FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KUPONOVÁ PRIVATIZACE

odpovídal(a): Redakce

Akcie Toma, TIba a Harward

Dobrý den, známý vlastní ještě několik akcií z kupónové privatizace konkr. Toma, Tiba a Harward. Kde lze najít jestli se ještě obchodují popř. jestli má nějaký nárok na vyplacení z držení těchto akcií. Děkuji Šach.


odpovídal(a): Redakce

akcie hotel Forum

Dobrý den, je ještě možné někde prodat akcii společnosti Hotel Forum Praha? Jde o kmenovou akcii v hodnotě 1000 Kč, v listinné podobě (datum emise 9.3.2004)



odpovídal(a): Redakce

akcie Českého holdingu

Dobrý den, mám si 14.8.09 vyzvednout 20 akcií Českého holdingu a.s. (CZ0008005741), získané v kuponové privatizaci původně jako akcie fondu Creditanstalt, které byly změněny ze zaknihovaných na listinné. Má vůbec smysl si tyto akcie vyzvedávat? Mají vůbec nějakou hodnotu případně perspektivu? Nejsou veřejně obchodovatelné (netuším, co to znamená), pokud je vyzvednu, netuším, co si s nimi vůbec počít. Mohu požádat o radu? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

akcie z kuponové privatizace

Dobrý den, dá se ještě někde zjistit zda knížky z kuponové privatizace mají nějakou cenu. Výpisy již nechodí. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

První Václavova společnost

Mám akcie emitenta První Václavova společnost,a.s. 770970000178, který spravoval THEMOS Invest Partner,i.s.,s.r.o., IČO:49243811, který již zanikl. Mají tyto akcie nějakou hodnotu a dá se s ními nějak nakládat. Děkuji Zlin.H@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

akcie fosfa

Dotaz: Vlastním akcie a.s.Fosfa Břeclav-Poštorná které jsou v listinné podobě. Náhodou jsem se dozvěděl že tyto akcie jsou neplatné, neboť v roce 2005 se na VH této společnosti usneslo o vyvlastnění akcí drobných uživatelů podle §u 183odst.i až n. obch.zák.Dá se něco podniknout abych o akcií , případně jejich finanční náhradu nepřišel ? Díky Borovec.


odpovídal(a): Redakce

Fosfa-břeclav

Vlastním akcie a.s.Fosfa Břeclav-Poštorná které jsou v listinné podobě. Náhodou jsem se dozvěděl že tyto akcie jsou neplatné, neboť v roce 2005 se na VH této společnosti usneslo o vyvlastnění akcí drobných uživatelů podle §u 183odst.i až n. obch.zák.Dá se něco podniknout abych o akcií , případně jejich finanční náhradu nepřišel ? Díky Borovec.


odpovídal(a): Redakce

kuponová knížka

Dobrý den. Chtěla jsem vás poprosit o radu. Můj přítel našel po zemřelém otci kuponovou knížku. Já ani on jsme se s tím ještě nesetkali a nic o tom nevíme. Poslení záznam je tu z roku 1993. Nevíme, zda je knížka ještě v platnosti... Poradili byste mi, kam se mám obrátit? Nebo co z té knížky můžu vyčíst. Moc děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

akcie Ostroj

Dobrý den,jsem majitelem 35 akcií Ostroj a.s., které byly převedeny ze zaknihovaných na listinné. Přišlo mi oznámení, že jsem si je nevyzvedl v zákonné lhůtě a budou tedy vydraženy, odečtou se z toho náklady na dražbu a nějaké peníze které zbydou mi pošlou na moji adresu. Volal jsem tam a bylo mi řečeno že si je stále ještě můžu vyzvednout do 9.2. kdy bude dražba, ale nejsou obchodovatelné a byl by prý pro mě problém akcie v budoucnu prodat. Ptám se tedy, mám si je vyzvednout a čekat nebo je nechat prodat v dražbě? Co je pro mě výhodnější? Jaká je praxe, co se bude dít s neobchodovatelnými akciemi třeba za pět let? Může se stát že budou v těchto případech znovu stoupat? Může se stát že budou třeba znovu obchodovatelné? Je to velký problém pro laika tyto akcie Ostroje a.s. v budocnu prodat? Co byste dělal vy a proč? Tyto akcie nechat prodat v dražbě nebo si je vyzvednout a čekat až budou mít nějakou cenu a pak je prodat? Moc děkuji za odpověď. Šupík


odpovídal(a): Redakce

akcie Spofa

Dobrý den,prosím o radu týkající se akcií firmy Spofa a.s. Neměla jsem možnost sledovat vývoj a nyní jsem zjistila, že firma je v insolvenčním řízení. Mám doma listinné akcie této firmy, ale nikde se mi nepodařilo objevit žádné informace. Mají tyto akcie ještě vůbec nějaký význam, případně jak postupovat?



odpovídal(a): Redakce

fond Viva, Hotel Forum, Nealko Olomouc

Dobrý den.Mám dotaz vlastním akcie z kup.privatizace a nevím jestli mají nějakou hodnotu,mužete mi prosim odpovědět? HOTEL FORUM PRAHA NEALKO OLOMOUC a ještě jeden dotaz. Penzijní fond VIVA,mám tam naspořeno několk tisíc,dá se to nějak vybrat,prý je v likvidaci.


