FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Přeji hezký den, jsem dlouhodobe nemocna, léčba…

Přeji hezký den, jsem dlouhodobe nemocna, léčba bude probíhat asi pul roku. mohu si při pobírani nemocenské přivydelat na dohodu o provedeni prace z domova?nebude mi nemocenska kracena?dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz. Jsem vedena na Úřadu…

Dobrý den, mám dotaz. Jsem vedena na Úřadu Práce, můj dotaz zní. Musím nahlásit Zdravotní Pojišťovně, že jsem na Úřadu Práce? Co když budu v evidenci o zaměstnání pokračovat několik měsíců a neohlásím to Zdravotní Pojišťovně? Děkuji za Vaši brzkou odpověď. S pozdravem: Pavla. M.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se Vás prosím zeptat.…

Dobrý den, chtěla bych se Vás prosím zeptat. Manžel jede pracovat do Německa na rok a já s dcerou chceme jet s ním. Je možné, aby mi můj zaměstnavatel (jsem zaměstnaná na dobu neurčitou) poskytnul neplacené volno? V případě neplaceného volna bych se chtěla zeptat kolik měsíčně bych si musela platit sociální a zdravotní pojištění. Moc Vám děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Mám dotaz: Jedná se o problém jedné bývalé…

Mám dotaz: Jedná se o problém jedné bývalé kolegyně. Vzhledem k tomu, že již několik let neplatí ani sociální a ani zdravotní pojištění a v současné době je v 7 měsíci těhotenství, což znamená, že je v nouzi, vlastní pouze chatu, ve které bydlí a kde není možné vychovávat děcko (bez přívodu vody, bez pračky). Má momentálně nárok na nějakou sociální podporu či příspěvek? Jak je možné tuto situaci řešit?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to se…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to se zdravotním a sociálním pojištěním v případě, že jsem zaměstnaná na plný úvazek a hodlám si pořídit živnostenský list. Chci být dále zaměstnaná, ale přivydělávat si živností. Co to pro mě bude znamenat? Děkuji Tomešová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. 31.3 mi končí pracovní poměr na dobu…

Dobrý den. 31.3 mi končí pracovní poměr na dobu určitou.Před tímto prac. poměrem jsem byla evidována na Up a pobírala podporu v nezaměst. Pokud bych se po skončení prac. poměru na UP neevidovala,zůstala nějaký čas v domácnosti(a práci si hledala sama) jak je to s placením soc. a zdrav. pojištění?Starám se o 3 děti-z toho dvě ve věku do 15 let(4 a 13 let) Děkuji za odpověd


odpovídal(a): Redakce

dobry den,mam takovou malou prosbu..moje…

dobry den,mam takovou malou prosbu..moje pritelkyne vytopila sousedum byt,,,bydli v podnajmu,je tam teprve kratce...jde o to,soused po ni chce penize na barvu lepenku sterku,atd...nicmene se obratila na majitele jejiho bytu a ten o tom vubec nechce slyset a at si to vyridi sama...nehlede na to ze ta pracka ,ktera vytopila souseduv byt ,je jeho..nacez se ani neobtezoval upozornit,,,ze se tato pracka obcas sama ,pri prani,otevre...majitel bytu je pojisten proti vytopeni...ale nechce se o to starat...CO MAME DELAT???????nemel by se o to trochu starat majitel?nechce se nam zbytecne plati barvy atd...dekuji za odpoved na pisopiso@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o sdělení, zda jako pracující…

Dobrý den, prosím o sdělení, zda jako pracující invalidní důchodce v HPP při případné nemoci se musím nechat ošetřujícím lékařem zneschopnit, prokázat se zaměstnavateli Potvrzením nemocenské a dodržovat podmínky nemocného pacienta (vycházky atd.)? Není mi jasné, zda bych i pobírala podporu při nemoci, když za mě nyní platí zdravotní i důchodové pojištění stát? Jak postupovat v případě nějakého onemocnění? Děkuji za Vaši odpověď. Dana


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, celý rok pracuji a zároveň podnikám.…

