FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KAM INVESTOVAT?

odpovídal(a): Redakce

kde spořit?

Přeji dobrý den,ráda bych Vás poprosila zda mi poradíte co by bylo nejvhodnější.S manželem by jsme chtěli někde spořit peníze.Jsem na MD a peníze co nám zbývají by jsme chtěli někam výhodně uložit mohli by jste poradit kam?Nechcem je mít doma pod "polštářem"a trochu třeba aby se to zhodnotilo.Chtěli by jsme aby jsme mohli k pěnězům kdykoliv,platili za vedení minimálně a bez výpovědní lhůty.Mohli by jste poradit co by bylo nejvhodnější?Mockrát děkuji N.R.


odpovídal(a): Redakce

Kam uložit peníze?

Kam uložit peníze ?



odpovídal(a): Redakce

kam investovat 20.000,-

Dobry den chtel bych se zeptat mam 20 000KC a lezi me na ucte chtel bych je nejak vyuzit aby nelezely jenom na ucte.Prosim poradte jak nejlip je investovat a kam.Dekuji


odpovídal(a): Redakce

spoření

Dobrý den, chtěla bych založit dítěti (nyní 8 let) dlouhodobé spoření s měsíční splátkou cca 1500 kč. Poradíte mi, který produkt je nejlépe zhodnocen? Účel použití naspořených prostředků nám zatím není známý, buď financování studia nebo bydlení nebo jiné. Děkuji Martina


odpovídal(a): Redakce

obchody s komoditami

Dobrý den. Chtěl bych začít obchodovat s komoditami. Potřeboval bych poradit jak na to.


odpovídal(a): Redakce

spořící účet

Dobry den mam dotaz ohledne ulozeni vetsi hotovosti. Co takhle si zalozit sporici ucet nekde v zahranici sou tam vetsi uroky ne? treba ve svycarsku popripade v jinych statech?


odpovídal(a): Redakce

uložení volných 200.000,-

Dobrý den, hledám uplatnění volných přibližně asi 200 000,- Kč. Zatím mám jen běžný účet, kde je mi jasné, že peníze spíše ztácejí. Uvažoval jsem, alespoň o spořícím účtu, ale i tam se úroky řítí dolů. Začal jsem koukat po termínovaných vkladech a líbí se mi u UNIBONU vklad ATTA (18 měsíců, 5,20 % p.a.). Nevím ale, jestli se nemám bát toho, že je to družstvo. Ale vše by mělo být pojištěné jako u bank. Jsou tu tedy nějaká vyšší rizika? Nebo by jste mi poradili uplně něco jiného? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Zdravím, jsem student VŠ a přivydělávám si pro…

Zdravím, jsem student VŠ a přivydělávám si pro krytí svých životních a osobních potřeb. Pracuji jako OSVČ a měsíčně si vydělám 30 000 Kč bez daně a pojistného. Zajímalo by mě, kam bych mohl investovat své dočasně volné finanční prostředky, které jsou cca. 10 000 Kč měsíčně. Především, by mě zajímala možnost investování do podílových fondů s pravidelným měsíčním investováním a potom možnost investovat na burze CP, zda je to to vůbec efektivní při takto malých sumách. S pozdravem Jirka


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vlastním stavební pozemky, v současné…

Dobrý den, vlastním stavební pozemky, v současné hodnotě 800 Kč/m2, obec chce tyto pozemky od nás odkoupit za 500 Kč/m2 pro výstavbu průmyslové zóny. Samozřejmě se tomu bráníme, ale zároveň i váháme, nevíme, pokud nepřistoupíme na podmínky obce, zda naše pozemky nebudou ještě více nezhodnoceny, jelikož by byly v těsné blízkosti této průmyslové zóny. Navíc je asi předpoklad, že cena pozemků půjde ještě nahoru. Děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám zájem investovat do cenných papírů…

Dobrý den, mám zájem investovat do cenných papírů, respektive akcii, ale nevím, které akcie jsou vhodné pro investování mých peněz. Uvažuji o firmě Orco, Telefonica O2 a Čez, ale nemůžu se zcela rozhodnout. Myslíte si, že půjdou akcie, tedy kurz akcie ještě dolů, tedy ještě nedosáhly svého dna? Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Chci investovat, ale nemám s tím…

