FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování penze je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ODCHOD DO DŮCHODU

odpovídal(a): Redakce

Spořím si do penzijního fondu 500Kč měsíčně. …

Spořím si do penzijního fondu 500Kč měsíčně. Bude mi to stačit když jsem zaměstnanec s 20 000HP a potřebuji důchod alespoń současných 8000Kč? Do penze půjdu za 23let.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Mám zájem uzavřít penzijní…

Dobrý den. Mám zájem uzavřít penzijní připojištění. Myslel jsem si, že na této adrese - po zadání vstupních údajů - mi bude doporučen fond a hlavně vypočítána částka splátek a částka důchodu. Pokud se mýlím, promiňte; v opačném případě mi navrhněte postup, jak pokračovat. Děkuji. Ing. Čestmír Jandl



odpovídal(a): Redakce

Jsem ve věku 55 let. Chci ještě uzavřít penzijní…

Jsem ve věku 55 let. Chci ještě uzavřít penzijní připojištění na dobu 5 let. Měsíční příspěvek 500Kč. Disponuji částkou 30000Kč určenou na tento účel. Je možné tuto částku u fondu složit jednorázově, či je výhodnější ji nějak zhodnotit a platit jednotlivě 500Kč. Uvažuji o Voj. penzijním fondu. Děkuji. Jan Turek


odpovídal(a): Redakce

Mam uzavrenou smlouvu u p.f. Vysehrad. Rada bych…

Mam uzavrenou smlouvu u p.f. Vysehrad. Rada bych presla k Vo p.f. Je mozno pri prechodu uzavrit smlouvu dle starych pravidel(platných do konce roku 1999)? Co kdyz fond Vysehrad nebude souhlasit s prevodem mych prostredku? Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Je mi 35 let a měsíčně spořím 200 Kč do…

Je mi 35 let a měsíčně spořím 200 Kč do penzijního fondu. Je možné založit si souběžně další penzijní připojištění u jiného penzijního fondu (bez uplatňování státních příspěvků), kam by přispíval pouze zaměstnavatel? - tzn. paralelně by jediná fyzická osoba měla 2 penzijní připojištění, z nichž pouze na jedno by uplatňovala nárok na státní příspěvek. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vážení, na našem "trhu" je spousta Penzijních…

Vážení, na našem "trhu" je spousta Penzijních fondů. Já bych chtěl vědět, který z fondů má dlouhodobě nejvyšší zhodnocení vložených peněz a zároveň má nejvyšší jistotu. Tím myslím, který fond má nejlepší hodnocení podle evropských standartů. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den František Marek


odpovídal(a): Redakce

Prosím, mohl bych dostat komentář k tomu, jak je…

Prosím, mohl bych dostat komentář k tomu, jak je definováno zhodnocení a kumulovaný výsledek u penzijních fondů?


odpovídal(a): Redakce

V prosinci 1999 jsem uzavřel smlouvu na penzijní…

V prosinci 1999 jsem uzavřel smlouvu na penzijní připojištění dle starého penzijního plánu. Chtěl bych se zeptat, zda se daňové úlevy (příspěvek od zaměstnavatele + můj roční příspěvek nad 6000)vztahují i na tyto smlouvy dle starého plánu. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Kolik bych měl měsíčně spořit a kam? (penzijní…

Kolik bych měl měsíčně spořit a kam? (penzijní fond, investice, životní pojištění, stavební spoření ...) věk: 40 let pohlaví: muž hrubý příjem: cca 18 000,- měsíčně


odpovídal(a): Redakce

Které penzijní připojištění (u kterého fondu)…

Které penzijní připojištění (u kterého fondu) doporučujete?



odpovídal(a): Redakce

Jsem členem penzijního fondu Vyšehrad. Poněvadž…

Jsem členem penzijního fondu Vyšehrad. Poněvadž mu stále ubývá členů a jeho hospodářský výsledek je neuspokojivý, chci přestoupit do jiného. Lze to a co pro to mám udělat. Zajímá mne nejvyšší zhodnocení a nadstandartní služby.