Dobrý den, celý rok pracuji a zároveň podnikám. Příjem z práce 800 000 z podnikání 27300 po odečtení nákladů jen 13650. Chci se zeptat jaký mám minimýlní vyměřovací základ pro výpočet pojistného na sociálním pojištění? je to 24186? nebo pro mě minimální základ neplatí, když zároveň pracuji. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám uzavřené Flexibilní život. pojišt…

Dobrý den, mám uzavřené Flexibilní život. pojišt.s pojištovnou české spořitelny. mám vývojovou vadu dělohy,kterou mi zjistili v.r 1995,při miniinterupci a byl proveden rentgen dělohy. Pojištěná jsem od r.2004.v r.2007 jsem podstoupila operaci a asi jeden měsíc byla na nemocenské a proto,že mám pojištění denní dávky vč. hospitalizace z důvodu úrazu nebo nemoci. Pojištovna mi po prošetření zaslala zamítnutí dle VOP a SPOP-speciání kde se pojištovna odkazuje na čl.10 bodu F,odst.5a kde se uvádí, že pojistitel neplní v případě onemoc. a následků úrazu které nastaly, byli dignostikovány, nebo léčeny před počátkem pojištění. prosím poradte jak reagovat na dopis. jsem toho názoru,že vvd není úraz ani onemocnění děkuji J.A



odpovídal(a): Redakce

DOBRÝ DEN,JSEM DROBNÝ PODNIKATEL A PROSÍM O…

DOBRÝ DEN,JSEM DROBNÝ PODNIKATEL A PROSÍM O INFORMACI ZDA MUSÍM PŘI VYPLACENÍ ODSTUPNÉHO ODVÁDĚT STÁTU Z TOHOTO ODSTUPNÉHO SOCIÁLNÍ A ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ.DĚKUJI


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den přeji, mohu se zeptat z oblasti mezd…

Dobrý den přeji, mohu se zeptat z oblasti mezd. Jaká je částka ŽIVOTNÍHO minima, nezabavitelná částka ze mzdy, 1 osoba rozvedená, bez dětí, při přednostní a při nepřednostní exekuci. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den začínám s podnikáním jako fyz.osoba,…

Dobrý den začínám s podnikáním jako fyz.osoba, můžete mi prosím poradit kolik procent musím odvádět na zdravotní a sociální pojištění? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

dobry den,potreboval bych poradit s zivotnim…

dobry den,potreboval bych poradit s zivotnim pojistenim..udelal jsem si 2...prvni u csob kzp komplet varianta c...platim 500 kc mesicne a muj dotaz smeruje spise k mimoradnemu uctu ktery mam ve smlouve...zhodnoceni mam na mimoradnem uctu garantovany 5%...coz si myslim ze je opravdu super a chtel bych se zeptat jaky mate na to nazor? zda je bezpecne a vyhodne tam na ten mimoradny ucet vlozit treba 300 000 kc?v tom pripade by bylo zhodnoceni rocni 15 000 kc...jde mi o to zda je to zcela bezpecne...je to docela dost penez ale to zhodnoceni se mi velice líbí....no a pak jsem si zaridil jeste program danovych ulev(zivotni pojisteni investor plus(typ-pojisteni B150) u ING kde davam 1000kc a pri 12000 kc za rok mam danovou ulevu 15% garantovanou coz dela 1800 kc za rok...coz taky podle me je super...tak jestli mi muzete poradit zda jsou tyto programy vyhodne anebo zda jsou nejake vyhodnejsi a udelal jsem spatne ze jsem si je zaridil...je mi 26 let...dekuji


odpovídal(a): Redakce

Odpis špatných investic

Dobry den, mam duchodove pojisteni u ING. Nejsou ohrozeni moje penize, kdyz ING ma velky problem? Dekuji za odpoved a preji hezky den