Dobrý den, Chci investovat, ale nemám s tím žádné zkušenosti a nevím "do čeho" investovat. Jedná se o částku 50-200 tis. Kč. Můžu nést i určité riziko. Jde mi o nejlepší a případně i nejrychlejší zhodnocení vložených financí. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Mám podílové listy v ISČS - Vyvážený fond. Peníze…

Mám podílové listy v ISČS - Vyvážený fond. Peníze budu potřebovat v červenci. Je lepší prodat teď, nebo je pravděpodobné, že se do té doby fondy alespoň trochu zvednou? Děkuju


odpovídal(a): Redakce

Pěkný den, ráda bych znala Váš názor, už dva roky…

Pěkný den, ráda bych znala Váš názor, už dva roky máme založené s manželem investiční živ. pojištění, )dvě pojišťovny) kam posíláme docela slušné částky na zajištění našich důchodů. Peníze tam spadají do smíšen. fondů a do akcií. V momentnální situaci na trhu ale naše dosavadní úspory v podstatě ztratily skoro 50 % svojí hodnoty. Jen doufám, že situace se např. v řádově 10 letech navrátí aspoň do původní hodnoty, ale chtěla bych se optat zda myslíte, že má cenu do takovýchto fondů nadále investovat stejně velké částky, nebo je raději snížit na minimum a dávat je jinam, nebo jen změnit strategii na nějaké víc zajištěné (ale v tom případě netuším, jestli se nám někdy navrátí dosavadní ztráta)? Když nad tím tak přemýšlím, spoření na důchod je dlouhodobá záležitost, třeba se dá i na těhle fondech dlouhodobě vydělat, ale kdo mi zaručí, že za těch cca 30 let nenastane další ekon. krize a těsně před důchodem nepřijdu o životní úspory? díky předem za Vás názor


odpovídal(a): Redakce

je vhodnější uložit částku cca 200 000,- na ING …

je vhodnější uložit částku cca 200 000,- na ING -Investor nebo na spořící účet. nenašla jsem kolik je úrok na Investoru. Spořící účet má 3% úrok.


odpovídal(a): Redakce

dědictví

Rád bych zhodnotil a zároveň zabezpečil synovi dědictví. Jako nejbezpečnější se mi jeví nákup švýcarských franků a jejich uložení na termínovaný účet u švýcarské banky. Rád bych znal váš názor, popřípadě radu


odpovídal(a): Redakce

investice do zlata a jiných komodit

Dobry den, rad bych Vas pozadal o radu. Rozhodnul jsem se zainvestovat zhruba 25000$ USD do drahych kovu. Nejsem si ale jisty, jestli koupit platinu, zlato, nebo stribro. Mam totiz trochu obavu z toho, ze Americka ekonomika je na pocatku kolapsu a mozneho bankrotu Americkeho dolaru. Z toho duvodu jsem ucinil rozhodnuti bezpecne zainvestovat. Predem dekuji za odpoved. R. Vacek


odpovídal(a): Redakce

investice do komodit

Dobry den, rad bych Vas pozadal o radu. Rozhodnul jsem se zainvestovat zhruba 25000$ USD do drahych kovu. Nejsem si ale jisty, jestli koupit platinu, zlato, nebo stribro. Mam totiz trochu obavu z toho, ze Americka ekonomika je na pocatku kolapsu a mozneho bankrotu Americkeho dolaru. Z toho duvodu jsem ucinil rozhodnuti bezpecne zainvestovat. Predem dekuji za odpoved. R. Vacek


odpovídal(a): Redakce

investice 400 tisíc

Dobrý den, rád bych měsíčne zhodnocoval svých 300 - 400 tis. korun. Nemám představu kolik bych mohl měsíčne nebo kvartálně úročit. Jsem spíše konzervativnějšího založení a bez předchozích investičních zkušeností. Jaké produkty by připadaly v úvahu?


odpovídal(a): Redakce

kam investovat 150.000,-

Dobrý den, chtěl bych začít s investováním, ale popravdě vůbec nevím kde začít... zda si najmout finančního poradce, zajít se informovat do banky, nebo jít přímo k nějaké společnosti. Počáteční investice 150.000,- + 30.000,-/měsíc Riziko klidně může nějaký být, ale nechci o všechny peníze přijít.


odpovídal(a): Redakce

kam investovat?

Dobry den, chtel bych jse zeptat na ake fondy by som mal investovat v ceskej sporitelni? alebo jsou nejake lepsi poistovne ako ceska?? dekuji