FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KUPONOVÁ PRIVATIZACE

odpovídal(a): Redakce

CREDIT Hradec Králové

Dobrý den, prosím o radu, vlastním z druhé vlny privatizace z roku 1993 kuponovou knížku s akciemi a.s. CREDIT Hradec Králové, IČO 42194253. V roce 2001 mi SCP oznámilo, že byla emise zrušena, na příkaz emitenta byly tyto CP přeměněny ze zaknihované na listinné. Dle výpisu z obchodního rejstříku, do kterého lze veřejně nahlednout je historie této společnosti velice "pestrá" (několikátý převod na jiné společnosti, posléze její zánik převodem na jinou společnost). Prosím o radu, zda je možné nějakým způsobem vlastněné akcie zpeněžit, alespoň do výše vložené investice (Kč 1000,-). Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v rámci dědictví bych měla získat…

Dobrý den, v rámci dědictví bych měla získat akcie z kuponové privatizace, které jsou slovenské. Ráda bych se zeptala, jak bych měla postupovat při jejich převedení na svou osobu (po rozhodnutí soudu o dědictví). Zejména mi jde o to, zda příslušné úkony je nutné (patrně založení účtu u slovenského střediska CP a převedení akcií na tento nový účet, následně případný prodej) provést osobně na slovensku či zda je nějaká možnost zařídit vše v Čechách. Obávám se totiž, že náklady spojené s cestou na Slovensko by převýšily hodnotu akcií, které budu převádět na své jméno.



odpovídal(a): Redakce

akcie Čedok

dobrý den, vlastním několik neveřejně obchodovatelných akcí na majitele společnosti čedok. prosím kdy a jakým způsobem je nejlepší tyto akcie prodat? moc děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

účet u SCP

Zdravim, prosim vas o pomoc, Zijem na Slovensku a som majitelom českych akcii, mal som o tom donedavna Stavovy vypis z Strediska cennych papierov. Po prestahovani som ten doklad stratil. Dozvedel som sa, ze akcie si treba od emitenta vyzdvihnut osobne, inac prepadnu. Dokedy si treba akcie vyzdvihnut? Aky doklad potrebujem, aby som sa momohol preukazat ako majitel akcii? Staci obciansky preukaz?


odpovídal(a): Redakce

akcie DEW-H

Dobrý den, ráda by jsem se informovala na akcie, jejichž jsem vlastníkem. Mám několik akcií o jmenovité hodnotě 500,- kč, vydané společností DEW-H, a.s. a zajímalo by mně kde mohu zjistit zda se dají tyto akcie odprodat. Děkuji. Jana


odpovídal(a): Redakce

kuponová knížka

Dobrý den, moji rodiče mi nedávno řekli že mám kupnovou knížku a akcie z kuponové privatizace a můj dotaz zní, co je třeba k výpisu z účtu cenných papírů a kde jsou akcie zaknihované. a jestli se k těmto informacím dostane i mnou pověřená osoba a jestli stačí plná moc. A jaký je vůbec postup k získání veškerých informaci o mojí kuponové knížce a akciích. Děkuji K.


odpovídal(a): Redakce

Mohu listinné akcie převzít jinak než osobně např…

Mohu listinné akcie převzít jinak než osobně např.nechat si je zaslat doporučeně


odpovídal(a): Redakce

akcie Zbojovky Brno

Dobrý den, obržel jsem oznámení o změně akcií Zbojovky Brno na listinnou. Jaký je postup pokud se mi nepodaří listinné akcie převzít?


odpovídal(a): Redakce

akcie ZD Vnorovy

Před časem jsem dostala akcie ZD Vnorovy ve výši 12tisíc korun. Chtěla bych je prodat, ale na burze se s nimi neobchoduje. Je možno je prodat přes RS-systém, popř.v jaké ceně a co je pro to nutno udělat?


odpovídal(a): Redakce

akcie IPB

Dobrý den, na výpise z SCP jsem objevil CP s ISIN CZ0008002854. Tyto papíry už nejsou obchodovány. Kde se prosím dozvím jejich cenu, resp. kde je možno je prodat (je-li tato možnost vůbec). Děkuji za odpověď!



odpovídal(a): Redakce

Litoměřické fondy

Dobrý den , jsem vlastníkem akcií tzv.Litoměřických fondů -bývalé ČNIS .Měl jsem je v úschově u společnosti Komerio a nyní je mám v listinné podobě doma. Již delší dobu není slyšet o jakýchkoliv aktivitách ohledně výplat atd. Mají tyto akcie ještě nějakou cenu?Máte pro mne nějakou radu ohledně jeich využití? Děkuji a zdravím. Lutonský


odpovídal(a): Redakce

Akcie z kuponové privatizace

Chtěla bych se informovat na akcie, které vlastním z kuponové privatizace. Na koho se mám obrátit?


odpovídal(a): Redakce

Akcie Bohušovická mlékárna a Severocukr

Kolegyně se na mne obrátila s dotazem co má dělat s akciemi dvou firem z kupónové privatizace. Jedná se o tyto podniky: Bohušovická mlékárna, a.s. IČ 48291960 a Severocukr, a.s. IČ 49903942. Existuje nějaká možnost zjistit jejich hodnotu?