FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA PRÁCE NA DOHODY

odpovídal(a): Redakce

DPP

Dobrý den, mám na Vás dotaz. Jsem státní zaměstnanec a příležitostně bych si chtěl přivydělávat na dohodu o provedení práce. Otázka zní, kolik mohu uzavřít dohod o provedení práce za rok? Jednu nebo více, když bych pracoval např. za daný rok u tří různých zaměstnavatelů? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

DPP

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu. V současné době jsem na rodičovské dovolené, v HPP jsem zaměstnána jako programátorka a zaměstnavatel by potřeboval vyvinout software. Proto jsme se dohodli na DPP. Může být v této dohodě uveden jako předmět činnosti vývoj software, který v podstatě souvisí s mou prací na HPP? Není to v rozporu se §13 odst. 4 zákoníku práce? Velice děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Zdanění DPP

Dobrý den. Jsem v předčasném důchodu a mám dvě DPP u 2 firem s rozsahem max. 150 hod. ročně u každé.Jeden příjem činní cca 3000,-/měs. a druhý cca 5000,-/měs. První měsíc mi byla sražena 15% daň s tím, že od příště už daň platit nebudu. Přesto mi byla v dalším měsíci daň opět sražena.Daňové prohlášení jsem podepsala u jedné firmy a u druhé jsem jen nahlásila, že mám ještě jednu DPP. Budu platit každý měsíc daň z obou příjmů a jsem povinna podat daňové přiznání? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Zdanění DPP

Dobrý den, pokud jako student uzavřu DPP - výše odměny 3 000 Kč a podepíši prohlášení k dani - bude mi příjem z této dohody podléhat srážkové dani nebo zálohové dani? Děkuji za odpvěď. Marek


odpovídal(a): Redakce

Zdanění DPP

Dobrý den, Abych si mohl udělat lepší představu. Když bych uzavřel DPP jako student na částku 4000 Kč – je lepší podepsat prohlášení k dani z příjmu či nikoliv? Jak se tento příjem pak bude danit? Děkuji za odpověď..


odpovídal(a): Redakce

Zdanění DPP

Dobrý večer, chci se Vás zeptat ohledně uzavření dohody o provedení práce. Pokud je dohoda o provedení práce uzavřená na částku 7 000 Kč jako výdělek, jak se to zdaní – 15 %? Podepisuje se u DPP prohlášení k dani z příjmu? Děkuji za odpověď. Zdraví Marek


odpovídal(a): Redakce

Pojistné

Dobrý den Jsem OSVČ. Kolik mohu dát vydělat na dohodu fyzické osobě abych ani já ani osoba nemuseli platit daně ani soc. a zdrav. pojištění. Děkuji. Hrubeš


odpovídal(a): Redakce

DPP

Dobrý den, chtěla se zeptat, zda je možné zaměstnat zaměstnance zárověň na DPP a DPČ u jednoho zaměstnavatele na každý jiný druh práce?(např. 4 hod. DPČ a 4 hod. DPP - 150 hod. za rok by bylo dodrženo). Děkuji za včasnou odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Přivýdělek nezaměstnaných

Dobrý den,prosím sdělte mi jakou měsíční hrubou mzdu může mít nezaměstnaný aniž by přišel o podporu.Dále zda u DPP je roční limit 150 hodin a zaměstnanec se nepřihlašuje na soc ani zdr.pojišťovnu a odvádí se pouze daň pro FÚ.Může i v tomto případě podepsat Prohlášení a uplatňovat si odpočitatelnou položku 2070,- Kč. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

DPČ X odměna jednatele

Dobrý den, může být s jednatelem společnosti - starobním důchodcem uzavřena bezúplatná smlouva o výkonu funkce na dobu neurčitou a dohoda o pracovní činnosti, vždy na jeden rok na částku 2000 Kč měsíčně? Znamená to poté, že zaměstnavatel (společnost) bude platit zdravotní pojištění 135 Kč měsíčně a srážkovou daň 245 Kč? Jednatel nebude odvádět ani sociální ani zdravotní pojištění? Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

