FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VÝVOJ MĚNOVÝCH KURZŮ

odpovídal(a): Redakce

britské libry

Dobry den, pracuji v UK a setrim si na bydleni v CR, diky kurzu mam ztratu. Myslite, ze je cas prevezt libry na ceske koruny a odejit z UK?


odpovídal(a): Redakce

převod CZK na NZD

Dobrý den, rád bych poslal z české republiky peníze dceři na Nový Zéland (dcera má v bance na NZ účet).Při současném kurzu se mi jeví jako nejvýhodnější nakoupit NZ dolary a ty potom poukázat na dceřin účet.To ,ale předpokládá mít účet u tuzemské banky v NZ dolarech,bohužel jsem zatím nenašel banku ,která by takový účet nabízela.Můžete mi poradit nějaký vhodný způsob zaslání peněz?(bez nutnosti převodu koruny na nějakou světovou měnu a z ní na NZ dolar). Bylo by třeba výhodné použí nějakou kurýrní službu,apod?Děkuji za odpověď IK



odpovídal(a): Redakce

vývoj koruny proti dolaru

Dobrý den, potřebuji do konce letošního roku směnit větší objem dolaru za CZK. Je pravděpodobné, že by dolar mohl ještě oslabit? Myslíte si, že se vyplatí směnit hned, či ještě počkat? Předem děkuji za odpověď...


odpovídal(a): Redakce

short na forexu

Akym sposobom sa da na FOREXovom trhu ziskat aj pri poklase trhu ?


odpovídal(a): Redakce

kurz eura

Dobrý den, potřebujeme vyměnit do konce roku větší finanční obnos (Kč na Eura). Nevíme, zda měnit teď, když po včerejším zásahu ČNB jsou kurzy ne zrovna nám přející. Jaký si myslíte, že bude další vývoj koruny? Měli bychom chvíli počkat než se situace uklidní? Děkuji S.H.


odpovídal(a): Redakce

kurz yuanu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je prognóza vývoje české měny v následujících měsících. Potřebuji si totiž směnit koruny za čínské yuany a jak jsem zjistila, kurz v posledních týdnech rapidně stoupl. Myslíte,že se bude i nadále tak rychle měnit? Děkuji Anna Stránská


odpovídal(a): Redakce

Novozélandský dolar

Dobrý den, mám takovýto dotaz: Mám uloženou nezanedbatelnou sumu peněz na Novém Zélandu. Peníze leží na spořícím účtu s úrokem 7%. Za posledních 10 měsíců však NZD oslabuje vůči CZK a já tak na kurzu tratím. Říkal jsem si, že je lepší vyčkat - pěkný 7% úrok mi kompenzuje ztrátu na kurzu. Nyní se ale NZD propadl až pod 12Kč/dolar... Myslíte, že plánované podzimní snížení úrokových sazeb ovlivní kurz NZD v můj prospěch? Má cenu dále čekat? Mnohokrát děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

směna SKK

Vývoj slovenské koruny do konce roku Dobrý den, prosí Vás, můžete mi poradit, jaká je prognóza slovenské koruny do konce roku? Zda je lepší vyměnit slovenské koruny teď, nebo na konci roku. Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

hpotéční krize a kurz eura

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně finanční krize v USA. Můžu tato krize ovlivnit pokles Eura vůči české koruně? Respektive mě zajímá, jestli Euro bude v důsledku této krize slábnout? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtela bych pozadat o radu ohledne…

Dobry den, chtela bych pozadat o radu ohledne vyvoje ceske koruny k britske libre. Mam urcity obnos liber a nevim je-li vyhodne jej smenit ted nebo pockat na konec roku nebo jej smenit na jinou menu, ktera posili vuci ceske korune nejvice. Predem dekuji za odpoved



odpovídal(a): Redakce

přechod slovenské koruny na euro

Dobrý den, prosím o radu, jak to udělat s převodem slovenských peněz, aby to bylo pro mne co nejvýhodnější? Mám na mysli- jestli si mám zřídit účet na Slovensku , počkat na 1.1.2009, kdy přecházejí na euro a je už určen převodný kurz, nebo si v ČR zřídit devizový účet, na který si nechat poslat ty slov.peníze?


odpovídal(a): Redakce

úrokové sazby a ČNB

Dobrý den, můj dotaz zní, zda-li je možné, že centrální banka ještě do konce roku 2008 sníží úrokové sazby o,25 % ? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

vývoj dolaru

Dobry den. Chtela bych Vas poprosit o radu. V bance mam dolarovy ucet a na nem cca 21.000dolaru. Pokles dolaru me vydesil, ale rozhodla jsem se dolary nemenit a vyckat. Nyni vidim, ze dolar jde pomalu nahoru, ale porad jsem v nejistote-mam je promenit na Kc, anebo stale vyckavat...? Pujde dolar jeste nahoru, anebo klesne? Dekuji za odpoved. Janula


odpovídal(a): Redakce

investice v dolarech

Dobry den, chci vas moc poprosit o radu. Pred rokem jsem se vratila s USA a udelala hroznou chybu, protoze jsem dolary nevymenila, dolar sel poto stale dolu a ja se rozhodla cekat. Ted vidim, ze situace je spatna, dolar nastesti za posledni dobu posilil o temer 2 Kc, ale jak to bude dal? Bude jeste posilovat a do kdy by bylo nejvyhodnejsi pockat? Jedna se o hodne penez a tak premyslim i o investici, prosim o radu a na kolik si myslite, ze dolar nejvice posili. Mockrat dekuji za jakoukoliv radu.


odpovídal(a): Redakce

kurz devizy a valuty

Dobrý den. V kursovnim listku jsou valuty prodej nakup a devizy nakup a prodej. Chci se zeptat s jakym kursem mam pocitat kdyz mi prijde platba ze zahranicni banky v eurech do moji banky v korunach. To je kurs deviza nakup? diky


odpovídal(a): Redakce

italské liry

dobry den chci se zeptat , dostal jsem italske liry ... a pokud vim v italii uz plati euro ... takze co s tou lirou tedka mohu delat .. ? jsou este vubec platne nebo uz nejakym zpusobem propadly .. ?


odpovídal(a): Redakce

směna GBP za české koruny

Dobrý den, musím v nejblišší době směnit větší čásku GBP na české koruny. Stale čekám kdy kurz přestane padat dolů neboť i padesat haleřů navíc pro mne znamená několik tisíc korun navíc, ale zatím kurz dokonale klesá. Do kdy by jste mi doporučili v krátkodobém horizontu vyčkávat? Předem děkuji za odpověď. Na shledanou


odpovídal(a): Redakce

kurz SKK

Dobrý den, ráda bych věděla, zda nadále bude během prázdnin klesat kurz SKK vůči CZK? Potřebuji vyměnit větší množství peněz a nevím, zda čekat na podzim nějaké zlepšení.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

vývoj britské libry

Dobry den, rada bych se zeptala jaka je prognoza vyvoje kurzu britske libry. Momentalne jsem se vratila z UK a kurz me nepotesil, je nejaka sance, ze jeste stoupne, nebo uz bude jen klesat? Potrebuji vymenit vetsi castku brit.liber a stale vaham. Dekuji moc za odpoved


odpovídal(a): Redakce

posilující koruna

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké konkrétní příčiny stojí za tak extrémě posilující českou korunu vůči euru v posledních dnech? Děkuji za odpověď