odpovídal(a): Redakce

kuponová privatizace

Objevil jsem výpis z účtu majitele cenných papírů z první vlny kuponové privatizace. Jedná se o investiční fond. Jak a kde zjistím, jestli je to ještě aktuální, jestli ještě existuje a jestli s tím mám něco společného a můžu s tím něják nakládat. Děkuji za odpověď Zelenka


odpovídal(a): Redakce

DKF holding

Dobrý deň, Počas robenia poriadkov medzi papiermi mojich rodičov som našiel aj výpis z roku 2003 s informáciou, že emisia cenných papierov DKF, holding, a.s. bola zrušená a že tieto cenné papiere boli zmenené na listinné. Nič také som však doma nenašiel. Možete mi poradiť, či je ešte možné dostať sa k týmto cenným papierom, alebo čo by som mal v tejto situácii podniknúť? Ďakujem za odpoveď.


odpovídal(a): Redakce

Bohumínské drátovny

V roce 1993 jsem se spolu s manželem a snachou stala akcionářkou společnosti Moravskočeské investiční společnosti, Bohumínské drátovny. Dostali jsme kuponovou knížku na společností postkytnou zálohu 1250,-Kč,s tím, že při výplatě divident bude tato částka společnosti vrácena.Mezitím uběhlo 15 let a společnost zanikla konkursem a novým majitelem se stala společnost Agra Credit,se sídlem v Ostravě. V květnu letošního roku se ozvala s požadavkem uhradit částku 1250.-Kč,vzhledem k tomu, že jsem žádné dividendy nedostala a Agra Credit je obchodní společnost, nikoliv fond, domnívám se, že lhůta pro zaplacení je promlčená a za těch 15 let mohli dluh umořit ze slibovaných divident. V tom smyslu jsem Agru informovala, neobdržela jsem žádnou odpověď až dnes 9.12.2008, kde mne vyzávají k dohledání a dodání dokumentů - smlouvy a zaplacení dlužné částky do konce roku. Pokud tak neučiním, budou částku vymáhat prostřenictvím vymáhací agentury. Nevím si rady, právník mi radí neplatit,přesto mám obavy, že Agira své vyhrůžky splní.Její ostup se mi jeví jako odvod na akcionáře, za účelem bezdůvodného obohacení,nev ím jestli mám pravdu. Můžete mi trošku objasnit jak v této věci postupovat? zda zaplatit, nebo zda je celá záležitost promlčena? Děkuji Chytilová


odpovídal(a): Redakce

akcie KOVOSVIT

Dobrý den, vlastním listinné akcie na majitele společnosti KOVOSTIV, a.s. V tisku jsem se dočetla, že KKCG Industry se stala 100 % vlastníkem této společnosti Kovosvit. Na valné hromadě z 29.9.2008 byl schválen odkup akcií minoritních akcionářů. Chci se zeptat, na postup povinného odkupu těchto akcií. Jak se dozvím termín a postup odkupu? Většinu zpráv se člověk dozví jen náhodně z tisku. Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

akcie Themos

Dobrý den: chtěla jsem prodat akcie Themos II a.s Praha ISIN 770940000217 a zjistila jsem že jsou asi v likvidaci ičo:49243811 nenašela jsem ani cenu za akcie. Chtěla bych vás poprosit o radu jestli se s těmito akciemi dá jěstě něco dělat. Nucená sprava od 29.3.2000 a zrušen konkurs a 8.11.2007 vůbec tomu nerozumím a tak předem děkuji za každou radu.Hlavně jde o to jestli ještě psat o narok na akcie likvidátorovi.Mičová A


odpovídal(a): Redakce

akcie z kupónové privatizece

Dobrý den, prosím o radu. V minulých dnech jsme dostali do poštovní schránky nabídku na odkup akcií. Vzpomněli jsme si, že ještě je doma nějaký ten výpis, našli a měli zájem o prodej akcií. Jenže se ukázalo, že vůbec nikde mého muže jako akcionáře nevedou. Nějak jsme se o prodej celou dobu nezajímali. Poslední výpis je modrý z roku 1995 a nyní při dotazech jak na RMS tak v podniku, jehož akcie máme doložené, nikde jméno, adresa, r.č. mého muže nevedou. Co s tím? Papír máme, nikdy žáden jiný nepřišel, nikdy žádné dividendy. Nějak jsme asi něco zanedbali, ale lidé stále chodí prodávat. Dá se ještě něco dělat? Za radu předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Turistický investiční fond

Zomretý brat počas kupónovej privatizácie investoval do Turistického investičného fondu, a. s., IČO 447 95 998, ale zistili sme, že fond prebral TIF-Invest, a. s., ktorý bol zrejme zlikvidovaný. Akým spôsobom sa my, ako jediní dediči jeho majetku, môžeme dozvedieť, čo sa stalo s jeho akciami, ktoré investoval do tejto spoločnosti? Znamená likvidácia spoločností to, že brat prišiel o svoje akcie, alebo je možné si nárok na ne uplatniť, ak áno kde?


odpovídal(a): Redakce

ZB-TRUST

Dobry den, nasli sme doma zabudnuty vypis z uctu majitela CP z obdobia kuponovej privatizacie, podla posledneho vypisu z SCP Praha (r. 2002) islo o ZB-Trust, Investicni spolecnost, a.s., ISIN 770020000269, pocet CP 7500. Ziadne novsie dokumenty nemame. Zaujimalo by nas, aky bol neskorsi osud tychto CP, ci este vobec maju nejaku hodnotu a ak ano, ako postupovat pri ich spenazeni zo Slovenska? Dakujem za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

akcie Strojexport

Dobry den, zjistil jsem ze mam 25 akcii firmy Strojexport a.s. z kuponove privatizace. Maji tyto akcie dnes nejakou cenu?