen, aby zařízení dalo pokyn k proplacení...Ti však odmítají vinu uznat. Voda se tam ohřívá bojlerem. Já si myslím, že za syna v té době převzali odpovědnost a pojistka se měla plnit. Když né z odpovědnosti tak úrazová.Co na to říkáte Vy? Celou věc se snažili ututlat. Syn mi volal večer po tajnu, že má puchýře...... Teprve po mém telefonátu ho vzali k lékaři. Údajně nechali vodu v bojleru přeměřit a vše je v pořádku. Vadí mi, že ze syna udělali lháře. Vodu si nabírali všechny děti - jen dospělý může svědčit. Ale oni chytře dodali svého svědka.... Je to nefér. Co poradíte?


odpovídal(a): Redakce

Pojištění Flexi od České spořitelny

Česká spořitelna mi nabízí pojištění FLEXI životní pojištění. Byl bych pojištěn sám a dvě mé děti. Děti do 25 let. Myslíte, že je toto pojištění výhodné?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám po řádném ukončení prezenčního…

Dobrý den, mám po řádném ukončení prezenčního studia na VŠ vůči ČSSZ nějakou oznamovací povinnost, pokud již několik měsíců před ukončením studia pracuji na plný úvazek a z mé mzdy je odváděno pojistné? Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz ohledně pojištění. Má…

Dobrý den, mám dotaz ohledně pojištění. Má situace je taková, že jsem 3 roky pracovala v Irsku. Zde jsem jako zaměstnanec byla zařazena do penzijního plánu a odváděla platby. Po ukončení pracovního poměru a plánování návratu do ČR mi bylo danou pojišťovací společností řečeno, že peníze mi nemohou být vyplaceny. Po ušlé dvouleté lhůtě jsou prý peníze investovány a mohou být jedině převedeny na jiný penzijní fond za splnění jejich podmínek nebo zůstanou u nich. Je možné převést peníze z fondu v Irsku do fondu do ČR? Odmítli totiž fond zrušit a vyplatit hotovost. Tato situace mi přijde neuvěřitelná, protože každá smlouva by se měla dát ukončit. Nyní nemám ke svým penězům přístup a obávám se, že to tak i zůstane. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Zajimalo by me, jestli se z…

Dobry den. Zajimalo by me, jestli se z cestovniho pojisteni plati DPH. A v pripade ze ano, kolik to je procent. Predem dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Dokážete ve svých zdrojích najít, kdy…

Dobrý den.Dokážete ve svých zdrojích najít, kdy české pojišťovny, v konkrétním případě ČSOB Pojišťovna a Česká pojišťovna, zvýšily limity pojistného plnění/limity plnění léčebných výloh v oblasti cestovního pojištění ? Mělo by jít o zvýšení základního limitu z částky 1 000 000 Kč na 1 500 000 Kč. Děkuji. Vladimír Ratajský


odpovídal(a): Elena

PMM a rodičovský příspěvek

Dobrý den, ráda bych se zeptala na výpočet výše peněžité pomoci v mateřství. Do 08/2007 jsem byla zaměstnaná na HPP a souběžně s tím OSVČ - vedlejší příjem.Od 09/2007 jsem pouze OSVČ a platím si sociální a zdravotní pojištění v minimální výši.Jsem těhotná - od října 2007 - termín předpokl.porodu je 07/2008. Od 11.12. 07 jsem na neschopence.Chci se zeptat, jak postupovat ohledně dávek - PPM a rodič.příspěvku a na jakou výši mám nárok. Moc děkuji za odpověď! Lenka


odpovídal(a): Redakce

Příspěvek na životní pojištění zaměstnancům školy

chtěl bych vědět,zda je možno získat příspěvek zaměstnavatele na život.pojištění od základní školy, kde pracuji a vůbec všeobecně od školství. děkuji mnohokrát


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám u Živnostenské pojišťovny a.s. od…

