FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KUPONOVÁ PRIVATIZACE

odpovídal(a): Redakce

IF Úspěch 2000 Alpha

Dobrý den, našla jsem doma po babičce akcie z kuponové privatizace a nemohu dohledat ten fond,jedná se o investiční privatizační fon Úspěch 2000 Alpha,dá se s tím ještě něco dělat?Nějaký odkup,nebo co? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Kuponová knížka

Dobrý den,našel jsem po dědovi kuponové knížky, chtěl bych se zeptat, kde zjistím, jestli jsou na nich nějaké akcie a zda-li je možné je ještě vybrat ? Předem děkuji za odpověď Čoupek.



odpovídal(a): Redakce

Zničená kuponová knížka

Našel jsem po dědovi k.knížky. Bohužel z nich není poznat, kam kupóny investoval. Mohu to nějak zjistit ? Děkuji. Petr Novotný


odpovídal(a): Redakce

Fond CS First Boston

Dobrý den, mám kuponovou knížku z 2. vlny privatizace. Investovali jsme do podílového fondu CS First Boston, který už zanikl. Mohu někde zjistit, jestli ještě vůbec nějaké akcie vlastníme? Děkuji za odpověď Mirka


odpovídal(a): Zdeněk Navrátil, JUDr.

Akcie z kuponové privatizace

Vlastním akcie z kuponové privatizace fondu:zravi´plus A.S. KDE JE MOHU UPLATNIT PO PŘÍPADĚ PRODAT?


odpovídal(a): Redakce

Co s kuponovou knížkou

Dobry den mé manželce umřel asi před 7 lety děda.Při vyklízeni bytu tam měl kuponove knížky,tak jsme si je nechali.Celou dobu jsme s tim nic nedělali a zapomněli jsme na ně.Před tydnem jsme dělali pořadky ve věcech a našli jsme je.Nemáme plnou moc,babina už taky nežije.Co dal.Děkuji za odpověd.S pozdravem A.makula


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím jak zjistím iformace o…

Dobrý den, prosím jak zjistím iformace o dalším osudu své kuponové knížky z roku 1992. Byla registrována u České spořitelny. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Cenné papíry na kuponové knížce

Dobrý den, v kupónové privatizaci jsem zakoupila nějaké akcie a od té doby jsem v tomto směru nic nepodnikala. Nyní jsem se rozhodla zjistit, co se s nimi stalo, ale už jsem dávno zapomněla, co jsem tehdy nakoupila. Můžete mi prosím poradit, co mám udělat, abych získala v té věci nějaké informace a co k tomu potřebuji? Děkuji Hana Peterková


odpovídal(a): Redakce

Akcie Zbrojovky

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, kde získat informace o kuponové privatizaci.Z výpisu z 2. vlny kuponové privatizace ze dne 28.2. 1995 jsem vlastnil CP Česká zbrojovka s. s. (které byly provádány) a CP Zbrojovka Brno a. s. Od té doby nemám žádné informace, co se s tím stalo. Prosím o informaci, zda to má ještě nějakou hodnotu a případně jak mám postupovat. Děkuji za informaci. Černý R.


odpovídal(a): Redakce

Cenné papíry u CDCP SR

Dobrý den, od Centrálního depozitáře cenných papírů SR mně přišel výpis z účtu, na kterém jsou vedeny CP z dávné kuponové privatizace. Zůstatek je v řádu stovek Eur, ovšem otázka, na kterou se mi nedaří zjistit odpověď, je ta, zda se jedná o skutečnou hodnotu, neboť na dotazy zasílané centrálnímu depozitáři jsem se odpovědi nedočkal. Spolu s výpisem jsem obdržel nabídku na bezplatný převod daných CP na slovenský Fond národního majetku, z čehož usuzuji, že hodnota daných CP příliš jistá není. Nemáte, prosím, s podobnými případy zkušenosti, popř. nějaké doporučení? Kurz CP se za poslední rok nehnul, jestli Vám tato informace k něčemu pomůže, tak emitentem CP byl inv. fond Psips. Děkuji, hezký den.



