FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych poradit jak a kde pojistit…

Dobrý den, chtěl bych poradit jak a kde pojistit hrací plochu fotbalového hřiště s travnatým povrchem. Plocha je po kommpletní rekonstrukci, poskytovatel dotace nám uložil podmínku pojistit tuto plochu smlouvou o zástavním právu. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, asi před třemi roky jsem utrpěla…

Dobrý den, asi před třemi roky jsem utrpěla pracovní úraz. Bylo mi vyplaceno od podniku odškodnění.Potom jsem byla zaměstnavatelem donucena dát výpověď. Je mi 52 let a nemohu sehnat sedavou práci. Vzhledem k vážnému poranění nohy již nejsem schopna (noha otéká, brní, omezena hybnost v koleni a kotníku) vykonávat zaměstnání ve kterém stojím celý den na nohou. V mém věku již nemám moc na výběr - nemám ani maturitu. Mám nárok na odškodnění trvalých následků ? Co proto mám udělat ? Nikdy jsem nic takového nevyřizovala. Sama jsem nebyla pojištěná. Byla jsem pojištěna zaměstnavatelem.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rozhodl jsem se ukončit své soukromé…

Dobrý den, rozhodl jsem se ukončit své soukromé investiční životní pojištění, které mám od roku 2006. Jelikož jsem uplatňoval úlevu na dani, vím že ji budu muset zpětně dodanit. Můj dotaz je, kde nebo jak zjistím celkovou částku, kterou jsem uspořil na daních a nyní budu muset připočíst k daňovému základu? Děkuji za odpověď, Slanař J.


odpovídal(a): Redakce

Mám dotaz ke zvažované exkurzi školní mládeže do…

Mám dotaz ke zvažované exkurzi školní mládeže do sousedního státu na jeden den v rámci EU. Většina žáků nemá cestovní pas a samozřejmě ani OP. Je možné vycestovat s třídou autobusem pouze se seznamem žáků, na kterém je uvedený zodpovědný třídní učitel, tento list je současně podepsán a orazítkován pořadatelem akce a současně je tento list přílohou uzavřeného pojištění u Kooperativy? Nedovedeme zjistit stav u celních orgánů..... Děkuji za odpověď Václav Horský, Havířov


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, narodila jsem se 30.1.1955. Od 1.4…

Dobrý den, narodila jsem se 30.1.1955. Od 1.4.2010 jsem v evidenci úřadu práce. Bohužel do současné doby nemám práci. Mám dvě dospělé děti. Předpokládaný odchod do důchodu je 30.01.2015. Jak by to orientačně vypadalo při odchodu do předčasného důchodu v roce 2011, 2012, 2013, 2014. O kolik procent by se krátil důchod ve shora uvedené době ve srovnání s odchodem do důchodu v stanoveném termínu 30.1.2015. Děkuji Leona B.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, od 1. 9. 2010 jsem uzavřela životní…

Dobrý den, od 1. 9. 2010 jsem uzavřela životní pojištění profi invest. Konec pojištění 31.8. 2045 Bohužel, od ledna jsem nezaměstnaná, pojištění bylo sjednáno od známého, který pracuje jako poradce pro OVB Allfinanz a.s. ale již mi nebere telefon. Nevěděla jsem co dělat, tak jsme si nechala pojistné snížit od 1.4. 2011 a to: částka celkového pojistné - 300,- základní pojistná částka - 10 000,- úrazové sjednáno se zařazením do 1.skupiny + připojištění progresivního plnění. částka pro případ smrti následkem úrazu - 300 000,- v motorovém vozidle - 300 000,-, trvalé následky - 300 000,-, zahrnutí doby léčení - 300,- základní pojistné za urazové poj. 306 celkově měsíčně tedy 606,- do 31.3. 2046 Ani pojištovna se mnou nekomunikuje, ani známý, který mi toto sjednal. kde mi o to, že jsem stále bez práce a již nemůžu platit ani snížené pojištění, mohu jej vypovědět a ukončit, dostanu z toho něco, nebo to clkově propadne, když přestanu platit. raději bych ho ukončila, než neplatila, bojim se, že by pak po mně chtěli peníze za měsíce, kterí jsme neplatila. ted za červen je to poprvé co jsme nezaplatila. ćetla jsme také něco o přerušení placení, ale na můj dotaz mi opět nikdo neodpověděl, co to obnáší? Předem děkuji za veškeré info, já jsem v tomto bezradná, spolehala jsem se na "přítele" který mi to sjednal..