Dobrý den, mám u Živnostenské pojišťovny a.s. od roku 1991 komplexní pojištění domácnosti a kompexní pojištění obytných budov občanů. Nemohu nikde najít,kdo převzal od Živnostenské pojišťovny pojistné smlouvy. Můžete mi pomoci. Děkuji. Altman Zd.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den , jaký vliv má následující skutečnost…

Dobrý den , jaký vliv má následující skutečnost.Změstnanec byl u org.zaměstnán na dobu určitou do 31.12.U téhož zaměstnavatele byl opět zaměstnán na dobu určitou s datem od 2.1.- dnem nástupu do práce - má vlv na dobu zaměstnání k výpočtu nároku na důchod to , že prac.smlouva není datována od 1.1. s nástupem 2.1. ? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Kalkulace investičních životních pojistek

Dobrý den, můj dotaz je následující. Vím, že odpověď na moji otázku by vyžadovala detailnější analýzu a tudíž mi budete moci odpovědět jen velmi obecně, přesto se na Vás obrátím o radu. Z důvodů čerpání hypotéky a jejího nutného částečného krytí pro banku, v našem případě pojistná částka 500.000 Kč já, 500.000 Kč manželka, rozhodujeme se pro uzavření investičního životního pojištění. Nechal jsem si zpracovat totožnou nabídku od pojišťovny Kooperativa (tarif 4BN) a Generali (tarif Z67) na pojistnou částku 500.000 Kč na dobu 30 let (trvání hypotéky). Oba dva modely počítají s růstem podílu 8%. U obou tarifů uvažujeme měsíční vklad 556 Kč. Tarif 4BN umožňuje měsíční platbu snížit na částku 500 Kč a tarif Z67 na 434 Kč/měs. pro dodržení pojistné částky na smrt v hodnotě 500.000 Kč. Pojišťovny namodelovaly průběh pojištění po 30 letech při měsíční platbě 556 Kč a výnosu 8% takto, 4BN: zaplaceno celkem 200.160 Kč, hodnota účtu celkem 284.100 Kč Z67: zaplaceno celkem 200.160 Kč, hodnota účtu celkem 421.442 Kč Z tabulky předpokládaného průběhu pojištění vyplývá, že tarif Kooperativy je v prvních letech pojištění výrazně dražší než konkurenční tarif a i konec pojištění je výrazně nad 4BN, nic méně veškeré výnosy při těchto modelacích jsou čistě orientačního charakteru a nejsou pojistitelem nijak garantovány, toho jsem si velmi dobře vědom. Proto se i v této věci obracím na Vás, jakožto na člověka v těchto věcech mnohem lépe informovaného s prosbou o alespoň předložení rozhodovacího mechanismu, jak při výběru podobného produktu nešlápnout vedle. Velice Vám děkuji za Váš čas a cennou radu. S pozdravem Pavel Hnaťuk


odpovídal(a): Redakce

Pojistka proti neobvyklým onemocněním

Dobrý den, při studii podmínek mých dvou životních pojištění, jsem zjistil, že jsem sice dobře pojištěný na vlastní smrt, na to že dostanu rakovinu, cukrovku či infark, budu invalidní následkem nějakého úrazu, ale už ne na to, že budu invalidní následkem jiné nemoci, než je uvedena ve standardech klasických životních pojištění (napr. následkem roztroušené sklerózy, lymeské borreliosy apod.). Z toho také plynou mé dotazy: 1. Existují na trhu produkty, které mě proti podobným nemocem ochrání? 2. Jestli ano, jaké to jsou a kdo je nabízí 3. Jak velká je měsíční platba, např. při pojištění na 500.000 czk a stávajícím zaměstnání jako voják z povolání Děkuji za odpověď na můj mail dzuzo@seznam.cz S pozdravem, Michal V.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Manžel je zaměstnán, kde odvádí na…

Dobrý den. Manžel je zaměstnán, kde odvádí na zdravotní a sociální pojištění. Pokud si vedle toho otevře živnost, musí si znovu platit duplicitně zdravotní a sociální (od nového roku)? Pokud ano, proč? To mu hodlá stát pak vyplácet 2 důchody a 2 nemocenské? Díky. Zdena