FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KUPONOVÁ PRIVATIZACE

odpovídal(a): Redakce

kuponová privatizace

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Můj tatínek našel po smrti maminky (již před 5 lety) kupónovou knížku, nemá k ní plnou moc a není si jist jestli byla zahrnuta v dědictví. A zároveň nemá potuchy kde je vložena, je v ní zapsáno pouzte IČO organizace neboli investičního fondu. Chtěl jsem se zeptat jaký by asi měl být další postup při zjišťování případné nominální hodnoty. Děkuji za odpověď S pozdravem Ladislav Štěpina ml.


odpovídal(a): Redakce

kuponová privatizace

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na kupónovou privatizaci. Mám doma akcie, které bych ráda prověřila. Chtěla bych vědět zda jsou tyto akcie jeste aktuální a popřípadě je posléze prodat. Jak je toto možno provést? Prosím o radu. Děkuji monohokrát. S pozdravem, Linda



odpovídal(a): Redakce

Aliachem

Dobrý den.V pozůstalosti jsem objevil "Hromadnou listinu" nahrazující 100ks.akcii o jmenovité hodnotě 400,-Kč,společnosti Aliachem,a.s.,se sídlem Pardubice,Semtín,č.p.103,IČ 60108916.Prosím,jak je možné získat zhodnocení těchto akcií.Děkuji.S pozdravem E.Zbořílek


odpovídal(a): Redakce

Česká námořní plavba

Dobrý deň, som zo Slovenska a v prvaj vlne kupónovej privatizácie som získal 4 akcie vo firme "Československá plavba námorná". Táto firma pravdepodobne zanikla, alebo ju nahradila nejaká iná. Ako som zisti, v SCP v Čechách je na moje meno vedný účet. Môžete mi poradiť, či mi vzhľadom k existencii účtu nevyplýva povinnosť platiť za jeho vedenie nejaký poplatok ? Podotýkam, že žiadne výzvy na platenie mi nechodia. Zároveň prosím o radu, či tieto akcie majú nejakú hodnotu, ako sa týchto akcií zbaviť a ako zrušiť v SCP účet. Ďakujem, Malec M.


odpovídal(a): Redakce

česká gumárenská

Dobrý den. Vlastním 15 ks akcií České gumárenské společnosti ( každá v nom.hodnotě 1000 Kč ). Mají ještě nějakou hodnotu ? Dají se odprodat ? Snažil jsem se dohledat nějaký kurz ale marně. Díky


odpovídal(a): Redakce

IPF TREND

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Tatínek vlastní kuponovou knížku z roku 1992 od Živnobanky a z roku 1993 IPF TREND. Prosím o radu kam se obrátit na dotaz zda mají tyto cenné papíry nějakou hodnotu. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

akcie Aliachem

Dobrý den.V roce 2004 od nás odkoupil při akci"odkoupíme akcie"pan Daniel Salamatin z Liberce akcie firmy ALIACHEM v hodnotě 960,-Kč. Nyní nám přišel dopis-citace : "Akcie společnosti ALIACHEM a.s.nebylo však možné úspěšně převést do našeho vlastnictví,a to z důvodu takového,že zmíněné akcie propadly v dražbě.Valná hromada vyzvala všechny drobné akcionáře k jejich vyzvednutí,jelikož jsme však z interních důvodů společnosti nemohly dané akcie vyzvednout,nedošlo tak ani k jejich převodu do našeho vlastnictví.Akcie tedy i nadále zůstaly ve Vašem vlastnictví,a ze zmíněné dražby jste obdržela,stále jako jejich majitelka,finanční vyrovnání.Jelikož nebylo možné převést akcie do našeho vlastnictví,a tím dojít k celkové realizaci kupní smlouvy,od smlouvy částečně odstupujeme a žádáme vrácení kupní ceny za nepřevedené akcie v celkové výši 960,-Kč"-konec citace. Žádám o radu,jak se máme k tomuto dopisu postavit.Upozorňuji,že žádné finanční vyrovnání z dražby jsme nedostali. Mnohokrát děkuji,s pozdravem Pavel H.


odpovídal(a): Redakce

Themos

Dobrý den, podle výpisu ze SCP (23.6.2010) mám aktuální stav CP: THEMOS I PRAHA (770960002192)- počet CP 22 - Počet volných CP 22. Je to z doby privatizace národního majetku. Daly by se tyto CP prodat? Nebo je to ztracené ? Děkuji za odpověď Anna Ontlová Omluva, patří to asi do jiné sekce - obchodování CP ?


odpovídal(a): Redakce

akcie Lázně Teplice

Dobrý den, moje rodiče mají nějaké akcie z kupónové privatizace na Lázně Teplice. S těmito akciemi se již od roku 2008 neobchoduje.. Můžete mi poradit, jakým způsobem si je nechat proplatit. Kde se dělají výpisy k účtu - jsme z ústeckého kraje. Moc děkuji za odpověď Markéta B.