odpovídal(a): Redakce

1. Je sice pekne, ze si mohu setridit penzijni…

1. Je sice pekne, ze si mohu setridit penzijni fondy stridave podle ruznych kriterii, ale to neodpovida na zakladni otazku: ktery jeden jediny z nich si vybrat na zaklade kombinace VSECH techto kriterii? Prosim tedy o doporuceni 1 fondu s prihlednutim zejmena k temto kriteriim (sestupne podle dulezitosti): maximalne solidni vlastnik, aby byl na trhu jeste za 20 let, ma relativne slusne zhodnoceni a dostatecny pocet klientu na to, aby byl schopen nejake penize za 20 let vyplacet. Strucne - jaky je nejvetsi favorit mezi PF podle Finance.cz? U ktereho se pripojistuji Vasi poradci? 2. uzavru-li penzijni pripojisteni u fondu, ktery jeste nema schvalene nove penzijni plany (kvuli tomu, abych mel jeste stare podminky), mohu vzapeti prestoupit k "favoritovi" (ktery uz ale ma nove podminky) - zustavaji po prechodu mezi fondy v platnosti puvodne uzavrene podminky? Je prechod mezi fondy nejak limitovan casove nebo nejak sankcionovan? Diky. Michal Cizek


odpovídal(a): Redakce

Penzijní připoji?tění a bonusy penzijních fondů

Ktere penzijni fondy nabizi kombinovany produkt se zivotnim pojistenim


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, je mi 30 let , jsem lekar, zenaty,…

Dobry den, je mi 30 let , jsem lekar, zenaty, mame 1 dite. Muj mesicni cisty prijem cini cca 15000 Kc, chtel bych uzavrit penzijni pripojisteni, mesicni pojistne si predstavuji okolo 300-500 Kc. Muzete poradit, ktery ze souc. fondu je nejvyhodnejsi. dekuji Vladan Rysavy


odpovídal(a): Redakce

je mi 45 let, od roku 1995 jsem klientkou VOPF, a…

je mi 45 let, od roku 1995 jsem klientkou VOPF, a.s., kde si spořím 500,- Kč měsíčně.Nyní se mám rozhodnout, zda přistoupím na změny platné od 1.1.2000 nebo budu pokračovat podle původního penz. plánu. Potřebuji poradit, co je pro mne výhodnější.


odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mne, zda v roce 2000 dojde k nějakým…

Zajímalo by mne, zda v roce 2000 dojde k nějakým změnám při přiznávání starobních důchodů.


odpovídal(a): Redakce

Je mi 23 let a chtel bych si uzavrit takove…

Je mi 23 let a chtel bych si uzavrit takove penzijni pripojisteni, abych az budu v duchodu, dostaval mesicne Kc 2 tis. a take by se mi libily nejake nadstandartni sluzby ? napr. vyhodna platebni karta, pojisteni. Jaky penzijni fond mi nabidnete?


odpovídal(a): Redakce

Je mi 24 let, chtěla bych si uzavřít penzijní…

Je mi 24 let, chtěla bych si uzavřít penzijní připojištění s tím, že bych si chtěla spořit 300,- Kč měsíčně a zajímaly by mě nadstandartní služby jako různé výhody atd. Děkuji předem za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Kam mam investovat svych 255000 Kc? Ocekavam…

Kam mam investovat svych 255000 Kc? Ocekavam nejlepsi zhodnoceni v casovem horizontu 2 let. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Mám penzijní připojištění u Credt&Suiss. Platím…

Mám penzijní připojištění u Credt&Suiss. Platím ze soukromého účtu 500,-Kč/měsíčně. Chtěl bych, aby mi zaměstnanvatel posílal ještě z mé výplaty na tento účet nějakou částku. Jaká částka by to měla být, abych měl nejvyšší odečitatelnou položku z daňového základu? Děkuji, Lebeda