FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KAM INVESTOVAT?

odpovídal(a): Redakce

generace X

Dobry den, zajimalo by me do jake miry jsou spolehlive podilove fondy typu Generace X od Axa s profilem nastavenym na dynamicky? A zda by se dalo doporucit tento typ investice jako jediny druh sporeni? Predem dekuji za odpoved, Martina.


odpovídal(a): Redakce

výnosy na forexu

Dobrý den. Na forexovém trhu jsem loni vydělal cca 60 tis KČ. V lednu jsem si je nechal zaslat na účet. Jsem OSVČ. Musím tento příjem nějak zdanit? Díky za odpověď..



odpovídal(a): Redakce

kam investovat

Dobrý večer, chtěla bych investovat cca 1mil. a touto cestou bych Vás chtěla poprosit,jestli by jste mi poradili,na koho se obrátit. Děkuji Hrušková


odpovídal(a): Redakce

kami investovat 200.000,-

Mám k dispozici volné finanční prosředky cca 200tis Kč. Můžete mi prosím poradit kam je investovat. Občas ale budu potřebovat část vybrat a nevím kdy, cca 5tis. měsíčně. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

investice v libráach

Dobrý den,prosím o radu investice v librách k lepšímu zhodnocení oproti termínovaným vkladům. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

pravidelné investice

Dobrý den, s přítelem chceme ukládat měsíčně 40000 kč zároveň máme 200 tisíc již ušetřeno.Rádi bychom peníze zhodnotili, ovšem neradi podstupujeme velké riziko. Jakou máme možnost uložení, nebo investování peněz? Předem děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

spoření

Dobrý večer. Prosím o radu, jestli je dobré spoření pro děti u Generali v programu Future 300,-/měsíčně Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

pravidelná investice 2000,- CZK měsíčně

Dobrý den, rád bych investoval zhruba 2000,- měsíčně. Chtěl bych zohlednit to, že délka investice může být třeba jenom 1 rok nebo i 10 let a déle. Taky abych nebyl nucen pravidelně měsíčně ukládat peníze, kdyby došlo k nepředvídatelným událostem. Vybírat peníze bych zřejmě nechtěl dříve než za 3 roky. Uvažoval bych zřejmě o akciových trzích a nebo o nemovitostech. Budu rád, když mi dáte nějaké doporučení. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Životní pojištění PROFI Invest

Chtěl bych poprosit o radu nebo Váš názor. Dne 1.5.2009 jsem uzavřel IŽP Životní pojištění PROFI Invest od České pojišťovny. Pojištění pro případ smrti nebo dožití (základní pojištění) sjednané s ČP je 300.000,-Kč. Indexace pojištění NE. Úrazové pojištění dospělých sjednané ČP – Smrt následkem úrazu 200.000,-Kč, Smrt následkem úrazu v motorovém vozidle 200.000,-Kč, Trvalé následky úrazu včetně progresivního plnění od 0,01% 200.000,-Kč, Doba nezbytného léčení úrazu (denní plnění) DNL-15 100,-Kč. Umístění pojistného v individuálním programu – PNE portfolio nových ekonomik „CONSEQ“ Běžné pojistné 100%, Mimořádné pojistné 100%. Měsíční pojistné činí 2000,-Kč + cca 150,-Kč. Prosím Vás o radu zda je toto investiční životní pojištění dobře sestavené či ne, popřípadě zda je pro mě výhodné či nevýhodné a jaké by jste navrhoval změny. Dále by mě zajímala nákladovost tohoto fondu. A kdy a za jakých podmínek by se vyplatilo toto pojištění zrušit či ne. Jsem si vědom, že po prvních 2-3 letech bych dostal poměrně nižší část peněz ba i žádnou. Pokud by toto pojištění bylo z vašeho pohledu pro mne výhodné nerušil bych ho. Snad jsem tuto situaci popsal dosti podrobně pro lepší analýzu. Předem Vám děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Prodej bytu vs. pronájem

Dobrý den, stavíme RD částečně financ.hypotečním úvěrem a úvěrem ze stav.spoření ve výši cca 2.000.000-2.400.000 Kč (není ještě známá konečná částka) a vlastníme byt v Praze 11 2+kk v osobním vlastnictví v hodnotě cca 2.000.000 -2.400.000 Kč. Je z dnešního pohledu vhodnější byt prodat a splatit úvěry nebo byt pronajímat za měsíční nájemné cca 10.000 Kč + služby? Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