odpovídal(a): Redakce

dobry den potrebuju poradit.tak pokud to bude jen…

dobry den potrebuju poradit.tak pokud to bude jen trochu mozne tak budu rad.uz 9 rok si platim pojisteni urazove..a ted kdy jsem po operaci praveho ramene a vypsany formular na pojistne plneni jsem odevzdal na pojistovnu tak mi poslali dopis ze nemam narok na vyplaceni penez....z nejakych duvodu s kteryma ja nesouhlasim!muzete mi prosim poradit jaky postup ted mam zvolit a jak ted zpravne postupovat?jestli zajit do pojistovnu,nebo se odvolat(pripadne jak),nebo co mam udelat?jak rikam nikdy jsem zadnou pojistku nevyrizoval tak se obracim na vas pro radu.....jen pro informovanost jsem pojisten u ceske pojistovny....... dekuji......dekuju za radu...hlavne mi jde o to ze jsem nikdy zadny uraz az do ted nehlasil a nikde v zaznamech u doktora neni!a oni mi z pojistovny napisou toto!...dle lekarskych zprav se jednalo o opakovane luxace praveho rameniho kloubu lecene autorepozici.nyni jste podstoupil operaci z duvodu nestability pr.rameniho kloubu,,,,,dle čl.14 d) pojistitel neplni,dojde-li v dusledku urazu ke zhorseni nebo projeveni se nemoci.jak rikam jde mi hlavne o to ze jsem nikdy zadny uraz pres pojistovnu nehlasil protoze zadny jsem nemel(jen problemy s ramenem ale s tim jsem az do ted nikdy u lekare nebyl!takze uraz vlastne neni pokud jsem s tim nikde nebyl,je to tak?pokud muzete prosim jeste jednou o radu.dekuji


odpovídal(a): Redakce

dobry den potrebuju poradit.tak pokud to bude jen…

dobry den potrebuju poradit.tak pokud to bude jen trochu mozne tak budu rad.uz 9 rok si platim pojisteni urazove..a ted kdy jsem po operaci praveho ramene a vypsany formular na pojistne plneni jsem odevzdal na pojistovnu tak mi poslali dopis ze nemam narok na vyplaceni penez....z nejakych duvodu s kteryma ja nesouhlasim!muzete mi prosim poradit jaky postup ted mam zvolit a jak ted zpravne postupovat?jestli zajit do pojistovnu,nebo se odvolat(pripadne jak),nebo co mam udelat?jak rikam nikdy jsem zadnou pojistku nevyrizoval tak se obracim na vas pro radu.....jen pro informovanost jsem pojisten u ceske pojistovny....... dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, prosim o Vase stanovisko k ukonceni…

Dobry den, prosim o Vase stanovisko k ukonceni smlouvy o povinnem ruceni uzavrene k 1.1.2000 s pulrocnim pojistnym obdobim. Smlouva byla ukoncena pojistovnou z duvodu neplaceni na zaklade zaslane upominky k 10.11.2001, vznikl dluh na pojistnem k tomuto datu. Dle tehdy platneho §801 obcanskeho zakoniku mela byt smlouva ukoncena do sesti mesicu od splatnosti pojisteni za dalsi pojistne obdobi, tedy jiz k 31.12.2000 a nikoliv az po zaslani upominky ke dni 10.11.2001. Pojistne bylo zaplaceno pri uzavreni smlouvy pouze na prvni pojistne obdobi, tedy do 30.6.2000. Pojistne za dalsi pojistne obdobi, tedy od 1.7.2000 jiz placeno nebylo z duvodu prodeje vozidla, coz bohuzel nebylo oznameno pojistovne. Prosim o Vas nazor. Moc dekuji. Schelleova Lucie


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych se dotázala, jaká je v…

Dobrý den, ráda bych se dotázala, jaká je v letošním roce stanovená výše platby na sociální a zdravotní pojištění v případě nezaměstnané osoby, která však není v evidenci uchazečů o zaměstnání na prac. úřadě. Děkuji mnohokrát. Bosure


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám takový dotaz. Momentálně jsem na…

Dobrý den, mám takový dotaz. Momentálně jsem na mateřské dovolené, ale jsem společník v s.r.o a jsem tam zamětstnaná na základě smlouvy o provedené práci. Chci se zeptat, jestli mám odvádět sociální a zdravotní pojíštění z odměny, kterou pobírám?