FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Mám životní pojištění s Filipem (standard), od…

Mám životní pojištění s Filipem (standard), od České podnikatelské pojišťovny, a. s. Počátek pojištění 12. 2000, konec pojištění 12. 2025. Pojistná částka pro případ smrti 300 000,-Kč, vstupní věk 40. Pojistné 480,- Kč, zvýšení pojistného ve prospěch kapitálové hodnoty 200,- Kč tzn. celkem 680,- Kč. Dlužno podotknout, že mám uzavřeno ještě jedno životní, na které mi přispívá zaměstnavatel. Proto se mi zdá luxusem držet si obě životky. Nejraději bych se „Filipa“ zbavil, ale bohužel nedokážu nikde věrohodně zjistit, zda je lepší pojištění zrušit, či jít na nejnižší pojistné ( cca 100Kč ) popř. jiné řešení abych příliš netratil. Co mi doporučují odborníci či lidé znalí? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vazeni panove v roce 2002-2003 jsem uzavirala s…

Vazeni panove v roce 2002-2003 jsem uzavirala s Vasim agentem smlouvu na uraz a ponekolika splatkach nas navstivil dalsi Vas kolega stim ze stavajici smlouvi jsou neplatne,protoze se nejedna o urazove pojisteni ale o penzijni tak jsem mu podepsala stornaci a vice jsem se oto nezajimala ale i zvasi strany nedoslo k nejakemu zajmu : az do vcerejska kdy mi bylo doruceno od exekutora ze mam zaplatit 18 500,-kc a to za nejakych 700,-kc tak jsem se chtela zeptat jak jeto vubec mozny ,kdyz je neco stornovany aby ste stale vyzadovali pladby ,nebo mame platit za chyby druhych bez moznosti se branit.Protoze za celou dobu a to je bezmala ctyri roky az ted 27.10.08 ani jedna slozenka a ani dopis. Tak bych rada vedela co mam delat. dekuji a jsem s pozdravem.



odpovídal(a): Redakce

Životní pojištění Navštívila mne "poradkyně" z…

Životní pojištění Navštívila mne "poradkyně" z MSBI za účelem sjednání schůzky v trvání asi 1 hodinu, kdy mi vysvětlí nové možnosti daňové úspory, pokud mi bude přispívat zaměstnavatel. Je pro to ale nutné změnit smlouvu z r. 2001 dodatkem. Nechápu nutnost změny smlouvy. Daňová uznatelnost vyplývá ze zákona o dani z příjmů. Navíc můj zaměstnavatel mi nic přispívat nebude. Může mít tato snaha o změnu smlouvy jiné důvody? Např. snížení % z výnosů apod.?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,nedávno jsme byli vytopeni sousedem nad…

Dobrý den,nedávno jsme byli vytopeni sousedem nad námi v panelovém domě.Od jeho pojišťovny jsme obdrželi kopii dopisu,kde šetřením bylo zjištěna závada v prasklé tlakové hadici mezi baterii a roháčkem.Dle písemného vyjádření souseda své zavinění a vznik škody odmítá.Z toho důvodu mu pojišťovna neposkytne pojistné plnění.A my můžeme prý uplatnit ze svého majetkového pojištění.Proto se ptám,Jak máme dále postupovat,pokud dokonce nemáme pojištění na domácnost.???děkuji předem.


odpovídal(a): Redakce

Změna pojišťovny

Dobrý den,mám uzavřeno životní a úrazové pojištění.Je možno změnit pojišťovnu?Případně jaké by byly ztráty?Díky za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jaké pojištění…

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jaké pojištění v případě nemoci nebo úrazu. Jsem OSVČ a chtěla bych být pro tento případ zabezpečená. Je mi jasné, že pojištění pro tento případ existuje, ale nevím, jestli je součástí životního pojištění, nebo může být samostatně jen na nějakou dobu. Co byste v tomto případě upřednostnil? Děkuji mnohokrát za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, přítel pracuje…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, přítel pracuje jako řidič nákladního automobilu a má uzavřeno pojištění odpovědnosti za škody z výkonu povolání u České pojišťovny. (je tedy chráněn do 4,5x výše platu, kterou po něm zaměstnavatel v případě ,,nedbalosti" může požadovat). Při dnešním provozu na silnicích, kdy se co chvíli stává nějaká nehoda, jsme si řekli není to málo? Existuje ještě nějaké pojištění pro řidiče z povolání, které je dobré mít? Popřípadě je dobré mít tuto již sjednanou pojistku např.i u další(2.)pojišťovny? Děkuji moc za Vaši odpověď


odpovídal(a): Redakce

Zásluhou prudkého nárůstu cen, všelijakých…

Zásluhou prudkého nárůstu cen, všelijakých poplatků a také díky prudkému zhoršení zdravotního stavu mé rodiny a výdajů s tím spojených jsem se stala nesolventní. Nemohu splácet všechny splátky a musím z toho důvodu zrušit Investiční životní pojištění, neboť 1) nemohu platit splátky 2) potřebuji peníze tam vložené Domnívám se, že jiná cesta není, můžete mi poradit?