DPP

Dobrý den, potřebuji poradit ohledně minimální mzdy u DPP a DPČ v případě, že je sjednána úkolová odměna. Vztahuje se i na dohody konané mimo pracovní poměr minimální mzda? Jedná se mi o to, že pokud bychom stanovili, že např. za 1 kus náleží odměna 30Kč a brigádník vyrobí za měsíc pouze 5 kusů, tj. odměna celkem bude činit pouze 150Kč, zda jsme povinni doplatit do minimální mzdy. Pokud ano, jak bychom měli postupovat? Moc děkuji


odpovídal(a): Redakce

DPČ

Dobry den,prosim o informaci:zamestnavam na DPC pracovnika, pocet hodin v jednotlivych mesicich zalezi na domluve a prilezitostne praci - 1/pokud ma nizsi hruby vydelek nez KC 8000 je nutne aby bylo zdravotni pojisteni dopocitavano do hranice KC 1080 podle §3 odst.8 zak 592/1992 nebo na DPC se nevztahuje. 2/je DPC zamestnani maleho rozsahu? Dekuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

DPČ

Dobrý den Prosím o informaci ohledně soc. a zdrav.pojištění. Pokud od září nebudu studentkou a mám brigádu / Dohoda o pracovní činnosti / a nehodlám se zaregistrovat na úřadu práce z důvodu omezeného výdělku. Jaké budu muset platit částky na výše uvedené pojistné. Jestli mám informace správné - soc.poj.se mi bude odvádět za mzdy a nic víc bych neměla doplácet,ale jak to je se zdrav.poj.Pokud je mi známo -min,platba je 1080 Kč.Tu musím zaplatit celou či doplatím jen rozdíl mezi touto částkou a částkou odvedenou ve mzdě s výše uvedené dohody o pracovní činnosti.Nebo odvedu obojí a musím žádat o vrácení přeplatku zdravotní pojišťovnu? Děkuji za info. Veronika


odpovídal(a): Redakce

DPP

Dobrý den, zaměstnanec pobírá plat sjednaný platovým výměrem, Občas v měsíci vypomůže jinou prací než ke které byl přijat a má platový výměr. Na tuto práci sepíšeme dohodu o provedení práce a částku z této dohody připočítám k normálnímu platu zvláštní položkou dohoda (program toto umožňuje). Měsíční plat a dohoda mi dají hrubou mzdu. Tato dohoda vstupuje i do výpočtu průměrného hodinového výdělku pro stanovení platu za dovolenou atp.? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem studen SŠ a podepsal jsem…

Dobrý den, jsem studen SŠ a podepsal jsem dohodu o provedení práce, ze které jasně vyplývá, že mi naleží mzda ve výši 400kč/h a to po odpracovaných 150h. Ve skutečnosti jsem odpracoval 397 hodin a podle skutečné výplaty mi vychází, že jsem pracoval za 51,70kč/h. Jak se proti tomuto mohu bránit? Zatím jse nic nepodepsal, pouze zmíněnou dohodu. Díky za rychlou odpověď na můj e-mail martin.luska@centrum.cz


odpovídal(a): Redakce

Výpočet odměny z DPČ

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat:syn,student má jednu brigádu na dohodu o provedení práce,minulý měsíc nastoupil na druhou brigádu na dohodu o pracovní činnosti,hrubá mzda činí 3017,-,sociální a zdravotní je cca 300,- a daň 15% 608,-.Prohlášení o dani z příjmu podepisoval až tento měsíc.Srážky se mi zdají vysoké.Poraďte,dá se stím ještě něco dělat?Děkuji Jarka


odpovídal(a): Redakce

Odměna z DPP

dobry den chtela bych se zeptat manzel ma dohohodu o provedeni prace vydelal 620kc za mesic cisteho jak s tohoto platu vypocitam hruby plat ?je vedeny na urade prace takze vse za nej plati oni. prosim napiste mi jetli je tady rozdil mezi hrubym a cistym vydelkem.dekuji conkova


odpovídal(a): Redakce

Odměna za DPP

Dobry den potrebovala bych poradit. Manzel madohodu o provedeni prace je na uradu prace a vydelal za 3 mesice 1860kchrubeho jak vypocitam cistou mzdu kdyz mame 3deti a zdravotni a socialni za nej plati pracak? dekuji predem


odpovídal(a): Redakce

Zdanění DPP

Dobrý den, chystám se uzavřít dohodu o provedení práce. Jak to bude s placením daní z pohledu zaměstnavatele. A je nějáká hranice, kdy by se daně platit nemusely.


odpovídal(a): Redakce

Daňový nerezident

Dobrý den, pokud uzavřu s občanem Ukrajiny smlouvu o pracovní činnosti, a bude pracovat kratší dobu než 183 dnů, mohu mu po podepsání ,,růžového prohlášení" uplatnit měsíční slevu na polatníka? A mám provést roční zúčtování daně? Bude se postupovat stejně, pokud bude pracovat déle než 183 dnů? Děkuji R.