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Mám dotaz ohledně plnění za poškozené…

Dobrý den, Mám dotaz ohledně plnění za poškozené vozidlo./Pád stromu na zaparkované vozidlo/Mohu požadovat plnění z mé havarijní pojistky a zároveň z pojištění které má obec pro tuto situaci.Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Hledám vhodnou pojistku pro zahradu s…

Dobrý den. Hledám vhodnou pojistku pro zahradu s garáží ve které je přívěsný vozík. Za zahradou je les, kde hrozí při větším vichru padnutí stromu na nový plot. Co musí být ve smlouvě uvedeno aby při případném odcizení vozíku nám byl zaplacen (je nový)? Brána je uzamčena na visací zámek a garáž je na obyčejnou fabku, postačí to? A jak s těmi stromy a uchránit plot? Děkuji vám moc. a hezký den. Lenka


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jsem OSVC a mam dotaz ohledne vyse PPM…

Dobry den, jsem OSVC a mam dotaz ohledne vyse PPM kterou bych dosahla prihlasenim k dobrovolnem nemocenskem pojisteni. Konkretne, chtela jsem stanovit nemocenske na 142kc a pokracovat s duchodovin pojistenim ve vysce 1807kc (tedy, oba vychazeji z minimalniho vymerovaciho zakladu pro OSVC v roce 2011 - 6185kc). Nicmene, na CSSZ mi bylo sdeleno, ze timto zpusobem dosahnu PPM 2790kc/mes respektive stejnou castku jako kdybych placela nejnizsi zalohu nemocenskeho tj. 92kc/mes. Jak je to mozny? Nesouvisi PPM primo s vysi nemocenskeho? Dekuju predem za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Moje kamarádka utrpěla těžký úraz,…

Dobrý den, Moje kamarádka utrpěla těžký úraz, byla pokousána psem v obličeji. Pes byl pojištěn u České pojišťovny. Dostala odškodné a po dvou letech odškodné za trvalé následky. Chtěla bych vědět, jestli má nárok na opakované odškodné za trvalé následky, protože její zdravotní stav se nezlepšil. Děkuji za Odpověď Eva Matějová Děkuji za odpověď Eva Matějová



odpovídal(a): Redakce

Smlouva ve stavu bez placení

Dobrý den, jde u pojistek(životních nebo penzijních) původní smlouvu, kterou už nechci platit,zakonzer­vovat a uzavřít si novou výhodnější s lepšími úroky a podmínkami. Starou nechci rušit, protože za tzv. odstupné bych dostal jen velmi malou částku.


odpovídal(a): Redakce

Dotaz je trochu mimo nacasovani. Sporim na…

Dotaz je trochu mimo nacasovani. Sporim na penzijnim pojisteni, ale za rok platim mene, nez 18000 Kc. Presto bych chtel uplatnit co nejvyssi odpis dani. Je mozne na ucet vlozit jednorazovy vklad tak, aby jsem mohl odepsat z dani maximalni castku? Jak je to s investicnim pojistenim? Lze odepsat z dani i mimoradny vklad? Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,měla jsem uzavřené životní pojištění…

Dobrý den,měla jsem uzavřené životní pojištění,které nyní předčasně ruším.Asi 2x jsem uplatnila daňové odečty,ale nevím kolik a v jakých letech.Jak mám postupovat? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Utrpěl jsem při zaměstnání úraz. Tento…

Dobrý den. Utrpěl jsem při zaměstnání úraz. Tento byl uznán jako pracovní úraz s celkovou náhradou. Otázka č.1:Můžu žádat zaměstnavatele o náhradu bolestného, i když by úraz neměl charakter trvalých následků? Dále mám uzavřenou soukromou úrazovou pojistku u ČS. Otázka č.2:Můžu žádat náhradu za úraz mého zaměstnavatele a současně mou soukromou pojišťovnu?


odpovídal(a): Redakce

DOBRÝ DEN- ODEŠLA JSEM S PRACE STARAT SE O MOU…

DOBRÝ DEN- ODEŠLA JSEM S PRACE STARAT SE O MOU MAMINKU KTERÉ BUDE 82 LET. JE ŠPATNĚ POHYBLIVÁ A DEMENTNÍ PŘÍSPĚVEK NA PÉČI JI PŘIZNALI POUZE 800KČ, CHCI SE ZEPTAT JAK JE TO SE ZDRAVOTNÍM A SOCIALNÍM POJIŠTĚNÍM PRO MĚ ,NEBO ZAPOČÍTÉVÁ SE TO DO NÁHRADNÍ DOBY POJIŠTĚNÍ, DĚKUJI ZA ODPOVĚD.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Prosím zajímalo by mě zda ,když jsem…