odpovídal(a): Redakce

akcie z kuponové privatizace

dobry den ja pochádzam zo slovenska. Moja mama má jednu kupónovú knižku, ktorú by sme chceli predať. Na Slovensku sme zistili, že daná kupónová knižka je z českej republiky a na slovensku nám nepovedali ani či má niejakú hodnotu alebo nie. kde by som sa mohol dozvediet akú ma hodnotu a kde ju možem predat? Môžem sa to dozvediet aj prostredníctvom internetu, alebo musim cestovať do českej republiky? Nemôžu mi hroziť niejaké poplatky za vedenie účtu?



odpovídal(a): Redakce

akcie z kuponové privatizace

Dobrý den, potřebuji poradit, jakým nejjednodušším způsobem převést slovenskou akcii z kupónové privatizace (VÚB) např. na účet u Brokerjet či jiného obchodníka v ČR, abych s ní mohl nakládat. Předpokládám, že akcie asi "leží" na slovenském CDCP či Středisku cenných papírů, kde zřejmě historicky existuje nějaký můj účet. Děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

fond Merica

Dobrý den, nalezl jsem ještě jednu kupónovou knížku. Jedná se o Investiční fond MERCIA, a.s. Dle výpisu z OR jsem zjistil, že je v likvidaci, těmto věcem moc nerozumím, proto jsem se obrátil na Vás s dotazem jestli mám nárok získat nějakou tu korunu? Děkuji za rychlou odpověď a přeji krásný den.


odpovídal(a): Redakce

kuponová knížka

Dobrý den, maminka zdědila po svém druhovi kupovou knížku, ale bohužel ani neví ke které společnosti kníža je a nemá od ní žádné papíry. Knížka by podle toho co říkal její druh neměla být ještě vybrána. Jde nějak dohledat od které společnosti je knížka a posléze vybrat? Maminka je nechodící a je v domově důchodců takže nemá moc možností někdo chodit a vyřizovat něco. Děkuji za Odpověď Kantorová Zlín


odpovídal(a): Redakce

akcie RIF

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat ohledně akcií RIF (restituční investiční fond). Zda mají ještě nějakou cenu a zda se s nimi dá vůbec obchodovat. Na webu jsem našel nějaký odkaz, ale bohužel nefunguje. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Akcie na účtu v SCP

Dobrý den! Dobrý den! Já i můj manžel máme zbytkové akcie z první i druhé vlny kuponové privatizace. Není jich moc, ale potřebovali bychom zjistit, které a kolik jich na svých účtech máme. Vzhledem k tomu, že jich máme minimum, neradi bychom za výpisy z účtu platili, nemusí se již třeba ani obchodovat. Můžete mi poradit nějaké adekvátní řešení? Děkuji. S pozdravem Vlasta Beranová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Vlastním ještě nějaké akcie z 1 a 2…

Dobrý den.Vlastním ještě nějaké akcie z 1 a 2 vlny kuponové privatizace,konkrétně Maso Příbram,Víno Mikulov a Ústav textilního inženýrství.Chtěl jsem se zeptat,jestli mají ještě vůbec nějakou cenu a kde bych to mohl zjistit?S pozdravem a děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Akcie Tarta a.s.

Dobrý den, při stěhování jsem našla svůj výpis z účtu majitele cenných papírů z roku 1993. Je to z první vlny kupónové privatizace na TARTA a.s. Je toto ještě platné? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Přeměna formy CP

Podle sdělení SCP byly CP na mém účtu zrušeny na příkaz emitenta na základě jeho rozhodnutí o přeměně podoby těchto CP ze zaknihované na listinnou.Jedná se 4 akcie Český holding,a.s.Můžete mi poradit a doporučit další postup? Děkuji,s pozdravem Jiří Choleva


odpovídal(a): Redakce

Akcie Okula Nýrsko

Dobrý den, vlastním akcie Okula Nýrsko.Promeškala jsem ale termín jejich vyzvednutí v listinné podobě.Mezitím jsem se přestěhovala a změnila příjmení.Změnu jména i adresy jsem již registrovala ve středisku cenných papírů. Jaké další kroky mám nyní činit, abych o své akcie nepřišla.Kde mohu sledovat aktuality uvedené společnosti zejména jejích akcií.Děkuji. Iva Zajícová


odpovídal(a): Redakce

CIMEX-INVEST a.s.

Dobrý den, chtěl jsem se vás zeptat.. kamarádka vlastní kuponové knížky PVT a.s. - středisko Karlín, který spadá pod CIMEX-INVEST a.s., tyto knížky jí odkázal její již zesnulý otec. nevíme jak s nimi naložit ani na koho se obrátit.. za notářem ani za právním zástupcem se jí nechce, protože dnes se za každou informaci platí a nevíme, jestli by to mělo vůbec nějaký význam.. Předem děkuji za všechny rady, které mi poskytnete.. S pozdravem Pavel.