odpovídal(a): Redakce

dobrý den, chtěl bych radu ohledně denního…

dobrý den, chtěl bych radu ohledně denního odškodnění.jsem již 8týdnů v léčení po pracovním úraze. po odevzdání veškeré dokumentace na pojištovnu mi bylo sděleno , že na denní odškodné mám nárok až po skončení úrazu.odevzdal jsem zápis o prac.úráze, sepsání úrazového děje zaměstnavatelem,nemocenský lístek a prvotní lékařské vyšetření .nemohu vědět zda ten úraz nepřejde na trvalé následky a proto chci žádat o vyplácení denního odškodného už ted. děkuji za odpověd. rosta z Havířova


odpovídal(a): Redakce

dobrý den,chtěl bych se zeptat na denní odškodné…

dobrý den,chtěl bych se zeptat na denní odškodné.už 8týdnů jsem v léčení po pracovním úraze a léčení stále trvá. mám nárok na denní odškodné už ted? nevím jak dlouho léčení potrvá a proto jsem osobně předal veškerou zdravotní dokumentaci,i úrazový děj na pojištovnu. tam mi sdělili ,že na denní odškodné mám nárok až po skončení léčení. děkuji za odpověď rosta z Havířova



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v současné době řeším otázku pojištění…

Dobrý den, v současné době řeším otázku pojištění hrubé stavby rodinného domu. Byla jsem upozorněna na některá rizika převářně v otázce plnění z pojistné události u některých pojišťoven. Můžete mi poradit nejvýhodnější formu pojištění hrubé stavby, kterou chci po dokončení stavby upravit na pojištění dománosti? Stavba se nachází u potoka, podle informací se jedná u pojišťoven o tzv. třetí povodňové pásmo. Zároveň chci mít pojištění sjednané na živelné pohromy, vichřice, krupobytí, požár v důsledku bouře, samozřejmostí je vykradení, poničení a dále standartní pojištění odpovědnosti za škodu občanům. Mockrát děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Nevím už jak tento problém řešit.…

Dobrý den. Nevím už jak tento problém řešit. Mám životní pojištění už několik let. Přímo se jedná o produkt Dynamik plus od České pojišťovny. S tímto produktem je spjata určitá dynamizace, kterou člověk přijme či nikoliv a je to řádově v desítkách korun - navýšení. Ale co se opravdu stalo. Dynamizaci jsem většinou odmítl, jelikož mi nevyhovovala. Z ničeho nic,ale od určitého měsíce jsem platil v řádu stovek více, než li mám sepsáno ve smlouvě. Obrátil jsem se na linku, na pobočku atp. Někdy lidi kteří mi mají poradit a jsou zaměstnány v ČP toho věděli méně než já sám. Je to velice úsměvné ... Ale úsměvné mi to už nepříjde, když mi strhávají více než mají a chybu nedokážou odstranit. A vždy mi odvětí "Jak již bylo sděleno, jedná se o individuální technickou chybu na systému, jejíž odstranění si s ohledem na její závažnost vyžádá více času. Na nápravě této chyby se stále pracuje." Víte kolik je více času ? Více času už je 8měsíců. Kdybych někde opravoval chybu tak dlouho, určitě bych tam už dávno nepracoval. Alternativy jsou.. Zrušit povoleni v inkasu či ho omezit do výše, kterou opravdu si mají strhávat. Nebo vypovědět smlouvu za porušení, ale asi tím bych přišel o veškeré vklady ...? Co si myslíte, jak se k tomu mám postavit ? Bylo mi už sděleno jedním zaměstnancem, že se mu toto přihodilo. Pán přestal platit a nakonec to skončilo soudně. Po tahanicích nakonec uznal soud v jeho prospěch. Promiňte, ale na to nemám čas ani náladu ... Jak tedy s tím? Děkuji za každou radu.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuji poradit, které pojišťovny…

Dobrý den, potřebuji poradit, které pojišťovny pojišťují náhrobky v hodnotě 100.000,- Kč i na odcizení, vandalismus a krádež?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu. Chci uzavřít…