Dobrý den Prosím zajímalo by mě zda ,když jsem zaměstnancem firmy a tá za mě platí sociální pojíštění v danných procentech můžu si částku navýšit a o kolik? Co to pro mě v důchodu bude znamenat a jaký tam je poměr v % (platba - důchod) ? Děkují za odpověď Z.G.


odpovídal(a): Redakce

Mám flexi poj. a mám i pojištění pobytu v…

Mám flexi poj. a mám i pojištění pobytu v nemocnici 200kč. Mám ho od června 2010. V podmínkách stojí, že se nevstahuje na pobyt v důskledku porodu a těhotenství do osmi měsíců od uzavření smlouvy (poté ano). Nyní jsem těhotná a chtěla bych si zvýšit částku odškodného. V podmínkách stojí, že při zvýšení odškodného jde čekací lhůta 2měsíce , ale o těhotenství tam není nic. Ptala jsem se emailem a přišla odpověď kterou nechápu : "K Vašemu dotazu sdělujeme, že v případě těhotenství je nutné, aby bylo riziko hospitalizace sjednáno déle než osm měsíců, abychom plnili pojistnou událost hospitalizace z důvodu rizikového těhotenství a porodu viz. Specifické pojistné podmínky článek 7, písm. K, odst. 3. Riziko hospitalizace už mám pojištěné od r.2010 a tak pokud si pojištění zvýším teď tak peníze za pobyt při těhotenství dostanu vyšší? Text ve smlouvě článek 7, písm. K, odst. 3. : Základní čekací doba pro hospitalizaci z důvodu nemoci je dva měsíce od počátku tohoto pojištění. Zvláštní čekací doba v délce osmi měsíců je stanovena pro případ hospitalizace výlučně z důvodu: - těhotenství nebo porodu, - zubního ošetření, zhotovení zubních náhrad a úkonů chirurgie a ortopedie čelisti. Pokud dojde ke zvýšení pojistné částky tohoto pojištění, platí ode dne změny ustanovení o nové dvouměsíční čekací době pro dodatečnou část zvýšeného pojistného krytí. .... a dál o těhotenství a osmi měsících nic nepíšou. Zajímá mě zvýšení, ne uzavření nové smlouvy. Mate mě hlavně věta "Pokud dojde ke zvýšení pojistné částky tohoto pojištění, platí ode dne změny ustanovení o nové dvouměsíční čekací době." Píše se tam jen o 2.měsících ve všech případech.


odpovídal(a): Redakce

Mám dotaz ohledně mé 18-ti leté dcery. Dcera…

Mám dotaz ohledně mé 18-ti leté dcery. Dcera ukončí studium v červnu 2011 a současně pobírá sirotčí důchod. od července odjíždí do Anglie za prací, kterou jí shání agentura /může to trvat/. Dotazy: Kdy jí zanikne nárok na sirotčí důchod a co a kam má nahlásit? Předpokládá, že se do ČR delší dobu nedostane. Musí se registrovat na ÚP? A jaké jsou postupy pro sociální a zdravotní pojištění? Děkuji na informace


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ukončil jsem k 28.2.2011 pracovní…

Dobrý den, ukončil jsem k 28.2.2011 pracovní poměr dohodou a přestal tedy být zaměstnancem společnosti. V době trvání pracovního poměru jsem se zaměstnavatelem v souladu s paragrafem 310 zákona 262/2006 uzavřel tzv. konkurenční doložku na základě které nesmím vykonávat po dobu 6 měsíců pracovat v konkurenčním prostředí. Zaměstnavatel se zavázal, že mi bude po celou dobu poskytovat peněžité vyrovnání. Tuto povinnost plní a to včetně odvodů za sebe i za mne na zdravotní a sociální pojištění a zálohy na daně. Od zdravotní pojišťovny jsem dostal upozornění, že jsem dlužník v platbách a že platby od mého bývalého zaměstnavatele nejdou na "můj účet". Zároveň mi sdělili, že plnění podle konkurenční doložky nemá charakter zdanitelného příjmu a že tedy musím minimální pojistné platit sám. Jsem tedy v situaci, kdy mi můj bývalý zaměstnavatel provádí srážky, o nichž se domnívám, že jsou neoprávněné nebo si pojišťovna ode mne bere další peníze neoprávněně. Můžete mi poradit a sdělit, kdo má zřejmě pravdu ? Děkuji Zajíc


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měl bych zájem o dočasné pojištění…

Dobrý den, měl bych zájem o dočasné pojištění pro případ smrti z důvodu zajištění úvěru ze stavebního spoření s klesající pojisnou částkou. Pojistná částka : 198 000 Kč vstupní věk: 45 let, muž délka trvání pojištění : 6,6, roků Prosím o navrhnutí nejlevnější varianty. Děkuji