odpovídal(a): Redakce

téma:kupónová privatizace Dobrý den, našla jsem…

téma:kupónová privatizace Dobrý den, našla jsem své dávné aktivity v kupónové privatizaci, prosím poraďte mi jestli to má nějakou cenu či je to již bezpředmětné. Na své jméno mám kreditní certifikát na akcii společnisti Kovopetrol a.s. jež je kryta aktivy ve výši 20tisíc korun českých s tím že mám jen protokol o převzetí kupónové knížky agentu společnosti Mignom. Dalsí mám na jméno svého otce a to i kuponovou knížku s výpisem z účtu cenných papírů na inv.spol.Bohemia, a.s.-získáno 15000CP Výpis je z roku 1995. Další dokumentaci k tomu nemám tak se chci jen ujistit než to vše zlikviduji. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, som vlastnikom cenych papierov - CESKY…

Dobry den, som vlastnikom cenych papierov - CESKY NARODNY INV. FOND, MAJETKOVY FOND a OBCHODNE-PODNIKATELSKY FOND. Mostecka 231/8 Litomerice, aku mam sancu tieto papiere predat alebo viete mi poradit kam sa mam obratit? dakujem.


odpovídal(a): Redakce

Prosim o pomoc s prodejem akcii z kuponove…

Prosim o pomoc s prodejem akcii z kuponove privatizace Od roku 1997 ziji trvale v USA ,nezmenila jsem svou adresu ve stredisku cennych papiru a nemam ucet u banky v Ceske republice. V lonskem roce jsem kontaktovala spolecnost Bohemia sekt a bylo mi nabidnuto odkoupeni akcii. Nevim jakym zpusobem mohu uvest do poradku sve osobni udaje a prokazat vlastnictvi a kdo me muze pri prodeji zastupovat. Predem dekuji za vasi radu.


odpovídal(a): Redakce

PPF

Dobrý den, z kuponové privatizace vlastním akcie "PPF První český investiční fond". Chtěl bych se zeptat, kde by se nechala zjistit jejich cena? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Mám akcie Zbrojovky Vsetín CZ0005004952. V roce…

Mám akcie Zbrojovky Vsetín CZ0005004952. V roce 1998 na ní byl uvalen konkurz. Ale v roce 2005 měla snad získat lesy na Slovensku v hodnotě 1 miliardy. Můžete mi sdělit, zda akcie mají dnes nějakou hodnotu?


odpovídal(a): Redakce

Český investiční holding

Dobrý den, Vlastním akcie CREDITANSTALT IPF a.s Ident.číslo CP:CZ0008005741 BFACRSLT a chtěl bych se zeptat jestli mi ještě k něčemu jsou. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Akcie z kupónové privatizace

Dobrý den, v rámci kuponové privatizace jsme s manželkou dali své kupony různým fondům. Zpočátku jsme ročně dostávali písemné informace o nakládání s naším podílem, později, nejméně 10 let už nemáme informace žádné. Nevím, kde bych zjistil jestli naše kuponové knížky mají ještě nějakou cenu a jestli fondy, kterým jsme kupony svěřili existují, popř. jejich následné fondy.


odpovídal(a): Redakce

Akcie C. S. Fond pravidelných výplat

Dobry den, na vypisu z SCP Praha mám uvedené C.S.FOND PRAV.VÝP. ISIN: CZ0008007101, pocet CP 300. Zaujimal by ma osud tychto CP, ci este vobec maju nejaku hodnotu. Na http://www.eisb.cz/ Informační portál ISB mám uvedené neaktualne informacie (adresa majitela uctu), akým sposobom nahlasim zmenu adresy ? Dakujem za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Výpis z majetkového účtu cenných papírů

Dobrý den, maminka nalezla kupónovou knížku. Podle jejích rodného čísla jsem vyhledal v databázi SCP na internetu, že k jejímu rodnému číslu je aktivní účet. Dále pod tímto oznámením bylo napsáno toto: "Pro zadané rodné číslo nebyl nalezen žádný aktivní účet v evidenci obhospodařované emitentem" Znamená to, že tato kupónová knížka má již nulovou hodnotu? Dále se mě to ptá na toto:"Zadejte registrační číslo účtu majitele v základní evidenci SCP", bohužel nevím, kde se k tomuto číslu dostanu a jak si vůbec mám o výpis ze SCP zažádat. Můžete mně poradit? Předem děkuji


odpovídal(a): Redakce

Kde jsou akcie z kupónové privatizace?

Dobrý den, matka našla po dvaceti letech kupónovou knížku z roku 1991. Vzhledem k totální neznalosti problematiky Vás žádám, zda byste neporadili nějaký postup, co v dané situaci dělat. Je mně jasné že bude třeba zjistit, jestli je kupónová knížka platná, počet akcií a kde vůbec jsou vedeny. Za radu a případné odkazy předem děkuji