FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KAM INVESTOVAT?

odpovídal(a): Redakce

Je dobré investovat v Dubaji?

Dobrý den, mám nabídku investovat do akcíí - Dubaj. Slušný výnos, ovšem rizika mě nejsou dost dobře známá. Máte-li jakoukoliv informaci, budu ráda. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

obchodovat na úvěr?

Dobrý den, zajímalo by mě jak je to se zdaněním výnosů ze zástavních hypotečních listů?? Jaké provize mají finanční poradci? Pokud porovnáme výnosy ze stavebního spoření a z investic na kapitál. trzích, co je lepší?? Poslední dotaz - vyplatí se vzít si úvěr a invetsovat ho na kapit. trhu? Děkuji moc za odpovědi.



odpovídal(a): Redakce

Kde překonat inflaci?

Dobrý den, zajímal by mne Váš názor na to, do jakých fondů ( typově i klidně konkrétně) by bylo nejvhodnější investovat při očekávané roční inflaci řádu 5,6% ... Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Start-up projekt

Mám zpracovaný zajímavý startup projekt a hledám investora. Jaké jsou možnosti (pominu-li investiční skupiny, se kterými jsem již v kontaktu. Vidím u nich obecně problém, že se zajímají jen o specifické projkety)? Více o projektu viz http://adv.irbisinvest.eu Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Investovat do nemovitosí nebo do akcií?

Dobry den, rada bych investovala castku 3 mil. Kc nyni, dalsi 2 mil. za rok a pak dalsi rok jeste 2 mil. Kc. Penize nebudu nejmene 5 - 10 let potrebovat, asi i dele. Vlastni dum jiz mam. Idealne by mi investice mela generovat providelny prijem. Puvodne jsem chtela koupit dum k pronajmu, event. byty, ale uz si tim nejsem tak jista. Ted zvazuji za 3 mil. koupit dividendove akcie (CEZ, KB, O2, PM) a za dalsi 4 mil. pak byt. Mozna je to ale moc rizikove. Co byste mi prosim poradili? Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

kam investovat 1 mil. CZK

Dobrý den,chci investovat cca milion korunna 3-5 let. Raději než termínovaný vklad bych volila investiční fond.Můžete mi poradit, kde a jak najít nezávislého a solidního investičního poradce(firmu nebo jednotlivce),který by mi pomohl vybrat nejvhodnější fond. Budu ráda i za typy. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

OSVČ

Dobrý den,prosím Vás o radu.10 let jsem OSVČ v oboru topenář.Pracuji s kamarádem,také topenářem,a používám jeho nářadí.Nyní se odstěhoval(i s nářadím) a já musel pozastavit svou živnost a jsem uchazeč na Úřadu Práce.Mohu požádat ÚP o příspěvek do podnikání ve výši 100.000,-Kč na pořízení nářadí a pokračování v činnosti jako OSVČ ? Jakou mam šanci? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

dluhopisy

Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu týkající se pravidelného,kratkodobého investování s možností finance kdykoliv z nouze a potřeby vybrat a použít.Kdykoliv snížit nebo zvýšit částku,kdykoliv vložit nějaký mimořádný vklad.Spořící účet nechci kvůli reklamním trikům na nalákání nových klientů a po té snížení procent.Z akcií mám obavy a strach o ztrátu části financí,ne-li o všechny.Ale zajímají mne dluhopisy.Nejlépe státní,komunální,bankovní nebo takové u kterých je dána 100% jistota návratnosti alespoň investovaných financí a samozřejmě s pevným úrokem až do splatnosti dluhopisu.Měsíční částka by byla cca od 1000 do 3000 Kč.Mohou to být dluhopisy u kterých se pravidelně připsaný úrok může reinvestovat.Zajímala by mne imunizační strategie,ale na toto téma zde máme málo prostoru. Každopádně věřím ve vaše rady a těším se na ně. Mockrát vám děkuji a mějte se hezky a nashledanou.


odpovídal(a): Redakce

Best Life,s.r.o.

Vážení, obdržel jsem nabídku zhodnocení osobního kapitálu - jedná se o firmu Best Life,s.r.o., která nabízí zhodnocení kapitálu formou výkupu smluv na kapitálové životní pojištění, stav. spoření a pod., případně jen uložení peněz, a nabízí garantované roční zhodnocení 16,6 % . Produkt se nazývá Cashselect. . . .Nemáte prosím nějakou zkušenost, či poprosím alespoň o Váš názor... Děkuji za informaci. Oldřich Starý, mail: old.karl@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

Pravidelné investice

Dobrý den, zajímal by mě Vás názor na to, jak po dobu 20 let pravidelně měsíčně investovat 5.000 Kč s tím, že preferuji vyšší výnos, a jsem tedy ochoten nést vyšší riziko. Zřejmě by šlo o akciový fond (např. Sporotrend od ISČS). Lze v této oblasti něco doporučit? Děkuji za radu!