Dobrý den, prosím o radu. Chci uzavřít investiční životní pojištění na 32 let. Mám návrh od Partners - AEGON a od GENERALI - FUTURE Tarif Z67. Měsíční vklad 1 262,-Kč AEGON GENERALI při úmrtí 500 000,- 500 000,- smrt úrazem - 500 000,- (pojištění pro smrt úrazem již mám) závažné onemocnění 300 000,- 300 000,- trvalé následky 400 000,- 400 000,- plnění od 1% 0,001% hospital. v nemocnici - 100,-od 1 dne léčení úrazu - 100,-od 1 dne hosp. následkem úrazu - 200,- / den se navyšuje na hosp. následkem úrazu - 200,- / den denní dávka v případě pracovní - 100,- / den neschopnosti úrazem čí nemocí od 29 dne Můžete mi prosím poradit pro který produkt se mám rozhodnout. Nevím zda Vám postačí mnou poskytnuté údaje, ale víc jsem z návrhu navyčetl. Snad jen, že GENERALI má cca o 100 000,- Kč (563 807,-Kč)menší částku k výplatě v případě dožití než AEGON. Před Vám moc děkuji. S pozdravem Michal Novák


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se zeptat na zivotni pojisteni…

Dobrý den, chci se zeptat na zivotni pojisteni u hypotek. Mam schvalenou hypoteku - jdu do toho sam - a nemam ve smlouve nic o zivot. pojisteni. U nekterych bank je podminkou zalozeni zivot. poj. s vinkulaci na banku. Ja to tedy ve smlouve nemam a nevim zda si mam pojisteni zalozit ci nikoli. Co se stane s hypotekou a bytem, v pripade me smrti? Chci nestrannou odpoved, kdyz pujdu do pojistovny zase me tam budou strasit a nabizet to nejdrazsi pojisteni... Je to skutecne nutne? A kdyz si ho zalozim, mam ho vinkulovat na banku? Pripadne nemate typ na nejake pojisteni - chci platit minimum - jenom tolik, kolik je skutecne potreba - hypoteku mam na 1.500.000. Dekuji za odpoved. Jirka


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych se zeptala na pojištění…

Dobrý den, ráda bych se zeptala na pojištění nemovistosti. Chceme pojistit rod.dům v rekonstrukci a s datem poslední kolaudace 1980.Pojistit bych ho chtěla na novou hodnotu, ale zástupce pojišťovny mi tvrdí, že nelze starší dům pojistit na jinou než-li časovou hodnotu. V pojistných podmínkách jsem tuto výluku nenašla. Mám mu věřit či se obrátit na jinou pojišťovnu. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz zda-li jsou pojišťovny,…

Dobrý den, mám dotaz zda-li jsou pojišťovny, které při povinném ručení zvýhodňují držitele zdravotního průkazu ZTP. Díky za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, bylo nám na Slovensku odcizeno auto…

Dobrý den, bylo nám na Slovensku odcizeno auto,po 60dnech nám policie SK doručila usnesení o přerušení stíhání a vyčíslili nám škodu 264tis.Sk.Což nás velice udivilo,jelikož jsme uváděli škodu 400tis.Kč.Auto bylo skoro nové a pořizovací cena auta byla 400tis.A tak se chci zeptat zda podle tohoto vyčíslení se odvíjí vyplacení pojistky nebo má pojišťovna své tabulky jak vypočítat náhradu škody a toto usnesení je jen informativní.Děkuji za odpověď Bobotová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz ohledně možnosti pojištějí…

Dobrý den, mám dotaz ohledně možnosti pojištějí při případné hospitalizaci v nemocnici, které by krylo výdaj např. na náklady samostatný pokoj...a pod. Je na možnost se na toto pojistit?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se zeptat ohledně pojistného…

Dobrý den, chci se zeptat ohledně pojistného plnění týkající se odcizení OA. Mám uzavřenou pojistnou smlouvu, kde mám udanou pojistnou částku + spoluúčast. Zajímá mne tedy, zda mi bude pojišťovnou vyplacena celá částka s odečtenou spoluúčastí či má na určení výše pojistného plnění pojišťovna nějaké tabulky? Někde jsem zaslechl, že cena bude při plnění vyplacena podle tabulek pojišťovny a to dle typu, stáří a vybavení vozu. Potom ale nechápu, proč po mne chtěli při uzavírání pojištění vědět mnou udanou pojistnou částku. Děkuji za odpověď. Jirka.