porovnání investic

Dobrý den, je mi 20 let a studuji, nedávno jsem našel docela slušnou brigádu a začal si vydělávat peníze, aby "nezahálely" na BÚ oslovil jsem svého kamaráda - začínajícího finančního poradce, aby mi tedy "poradil". Mé podmínky zněly, že bych rád použil část svých financí k nějakému zhodnocení. Byl jsem ochotný dávat měsíčně asi 1500 Kč, s tím, že občas budu mít navíc jednorázově větší částku k uložení. Vzhledem k tomu, že studuji a chci se zajistit trochu do doby po škole nerad bych o tyto peníze přišel nějakým riskatním obchodováním. Rodiče mi navíc v roce 2003 uzavřeli stavební spoření. A co mi tedy kamarád navrhl? 1. Je to IŽP Generali Future, které mi doporučil uzavřít do věku 65 let, s tím, že když budu chtít vybrat peníze dřív, není to oproti zaplacení odkupného žádný problém. Odkupné se prý bude pohybovat kolem 2000 - 4000 Kč. Navhrl abych posílal 1000 Kč měsíčně, s tím že takto "spořit" bych měl minimálně 10 let. Navíc si prý mohu ročně 12 000 odečíst z daní. 2. Navrhl uzavření penzijního připojištění buď u Generali nebo Allianz, s tím že mám ukládat alespoň 100 Kč měsíčně, abych si zavázal stát k plnění současných podmínek - tedy získání státního příspěvku, který se prý stejně jednou v budoucnu zruší. 3. Pro jednorázové větší částky doporučil, abych je uložil na konto ČP Invest, kde mohou krátkodobě být, než se rozhodnu, co s nimi dál. Bohužel se v této problematice moc neorientuju a na internetu jsem moc, normálnímu člověku "srozumitelných" informací nenašel. Ovšem nejsem si moc jistý, zda je to pro mě úplně nejvýhodnější varianta...? Našel jsem, že pokud IŽP zruším předčasně, budu muset daň stejně dodanit, dále jsem viděl názor, že je lepší investovat přímo do podílových fondů, poněvadž pokud to jde přes pojišťovnu, je zde větší marže a produkt je tak pro klienta dražší.


odpovídal(a): Redakce

investování vs. spoření

Mám dotaz ohledně investování. Mám stavební spoření (starý typ hypo dnes rfs), na kterém letos dosáhnu maximální částky která bude činit 300 000,-. Chtěl bych se zeptat zda je výhodnější tyto peníze investovat například do zajištěných investičních fondů, nebo navýšit cílovou částku případně uzavřít nové stavební spoření. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Pravidelné spoření

Dobrý den, chtěl bych poradit ohledně nejvýhodnější formy spoření co se týče výnosu. Bez účelově. Mám možnost ukládat měsíčně cca 6000 Kč (ano, není to moc...). Pokud možno, chtěl bych mít k penězům přístup ihned. A byl bych rád, kdyby roční výnos pokryl inflaci. Chtěl bych si co nejdříve vytvořit rezervu pro případ nenadálých situací a posléze začít šetřit (bezúčelně). Jsme manželé (věk 26 a 21) bez jakýchkoliv závazků (žádné splátky, úvěry, leasingy, kontokorenty, kreditní karty, atd.). Děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Investice na 1/2 roku

Dobrý den, s manželkou máme větší obnos pěnez a chtěli by jsme je investovat. Za půl roku je však budem potřebovat. Můžete nám poradit, kde by jsme mohli na půl roku uložit naše peníze, tak aby jsme na tom co nejvíc vidělali? Děkujem


odpovídal(a): Redakce

Investice v dnešní době

Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor ohledně investic v Dubaji - nemovitosti, komodity, služby, akcie. Myslíte si, že je vhodné investovat v dnešní době finanční krize?


odpovídal(a): Redakce

Dlouhodobá investice

Dobrý den,mám k dispozici volnou částku peněz,o kterých vím,že je nebudu zhruba v příštích pěti letech potřebovst,do té doby bych je chtěla co nejvýhodněji uložit,tak aby se zhodnotili a ja o ně nepřišla,nepožaduji možnost vybrání během těchto let,chtěla bych aby peníze čistě jen vydělávaly. Je to moje prvni zkušenost se zhodnocením peněz,prosím tedy o radu,popřípadě který program a u které banky by pro mne byl tím nejvhodnějším.


odpovídal(a): Redakce

Investice 1 mio CZK

Vážení, mám přesně stejný problém jako žadatel, který chtěl investovat milion. Já bych rád také někam co nejvýhodněji uložil milion Kč, abych za 3 roky (v prosinci 2012) měl co nejvíc, nejlépe 2 miliony. Kam mám peníze dát? Mohli byste mi to i zprostředkovat? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Investice 7 000,- CZK/měsíčně

Dobrý den,chtěla bych si měsíčně vytvářet určitou finanční rezervu-cca 7000 Kč měsíčně. Uvažovala jsem o ING kontu, známá mi však doporučuje AXA CZ konto, tedy podílový fond. Co je podle Vás v současnosti výhodnější? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Investice 100 000,- CZK

Dobry den, poradite mi, jak nejlepe investovat 100000Kc, ktere dostalo nase dite od prarodicu idealne na budouci vzdelavani? Dekuji, Komarkova


odpovídal(a): Redakce

Investice 5 000,- CZK / měsíčně

Dobrý den,rád bych se zeptal do jakých fondů nejlépe investovat po dobu 15-20let cca 5000kč měsíčně.Děkuji za radu Drábek