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v současnosti mám k dispozici volné…

Dobrý den, v současnosti mám k dispozici volné prostředky cca 1.5 mil. Kč. Láká mě možnost peníze investovat do nákupu bytu a ten dále pronajímat. Nákup bytu by proběhl přes realitku. Bohužel nemám s pronajímáním žádné zkušenosti a tak by mě zajímalo jak postupovat v případě zdanění příjmu,zejména co všechno je nutné z nájmu platit. Je nutné v případě nákupu bytu do OV za účelem jeho dalšího pronájmu zakládat živnost? Nyní jsem zaměstnanec ve firmě,jaké tedy pak bude daňové prohlášení? Lze něco odepsat z daní,například rekonstrukce bytu,nákup nábytku,kuchyň.linka? Na jaké další úskalí nebo výhody se mám touto investicí připravit? Doporučíte mi vůbec v dnešní době pádu cen nemovitostí a nájmů tuto investici? Nebo mi radši poradíte jinou výhodnější investici s čistým výnosem min. 6tis/měs. s rozumnou mírou rizika? Moc děkuji za odpověď. toman.evo@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

Investovat do solárních elektráren?

Mám volných 1.200 000,- Kč. Můžete mi poradit, jak tuto částku investovat (vklady, akcie, koupě nemovitosti s násl. pronájem, popř. stavba solár. elektrárny - pozemek mám) s co nejlepším výnosem? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Je vhodnou investicí byt určený k pronájmu?

Dobrý den, v současnosti mám k dispozici volné prostředky cca 1.5 mil. Kč. Láká mě možnost peníze investovat do nákupu bytu a ten dále pronajímat. Nákup bytu by proběhl přes realitku. Bohužel nemám s pronajímáním žádné zkušenosti a tak by mě zajímalo jak postupovat v případě zdanění příjmu,zejména co všechno je nutné z nájmu platit. Je nutné v případě nákupu bytu do OV za účelem jeho dalšího pronájmu zakládat živnost? Nyní jsem zaměstnanec ve firmě,jaké tedy pak bude daňové prohlášení? Lze něco odepsat z daní,například rekonstrukce bytu,nákup nábytku,kuchyň.linka? Na jaké další úskalí nebo výhody se mám touto investicí připravit? Doporučíte mi vůbec v dnešní době pádu cen nemovitostí a nájmů tuto investici? Nebo mi radši poradíte jinou výhodnější investici s čistým výnosem min. 6tis/měs. s rozumnou mírou rizika? Moc děkuji za odpověď. toman.evo@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

družstevní záložna

Spoření v družstevní záložně Dobrý den, rád bych se zeptal, jaké jsou hlavní rozdíly v riziku mezi spořením (termínovaný vklad/spořící účet) v bance a v družstevní záložně? Rozumím, že zákonné pojištění vkladů je v obou případech stejné, ale nevyplývyjí další rizika přímo z členství v družstvu (například vůči jeho věřitelům)? Děkuji!


odpovídal(a): Redakce

zlato

Dobry den, Objednal jsem si "pres Internet" u noveho tuzemskeho obchodnika insvesticni zlato (slitek), uhradil jsem kompletne cenu, nyni ma obchodnik prodleni s dodanim, zitra (19.05.2010) to bude 14 dni, co jsem uhradil fakturu. Zatim nechci objednavku rusit, nejsem si ale zcela jist, zda se tim nedostanu do potizi, napr. uplynutim lhuty na zruseni objednavky, nebo jine lhuty, a nebo cimkoliv jinym plynoucim z otaleni se zrusenim uvedene objednavky. Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

investování do komodit

Dobrý den, mám zájem investovat do komodit, proto by mě zájimal předpokládaný vývoj USD vůči CZK ? Děkuji za odpověď. Petr


odpovídal(a): Redakce

vyšší výnos

Dobrý den, rád bych nechal své peníze vydělávat (a to nejen na pokrytí inflace) a jsem ochoten nést i určitou míru rizika (ovšem rizika, že nevydělají nic; ne, že přijdu o všechno:) Mám volných cca 750 tisíc a hledám nejvyšší možný výnos v horizontu 3-4 let. Předem děkuji za odpověď, Novotný


odpovídal(a): Redakce

nejvhodnější spořící účet

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak v dnešní době nejlépe zhodnotit finanční prostředky, mám naspořeno cca 100tisíc korun. Přemýšlel jsem o nějakém spořícím účtě, ale nevím, u které banky by jeho sjednání a vedení bylo nejvýhodnější.... Nebo si sjednat nějaké spoření..?.. Předem děkuji za radu (Milan 22)


odpovídal(a): Redakce

Metropolitní spořitelní družstvo

Dobrý den, mám zájem uložit peníze na terminovaný vklad v horizontu 6 měsíců do MSD Metropolitní spořitelního družstva, který nabízí úrok 5,1%pa, zajímalo by mě jestli je tato investice výhodná a nehrozí tomutu družstvu krach nebo jiné potíže, nerad bych o peníze přišel. Děkuji za Váš názor.


odpovídal(a): Redakce

investiční životní pojištění

Dobrý den, Mám nějaké penize k dlouhodobé investici. Přemyslela na investiční životní pojištění. V jaké společnosti mě poradite investovat? Na co bych si měla dát pozor, abych nezůstala bez ničeho. Děkuji laskavě za čas a odpověď. Salina.