FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobry den chci se zeptat jak nejlepe nastartovat…

Dobry den chci se zeptat jak nejlepe nastartovat sporeni s moznosti do 2 let si vzit uver az 3 miliony.Muzu sporit az 30.tisic mesicne


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz k pojištění vkladů v…

Dobrý den, mám dotaz k pojištění vkladů v bankách. Platí, že vklady jsou pojištěny do max ekvivalentu 50,000 EUR ? Mám u jedné banky běžný účet a 3x stavební spoření (já a 2 děti). Platí, že každý z těchto účtů je pojištěn do 50,000 EUR ? Nebo je tato částka nezávislá na počtu jednotlivých účtů u jedné banky ? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den. PK



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych poradit ohledně stavebního…

Dobrý den, chtěl bych poradit ohledně stavebního spoření. Zanedlouho mi bude stavební spoření končit s cílovou částkou 400.000 (již naspořeno při měsíčních 1500) a nevím, co dál. Proto se chci zeptat, co obecně doporučujete. Zda pokračovat (prodloužit s výhodnější státní podporou), ukončit a udělat nové nebo kam a jak jinak investovat (jak je to například s vývoji cen pozemků - zda investovat touto částkou do nějakého levnějšího pozemku). Co si tak obecně myslíte a jak postupovat s touto částkou. Myslím, že v nejbližších tak 5ti letech ty peníze nebudu potřebovat.


odpovídal(a): Redakce

podpora ze stavebního psoření

Dobrý den, mám dotaz ohledně stavebního spoření. Letos chci ukončit smlouvu o stavebním spoření.Spořím již více jak 6 let. Mohu dostat státní podporu i za rok 2009 v případě, že bych tam nyní vložila finanční prostředky a tak za měsíc dala výpověď stavebního spoření a pak je dodatečně obdržela až v roce 2010? Nebo je nutné k obdržení statní podpory za příslušný rok mít finanční prostředky k 31.12. na účtě? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

stavební spoření

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně výpovědi ze stavebního spoření. Spořím již 6 let - smlouva uzavřená podle starých podmínek, tedy už je to rok co uplynula vázací lhůta. Uvažuji o zrušení SS, ale nevím zda je to v této době vhodné. Naspořeno mám 65%cílové částky, něco přes 200.000, budu v dohledné době potřebovat nějaké finanční prostředky, vzhledem k blížícímu se zařizování nového bytu, atd. Je vhodné nyní SS ukončit a vybrat částku s tím, že bych založila nové SS a převedla tam část finančních prostředků? Přibližně za rok až 2 plánujeme ale rodinu, takže mateřská dovolená a snížení příjmů. Myslíte si, že toto řešení je vhodné, nebo byste navrhli jiný způsob jak ještě nějaké prostředky uspořit, ale z částí naspořených financí již možnost manipulovat?


odpovídal(a): Redakce

ukončení stavebního spoření

DObrý den, zajímalo by mně jestli je má povinnost dát výpověď a požádat o vyplacení stavebního spoření pokud mi skončilo 10.12.2008 nebo jestli me bude kontaktovat spořitelna. děkuji


odpovídal(a): Redakce

Stavební spoření

Stavební spoření - prosím o informaci. Již šestý rok spořím stavební spoření. Vzhledem k současné situaci bych se chtěla zeptat, zda jsou finanční vklady u stavebních spořitelen pojištěné státem. Děkuji moc za informaci.


odpovídal(a): Redakce

vkladní knížka

Dobrý den. Mám dvě děti ve věku 10 a 4 roky.Oba dostaly od tety 50.000kč na vkladní knížku.Chtěli by jsme s manželem tyto peníze,do doby než je budou potřebovat,nějak rozumně zhodnotit.Mohli by jste mi prosím poradit zda by bylo výhodné stavební spoření a popř. u jaké instituce.Bohužel se v těchto věcech vůbec nevyznám a nerada bych volila špatně. Moc děkuji za váš čas a odpověď a přeji krásný den.Hajncová.


odpovídal(a): Redakce

stavební spoření pro novorozence

Dobrý den, ráda bych založila svému synovci (1 měsíc)stavební spoření. Poradíte mi, které společnosti nabízí nejvýhodnější produkty pro děti a je-li vůbec možné novorozenci takový finanční produkt pořídit? Děkuji, Lucie.


odpovídal(a): Redakce

úroky u stavebního spoření

Dobry den, pokud si zalozim stavebni sporeni, poskytuji vsechny penezni ustavy stejny urok 2 %? pokud ne tak ktery znich poskytuje nejvyssi urok? dekuji



odpovídal(a): Redakce

příspěvek ze stavebního spoření

Dobry den, muj dotaz je mozna balnalni, ale ze vsech stran slycham ze nejvyhodnejsi castka pri stavebnim sporeni je 18000 rocne, aby statni podpora byla nejvyssi mozna tedy 3000 rocne. Ovsem pri kalkulaci mi vychazi 2700. 3000 dosahnu pouze v pripade kdy sporim rocne 20000. Kde je pravda? dekuji


odpovídal(a): Redakce

stavební spoření v EUR

Dobry den, Vydelavam si v eurech a chtela bych si zalozit stavebni sporeni a koupit si za par let byt. V jake mene je pro me vyhodnejsi sporit a u jake banky? diky Verca


odpovídal(a): Redakce

stavební spoření

Dobry den mam dotaz. Chtela bych si zridit stavebni sporeni. Stavebni sporeni na castku 1500 000Kč s tím, že bych do dvou let nasporila 40% cílové částky. Chtěla bych vědet, které stavební spoření je pro mě nejvýhodnější. Do dvou let bych chtěla čerpat úrok, takže bych chtěla vědet, kde bych dostala nejlepší úrok. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, hledal jsem na Vašem serveru vzorce…

Dobrý den, hledal jsem na Vašem serveru vzorce pro výpočty například anuit. Speciálně mě zajímá vzorec pro výpočet naspořené částky při pravidelné měsíční úložce a vzorec pro výpočet anuitní splátky úvěru. Nalezl jsem kalkulátory, bohužel však potřebuji vzorce. Můžete mi, prosím, sdělit, kde je zde mohu nalézt, příp. je napsat? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

spoření pro dítě

Dobrý den, jaké spoření je nejvýhodnější pro dítě? Děkuji. Zuzana W


odpovídal(a): Redakce

výběr stavební spořitelny

Dobrý den mám syna je mu 32let a chtěl by někde výhodně spořit kterou stavební spořitelnu by jste doporučili s výhledem na příští hypotéku. Kam investovat peníze Předem dékuji


odpovídal(a): Redakce

Minimální vklad u stavebního spoření

Jaký měsíční vklad musím mít při stavebním spoření abych dostal podporu 3000,-Kč ročně.Jaká stavební spořitelná ná nejvyšší urokovou sazbu.


odpovídal(a): Redakce

Stavební spoření ke zhodnocení peněz?

Dobrý den. Vyplatí se uzavřít stavební spoření a složit celou částku na všechny roky hned? Jde mi pouze o zhodnocení úspor, nepotřebuji brát úvěr. Děkuji